- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Mikrofiber bez aldatmacası
94 Cevap51080 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

104 Mesaj
9 Kasım 2007; 0:40:02 

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

arkadaşlar istanbulun neresinde var bu sümerbank ben bir eminönünde biliyorrum orasıda kapandı galiba
bilen arkadaşlar söylerse şimdiden saolsunlar

Beşiktaşta çarşıda var.bezde var.

4 Mesaj
24 Nisan 2008; 1:20:59 

benim elimde var polikur marka gerçketn süper kaliteli daha once 3m de kullanmıştım fakat polikur gerçketen iz bırakmayan bir temizlik sağlıyor 8 ytl ye almıştım tamamen türk malı

16 Mesaj
26 Nisan 2008; 10:15:40 

Tüm dünya mikrofiber bez kullanıyor , her şeyden önce yıllarca kullanıyorsun ama bizim memlekette hala ucuz sarı bez kullanılıyor.

754 Mesaj
26 Nisan 2008; 15:16:41 

mikro fiberli bezin çok kalitelisi var bende satiyim isteyen olursa tabi.
çok arkadaşıma sattımve memnunlar
bu arada kalteli bez kendini gösterir
ayrıca çok uzun süre kullanılır ve bir şeyde olmaz
bilip bilmeyen yanıltıcı bilgi yazmazsa iyi olacak.

115 Mesaj
1 Temmuz 2008; 20:56:11 

valla arkadaşlar kim ne derse desin bu micofiber bez süper bir olay geçenlerde arkadaşım tavsiye etti aldım önceden araba yıkamak ölümdü şimdi zevk oldu benim için önce su ile bir kirini akıtıyorum sonra bu bezle bir siliyorum bir damla leke kalmıyor ve arabaya cila atılmış gibi tertemiz oluyor camlarda aynı şekilde önceden camsil sık gazate ile sil baba sil uğraşıyordum şimdi bezle bir kere siliyorum camlar tabiri caizse cam gibi oluyor bezin temizliğide çok kolay sabunla bir köpürtüp suyun altına tutuyorum ve tertemiz oluyor harika bişey bence.

http://www.nissan-almera.tr.gg/

949 Mesaj
3 Temmuz 2008; 0:44:30 

ben bi tane microfiber bez aldım araba için 5 ytl gayet memnunum ne leke bırakıyor ne iz süper bişey

132 Mesaj
3 Temmuz 2008; 13:01:32 

quote:

Orjinalden alıntı: gemiadami

Beşiktaşta çarşıda var.bezde var.

Sümerbank dısındada bulabilirsiniz arkadaşlar mefruşatçı tabir edilen yerler vardır bilimum kumas perdelik tül vs. satarlar uzatmayayım fazla, buralarda "pazen bez" diyerek temin edebilirsiniz. Bir ipucu vereyim parcalara boldukten ve kullanmaya baslamadan once 10-12 saat kadar su dolu kovanın icine atın eger imkanınız varsa ilk 6 saatten sonra aralıklarla sıkıp tekrar kovaya atın boylelikle kurulama safhasında işinizi oldukça kolaylaştırmış bezin çok daha fazla su emmesini sağlamış olursunuz.

12 Mesaj
15 Ağustos 2008; 8:46:44 

ya kardeş ne otuzu ben size 5 ytl den satayım beyenmezsen geri gönder tel vereyim almak isteyenler arasın 05368845704

12 Mesaj
15 Ağustos 2008; 8:53:40 

plikur sana kazık atmış polikurdaki ince bizim bezlerden ebat aynı dokumada eksikliği var nerden biliyorsun dersentürkiyenin en büyük şırketindeoto kimyasalları satıyorum almak isteyen arkadaşlar görüşe biliriz

12 Mesaj
15 Ağustos 2008; 9:07:59 

sümer bank bildiğim k.çekmece de meydanda kime sorsan gösterirler ama sana tavsiyem mikro fiber bez nedir mikro fiber bez?Mikrofiber temizlik bezi polyamid ve polyester elyafın binlerce metre çekilerek inceltilmesi ile üretilmektedir.Microfiber bezlerle yapılan temizlikte deterjana kesinlikle ihtiyaç yoktur.Tüm ihtiyacınız olan şey bir miktar sudur.Microfiber temizlik bezi normal temizlik bezleri ne göre 10 kat daha fazla emiş gücüne sahiptir. Microfiber bezler kuru olarak kullanıldığında statik enerji prensibine göre, nemli olarak kullanıldığında ise emici kılcal damar prensibine göre çalışmaktadır. Microfiber temizlik bezleri 'nin astımlı ve alerjili kişiler için uygunluğu da testlerle kanıtlanmıştır.

