Şimdi Ara

Oscar Ödülleri'nde kazananlar belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geceye damgasını, 6.kez aday olarak katılan DiCaprio’nun sonunda Oscar ödülünü kazanması oldu.

Törenin komedyen sunucusu Chris Rock, konuşmasına ‘’ırkçılık’’ tartışmaları ile başladı ve Oscar Ödülleri’ni eleştirdi. Adaylar belirlenirken farklı ırktan olanların özellikle siyahi adayların sürekli göz ardı edildiğini, haklarının yendiğini düşünen bir çok Hollywood oyuncusuda töreni boykot etmişti.

Amerika Başkan Yardımcısı Joe Biden’in konuşmasıyla sahneye çıkan Lady Gaga ise En Özgün Şarkı dalında aday gösterilen şarkısını, cinsel tacize maruz kalan insanlarla birlikte söyledi. Performansı ayakta alkışlanırken, gözyaşlarını tutamayanlar dikkatlerden kaçmadı.

Ve gelelim kazananlara;

En iyi film ödülünü, daha evvel Dijital Perde’de yer verdiğimiz, Boston Globe gazetesindeki araştırmacı gazetecilerin hikayesini beyaz perdeye yansıtan Spotlight kazandı. Aynı zamanda Spotlight, En iyi özgün senaryo ödülünü de kazandı. Yönetmen Tom McCharty konuşmasında ‘’Spotlight’ı iktidara hesap sorabilen ve sormaya devam edecek olan gazeteciler için yaptık’’ dedi.

Gecenin yıldızı ise 10 dalda aday gösterilen Mad Max: Fury Road oldu. 6 ödül birden kazanan film, En iyi ses miksajı, En iyi yapım tasarımı, en iyi makyaj ve saç tasarımı, En iyi ses kurgusu ödüllerinin yanı sıra En iyi film kurgusu ödülünü yine Mad Max’in kurgucusu Margaret Sixel kazanırken, En iyi kostüm ödülünü’de Mad Max filmiyle Jenny Beavan kazandı.

Geçtiğimiz yıl ‘’En iyi film’’ ve ‘’En iyi yönetmen’’ ödüllerini alan Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu, bu yıl da Diriliş filmi ile ‘’En iyi yönetmen’’ ödülünü kazandı. Ayrıca bu ödülü üst üste kazanan üçüncü yönetmen olarak adını tarihe yazdırdı.

Belkide gecenin en merak edilen konusu hiç şüphesiz yıllardır Oscar’a çok yaklaşıp bir türlü sahip olamayan DiCaprio’nun ödülü kazanıp kazanamayacağıydı. Diriliş filmindeki performansı ile DiCaprio, 6.kez aday gösterildiği En İyi Oyuncu ödülünü 42 yaşında kazandı. Yaptığı konuşması ile gündeme oturan DiCaprio, çevre ve iklim sorunlarına karşı duyarlı olunması konusunda uyarılarda bulundu.

73.Altın Küre ve 69. Bafta Ödülleri’nde En iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Brie Larson ise, Room filmindeki performansıyla bu kez Oscar ödüllerinde, En iyi kadın oyuncu ödülünü kazandı.

En iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü Bridge of Spies filmiyle Mark Rylance kazanırken, The Danish Girl filmiyle Alicia Vikander ise En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanmayı başardı.

Fransa’da yaşayan Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in tamamen Türk oyunculardan oluşan kadrosu ile ve tamamen Türkçe çektiği Mustang filmi ise malesef En iyi yabancı film kategorisinde eli boş döndü. Macaristan yapımı Son of Saul, En iyi yabancı film ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

2011 yılının Temmuz ayında hayatını kaybeden ve müzik tarihinin önemli yeteneklerinden biri olarak görülen Amy Winehouse’un hayatının beyaz perdeye aktarıldığı Amy belgeseli, 66.Oscar Ödülleri’nde En iyi belgesel ödülünü kazandı. En iyi kısa belgesel ödülü ise A Girl in the River’a gitti.

En iyi görüntü yönetmeni ödülünü, Diriliş filmi ile Emmanuel Lubezki kazanırken, En iyi kısa film ödülünü, daha önce katıldığı festivallerde tam 11 ödül alan Stutterer kazandı.

En iyi uyarlama senaryo ödülünü The Big Short, En iyi görsel efekt ödülünü ise Alex Garland’ın yönettiği Ex Machina kazandı.

Inside Out En iyi animasyon ödülünü kazanırken, En iyi kısa animasyon filmi ödülünü ise Şili yapımı Bear Story elde etti.

