Şimdi Ara

Megane II Kısayol tuşları (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
15
Favori
373.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: efsanea_06

quote:

Orjinalden alıntı: ahmet1414

arkadaşlar şu emniyet kemeri sesini devre dışı bırakan kısa yol bilen varsa yazarsa sevinirim.her yerde ötüyor...

ben koltuğun arkasından bağlıyorum ama kemer gerginliğini kaybetti kendini çekmiyor geri

bu kadar uğrasacağınıza bir kemer tokası alın yada yaptırın

ama unutmayın emniyet kemeri hayat kurtarır
  • quote:

Orjinalden alıntı: makifozcan

quote:

follow me home fonksiyonu. beyler misal garaja girdik,ışık yok, araçtan inmeden bir kere sellektör yapın(motoru durdurmuş ve kartı çıkarmış olabilirsiniz) ve araçtan indikten sonra kapıları kilitleyin,kısa farlar 15sn civarında yandıktan sonra kendiliğinden sönecektir garajda çok işime yarıyo valla

az önce dışarıdan geldim ve denedim ama olmuyor yaa
    arabayı stop ettim, kartı çıkarttım fakat araçtan çıkmadım ve 2 kere sellektör yaptım. Daha sonra araçtan çıktım ve kapıları kilitledim ama far falan yanmadı hata nerede acaba. Otomatik far sensörü açıktı, acaba ondanmıydı

Yaptım valla yaptım

• quote:

bu kadar uğrasacağınıza bir kemer tokası alın yada yaptırın

ama unutmayın emniyet kemeri hayat kurtarır

aramadık hurdacı, yedek parçacı bırakmadım yok arkadaş yok, kemer tokası
  • quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

quote:

Orjinalden alıntı: sezerbaris

quote:

Orjinalden alıntı: xradiancex

megane II ye binipte bunları bilmeyen var mı ki? varsa birşey demiyorum megane 1lerde de böyle oto kilit sistemi. e bari biz de söyleyelim ozaman bitane, sinyal kolunun üstündeki tuşa basılı tutarak oto far açıp kapamayı kontrol edebiliyoruz arkadaşlar,bilgi ekranından da uyarı yazısı çıkacaktır.

yalnız benim en çok kullandığım,sevdiğim ve işime yarayan -pek kullananı görmedim- follow me home fonksiyonu. beyler misal garaja girdik,ışık yok, araçtan inmeden bir kere sellektör yapın(motoru durdurmuş ve kartı çıkarmış olabilirsiniz) ve araçtan indikten sonra kapıları kilitleyin,kısa farlar 15sn civarında yandıktan sonra kendiliğinden sönecektir garajda çok işime yarıyo valla

O ın sebebi nedir. Burada bilgi paylaşımı yapıyoruz ben aracı yeni aldım ve bu özellikleri de yeni öğreniyorum

bir anlıktı o,konu megane olunca bazen böyle olabiliyor özür dilerim kardeş,haklısın
    ki yine de bildiklerimi yazıyorum bak aklıma geldikçe

sadece sürücü tarafındaki deil bütün camları kapatıyor iki defa üstüste basınca

• Arkadaşlar bu emniyet kemeri sesinden kurtulmak isteyenler ellerine bir tornavida alacak. Tokayı taktığımız yuva üzerinde ki vida sökülerek ana mekanizmaya ulaşılacak. Orda dilin girdiği yuvada 2 adet metal birbirine temas halinde. Tokayı taktığımızda dil bu iki metali birbirinden ayırıyor ve ses kesiliyor. Tornavidanın ucuyla bu iki metali birbirinden esneterek ayırın ve bu şekilde kapakları kapatıp vidaları yerine monte edin. İşlem bu kadar basit. 5 dk da kesin çözüm. Bu sesten 2.5 yıldır çeken biri olarak şimdi çok mutluyum

Ancak herzaman emniyet kemerlerimizi takalım lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: safsata17