Cam temizliğinden en ağır fırın yağlarına kadar hiç bir deterjan kullanmadan sadece su ile çok daha farklı sonuç alabilirsiniz. Temizlik bezi, statik elektrik yüklü bir dokuma tekniğine sahip olduğundan, tozları yere ve havaya karışmadan bünyesinde toplar ve akan suyun altında da hemen bırakır.

Her hangi bir temizlik sıvısı kullanmaya gerek kalmaz, hatta temizlik bezi nin uzun ömrü için deterjansız kullanım şarttır.
Nemli kullanıldığında mükemmel şekilde temizler, temizlik bezi kuru kullanıldığında elektrostatik yöntemle toz alır.
Süper emici özelliği vardır, dayanıklıdır.
Narin yüzeylere zarar vermez.
Deterjansız yağ giderir.
Gözle görülmeyen parçacıkları microfiber temizlik bezi giderir. eyer istersen 10 lu pakette 4 ytlleden tanesini gönderebilirim 05368845704

240 Mesaj
13 Eylül 2008; 16:46:46 

Arkadaşlar mikrofiber bezler ve işlevi hakkında fikir alış-verişleri yapılmış. Forum kullanıcıları inanılmaz derecede bilgilenmiş gözlemlediğim kadarıyla, bütün yanlış anlaşılmalar giderilmiş gibi gözüküyor. Ama hala az da olsa var. O da ne yazık ki yeterli bilgi birikimine sahip olmayan ve ya tecrübesiz kişilerin yaydığı kulaktan dolma yanlış bilgilerin pratikte de öyle olduğunun zannedilmesinden. Önce bu konunun başlığına biraz kırıldım çok acımasızca olmuş bence.

Biz Göztepe sanayi sitesinde yaklaşık 20 senedir esnafız son 15 senedir de AKZO-NOBEL oto boyalarının da Kadıköy bayisiyiz. Yani etrafımda yüzlerce müşterim var, günde kilolarca akrilik boya satıyorum. Ve tüm müşterilerim arabaları boyuyor, pastalarını yapıyor ve müşterilerine arabayı cila yapıp veriyorlar. Bu işlemlerde neler kullanılıyor peki? Naçizane fikirlerimi aktarıyorum. Saygısızlık etmek istemem önceden belirteyim.

O Sümerbank’ın meşhur bezleri mükemmel bir bezlerdir, yıllardır satarız, hala da satıyoruz ama ne için?
Su ile zımpara mı yapıldı fazla suları kurulamak, kirli kovadan su alıp arabayı ıslatmak vb. işler için kullanılır. Hassas değildir. Kiri içine hapsedemez, üzerinde tabaka halinde kalır her an boyaya bir çizik atma riski vardır. Tek olayı, hassasiyet gerektirmeyen bir aşama olan zımparalama işlemi sırasında suyu iyi emmesi, zımpara sularını alması gerektiği zaman da nemi almasıdır. Bütün olayı budur. Mikrofiber bezler gibi bir teknoloji nimeti asla bu tip işler için kullanılmaz. Keşke kullanılsa ama esnafa pahalı gelir o.

Daha önce de değinildiği gibi mikrofiber bezler harika bir teknolojik gelişmedir ilk çıktığı senelerde, 2000li yılların başlarında işyerimize koyduk ve yaptığı işi görüp hayran kaldık. O günden beri çeşitli markaların ürünlerini dükkanımızda sattık. Yerli mallara pek güvenmemeniz ben bir esnaf olarak öneririm. Tabiî ki yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı ancak, verdiğim para bana performans olarak geri dönmeyecekse parayı (cüzi bir miktar da olsa) sokağa atmanın manası yok. Veririm farkını hem o farkı hissederim hem de bez eskimeden yıllarca kullanırım. Güney Kore ve Çin üretimi mikrofiberler arasında bile kalite farkı olduğunu düşünürseniz Türkiye üretiminin neden bu kadar ucuz olabildiğini tahmin ediyorsunuzdur.

Neyse gelelim mikrofiber bezin kullanım alanlarına, bu nimetin 2 olayı vardır sektörümüz için. Kenarları dikişsiz olanları satmaya gayret gösteriyorum, çizme ihtimali 0 oluyor böylece.

