Şimdi Ara

Fiat Marea Enjeksiyon Lambası Yanıp Sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
10.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün hafif yokuş yukarı bir yerde bu problemi yaşadım. Normal kalkmaya çalışıyorum bu enjeksiyon lambası yanıp sönüyor, araba tutukluk yapıyor ama stopta etmiyor araç gaz veriyorum kesiyor gazı tutukluk yapıyor.

LPG yok araçta. Bazen düz yolda aracı kavramada kaldırırken de bu problemi yaşıyorum ama dün yokuş yukarı zor bela gidebildim neden böyle yaptı?

• 1.6 mi 2.0 mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 2001 model. Biraz araştırdım kimi benzinden falan diyo acaba pislik falanmı var bilemedim.
  • sol tarafta altta püskurmeli lamba mı?benzini motora iletemiyor
  • bence bobin değişecek. bujilerden birine elektrik gitmiyor olabilir. motor eskiye göre sarsıntılı çalışıyor mu. aynı rampayı aynı vites aynı hızda çıkabiliyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: beybiger

sol tarafta altta püskurmeli lamba mı?benzini motora iletemiyor

Bu ışık hocam, çalıştırırken yanıp söndüğünde kontağı çevirdiğimiz ışık varya işte o.

Araç yokuşta kalkarken böyle yapıyor zorla kalkıyor, tekleyerek kalkıyor gibi kalktıktan sonra bir problem yok, normal ilerliyor.
    @barbaros_48

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balotelli -- 6 Mart 2016; 13:15:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Balotelli

quote:

Bu ışık hocam, çalıştırırken yanıp söndüğünde kontağı çevirdiğimiz ışık varya işte o.

Araç yokuşta kalkarken böyle yapıyor zorla kalkıyor, tekleyerek kalkıyor gibi kalktıktan sonra bir problem yok, normal ilerliyor.
    @barbaros_48

bence benzin aktarım problemi var ,enjeksiyon sisteminizi kontrol ettirin

• quote:

quote:

@barbaros_48

Hocam benzin durumu ne? Sürekli çeyrek deponun altında mı kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse benzin pompası yeterli benzin çekemiyor olabilir. Yokuşlarda da bu durum daha da çok belli olur.

• Enjektörlerden kaynaklı,nozzle da tıkanma veya basınç düşüklüğü olabilir.Önce temizlenir,sonuç çözüm vermezse mekanik veya elektronik parça değişimine gidilir.Diesel araba olmadığı için tamiri ucuz olur,motor yüke bindiğinde gerekli yakıt püskürtme olmuyor.

Ankara'da iseniz yardımcı olabilirim.
  • Evet genelde hep sarı ışık yanar arabamda ayıptır söylemesi
    @xxkowboyxx

Teşekkür ederim ama Ankara'da değilim, peki bunu temizletmek veya değişmek ne kadara patlar tahmini ve bunu yapmazsak motora zarar gelir mi?
    @flyer_mig
  • quote:

Evet genelde hep sarı ışık yanar arabamda ayıptır söylemesi
    @xxkowboyxx

Teşekkür ederim ama Ankara'da değilim, peki bunu temizletmek veya değişmek ne kadara patlar tahmini ve bunu yapmazsak motora zarar gelir mi?
    @flyer_mig

Önce depoya benzin koyun, ışık yanarken sürmek sağlıklı değildir zaten. Öyle bir deneyin, eğer sorun çözülmezse diğer yöntemlere bakarsınız.
  • Fakir karışım oluyor.Bu ne demek ? Az benzin,fazla hava demek.Sonucunda uzun sürede araç zorlanırsa,yüksek devirde kullanılır ise pistonlara gelen az yakıt zamanla yüksek ısı ve devirlerde pistonların tepelerinde aşınmaya ve hatta erimeye sebep olur bu süreçte zamanla da enjektörler ve subaplar zarar görmeye başlar.

Tabi bu illa ve pat diye olacak değil,ideal ortamın sürekli sağlanması lazım.Temizlik için enjektörleri makineye takıyorlar,makine temizliyor.Sonuç vermezse tamir veya çıkma alacaksınız.Sıfırı pahalıdır Makinede temizlik işlemi için 40-50 tl para isterler.Basit bir işlem,herşeyi cihaz hallediyor.Sorun benzin pompasında değil,öyle olursa LPG de de bu sorunu yapmaz.Boşuna benzin masrafına girmeyin,enjektör lambası boşuna yanmıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.