Şimdi Ara

Resmi olarak açıklandı: İthal cep telefonlarına ek vergi gelmiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
0
Favori
3.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resmi olarak açıklandı: İthal cep telefonlarına ek vergi gelmiyor!

Ekonomi Bakanlığı, cep telefonu ithalatında korunma önlemi alınması için Vestel tarafından yapılan başvurunun karara bağlandığını, 04 Mart 2016 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete aracılığıyla resmen duyurdu.

Yayınlanan gazetede, Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğüne yapılan başvuru sonucunda, İthalatta Korunma Önlemlerine İlişkin Tebliğ ile birlikte korunma önlemi soruşturması başlatıldığı bildirilirken, söz konusu soruşturmaya ilişkin olarak alınan karar da açıklandı.

Vestel ek vergi talebini geri çekti 

Buna göre; İthalatta Korunma Önlemlerini Değerlendirme Kurulu, yerli üretici yani Vestel tarafından yapılan korunma önlemi başvurusunun, soruşturma süresi içerisinde geri çekilmesi nedeniyle soruşturmanın önlemsiz kapatılmasına karar verildiğini bildirdi.

Kendi talebiyle başvurusunu geri çekerek soruşturmanın kapatılmasını sağlayan Vestel, yerli üretimi desteklemek adına ithal cep telefonlarına ek vergi getirilmesini talep etmiş ve tüketicilerden büyük tepki almıştı.

• Vestel belki de tarihinin en kötü PR çalışmasını yaptı, hiçbir sonuca da ulaşılmadı.

Şimdi bazı kişilerin aklında kalacak muhtemelen bu olay, tüketici kolay unutmaz. Hatalarından ders alırlar umarım, Türk markası olarak böyle şeylerle uğraşmak yerine bizi gururlandıracak şeyler yapmalarını isterim. Sonuçta sen Zorlu Holding'sin, kime 5 lira kazık çaksam kardır diye düşünen mahalle bakkalı değil.
  • Vestel bütün mağazalarında " kendim ettim kendim buldum, gül gibi sararıp soldum eyvahh! " türküsünü çaldır 7/24. Kendim için konuşuyorum bir daha da vestel almam, vizyonsuz firmalar boş yere piyasayı işgal etmesin.
  • Bizim zihniyeti destekleyen bir haber daha " Vestel alma aldırma" bırak gururlanmayı Türk firması olmasından utanılacak tekelcilik zihniyeti. Batarsınız da millet sizden kurtulur inşallah. Milletin akbabaya değil, dürüst çalışkan zihniyetlere ihtiyacı var
  • Ben geldi zannediyordum da fiyatlar ondan bu kadar pahalı diyordum yeni amiral gemilerinin. :) :)
  • %100 yerli olmasına gerek yok, adam gibi bir telefon olsun ve fiyatı mantıklı olsun yeter. Ben çok isterim yerli bir telefon kullanmak ama şuan bize sunulan o saçma ürünlere o paraları vermemizi beklemesinler.
  • İstedigi kadar geri ceksin artik benim icin vestel diye bir firma yoktur
  • hahahaha tükürdüklerini yaladılar sonunda... ama ne olursa olsun VESTEL ALMA ALDIRMA! biz tüketicileri düşünmek yerine,sırf yaptıkları 3 kuruş etmeyen telefonlarını 1000tl den satın almaya zorlamak için ithal telefonlara 2 kere vergi gelmişti.şimdi hangisi geri çekildi ? ithal telefonların fiyatlarına konulan ek vergi geri çekilecekse bir indirim olması gerekiyor ama nerde bu indirimler ?

gerekli fiyat revizesi yapılmadıktan sonra resmi gazetede yayınlanmış yayınlanmamış ne farkeder?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1myst

Erken seçim mi geliyormuş ?

Referandum var galiba.
  • Ek vergi gelemeyecek deniyor ama malum firmalar gelecek dedikodusunu duyunca fiyat arttırmışlardı şimdi o fiyatları düşürecekler mi?
  • tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Ek vergi gelemeyecek deniyor ama malum firmalar gelecek dedikodusunu duyunca fiyat arttırmışlardı şimdi o fiyatları düşürecekler mi?
    Serbest piyasa ekonomisinde bu tip vergiler saçmalıktır fakat yeri üreticinin korunması için duygusal olarak yaklaştığımız vakit hak vermek gerekir.
  • Konuyu gördüğüm her yerde kan beynime sıçrıyor. Daha neremizden vergi alacaksınız ? adamı anarşist yapar bunlar. devletin burnundan kıl aldırmamasını geçtim vestelin tribiylemi uğraşıcaktık ?? YERİNDE BİR KARAR.
  • Vestel mi? Ne ki o? Hatırlayamıyorum...
  • Yerliye vergi indirimi başvurusu yapsın...
  • İnanma inanma resmi gasteye de inanma. Devlet 4 4.
  • Milletin yerlisi devletten aldigi destekle halkina 5 dolara akilli telefon satiyor. Bizim yerlimiz ayri devletimiz ayri kazik sokuyor.

Ulkemi seviyorum ama devlet sevgisi diye bisey kalmadi
  • YA millet vesteli boklama derdine düşmüş,hadi diyelim ki vestel dedi ki ek vergi konulsun.madem yerli tüketiciyi destek ise vestelin tel.larından vergi alınmasın denilebilirdi .vestel günah keçisi oldu çıktı
  • Vestel maliyetlerden şikayetçi ise istese çinde fabrika açabilir.
    Yada Eskiden Nokia'nın yaptığı gibi macaristandada açsın çine göre pahalı olabilir ama türkiye'den ucuz iş gücü var illa yakın olmasını istiyorsa.
    Designed In Turkey, Made in Hungary yazar... Çok zor bir şey olmasa gerek pek bilgi birikimim yok ama.
  • Doğru tesbit, yani neredeyse doğru, zira yakın gelecekte referandum gözüktü
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.