1; Bence en önemli özelliği cila bezi olarak kullanılması. Yukarıdaki bir arkadaş daha önceki postlardan birinde cilayı pamukla yapıyorum demiş yanlış bir davranış değil ama mükemmeli varken o kadar pamuk harcamanın mantığı yok. Cilayı çıraklık dönemlerinden beri pamukla yapan, alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmeyen yılların boyacı ustaları bile artık mikrofiber bezleri tercih ediyorlar. Arkalarında ne bir kalıntı ne bir hare ne de bir toz zerreciği bırakmadığı için. Üstelik zamandan da tasarruf ediliyor ve insanı yormuyor. Cila yapmanın 2 yöntemi vardır. Ya kaliteli bir düşük devirli polisaj makinesine güzel bir cila süngeri takılarak (millet taşlama makinesiyle pasta veya cila yapıyor yakıyorlar boyayı aman dikkatli olun) ya da mikrofiber bez ile el ile uygulama yaparak. Amatör cila işleri için mikrofiber bez mükemmel bir icattır. Tabii burada güzel bir cila da bize mükemmel parlaklığı verecektir. O bambaşka bir mevzu.

2: kullanım alanı ise kurulamadır. Bu bezler içine inanılmaz miktarlarda su çeker. Özel yapısı sayesinde de içinde tozu kiri tutmaya müsaittir böylece kirli arabayı ıslatıp sonra bu bezle silip arabayı deterjansız biçimde temizlemiş, adeta yıkamış kadar olursunuz. Bu çok pratik bir işlemdir ve mikrofiber bezler dışında herhangi bir ürünle bunu denerseniz , ya arabayı yeniden boyanmasını sağlayacak biçimde çizersiz ya da üzerinde yol yol kirleri bırakır, hiç yıkanmamış tozlu halinden bile daha kötü yaparsınız. Tozlu yada kirli bir yüzeye biraz nemli bir mikrofiber bezle girerseniz orayı tertemiz yaparak çıkarsınız.

Sadece bununla da bitmiyor tabii ki, dikişsiz olan mikrofiber bezler için konuşuyorum torpido, iç döşemeleri,gösterge panellerini, kenarları LCD tvleri, monitörleri, sürekli parmak izinin kaldığı, Ipodlarımızı, Iphonelarımızı cep telefonlarını saatleri gözlükleri hiç çekinmeden silebiliriz. Üstelik herhangi bir kimyasala gerek duymadan ya çok hafif nemli ya da kuru vaziyette. Evde birkaç tane mutlaka bulundururum, genel toz alma işlemlerinde veya LCD, cam silmek için sürekli kullanımdadır bizim evde annem tarafından.

Kirlenen bu bezleri arada sırada temizlememiz gereklidir. Tazyikli akan suda rahatça kirlerinden kurtulduğunu görebilirsiniz. Çitileme, sıkma gibi hareketlerle özelliğinden herhangi bir şey kaybetmez. Yüzlerce kez yıkanabilir. Ama çok sıcak suyla yıkarsak zarar görebilir 30 derecede makineda dahi yıkanabilir.

Neyse amacım, sizlerinde bu konuda tecrübeli sayılabilecek bir ağızdan bir şeyler duymanızı sağlamaktı ayrıca fiyat konusunda netlik getirmekti, şimdi belki de en önemli noktaya geliyorum fiyatlar. Bizim işyerimizde ortalama günde birkaç tane satılır. Önemini anlayan boyacılar ya da oto kuaförleri sürekli alırlar. Toptan servislere ve İstanbul ve Ankara da bulunan diğer nalbur arkadaşlarımıza sürekli satmaktayım.

Dükkanda 2 çeşit bez bulunduruyorum ikisini de bizzat yurtdışından ithal ediyoruz, ikisi de dikişsiz 40x40 ebatlarında, bir tanesi daha etli ve yumuşak kurulamaya daha uygun diğeri normal kalınlıkta, perakende olarak normalini 8 kalın olanını 9 YTLden satıyorum. Toptan olarak alanlara özel fiyat mutlaka uyguluyorum onu burada açıklamayayım. Ürünün kalitesi piyasada şaka gibi fiyatlarla satılan Meguiers, 3M, Farecla (ki bayisiyiz biz Farecla car care ürünleri, pasta ve cilalarının) gibi mikrofiber bez sağlayıcılarından herhangi bir farkı yoktur çünkü, ürünü aldığım firma zaten bu gibi dev firmalara da üretim yapıyor. Yolu dükkanıma düşen forum kullanıcılarına bezleri 5 liradan veririm nicklerini bana söyledikleri takdirde maksat muhabbet olsun. Amacım reklam değil forumda fikir alış-verişi yapan arkadaşlara yardımcı olmaktır. Toptan almak isteyen olursa yine dükkanımıza beklerim.
İsmim Gökhan, gelip beni bulursanız tanışırız, görüşürüz. Araba boyaları, Farecla ürünlerini (pastlalar ,cilalar) hakkında da yardımcı olurum. Piyasaya yem olmazsınız. Hepinize sevgiler ve saygılar. Bu konuyla ilişkili ya da sektörle alakalı kafanıza takılanlar ya da sorunlarınız ve sorularınız olursa mail ya da forumdan bana mesajla ulaşabilirsiniz bildiğim kadarıyla konuşuruz fikir alış verişinde bulunabilirz..
Sürç-i lisan ettiysem affola.

