Şimdi Ara

Bütçeye göre Mouse - Mousepad - Klavye Tavsiyesi (Güncel) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.979
Cevap
51
Favori
71.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ilginiz icin tesekkur ederim.Gondermis oldugunuz urunlere baktim, roccat kaliteli bir mousepad e benziyor, razer firefly da goze cok hos geliyor lakin benim daha cok performans yonunde bir mousepade ihtiyacim var.Goruntusu cokta onemli degil acikcasi.Roccati begendim, ancak fiyati biraz tuzlu geldi.Daha uygun bir fiyata tavsiye edebileceginiz bir urun var mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mydread

Ilginiz icin tesekkur ederim.Gondermis oldugunuz urunlere baktim, roccat kaliteli bir mousepad e benziyor, razer firefly da goze cok hos geliyor lakin benim daha cok performans yonunde bir mousepade ihtiyacim var.Goruntusu cokta onemli degil acikcasi.Roccati begendim, ancak fiyati biraz tuzlu geldi.Daha uygun bir fiyata tavsiye edebileceginiz bir urun var mi acaba?

Razer Goliathus pad'ler tek renk olsa tavsiye ederim ama tek renk değiller. Çok renkli olursa sensör sapıtıyor bazen. Kingston marka mouse pad'lere de bakın derim. Fiyatları uygundu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Loner

quote:

Orijinalden alıntı: mydread

Ilginiz icin tesekkur ederim.Gondermis oldugunuz urunlere baktim, roccat kaliteli bir mousepad e benziyor, razer firefly da goze cok hos geliyor lakin benim daha cok performans yonunde bir mousepade ihtiyacim var.Goruntusu cokta onemli degil acikcasi.Roccati begendim, ancak fiyati biraz tuzlu geldi.Daha uygun bir fiyata tavsiye edebileceginiz bir urun var mi acaba?

Razer Goliathus pad'ler tek renk olsa tavsiye ederim ama tek renk değiller. Çok renkli olursa sensör sapıtıyor bazen. Kingston marka mouse pad'lere de bakın derim. Fiyatları uygundu.

Peki teşekkürler.Sanırım bir süre daha qck ile devam edeceğim.Biraz yıprandı, bu durum yeni mouse umda bir problem çıkarmaz değil mi ?

• Merhaba, geçen hafta iki ayrı mouse denedim ve iade ettim. G402 ve rival 300, ikisi de çok büyük geldi 1-2 saat kullanım sonrası elimde ağrı oldu.

Finger grip tutuş şekliyle kullanıyorum, küçük bir mouse almayı düşünüyorum. Ağırlıklı olarak FPS tarzı ve strateji oyunları oynuyorum.

SS sensei raw- SS rival 100 - G303 bu üç mouse arasında kaldım.

Hangisini tavsiye edersiniz?
  • die_caprio kullanıcısına yanıt
    Üstad eğer almadıysan; Kinzu dan Rival 100'e geçmiş biri olarak tavsiyede bulunabilirim.

Üzerindeki extra 2 tuş (ki ben bunun için aldım).
    Yazılım desteğinin daha güncel ve seçeneklerinin bol olması.
    Kinzu dan birazcık daha ağır olması (13 gr.)
    Daha kaliteli optik.
    Hissiyatı daha iyi bir yüzey.
    Rival 100 ün artıları.

Kinzunun sadece 2 tuşu FPS oyunlarda bir çok kez yetersiz kalabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realthing -- 6 Mayıs 2016; 17:23:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilqer86

Merhaba, geçen hafta iki ayrı mouse denedim ve iade ettim. G402 ve rival 300, ikisi de çok büyük geldi 1-2 saat kullanım sonrası elimde ağrı oldu.

Finger grip tutuş şekliyle kullanıyorum, küçük bir mouse almayı düşünüyorum. Ağırlıklı olarak FPS tarzı ve strateji oyunları oynuyorum.

SS sensei raw- SS rival 100 - G303 bu üç mouse arasında kaldım.

