Şimdi Ara

///Arkadaşlar Yorumunuz Nedir. AMD+EPOX---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Anakart======>EP-MGF6100-M

İşemci=======> AMD Semprom 3000 940 Pin

RAM=========> KINGSTON 512MB 533MHz DDR2 RAM

Harddisk=======> 80 GB SATA

Arkadaşlar size sorum şu
    ***Ben bu bilgisayarı EXA dan toplattım.Tavsiyeye göre.Ekran kartı atreten almadım ama onbord kullanıyorum.Cafeme tüm oyunları yükledim Bilgisayarım canavar gibi oynuyor

Oyunlarda kasma masma yok. Bilgisayar dehşet hızlı

Bu neden olabilri. Bunu EPOX anakarta mı borçluyum.yoksa işlemcimemi yada ram mi yada Harddiskmi

• Bunlar reklam kokan davranışlar Kızılötei .

Şaka bi yana sanırım bu hızı şuna borçlusun;
    Güney Köprüsü nForce 410: Integrate GeForce 6-class Texture engine , Microsoft DirectX 9.0c Desteği , Shader Model 3.0 Grafik İşlem Ünitesi, 300 MHz RAMDAC
    Yani anakarttan ziyade yonga seti. Ha epox kötüdür demiyorum, hatta epoxun hastasıyımdır. Bide TR ye modelleri biraz daha erken gelse

Bu arada hayırlı ugurlu olsun. Bence sisteme 2. bir ram ekleyip bide öyle dene. Performans artacaktır. Belki hepsini 1 gb yaparsın

• Dostum yorumun için teşekkürler. 8 PC daha alacağım onun için sordum şimdi anakart MSI almayı düşünüyorum acaba EPOX dan vazgeçmiyeyimmi.Ne dersin

Birde PC de Ram 448 civarı birşey gösteriyo ben bunlara ilave ekran kartımı alsam yoksa 1024 RAM mi
  • Bana kalırsa RAMi 1024 yap, daha hızlı olur. Şu anki hız performansını da yeni oluşuna ve donanımların uyumuna bağlıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermanpac

Bana kalırsa RAMi 1024 yap, daha hızlı olur. Şu anki hız performansını da yeni oluşuna ve donanımların uyumuna bağlıyorum.

Saygıdeğer Mod. Yorumun için teşekkürler

ama MSI k9n serisi alsam acaba böyle performans verirmi

MSI - K9N ULTRA-2F

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KIZILÖTESİİ -- 9 Ocak 2007; 20:43:34 >

• Şu anda piyasada bildiğim kartların içinde en iyi performansı gösteren MSI var. Senin donanımlarla uyumluluk gösterir mi bilmem ancak MSI anakartlar iyidir, onu söyleyebilirim.
  • Donanım derken neyi kastediyosun örneğin
  • RAM, HDD, işlemcin ve ekran kartın.
  • ram dediğim gibi yukarda ama ekran katı yok
    hdd 80 sata
  • quote:

Orjinalden alıntı: KIZILÖTESİİ

quote:

Orjinalden alıntı: ermanpac

Bana kalırsa RAMi 1024 yap, daha hızlı olur. Şu anki hız performansını da yeni oluşuna ve donanımların uyumuna bağlıyorum.

Saygıdeğer Mod. Yorumun için teşekkürler

ama MSI k9n serisi alsam acaba böyle performans verirmi

MSI - K9N ULTRA-2F

Bence öncelikle ne istediğine karar ver. İlk söylediğin anakart hesaplı ve onboard vga olan bi anakart.
    Bu yazdıgın fiyat olarak biraz daha pahalı ama VGA olmayan bi anakart. bunun üzerinde birde ekran kartı alacaksın.
    Eğer ilk yazdıgın konfigürasyon işini görüyorsa bence alınabilir. ilerde ekran kartı ihtiyacı cıkarsa o anakartada ekran kartı ekleyebilirsin.
    Ha yok bende para çok dersen en azından bi 7600GS (varsa Sonic serisi) palit alabilirsin. Tabi 2*512 DDR2 ram takıp gününü gün edersin.
    Ha denizde kum bende para dersen o zaman SLI yada Crossfire bi anakart alıp üzerine sağlamından 8800 yada x1950 falan da alabilirsin

• Dostum ben daha önce gigabyte kartlı AMD sistem kullanıyordum. O pcyi sattıktan sonra EPOX nforce serisi bir kart alıp sistem topladım sistemdeki hız beklediğimden çok daha üst seviyelerde oldu. Yine benim sistemin hemen hemen aynısı ama Gigabyte anakartlı toplayan arkdaşın sistemde EPOX farkı açılış, kapanış, uygulamalardaki açmalar kapatmalar vs. bir çok yönden performans olarak gözle görülür müthiş fark var. MSİ için bişey diyemiyeceğim.
  • Emektar Amd 2500+ sistemimde
    Epox 8rda3i anakarti 2 yil sorunsuz kullandim.. Hertürlü overclock yapabiliyordum ve 2 yıl boyunca mavi ekran yüzü görmedim...
    Daha sonra bu anakart kendi kendine bozuldu (FF hatası veriyordu)
    Mascoma yolladim 20 gun sonra geldi bu sefer farkli bir hata verdi..

Bende MSI k7n2 delta2 anakart aldim
    Kingston 512x2 - 400 mhz lik ramlerimi dual olarak calistiramaz oldum.
    Meger msi ram seciyormus
    Kingston yahu bu?

Öle böle işde.. şu sıralar upgrade yapmayı düşünüyorum
    Anakart alacak olsam yine EPox alırım.
  • Yani EPOX anakart diyosunuz.Bu anakartın ekran kartı olayı vga mı pcı expresmi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.