Arkadaşlar bu emniyet kemeri sesinden kurtulmak isteyenler ellerine bir tornavida alacak. Tokayı taktığımız yuva üzerinde ki vida sökülerek ana mekanizmaya ulaşılacak. Orda dilin girdiği yuvada 2 adet metal birbirine temas halinde. Tokayı taktığımızda dil bu iki metali birbirinden ayırıyor ve ses kesiliyor. Tornavidanın ucuyla bu iki metali birbirinden esneterek ayırın ve bu şekilde kapakları kapatıp vidaları yerine monte edin. İşlem bu kadar basit. 5 dk da kesin çözüm. Bu sesten 2.5 yıldır çeken biri olarak şimdi çok mutluyum

Eyvallah kardeş, elekronik çözüm değilde teknik bir çözüm sunmuşsun. Fakat bunu yapmaktansa eğer varsa, elektronik bir çözümü yapsak süper olacak
    Ama teşekkürler tabii ki

• quote:

Orjinalden alıntı: makifozcan

quote:

Orjinalden alıntı: safsata17

Arkadaşlar bu emniyet kemeri sesinden kurtulmak isteyenler ellerine bir tornavida alacak. Tokayı taktığımız yuva üzerinde ki vida sökülerek ana mekanizmaya ulaşılacak. Orda dilin girdiği yuvada 2 adet metal birbirine temas halinde. Tokayı taktığımızda dil bu iki metali birbirinden ayırıyor ve ses kesiliyor. Tornavidanın ucuyla bu iki metali birbirinden esneterek ayırın ve bu şekilde kapakları kapatıp vidaları yerine monte edin. İşlem bu kadar basit. 5 dk da kesin çözüm. Bu sesten 2.5 yıldır çeken biri olarak şimdi çok mutluyum

Eyvallah kardeş, elekronik çözüm değilde teknik bir çözüm sunmuşsun. Fakat bunu yapmaktansa eğer varsa, elektronik bir çözümü yapsak süper olacak
    Ama teşekkürler tabii ki

Valla bu iş için elektronik bir çözüm yok gibi. ben çok araştırdım. servise, sanayideki ustalara açıkçası sormadık yer bırakmadım. internette araştırdıklarımı hiç saymıyorum. Bulabildiğim 3 yol var.

1 - Yukarıda anlattığım teknik çözüm

2 - Emniyet kemerini koltuğun arkasından bağlamak

3 - Çıkma bir toka bulup takmak

Ya da paşa paşa takacaksın bu kemeri

• 3 - Çıkma bir toka bulup takmak
    Bu fikri uygulamaya koyayım demiştim bir aralar. Ama gezmedik ne hurdacı ne de yedek parçacı bıraktım bulamadım valla bir toka.
  • Kısayol gibi bişiy değil ama ön tarafta paspasların altında, kaldırma kulbu görünen eşya gizleme yuvası var. Ben daha yeni farkettimde.
  • hay maşallah arkadasim, o gizli gozden yolcu tarafinda da var:)
    c sinifinda ilk kez meganeda vardir bu gozler dikkatini cekerim.

quote:

Orjinalden alıntı: Forever79

Kısayol gibi bişiy değil ama ön tarafta paspasların altında, kaldırma kulbu görünen eşya gizleme yuvası var. Ben daha yeni farkettimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayi terbiyecisi -- 6 Ekim 2007; 11:49:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayi terbiyecisi

hay maşallah arkadasim, o gizli gozden yolcu tarafinda da var:)

quote:

Kısayol gibi bişiy değil ama ön tarafta paspasların altında, kaldırma kulbu görünen eşya gizleme yuvası var. Ben daha yeni farkettimde.

Arabaya anca biniyoruz, yıkama işinide dışarda yaptırmaya alıştık.

Bide Sunroof açma butonun ortasındaki düğmenin ne işe yaradığını belki bilmeyen vardır. Bu butonu kullanmadan kapatırsanız, kapanmadan onceki son haline geri döner.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ayi terbiyecisi

hay maşallah arkadasim, o gizli gozden yolcu tarafinda da var:)

quote:

Arabaya anca biniyoruz, yıkama işinide dışarda yaptırmaya alıştık.

Bide Sunroof açma butonun ortasındaki düğmenin ne işe yaradığını belki bilmeyen vardır. Bu butonu kullanmadan kapatırsanız, kapanmadan onceki son haline geri döner.