Benimle iletişim için;
Gökhan Akarsu
river24@gmail.com
Web sitemiz: www.boytem.com

Site de yeni ürünler sayfasında mikrofiber bezden bahsediyordum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi river24 -- 13 Eylül 2008; 16:47:42 >

Ventiquattro

2479 Mesaj
10 Kasım 2008; 15:15:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Bal_975

para kazansında neden 5 lıralık mal dururken hemde ulkemde uretılmıs gıdıp 30 lıralık malı alayımkı

Katilmamak elde değil

Kişisel Site
External@Site, Sansüre Son! (Güncellendi: v2.5)
| Harita Tabanlı Yolcu Uçak Radari Live@Radar

Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz. M.K.Atatürk

However rich or prosperous it may be, a nation deprived of independence can deserve no better treatment than being the servant of civilized humanity. M.K.Atatürk

1 Mesaj
22 Kasım 2008; 22:55:52 

sevgili arkadaşlar
mikro fiber bezin orjinalini görmedim. internette araştırdığım firmaların ürünlerine bakılırsa bunlar aldatma yapıyorlar.
Türkiyede üretilen ÖRME kumaşlardan yapılan mikro fiber bezleri isviçre teknolojisi diye vatandaşlara yutturuyorlar.
Öyle uçuk fiyatlar ki hayret ettim .
10,20,25 hatta 30 ytl ye satıyorlar.

Bu mikro fiber bezleri ÖRME MAKİNALARDA kendim yapıyorum .Vatandaşta kendi markasını yapıştırıp isviçre teknolojisi diye yutturuyor.
Ha mikro fiber temizlik konusunda gerçekten dedikleri kadar doğru.
Ama aldatmacası Türk malını İsviçre teknolojisi diye yutturmaları .
Benimde şimdi kafam atık ve bende yakın bir zamanda bu mikro fiber bezine girip kendi markamı yapıp isviçre teknolojisi değil yüzde yerli malıdır diye bir girişimde bulunacağım .Tabi kısmet olursa .
Dileyen arkadaşlar ve bu konuda ilgisi olan arkadaşlar size istediğiniz ebatta ,istediğiniz renkte mikro fiber bezini yaparız.
hele bir bu konuda biraz daha fizibilite ,araştırma yapayım vede olursa burda haberdar ederiz.
Öyle uçuk fiyatlar olmaz

240 Mesaj
4 Mayıs 2009; 15:23:27 

Yaz geldi, bu güzel başlığı güncellemekte fayda var.

Tüm arabasına gözü gibi bakanlara selamlar.

Ventiquattro

46 Mesaj
18 Mayıs 2009; 21:36:17 

iyi düşünmüşsün ...