Hangisini tavsiye edersiniz?

g303 güzel mouse ama g402 ve rival 300'den rahat değilseniz g303'den de rahat olmazsınız. Çünkü yanları mouse'u tutarken rahatsız ediyor. Kullandığım için biliyorum.
    Sensei Raw ya da Rival 100 tavsiye ederim. İkisi de aynı segmentte sayılacak performans verirler.
  • Kinzu mükemmel bir mouse. 5 sene kullandım.
    Rival 100 ise Kinzu da ne eksikse tamamlanmış hali. Rival 100 e geçtim :)
  • Rival 100 ü denemeye karar verdim, sonucu bildiririm. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
  • hocam fiyatlar değişmiş 50 liraya internetten alabileceğim bir mouse tavsiyen var mıdır palm trip tarzı kullanıyorum ama mouse'ın büyüklüğü küçüklüğü pek benim için sorun değil varmı tavsiyen güncel ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Walter White

hocam fiyatlar değişmiş 50 liraya internetten alabileceğim bir mouse tavsiyen var mıdır palm trip tarzı kullanıyorum ama mouse'ın büyüklüğü küçüklüğü pek benim için sorun değil varmı tavsiyen güncel ?

Ooo Heisenberg reyiz Şunu öneririmhttp://www.smallman.com.tr/urun/detay/a4-tech-xl-750bh-desenli-usb-gamer-mouse-7701

• Yeri burası değil ama; steelseries engine 3 çalışırken "fatal error" hatası alıyorum. Fikrin var mı üstat?
  • Bende G300 var eller kocaman ama kullana kullana alıştım.

Aklımda 2 tane mouse var g303 bide rival 100 mmo tarzı da fps tarzıda oyun oynuyorum. g300 üzerindeki makro tuşları çok güzel konumlandırılmış aşırı alıştım çoğu mmo oyunda klavyeden karakteri kontrol ederken skilleri mouse üzerinden atıyorum bu bayağı rahat oluyor rival 100 deneyemedim g303 ü de g302 yi de denedim biraz ufak, zaten mmo mousu olarak g300 iyi ama fırsat geçip arkadaşta orda burda daha iyi mouse lar deneyince g300 ün sensörünün eski ve birazda kötü olduğuna karar kıldım gibi birşey. alacağım yeni mousu hem fps hem mmo için kullanmayıpta fps için ayrı birşey mi alsam diye düşünüyorum

Yani öyle bir mouse istiyorumki üzerindeki makro tuşları g300 gibi veya benzer konumlandırılmış üzerine tuşlara ulaşıp basması rahat kolay, iyi bir mmo çok iyi olmasada oynatacak kadar fps mousu olsun

Yada bu hevesimden vazgeçip mmo için zaten elde olan g300 ü kullanıp fps için rival100 gibi f/p bi mouse mu alsam?

Bu arada bir sorum daha var G600 ler amazonda gayet ucuz mmo için onlar nasıl? Bir ara sorunlu falan diyorlardı sonra sorunlu ürünler geri çekilip düzeltilmiş heralde bişiler söyleniyordu ama pek takip edemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 7 Mayıs 2016; 16:06:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Lich King

Bende G300 var eller kocaman ama kullana kullana alıştım.

Aklımda 2 tane mouse var g303 bide rival 100 mmo tarzı da fps tarzıda oyun oynuyorum. g300 üzerindeki makro tuşları çok güzel konumlandırılmış aşırı alıştım çoğu mmo oyunda klavyeden karakteri kontrol ederken skilleri mouse üzerinden atıyorum bu bayağı rahat oluyor rival 100 deneyemedim g303 ü de g302 yi de denedim biraz ufak, zaten mmo mousu olarak g300 iyi ama fırsat geçip arkadaşta orda burda daha iyi mouse lar deneyince g300 ün sensörünün eski ve birazda kötü olduğuna karar kıldım gibi birşey. alacağım yeni mousu hem fps hem mmo için kullanmayıpta fps için ayrı birşey mi alsam diye düşünüyorum

Yani öyle bir mouse istiyorumki üzerindeki makro tuşları g300 gibi veya benzer konumlandırılmış üzerine tuşlara ulaşıp basması rahat kolay, iyi bir mmo çok iyi olmasada oynatacak kadar fps mousu olsun

Yada bu hevesimden vazgeçip mmo için zaten elde olan g300 ü kullanıp fps için rival100 gibi f/p bi mouse mu alsam?