Daha detaylı açıklarmısın, bu butonu kullanmadan kapatırsanız, kapanmadan onceki son haline doner ne demek?????????
    Ben o butonu hic kullanmadim ve merak etmistim...

Simdiden tesekkurler...

• Sunroof 3. derece açık olarak arabanı stop edip kartınızı yanınıza aldınız ve arabadan ayrıldınız. Karttaki alttaki tusa iki kere basarak tum camları ve sunroof u uzaktan kapattınız. Tekrar arabayı çalıştırıp sunroof kontrolunun ortasındaki duğmeye basarsan 3. dereceye açılır.

Deneyebildin mi
  • Şimdi daha anlaşılır oldu, teşekkürler...
    Birazdan arabaya iner denerim. Sunroof ve camları kumandadan kapatıyordum ama sunroof u o dugmeyle açıldığını bilmiyordum. Bakalım daha neler öğreneceğiz.

Birşey daha soracağım. Babamda Laguna II var. Ben bu özelliklerin ondada olacağını sanıyordum ama malesef bu fonksiyonlar Laguna için geçerli değil. Otomatik camlar kumanda kapatma düğmesine çift basma ile kapanmıyor.
    Farları otomatik açmak için sinyal kolunun üzerinde auto diye bir düğme yok.
    Follow me home yanan farlar yok. Şaştım kaldım. Megane kısayol tuşları benim Scenic II de oluyor ama Laguna II de olmuyor. Eşimdeki Clio III de bile follow me home var
    Laguna için bildiğiniz kısa yol tuşları var mı?
  • slm megancı kardeşlerim

ben şu test modunu bi türlü yapamadım,yol bilgisayarı tuşuna basılı tutarak defalarca çalıştırdım hiç birinde olmadı,her seferinde km sıfırlanıyo ,bşka şeyler değişiyo ama test modu çalışmadı,

ben neyi yanlış yapıyom,araç lpg li olduğundan her tüp alışında benzin alamk istemiyom,depo yarım ama şimdi bitmek üzere(benzin göstergesi)lütfen yardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozancalı

slm megancı kardeşlerim

ben şu test modunu bi türlü yapamadım,yol bilgisayarı tuşuna basılı tutarak defalarca çalıştırdım hiç birinde olmadı,her seferinde km sıfırlanıyo ,bşka şeyler değişiyo ama test modu çalışmadı,

ben neyi yanlış yapıyom,araç lpg li olduğundan her tüp alışında benzin alamk istemiyom,depo yarım ama şimdi bitmek üzere(benzin göstergesi)lütfen yardım

durum yazilim farkliligindan kaynaklaniyor. benim kendi arabamda denememe ragmen olmadi. ayni sekilde km yi sifirlamis oldum.
  • aküyü söküp takın birde herşey fabrika ayrlarına dönsün bide öle bakın
    eğer teyibin şifresini biliyosanız tabiki

silecek kolu üzerindeki yol bilgisayarı düğmesine parmağını bas bırakma ama sonra arabayı çalıştır test modu çalışacaktır.
    Tüplü arabalar için ideal benzin göstergesi böylelikle doğru benzin seviyesine dönüyor.

sen yanlış anlamışsın test modunu iptal için şunu yap:::::::::::::::::::::::
    (TEST MODUNU İPTAL ETMEK İÇİN KİLOMETRE SIFIRLAMA DÜĞMESİNE BASINCA NORMALE DÖNÜYOR.Test modu çalışırken tabi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaburak112 -- 12 Ekim 2007; 0:32:01 >

• Orjinalden alıntı: ozancalı

slm megancı kardeşlerim

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

aküyü söküp takın birde herşey fabrika ayrlarına dönsün bide öle bakın
    eğer teyibin şifresini biliyosanız tabiki

ozancalı KARDEŞİM İYİ DİNLE BAK....

silecek kolu üzerindeki yol bilgisayarı düğmesine parmağını bas bırakma ama
    sonra arabayı çalıştır test modu çalışacaktır.
    Tüplü arabalar için ideal benzin göstergesi böylelikle doğru benzin seviyesine dönüyor.