307 Mesaj
20 Mayıs 2009; 1:32:37 

Arkadaşlar her microfiber yazan bez microfiber değildir. Bunu bizzat deneyerek öğrenmiş bulunmaktayım. 2 Yıl önce eşim arkadaşından görmüş smart diye bir marka bez almış. Manyak bişey. Geçen hafta arabamı yıkamak için kullanıyım dedim. O kadar güzel kuruluyor ve temizliyor ki anlatamam. Gerçi eve gelince hanımdan azarı işittik benim cam bezimle araba yıkama git kendine bi tane al diye. Ben de gittim baktım marketlere birsürü bez var. Hepside microfiber olduğunu iddaa ediyor. Bende paraya kıyamadım "microfiber microfiberdir" dedim 2.50 TL ye BİMden bi tane aldım. Almaz olaydım. Temizlemek bir yana arabanın üstündeki suyu bile almıyor. Boyutları aynı olmasına rağmen diğer bezi 2-3 kere sıkma ihtiyacı hissettim ama bunu belki 30 kere sıkmışımdır arabayı kurutup silene kadar. Neyse 2 saate yakın uğraşma sonucu arabayı temizleyebildim.
Sonra dedim bende çok abarttım gittim biraz daha pahalı olanını bir süper marketten aldım. Yaklaşık olarak aynı boyutlarda 7.30 TL ye. Açıp bakınca gerçekten dokusunun farklı olduğu anlaşılıyor. Onunlada araba yıkamam hüsran oldu çünkü oda suyu yeterince emip lekesiz bir yüzey bırakmadı.
Sonuç olarak 10 lira harcadık ama bir halt sahibi olamadık. Keşke 15 liraya kalitesinden emin olduğum bir bez alsaydım dedim. 2-3 yıl kullanırdım en azından. Şimdi evdeki bezden bir tane daha bulsam 20 lira veririrm düşünmeden. Çünkü 1.5-2 saatte yıkadığım arabayı onunla neredeyse yarım saatte yıkadım.

HOSTESLERİN GÖRÜNMEYEN YANLARI +18
Focus Titanium 4K 1.6i 115PS EGE MAVİSİ
VAIO SR29VN.........LG 42LW5400
SAMSUNG Galaxy S WiFi 5.0

1319 Mesaj
21 Mayıs 2009; 9:54:18 

bu bezlerden nerede bulabilirim acaba? mümkünse birde marka söylerserniz sevinirim kaliteli birşey olsun almayı düşünüyorum

~ HYUNDAI i30 1.6 GDI 135 HP ELİTE ~

1583 Mesaj
21 Mayıs 2009; 14:10:18 

A101 ve evdi marketlerinde 1.5 veya 2 tl civari fiyata satilan mikrofiber bez var ondan kullaniyorum. Biraz kucuk boyutta ama problemsiz.
Onun disinda pazarlarda 5 tlye mavi yesil renklerde bazler var onlar da kullanisli.

SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 16 GB 1340 TL
SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 32 GB 1500 TL

307 Mesaj
23 Mayıs 2009; 1:01:14 

quote:

Orjinalden alıntı: levent06y

bu bezlerden nerede bulabilirim acaba? mümkünse birde marka söylerserniz sevinirim kaliteli birşey olsun almayı düşünüyorum

bezin üzerindeki etikette smart clean yazıyor ama ben bulamadım aynısından. Hepsiburadada felan satılan şu bez var Meguiars Supreme Shine Microfiber . Herkes memnunmuş. ebaydan felan bazı alacaklarımla birlikte almayı düşünüyorum. yoksa kargo çok tutuyor tek o için verilmez kargo parası. en son baktığımda 16 TL felandı. ebay da 3.40 dolar.

Son anda buldum. http://kazaniyoruz.com/urun-product-30-40x40-cam-bezi.html. Kullanın aradaki farkı görün. Yanlız eşmde dedi. Kullandıkça daha iyi performans veriyor. Camları hiç deterjan kullanmadan tek seferde siliyor eşim pırıl prıl oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l.a.c.i.w.e.r.t -- 23 Mayıs 2009; 1:03:43 >

HOSTESLERİN GÖRÜNMEYEN YANLARI +18
Focus Titanium 4K 1.6i 115PS EGE MAVİSİ
VAIO SR29VN.........LG 42LW5400
SAMSUNG Galaxy S WiFi 5.0

5 Mesaj
10 Haziran 2009; 21:05:42 

Baya eski açılan bir konu fakat 2 yıl boyunca ülkemizde çok çeşitli değişimler oldu. Artık ülkemizde birçok mikfrofiber bez üreten ve satış yapan firmalar var..

OMICRON'da İzmir'de kurulan ve Samsun İstanbul, Adana'da satışlarına devam eden 10 yıllık güçlü özgeçmişe sahip bir firmadır.. Kumaşların dikiş işlemlerini kendi gerçekleştirip paketleyerek Türkiye'de dağıtımını yapmaktadır... Eskiden Royal vs. gibi markalar bunları 20-30-40 lira gibi ultra yüksek maliyetlerle insanlara sattılar.. Memnun kalan insanlar çok yüksek para ödemenin rahatsızlığınıda beraberinde yaşadı... Ancak biz sizlere fiyatımızdan önce şunu söylemek istiyoruz;

