Şimdi Ara

Kendi oyununun kodlarını sabote eden geliştirici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendi oyununun kodlarını sabote eden geliştirici 
    Sıradışı bir off-road sürüş simülasyonu olan Spintires'ın geliştiricisi-yaratıcısı olan Pavel Zagrebelnyj kendi oyununu sabote etmiş görünüyor. Öyle ki geliştirici zaman ayarlı bomba gibi çalışan bazı kodları oyuna ekleyerek oyunun çökmesini, bazen de oynanamaz hale gelmesini sağlamış.

Zagrebelnyj'in böyle çılgınca bir şeyi yapmasının nedeni ise İngiliz yayıncı şirketin geliştiriciye tonla borcunun olması. Bu duruma sinirlenen geliştirici kodları sabote ederek yayıncıyı tehdit etmişler gibi görünüyor. İşin ilginç yanı bu hatalar bir oyuncu tarafından keşfedilip düzeltildi. Zaten geliştirici de yayıncı firmayla neredeyse 1 yıldır mantık çerçevesinde bir ilişki kuramadığını belirtiyor.

Her ne kadar yayıncı firma böyle bir şeyin sadece basının spekülasyonu olduğunu söylese de Spintires'ın Steam'deki satışlarını durdurmaktan da geri kalmadı. Steam'de "çok olumlu" yorumlara sahip olan ve satışlar konusunda da başarılı görülen Spintires'ın bu olaylardan büyük zarar gördüğü ortada. Bundan sonra insanlar oyunu alırken tekrar tekrar düşüneceklerdir.

• adam artık ne kadar dellendiyse

• bu haberden sonra para kazanırlar ve sorun giderilir !

REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ !!!

• Adamı zıvanadan çıkartmışlar demek ki...

• Yalnız gerçekten de oyun çok güzel ama o kadar hatalar ve eksikler var ki insan üzülüyor, bu kadar güzel bir oyun nasıl böyle berbat edilebilir. Mesela kabinden görüntü çok kötü durumdaki, böyle bir oyunda bence olmazsa olmazlardan ve o kadar zor bir şey de değil yani.

• böyle şeylere insan nasıl zaman ve enerji ayırıyor hep merak etmişimdir. ben de oyuncu sayılırım. Ama puan achviment delisi insanları görünce çok şaşırıyorum. hikaye ve atmosferin tadına baktıktan sonra bir oyunda insan ne bulur?

• ''yaratıcısı'' nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Small

''yaratıcısı'' nedir?

2. nsz Zekâ, düşünce ve hayal gücünden yararlanarak o zamana kadar görülmeyen yeni bir şey ortaya koymak, yapmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun ilk çıktığı zamanlarda almıştım. Vay be işte beklediğim simülasyon oyunu geliyor diyordum ama üzerine hiç bir şey koyamadılar. Halen çok başarılı ayrı konu ama yıllardır bir geliştirme göremedim. Sadece ufak tefek bug-fixler.

• 1yıldır steamda fakat bir türlü satısa sunulmadı.Mp güzel oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: playstyle

bu haberden sonra para kazanırlar ve sorun giderilir !

Reklamın iyisi kötüsü olmaz mı?
  • quote:

''yaratıcısı'' nedir?

takıntılardan yaka silkmektir !
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

quote:

ayynen ööle, hiç şüphen olmasın !

• quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

quote:

Orijinalden alıntı: MinPayne

quote:

ayynen ööle, hiç şüphen olmasın !

Yanlış içgörü üzerine kurulu, yanlış anlamalara neden olan ve milyonlarca lira harcanarak yapılan reklamlar yüzünden yapılan PR çalışmalarına ne diyorsun?

• milyonlar yanlışlardan dolayı heba oluyor, her ürün reklamı yapılıyor diye satacak değil, reklam (duyuru-ses getirme-konu edilme) şeklinde tastamam hedefine ulaşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

milyonlar yanlışlardan dolayı heba oluyor, her ürün reklamı yapılıyor diye satacak değil, reklam (duyuru-ses getirme-konu edilme) şeklinde tastamam hedefine ulaşıyor.

Akılda kalmayan, call to action yaratmayan reklam başarılı reklam değildir. Ses getirmesi geçicidir. Bir Fıratpen boru, garanti limonata satan çocuk gibi kült reklamlar dışında hatırlanma oranı çok düşük. Ayrıca, bu kadar çok yoğun mesaja maruz kalan hedef kitle, mesajları ayrıştırmaktansa çoğu Zaman seçici davrandığı gerçek. İç görü ile ters düşen reklamlardan başarılı olup iş yapan ben duymadım.

Kısacası, kötü reklam itibarı zedeler, alışkanlıkları değiştirmez. Ayrıca, reklam satışları arttırmak için değil marka imajının zihinlerde yer edinmesi için yapılır. Satış için reklam 60lı yıllarda yapılıyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adam ödeme alamadığı için geliştirmemiş hatta sabote etmiş oyunu bunun neresini anlamıyorsunuz ? Bir çok firma böyle adam yanlış yayıncı seçmiş sorun bu bir sonraki oyununa çoktan başlamıştır parasını alamadığı bir şeyden başkasının da kazanmasını istememiş belli ki kendinizi düşünün bir şey icad ediyorsunuz ve bir şirket üretmeyi teklif ediyor ancak size paradan zerre kadar koklatmıyor siz ne yapardınız ?
  • insanların emeklerini çalan hırsızlara acımıyorum

• quote:

yaratıcısı nedir?

yaratıcısı demek Allahı demek yani Allah olup can vermek ona hayat bahşetmek sonrada onun canını alıp çöp kutusuna göndermek demek yani bir çeşit ilah koşup şirk koşmuşlar çok fena hemde çok

• Yazılım dünyasında çok sık yaşanan birşey aslında, bu sefer son kullanıcılara yönelik yapıldığı için olay olmuş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.