Şimdi Ara

Xiaomi, Mi 5 talebine yetişemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

MWC 2016 fuarında yeni amiral gemi modeli Mi 5'i lanse eden Xiaomi, hemen ardından ülkesinde ön kayıt almaya başlamıştı. 1 Mart günü yani önceki gün süreli bir satış yapan firma, elindeki stokların tamamını tüketti ancak taleplere yetişmekte zorlanıyor. Halen milyonlarca tüketici sırada bekliyor.

Gelen bilgilere göre, sınırlı satış öncesinde toplamda 17 milyon kişi ön kayıt yaptırmıştı. 1 Mart satışlarında ise Xiaomi Mi 5 modeli adeta kapışıldı ve saniyeler içerisinde tükendi. Firma büyük bir ilgi beklediği için ilk etapta 4 milyon adet sipariş vermişti ancak 17 milyonluk sırayı kimse hayal edemiyordu. Hızlı satışta ne kadar cihaz olduğu bilinmiyor ancak 8 Mart itibariyle kalan stok için de kayıtsız bir hızlı satış yapılacağı belirtiliyor. Yani halen cihaza ulaşamayan 13 milyon kişi olacak.

Ayrıca Bkz.Xiaomi Mi 5 için 14 milyon kişiyi sıraya girdi
    Xiaomi'nin elinde şu anda fazla stok yok. Tedarik ortakları Foxconn ve Inventec'e ricada bulunan firma, üretimi artırmalarını talep etti. Üretim kapasitesi artırılsa bile, kalan 13 milyon talebin en erken Nisan veya Mayıs ayında karşılanabileceği tahmin ediliyor. Yine, hızlı satış konseptinde süreç ilerleyecek.

Xiaomi Mi 5 modelinde 5.15 inçlik Full HD ekran, 3GB/4GB LPDDR4 RAM, 32GB/64GB/128GB depolama kapasitesi, Snapdragon 820 yonga seti, 4 eksenli OIS desteği olan 16MP çözünürlüğünde arka kamera, metal veya seramik kasa, 3000mAh kapasiteli batarya, Android 6.0 işletim sistemi, MIUI 7 arayüzü gibi özellikler yer alıyor. Modelin başlangıç fiyatı 300$ olarak belirlenmişti. Hali hazırda sadece 3GB RAM/32GB kapasite ve 3GB RAM/64GB kapasite seçenekleri mevcut. Yani halen 4GB RAM seçeneği piyasada bulunmuyor.

Xiaom Mi 5 modelinin performansı, şüphesiz yıl sonu satış hedeflerini de doğrudan etkileyecek. Şu an ki 17 milyon kayıt rakamını geçen yıl görebilmiş olsaydık, Xiaomi toplamda 90 milyona yakın bir satış seviyesi tutturabilecekti. Bu yıl firmanın 80-100 milyon satış hedefine rahat bir şekilde ulaşabileceği tahmin ediliyor.

• Bizde şu ülkeye gelsede alsak diyorduk.

• Ülkemize 1500 lira altında bir fiyatla gelirse, ki gayet olası bir fiyat, kendim almakla kalmam, tüm eşime dostuma aldırırım.

• Şu cihaza 300 dolar resmen bedava. Tr de olsa 1000 TL olsa 2. Telefon ihtiyacım olmasa bile alınır

• Şu cihaz ülkemizde olsa keşke, insan gördükçe imreniyor. Harika özellikler ve şaka gibi fiyat...
  • Kalite ve fiyata bak, bide bizdeki cihazlara ve fiyata bak.Kendimi dünyadan dışlanmış hissediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vizyonsuzluk...

• oha bu ne lan 820 3gb ram 32gb rom ve 300 dolar bizde 300 dolara vestel venüs 3 geliyo anca.

• bazen şu ülkede yaşamaktan nefret ediyorum hangi hakla yurtdışından telefon siparişi vermemizi yasaklıyorlar anlamak mümkün değil resmen zorbalık

• Herkes 300 dolar demiş ancak heryerde satışı 300 dolar değil 400 dolardan başlıyor

• Samsung 1000$ çok deyince köpürüyor bazıları, al işte bu adam da para kazanıyor!

• gel ağam gel paşam gel:)

• gözümüzün önünde yazılan başarı hikayesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • emin olun 17 milyon içersinde 7 milyon aliexpres satıcıları vardır. Adamlar xiaomi den direk stok yapıyor sonra 50$ ürün başına karla satışa çıkaryor.

• bu telefonu almayı tavsiye eder misiniz arkadaşlar , tabi ülkemize girerse ,
    ben başarılı buldum şık duruyor
  • Şöyle bir firma Türkiye'ye de lazım

• bu vergiler ve abuk subuk masraflar olduğu sürece adamlar türkiye'ye gelmez. sırf hindistanda patent ücreti ödememek için mtk lı cihaz satmıyorlar orada oldukları halde.

• Bu sene samsung ve Çinli firmaların yılı sanırım, lg g5 ile sezonu şimdiden kapattı, sony dersen ne yaptığı belli değil, herkes x ailesini orta-üst segmentinde sanırken, firmanın amiral gemisiymiş, htc zaten sıfırı tüketmiş, Çinli üreticiler her pazara gidemiyorlar, piyasa da samsungdan başka firma yok, 10 yıl önce vestel samsungdan daha büyük firmaydı, samsungdan ne kadar hoşlanmasamda snapdragon a820'li Çinli bir marka gelmez ise tr'ye sıradaki telefonum galaxy s7/edge, note 6 sanırım herkesin ki gibi..

• şu firma türkiye ye de gelmesi lazım....

• Arkadaşlar Amerika da olan biri olarak Ve cihaz temin eden biri olarak söylüyorum fiyatlar şu anda yurt dışı fiyati 550 dolardan 700 dolara kadar fark var bu 128gb için söylüyorum.türkiyedeki bir vatandaş yurt dışında tanidiği yok ise beklicek 3 ay içinde fiyatlar daha makul olur umarim.yada almak isteyen tabiki bana ulaşirsa temin ederim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.