OMICRON firması olarak mikrofiber bezlerde sizlere şunu öneriyor ve müşterilerimizede bundan bahsetmekten mutluluk duyuyoruz... Her türlü mikfrofiber bez için yapılması gerekenin, şu olduğunu söylemek istiyorum. Mikrofiber bez satın aldıktan sonra paketten çıkardığımız bezimizi 100 dereceye getirdiğimiz su sıcaklığının içine tam 2 saatliğine bırakıyoruz. (Çaydanlıkta kaynayan su) Ve o suyun içinde gözeneklerinin açılmasını sağlayarak, 3 yıl boyunca size dayanacak bir bezin ilk işlemini gerçekleştiriyoruz. Daha sonra bezimizi suyun içinden çıkartıp iyice sıkıyoruz. Hemen ardından birde sabunlu suyla yıkadıktan sonra ve sabunlu suyu bezde hiç bırakmayarak durulama işlemini gerçekleştiriyoruz.. Neden ilk aşamada sıcak su sorusuna verdiğimiz cevap ise, bezimize bir eskitme yapıyoruz, kullandıkça güzelleşen mikrofiber bezi ilk kullanımda dahi harika yapabilmek için bu eskitmeyi uygulamaktayız... Mikrofiber bezleri kullanacağınız yüzeylerde genel temizliği yapabilir ve lekesiz su izi kalmadan kurulama durulama yapmadan kullanabilirsiniz. Mobilyalar, Laminant parkeler, mutfak dolaplarınız, banyo, küvet, lavabo, fayanslarınız, özellikle cam ve aynalarınız, bilgisayarlarınız, cep telefonlarınız ve de arabanız için vazgeçilmez rahatlık sağlayacaktır. Ve tüm bu temizliği yaparken herhangi bir Camsil, porçöz, yağçöz kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bezin özelliği elde sabunlu suyla yıkanır çamaşır makinesine atılmaz, herhangi kimyasal bir ilaçla kullanılmaz..

Omicron Mikrofiber bez satış fiyatımız 40x40 cm 2.50 TL'dır...

Toplu alımlarda indirimlerimizde olacaktır. Referanslarımız, Tüm Hastaneler, Okullar, Sağlık Ocakları ve Ege esnafıdır. İlgileriniz için teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altay.Gcity -- 25 Eylül 2009; 16:02:00 >

97 Mesaj
23 Temmuz 2009; 5:31:19 

arkadaşlar arabalarına gözü bakanlar tamam micro fiber bez siz o bezle anwayin araba cilasını yada motorunuza araba cilasını kullandınızmı silicon glaze bir deneyin bana dua edeceksiniz hatta ankarada bulunan arkadaşlar varsa ürünü ben satıyorum mail adresim tnsuzun@yahoo.com dan bana ulaşabilirsiniz.

759 Mesaj
1 Ağustos 2009; 12:04:49 

quote:

Orijinalden alıntı: tigerson

otomobili yıkarken detarjanın içine şu kireç çözücü MARC lardan biraz katıp bir deneyin!

Yahu ben de bu yaratıcı dehaya hayranım... Hocam piyasada satılan kireç çözücüler seyreltilmiş asit çözeltileridir...

Hani şu araba boyalarını mafeden kuş pislikleri vardır ya... Onlar ürik asit içerdikleri için boyayı mafederler... Yani sen bile bile lades diyorsun...

Tebrik ederim ne diyeyim...

Ford Focus Titanium HB TDCI - Siyah
Samsung i900 Omnia

467 Mesaj
3 Ağustos 2010; 12:37:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Deli_mi_ne

çok doğru diyosun

Artık Türkiyede de üretiliyor. Ben üye oldum. diğerlerinden çok daha ucuz ve çok daha güzel. Üstelik sadece mikrofiber bez yapmıyorlar. Parfüm, kozmetik, bulaşık-çamaşır topu, iç çamaşırı, cilt bakım ürüneri.
Ürünler çok kaliteli. Şimdi mutfak kaplarına da başladılar. Tupperware den bile daha kaliteli kapları. Ve de alışveriş yaptıkça %10 hediye puan kazanıyorsunuz.Bence çok güzel bir iş çıkarmışlar. ben 3 senedir üyeyim ve hepsindne memnunum. bir bulaşık süngerini bile 1 yılda eskitemedim.

3950 Mesaj
30 Ağustos 2010; 12:04:25 

ben Oriflame in bezini kullanıyorum çokda memnunum tavsiye ederim.