Bu arada bir sorum daha var G600 ler amazonda gayet ucuz mmo için onlar nasıl? Bir ara sorunlu falan diyorlardı sonra sorunlu ürünler geri çekilip düzeltilmiş heralde bişiler söyleniyordu ama pek takip edemedim

Anladığım kadarıyla fps ve mmo oynuyorsun. Bütçen muhtemelen 150 tl civarı. g303'de makro tuşu az olduğu için onu ele. Rival 100 ise g303'e göre sensör olarak daha kötü. Çünkü g303 alacak bütçen varken rival 100 alman mantıklı olmaz. Bu yüzden sana ikisi dışında amazon'dan başka bir mouse önereceğim.

Optik sensör istiyorsan ;http://www.amazon.com/Corsair-Gaming-Weight-Optical-CH-9303011-NA/dp/B01APA8D2G/ref=cm_cr_arp_d_product_sims?ie=UTF8

Lazer sensör istiyorsan ; Steelseries Sensei Raw

• The Loner kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bende aynısını düşündüm g303 hem küçük hemde makro tuşu yok ama sensörü iyi g303 alacak kadar para olduktan sonrada rival 100 almak saçma sensör kötü bende biraz aslında buradaki ikilemde kalmıştım.

Şimdi önerdikleriniz içinde ben bide böyle ışıklı falan şeylere renkli renkli cafcaflı janjanlı ateş eden şeylere bayılırım neyse konuya geri dönelim evga x5 çok hoşuma gitti makro tuşlarıda güzel yerleştirilmiş benim için baya baya al benisi var hem fps hemde mmo için şuanki g300 ün aksine gideri var yani.

Evga bayağı hoşuma kaçtı

Peki evga x5 ile rival 100 sensör açısından hangisi daha iyidir?

• quote:

Aynen hocam bende aynısını düşündüm g303 hem küçük hemde makro tuşu yok ama sensörü iyi g303 alacak kadar para olduktan sonrada rival 100 almak saçma sensör kötü bende biraz aslında buradaki ikilemde kalmıştım.

Şimdi önerdikleriniz içinde ben bide böyle ışıklı falan şeylere renkli renkli cafcaflı janjanlı ateş eden şeylere bayılırım neyse konuya geri dönelim evga x5 çok hoşuma gitti makro tuşlarıda güzel yerleştirilmiş benim için baya baya al benisi var hem fps hemde mmo için şuanki g300 ün aksine gideri var yani.

Evga bayağı hoşuma kaçtı

Peki evga x5 ile rival 100 sensör açısından hangisi daha iyidir?

Evga daha iyi. Sensör olarak s3988 kullanıyor. Fps oyuncuları için tercih edilen sensörlerden. Makro tuşlarına da mmo oyunlarda kullandığın tuşları atarsın oldu bitti işte. Bu arada Evga'nın kutusunda yedek skatez'de veriliyor.

Aynen dediğiniz gibi yapıcam hocam merak ettiğim birşey daha var ortadaki dpi değiştirme tuşuna da farklı bir tuş atayabiliyormuyuz?
  • quote:

Aynen dediğiniz gibi yapıcam hocam merak ettiğim birşey daha var ortadaki dpi değiştirme tuşuna da farklı bir tuş atayabiliyormuyuz?

Evet atayabiliyorsunuz
    Tamam süper hocam çok teşekkürler yardımınız için
  • konu için teşekkürler ayrıca konuyu açan arkadaş bana mouse tavsiyesi konusunda çok yardımcı oldu sağolsun bende bütçeme uygun olan zalman optik fareyi tercih ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17 -- 7 Mayıs 2016; 21:09:50 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.