sen yanlış anlamışsın test modunu iptal için şunu yap:::::::::::::::::::::::
    (TEST MODUNU İPTAL ETMEK İÇİN KİLOMETRE SIFIRLAMA DÜĞMESİNE BASINCA NORMALE DÖNÜYOR.Test modu çalışırken tabi)

şunları denedim benim megan2 de oldu:

---viteste hiçbir pedala basmadan 5 saniye starta bastım KONTAK AÇILDI

---istop edince selektör yapıp arabadan indim kapıları kilitledim.30 SANİYE FARLAR YANIK KALDI SONRA SÖNDÜ çok güzel 1 özellik

---dreksiyonun altındaki teyp kumandasından tambura deil kendime doğru olan düğmeye 5-10 saniye bastım tüm RADYO KANALLARINI HAFIZAYA ALDI.

---silecek kolu üzerindeki yol bilgisayarı düğmesine parmağım basılı iken arabayı çalıştırınca TEST MODU çalıştı.Tüplü arabalar için ideal benzin göstergesi böylelikle doğru benzin seviyesine dönüyor.
    (TEST MODUNU İPTAL ETMEK İÇİN KİLOMETRE SIFIRLAMA DÜĞMESİNE BASINCA NORMALE DÖNÜYOR.)

---ARABANIN İÇİNDEKİ KAPILARI KİLİTLEME DÜĞMESİNE 15 SANİYE BASILI TUTUNCA HAREKET HALİNDE KAPILARIN KİLİTLENMESİ (DIŞTAN KİLİTLENME) AKTİF HALE GELİYOR. İPTALİ İÇİN TEKRAR 15 SANİYE BASINIZ.

---EĞER SİZİNDE 4 CAM OTOMATİKSE. DOKUNMATİK VEYA KADEMELİ İNİŞ KALKIŞ İÇİN ÖRNEĞİN:ŞÖFOR CAMI TAM ÜSTTE İKEN ÜSTE DOĞRU CAMI KALDIRIR ŞEKİLDE DÜĞMEYİ YUKARI DOĞRU 15 SANİYE ÇEKİN KADEMELİYSE DİREK KULLANIMA GEÇECEKTİR VEYA TAM TERSİ. HERCAMIN DÜĞMESİNDEN AYRI AYRI YAPIN BU İŞLEMİ ve ARABANIN UZAKTAN KUMANDASINDAN ARD ARDA 2 KEZ KİLİTLEME TUŞUNA BASTIĞINIZDA KİLİTLENMENİN YANISIRA AÇIK CAMLAR , SANRUF KAPANACAKTIR.(EĞER CAMLAR KADEMELİ KONUMDAYSA (HER BASIŞTA 2 CM KADAR İNİYORSA) KUMANDADAN CAM KAPAMA İŞLEMİ BAŞARISIZ OLUR.

---ŞU EMNİYET KEMERİ MESELESİNE GELİNCE UYARI SESİNİ KESMEK İÇİN SERVİSE GİTTİM ŞUNUN SESİNİ KESİN YOKSA ARABAYI SATICAM SİNİR OLUYORUM DEDİM.BİLGİSAYARDAN 2 DAKKADA KAPATTILAR SAĞOLSUNLAR... YOK TOKAYMIŞ ARKADAN BAĞLAMAKMIŞ UĞRAŞMAYIN BENCE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaburak112 -- 12 Ekim 2007; 0:32:49 >

• test modu ne işe yarıyor
  • Forever79 Tarih 12 Ekim 2007; 0:18:58
    test modu ne işe yarıyor
    ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
    TEST MODU EĞER ARABAN LPG Lİ İSE KM YAPTIKÇA BENZİN GÖSTERGE SEVİYESİ DÜŞÜYOR DOLAYISIYLA BİTTİ DİYE SİNYAL VERİYOR YARIM DEPO BENZİNİN OLSA DAHİ
    2 SEÇENEK VAR TABİ
    1.ON MİLYONLUK BENZİN AL SEVİYE DÜZELİR
    2. TEST MODUNU ÇALIŞTIR SEVİYE GENE DÜZELİR

OK Mİ DOSTUM

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.