Alınık ddr3 ram 2 yada 4 gb , 1150p anakart ve mikro ATX kasa.
Ticaret yapmayacaklarım: syler23

2267 Mesaj
30 Ağustos 2010; 20:07:31 

Ben Şok markette indirimde 1 TL'ye alıyoprum tanesini, bildiğin mikrofiber hemde ambalajında. Kim satıyormuş 30 tl'ye

240 Mesaj
31 Ağustos 2010; 0:00:04 

Şok ta satılan 1 tl lik microfiber bez ile, Meguiar's ın listesi 30 tl civarı olan ( listesi diyorum buraya dikkat, mutlaka iskonto uygulanır çünkü) bezi aynı kefeye koymak, "araba işte ne var, ha aston martin ha hyundai accent" demek gibi bir şey. Haberiniz olsun arkadaşlar. 30 TL tabii ki çok aşırı uçuk bir rakam, 2 sene evvelki aydınlatıcı mesajımı okursanız anlarsınız. Fakat bezlerin kalitesinden ve yapısından haberdar olmadan atıp tutmayalım derim. Saygılar.

Ventiquattro

836 Mesaj
31 Ağustos 2010; 0:41:18 

Bu konuda soylenmis en dogru sey konunun basligidir.

Yahu kendinize gelin arkadaslar. Arabayi yikadim, duruladim, sildim, cilaladim, optum, yaladim, sonax'a megiuars'a masaja gonderdim derken kaporta uzerindeki koruyucu katmanlari en cok incelten, cizen dogal sartin kendiniz oldugunuzu ne zaman anlayacaksiniz ? Oglum arabayi almaya baslayacak yasa gelsin, arabayi yikar cilalarsa vallahi doverim.

Benim kullandigim arabalardan biri 2001 model orijinal hindistan mali maruti 800, boya kalitesi berbattir. Arabayi tam kopek gibi kullanip kaldirimin kenarina birakiyoruz. 9 yildir toplam 20 kere yikanmamistir. Cila filan nedir bilmez, uzerine serceden martiya kadar her turlu kus sicar, iki ay icinde o bok kurur yele karisir gider. Bu arabayi tutup yikadigimda dis goruntu hala daha ilk aldigimiz gunku gibidir. Hala dahada pas problemide yoktur.

Benim insafimda olan bir baska arabada bir C4 yillardir oda cok seyrek yikanir. Daha hic ultra mikro fiberde dahil hic bir bezle kurulama islemi gecirmedi. Inanin yikaninca ilk gunku gibi duruyor ve uzerinde o dairesel silme izlerinden eser yok.

Simdiki arabalarin uzerinden butun boyayi alin alttaki sac zaten en az 6-7 yil boyunca paslanmayacak sekilde elektro-kimyasal korumaya sahip.

Bazen biraz parlatmak tamamdir anliyorumda kaportayi korumak icin yikama cilalama isi bir hurafeden ibaret.

cengizumur nick'imdir, adim degildir, bana boyle veya istediginiz sekilde hitabedebilirsiniz.

2267 Mesaj
31 Ağustos 2010; 11:35:16 

quote:

Orijinalden alıntı: river24

Şok ta satılan 1 tl lik microfiber bez ile, Meguiar's ın listesi 30 tl civarı olan ( listesi diyorum buraya dikkat, mutlaka iskonto uygulanır çünkü) bezi aynı kefeye koymak, "araba işte ne var, ha aston martin ha hyundai accent" demek gibi bir şey. Haberiniz olsun arkadaşlar. 30 TL tabii ki çok aşırı uçuk bir rakam, 2 sene evvelki aydınlatıcı mesajımı okursanız anlarsınız. Fakat bezlerin kalitesinden ve yapısından haberdar olmadan atıp tutmayalım derim. Saygılar.

Sence bir tuttuğumdan mı yazdım ben o mesajı ? Aldıgım mikrofiber gayet iyi işimi görüyor, camlarım pırıl pırıl oluyor. 30 TL'ye gerek var mı ? sorusu kafasında canlansın diye yazdım. Tabi kafası calısana, anlayana.

1 Mesaj
2 Mayıs 2011; 21:21:06 

arkadaslar arac temizliğinde mikrofiber bez kullanılmalı bencede sümerbank denen denen filanel bezde iyi sayılır ancak mikrofiber gibi iş yapmaz ancak piyasada mikrofiber diye satılmak birçok bez aslında mikrofiber değil.size tavsiyem gitti gidiyorda mikrofiber plus oto temizlik bezi diye bişey var flufymi neydi markası bu bezi incelemenizi istiyorum memnuniyet garantisi veriyor ben aldım ve gercekten harika bir bez bende gören yıkamacı arkadaslar hayran kalıorlar gitti gidiyorda arama motoruna oto bezi yazınca çıkıor ekranda fotosu yok ama yazıya tıklayınca çıkıor inceleyin bana teşekkür edeceksiniz fiyatıda uygun gercekten

2 Mesaj
12 Eylül 2012; 18:56:47 

merhaba arkadaslar!sirf bu konu icin forum a uye oldum.gercekten cok mu etkili bu bezler?bende kullandim fakat bilemiyorum.sanki pek fazla tatmin etmedi beni.marka tercihimden mi acaba?

