Şimdi Ara

Nvidia yeni nesil Titan modelini Nisan ayında tanıtabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia yeni nesil Titan modelini Nisan ayında tanıtabilir 
    Nvidia'nın en üst seviye ekran kartlarını oluşturan Titan serisi yakında yeni bir modele kavuşabilir. Nisan ayında gerçekleşek GPU Teknoloji Konferansında duyurulacağı iddia edilen yeni Titan modelinin yanında Nvidia'nın Pascal mimarisine ait sürpriz bir demo da izleyebiliriz.

NVIDIA kurucu ortağı ve CEO'su Jen-Hsun Huang'ın 5 Nisan günü konferansta yapacağı açılış konuşmasında tanıtılacağı iddia edilen yeni ekran kartı Pascal mimarisine sahip olacak. Pascal mimarisi ile 16nm boyutta üretilecek yeni Titan'da yüksek bant genişliği sağlayan HBM2 teknolojisi de kullanılacak.

Fuarda tanıtılması beklenen yeni ekran kartı ne yazık ki hemen piyasaya sürülmeyecek, belirtilen iddialar doğrultusunda NVIDIA'nın modeli geçtiğimiz sene GTX 980 Ti'da olduğu gibi haziran dolaylarında piyasaya sürmesi bekleniyor.

• Yeni serinin numaralandırması nasıl olacak acaba. 900 serisinden sonra nasıl bir isimlendirmeye gidecekler çok merak ediyorum.

• Mini minnacık bir Titan görürsek şaşırmayın :)

• Bu kartlar artık ne kadar daha büyüyecek diyordum HBM çıktı.
    Yine bu teknolojiye yön veren esas oğlan AMD oldu.
    Fury X boyunda bir Titan göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne kadar geç çıkarsa o kadar iyi,çıkınca minumum sistem olarak yeni kartları önerirler nvidia efektli oyunlarda.

• İki senedir R9 280 kullanıyorum, bir daha ki ekran kartımı ancak bu hbm teknolojisi iyice oturduğunda alacağım. Hatta ITX kasa bile toplayabilirim bir sonraki sistemde.
  • Sonunda kalem boyutuna getirdiler. :)

• Şuraya da minik titanlar çizelim..

• Garibim AMD ye çok üzülüyorum. Onlarda olmasa ekran kartları gelişim göstermeyecek. Kazıkçı nvidia nın eline kalacağız. Karınca adımıyla gelişim gösterecek ekran kartı sektörü. AMD HBM ye geçmese nvidia hala gddr kullanıyor olacaktı.

• tamda gömleğin ön cebine koymalık olmuş

• Arkadaş bir de ekran kartının boyutuyla övünüyorlar sanki yeni bir şey yapmış gibi. AMD son çıkarmış olduğu nesil ile zaten ekran kartlarının boyutlarını bu seviyeye getirdi. Nvidia kendi yapmış gibi övünüyor bir de. Ah garibim ahh...

• AMD fakir işidir :DDD

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.