Şimdi Ara

iPhone 7 inceliğini koruyor, kamera çıkıntısını da

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 7 inceliğini koruyor, kamera çıkıntısını da

İnce bir profil isteyen ancak kamera teknolojilerine de önem veren üreticiler için bir dezavantaj oluşmaya başladı, o da kamera yuvasının çıkıntısı. Geçen yıl Galaxy S6 serisinde, Galaxy Note 5 modelinde ve iPhone 6/6S serilerinde çıkıntılı kamera tasarımına şahit olmuştuk.

Bazı kullanıcıları rahatsız eden ve düz zeminlerde cihazın sağa sola yalpalamasına neden olan çıkıntı, bu yıl ki Galaxy S7 serisinde çıkıntı büyük oranda giderildi ancak kasanın inceliğinden biraz taviz verildi. Apple ise, incelikten taviz vermek ve haliyle çıkıntı konusunda bir değişikliğe gitmek istemiyor.

Ayrıca Bkz.Apple'ın Bahar etkinliği gecikebilir
    Sektörden gelen bilgilere göre, iPhone 7 serisi, iPhone 6S serisinden 1mm daha ince bir profil ile karşımıza çıkacak. Yani 6.1mm kalınlık seviyesinde olacak. Tasarım olarak da hali hazırdaki modern çizgileri koruyacak. Peki daha da incelen kasa nedeniyle, kamera çıkıntısı artacak mı bilinmiyor ancak ihtimal dahilinde.

Bunun yanında incelen kasanın bir götürüsü daha olacak ki, o da 3.5mm kulaklık girişi. Apple'ın iPhone 7 ile geleneksel kulaklık girişine son vererek Lightning portu üzerinden ses aktarımı sağlayacağı sıklıkla dile getiriyor. Kutu içerisinden Lightning tabanlı bir kulaklık da çıkıyor. Ayrıca Lightning yuvasının biraz daha inceleceği de belirtiliyor. Elbette kablo tasarımında bir değişiklik olmayacak.

iPhone 7 serisinde ekran boyutu ve çözünürlük konusunda bir farklılığın olmayacağı belirtiliyor. Ayrıca Apple A10 yonga seti, Plus versiyonu için 3GB RAM, aynı batarya kapasitesi, iOS 10 işletim sistemi, daha gelişmiş OIS desteği gibi özellikler olması bekleniyor.

• başlığa "söylenti:" diye eklerseniz daha iyi olur

• S7 2700 den çıkar bu tasarım harikası (!) 4000 tl den

• Bence farklı bir tasarım olacak.Bide ince çerçeve olursa tamamdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

S7 2700 den çıkar bu tasarım harikası (!) 4000 tl den

Allah aşkına iphonenin neresi tasarım harikası bilip bilmeden konuşmamak lazım...

• Apple 3 sene ardarda aynı tasarımı çıkartmaz, çıkartmamalı.

• "Galaxy S7 serisinde çıkıntı giderildi"

S7'de kamera çıkıntısı giderilmedi, hala çıkıntı devam ediyor.

Edit: Haber düzeltilmiş.
    Ayrıca 3,5mm kulaklık girişinin kesinlikle devam edeceğine inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _magnetar_ -- 1 Mart 2016; 23:06:57 >
  • Şimdi bu haber mi?
    Başlığa bak, habere bak.
    !!!

• Mi5 alın, bu tip dertleriniz olmasın.

• Eğer yenilikler bunlarsa sadece gülüyorum :)

S7'de yenilik yok diyen arkadaşlar iPhone 7 için bu yeniliklere ne diyecek merak içerisindeyim. :)

Tüm dünyanın kullandığı kulaklık girişini lightning yapmış woauw hemen alıp farklı olmalıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: spencermila

quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafaS7 2700 den çıkar bu tasarım harikası (!) 4000 tl den
    Allah aşkına iphonenin neresi tasarım harikası bilip bilmeden konuşmamak lazım...

Parantez içindeki ünlemin ne anlama geldiğini bilmeden konuşmamak lazım.

• iOS da toparlarlar inşallah sistemi

• Lightning kabloları kopup duruyordu demek ki artık kulaklıklarda kopacak.
  • Telefonu şarj ederken müzik dinlenmeyecek yani. Sanki iphone sarjida çok gidiyormuş gibi.

• Şarj ederken müzik dinlenmesi için ayrı aparat satacakları aşikâr arkadaşlar. hihahaha
    tasarımda bir değişiklik yapmayacaklarına göre, ip7 de aynı tip olacağından, VOV dedirtecek bir özellik gelmedikçe parlak gözükmüyor

• Tanıtıldı sandım başlıktan lakin 7 de tasarımsal değişmeler bekleniyor her yeni seriye geçişte olduğu gibi bence çıkıntıyı sıfırlayıp bir tasarım oynaması yapabilirler

• Artık iPhone beni heyecanlandırmıyor. Sunduğu özellikler falan artık yavan geliyor. Tek merak ettiğim tasarımı.

• Daha önce de yazmıştım, neden herkes 3.5mm girişin tamamen kaldırılacağını düşünüyor? Bence 2.5mm ya da daha küçük bir giriş kullanılması da muhtemel. Sonuçta bunlar var olan standartlar.

• Şuana kadar çıkmış en iyi iphone 6s tir. 7 de eline su dökemeyecek bence.

• Denildiği gibi çıkarsa s7 serisi iphone serisini ezer. Ayrıca pek çok müzik sevdalısı (benim gibi) yüzlerce para verip aldıkları kulaklıklari kiytirik bir apple kulaklığı yüzünden birakmaz ve diğer telefonlara yönelir. Dobusturu gelse bile fiyati 100 tl den aşağı olmaz. Bence 3.5 mm portu kalkmamali

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.