2 Mesaj
12 Eylül 2012; 19:08:15 

Herkez farkli birseyler yazmis!bir suru marka var sanirim.Bana bir arkadasim rilver diye bir bez onermisti.ozellikle camlarda cok etkiliymis.daha once kullanan oldu mu acaba?bilgilendirirseniz beni cok sevinirim.

1583 Mesaj
13 Eylül 2012; 10:51:40 

Arac kurulamada Uber bez isminde bu iste usta bir marka var. Zaten elinize alinca farki hissediyorsunuz. Yurtdisindan toplu alim yapiyoruz ve tum masraflar dahil kapinizdaki fiyat 26 tl oluyor. İnternetten bir aractirma yapabilirsiniz.

Onun disinda cd testini gecen bim 5 li bezleri var. Onlar da tavsiye edilir ama ne zaman satilir bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 16 GB 1340 TL
SATILIK TÜRKİYE GARANTİLİ LG G3 D855 32 GB 1500 TL

48 Mesaj
16 Ağustos 2013; 2:52:50 

arkadaşlar cok uygun fiyata mikrofiber bez satisimiz başlamıştır urun linkimiz

http://www.sanalpazar.com/Royal-Gold-Mikrofiber-Bez__isp10147612

pmden görüşebiliriz sorulariniz icin saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Alisverislerim:adios06, bulutcy,freev,SIKILHAN7

HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR

1159 Mesaj
8 Ocak 2014; 15:50:43 

http://www.hepsiburada....68&sp=brand=scotchbrite

Orada Scotch Brite Mikrofiber Toz Bezi var. Fiyatı 4,64 TL. Ben Parex diye bir tane kullanıyorum üzerinde %100 mikrofiber temizlik bezi yazıyor 4.5 liraya Migros gibi biryerden aldım. Imac'in camını içerden ve dışardan temizlemekte kullanıyorum. Kötü olsaydı sürekli islenme problemi olan ve camı açtığınız anda içeri bir yığın toz dolan bu bilgisayarı bu kadar güzel temizleyemezdi. Ben çok memnunum. Boşa 15 lira vermeyin. Migros gibi yerlerde 4.5 liraya satılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 8 Ocak 2014; 16:08:39 >

Imac Mid 2011 Core I5 2.5 Ghz

1 Mesaj
21 Mayıs 2014; 19:23:57 

Mikrofiber Bez

Mikrofiber bez Nedir ?
Teknik tekstilden faydalanılarak polyester ve polyamidin binlerce metre çekilerek insan saç telinin %1 i kalınlığına kadar inceltilmesi ve özel bir kumaş üretim tekniği ile kumaşa dönüştürülmesi ile elde edilir. Mikrofiber iplik aynı kalınlıkta üretilmiş çeliğe göre 40 kata kadar daha fazla dayanımlıdır. Normal bezler kullanım esnasında deforme olup, tüy bırakırken mikrofiber bez tüy dahi bırakmadan temizlik yapar ve 5 yıla kadar kullanım ömrüne sahiptir.
Temizlik esnasında deterjan gerektirmeyen mikrofiber bez, kullanım esnasında bakterileri dahi temizleyebilmektedir. Tüm bunların ötesinde en önemli özelliklerinden birisi ise sildiğiniz yüzeyde kir ve yağları temizlerken , su lekesiz temizlik yapabilmesidir. Arkasından ikinci bir bezle kurulama gerektirmediği için temizliğe ayırdığınız zamanıda yarıya indirmenizi sağlayacaktır.

Türkiye nin en büyük mikrofiber bez üretici olan firmamız Technolog, Silver Home ve Eko Home markaları ile 3 farklı kalitede ve kullanım alanlarına göre özelleştirilmiş 20 den fazla çeşitle üretim yapmaktadır. Tüm ürünlerimiz ve firmamız hakkında bilgilere http://www.mikrofiberbez.org adresimizden ulaşabilirsiniz

Katalox Alışveriş Sistemi
Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » DH Garaj » Mikrofiber bez aldatmacası
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422