The Hateful Eight filmindeki muhteşem müziği ile Ennio Morricone, En iyi film müziğini kazanırken, En iyi özgün şarkı ödülünü, Spectre filmiyle Jimmy Napes ve Sam Smith kazandı.
    Toplu Liste;

En İyi Film: Spotlight
    En İyi Erkek Oyuncu: Leonardo DiCaprio - Diriliş
    En İyi Kadın Oyuncu: Brie Larson (Room)
    En İyi Yönetmen: Alejandro Gonzalez Inarritu - Diriliş 
    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mark Rylance, "The Bridge of Spies" (Casuslar Köprüsü)
    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Alicia Vikander, Danimarkalı Kız
    En İyi Görsel Efekt: Ex Machina
    En İyi Animasyon Filmi: "Inside Out" (Ters Yüz)
    En İyi Görüntü: Diriliş, Emmanuel Lubezki
    En İyi Özgün Müzik (En İyi Film Müziği) : The Hateful Eight - Ennio Morricone
    En İyi Özgün Şarkı (En İyi Şarkı): “Writing’s On The Wall” - “Spectre” / Jimmy Napes ve Sam Smith
    En İyi Belgesel: Amy
    En İyi Kostüm Tasarımı: Mad Max: Fury Road, Jenny Beavan
    En İyi Özgün Senaryo: Spotlight, Josh Singer ve Tom McCarthy
    En İyi Uyarlama Senaryo: Büyük Açık, Charles Randolph ve Adam McKay
    En İyi Ses Kurgusu: Mad Max: Fury Road
    En İyi Ses Miksajı: Mad Max: Fury Road
    En İyi Makyaj: Mad Max: Fury Road 
    En İyi Kısa Belgesel: A Girl in the River
    En İyi Kurgu: Mad Max: Öfkeli Yollar, Margaret Sixel
    En İyi Kısa Film: Stutterer
    En İyi Kısa Animasyon: Bear Story
    En İyi Yapım Tasarımı: Mad Max: Fury Road
    En İyi Yabancı Film: Macaristan, Son of Saul, Laszlo Nemes  

• şeytanın bacağını kırdı sonunda leo efendi.

• Leonrado sonunda
    Tamam Spotlight gerçekten güzel film ama bence The Revenant hakediyordu. Şahsi kanaatim bu doğrultuda.
  • Sürprizler oldu gecede. Özellikler yardımcı erkek oyuncu, efekt ve en iyi film ödülleri tam bir şok etkisi yarattı bende. Leonardo'nun sonunda ödüle kavuşması ayrı bir güzellik oldu ama adam sağlam konuştu :)

• Brie Larson - The Room biraz zorlama olmus sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam aldı sonunda.
  • Ayıdan dayak yemeseydi alamazdı 2010'dan beri almasını bekleniyordu, 6 yıl beklettiler
  • Acun niye yok adam dünyaca ünlü programlar yapıyor

• E alsın artık. Fazlasıyla hak etmişti.

• Donaımhaber'de olmasa Oscarı nereden nasıl takip ederdik, be büyük hizmet, teknoloji haberciliğinde devrim adeta.

• İnside Out'un ödül almasını çok istiyordum aldı da.

• Mustang'in almasını istiyordum Son of Saul aldı. Fransa'nın adayıydı ama Türkiye'de çekildi, oyuncular ve yönetmen Türk.
  • Alper# kullanıcısına yanıt
    Ayı mayı abi adam aldı sonunda. Dünyanın artık heyecanlanacak yeni bir şey bulması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Donaımhaber'de olmasa Oscarı nereden nasıl takip ederdik, be büyük hizmet, teknoloji haberciliğinde devrim adeta.

Ya ben anlayamıyorum. Site ismi donanım haber diye sadece donanım içeriği olmak zorunda mı ? Uygulama,otomotiv,müzik ve daha farklı haberlere kimsenin sesi çıkmıyorken sinema ile alakalı içerik mi saçma oluyor? Ayrıca madem ilginizi çekmiyor tıklamazsınız bakmazsınız. Biz güncel ve yeni içerikleri üretmeye devam edeceğiz. İlginiz için teşekkürler.

• Spotlight a çok şaşırdım ama iyiki o almış, mad max ve revenant ta hakketiği kadar ödül almış neticede

• Çok sevindim be DiCaprio reis.
  • DiCaprio

• önceki filmleri daha iyidi illaha alıcaktı oscarı ama bunda değilde önceki filmlerinden birinde alsaydı iyidi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spielberg

quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Donaımhaber'de olmasa Oscarı nereden nasıl takip ederdik, be büyük hizmet, teknoloji haberciliğinde devrim adeta.

Ya ben anlayamıyorum. Site ismi donanım haber diye sadece donanım içeriği olmak zorunda mı ? Uygulama,otomotiv,müzik ve daha farklı haberlere kimsenin sesi çıkmıyorken sinema ile alakalı içerik mi saçma oluyor? Ayrıca madem ilginizi çekmiyor tıklamazsınız bakmazsınız. Biz güncel ve yeni içerikleri üretmeye devam edeceğiz. İlginiz için teşekkürler.

Yazdığı yorumdan belli trollün teki bu böyle forumlara girip ona buna kaka pis çöp diyen tiplerden falandır kesin.

Beğenmiyorsan hoşuna gitmiyorsa girme tıklama.İlgilenmediğin habere girip üşenmeden yorum yazacak kadar trollsün.
  • Rocky abiye çok ayıp ettiler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.