- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Renault araçlara MP3/CD teyp bağlantı bilgileri (mesela Sony CDX-GT30RN)
274 Cevap118205 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

332 Mesaj
31 Mart 2007; 23:32:30 

quote:

Orjinalden alıntı: extremeclioIII

ben daha önce kaset kiti+mp3 çalar kullanıyordum ses fena sayılmaz ama tak çıkar mp3 çaları aç ayarla bıktım ve sonunda 3 gün önce gittim ve sony gt30rn modelinden taktırdım.Aracım Clio III 2007 model benim aracım uyumluymuş.
neyse fiyatına gelirsek %10 luk indirim kartım vardı ayrıca tanıdığım servis şefi ve de peşin alınca 376 ytlye aldım. ses oldukça iyi kumandadan konrol edebilmem süper daha ne isteyeyim. işte biraz albenili oldu artık Allah hırsızların şerrinden korusun inşaallah!

hayırlı olsun arkadas
bende cok yazdım cızdım bugun servıse bakıma gıttım dedıgın 30 RN takdılar cd hemen calıstı hersey normal kumanda calısması..arac 2005 model oldugu ıcın adaptor takarsak olur dedıler adaptorsuz malesef uymadı tuner lıst ıdı kasetcalar..
adaptor ıcın 250 ytl ıstedıler bende vazgectım artık 450 ytl sony 30rn + 250 =700 oluyor bana uymaz pahalı geldı vazgectı a rtık
yenı araclar ıcın uygun cd player sonynın cıkardıgı model reno ıcın gt30rn
fakat bızımkı eskı araclar olanlar ıcın 2005 model tuner lıst ıse hıc ugrasmasın cunku adaptor olmadan calısmıyor...
bende artık kumanda kumanda dıye o kadar kosturdum artık elden kumandalı sony alacam kısmetse
GT414 modelı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 31 Mart 2007; 23:33:35 >

332 Mesaj
2 Nisan 2007; 0:32:38 

bugun artık son verdım 2005 model araclara uymadıgı ıcın tesısat farklı uymaz dedıler adaptorle takıyoruz dedıler hep pahalı dusecek
bende bugun sony satan yerden gt212 model mp3 cd player aldım zaten renonun soketıne uygun sonyde hazır soket var hıc bır sey yapmadan dırek taldım 5 dak hazır ..
su an mennunum kumanda işine bu sekıl son verdım artık
servıstekı GT30RN olan model 2007 araclar uygun adaptor gerekmeksızın calısyormuz..
dun servıdeydım cunku
neyse
saygılar

131 Mesaj
2 Nisan 2007; 1:30:45 

yeni teyp alan ark.lar hayırlı olsun resim koyabilrmsnz?? bende servis i aradım 6lı changer fiyatı aldım 1milyar 300 dediler

2012 Renault Megane 1.5 Dci 110 HP DYNAMİC ''EDC''

332 Mesaj
2 Nisan 2007; 13:39:29 

ben su an bu sony cd playerı aldım
SONY CDX-GT212 OTO TEYBİ > 289,00 ytl montajı kendım yaptım cunku cok basit reno aracın soketını sokuyorsun sony ı takıyorsun 5 dak iş yani bilen bir kişi için.
gayet yuksek sesı var yeterlı gelır 4*45 cd okumada hıc sorun yok hızlı sekılde okuyor..
tabi zevke gore kumandalı modellerı var ust modeller 310 cıvarda
fakat sonucta sony on dızayn genelde standart bendekı aracın aydınlatmaları kırmızı oldugu ıcın bu cd guzel geldı bana.tabı zevke degısır hersey ne oldu işe aracın dıreksıyon altı orjınal kumanda kullamıyoruz..bu kadar ugrastın sonra zaten vazgectım 700,00 verırsem o zaman olacakmıs..
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 2 Nisan 2007; 13:41:07 >

382 Mesaj
2 Nisan 2007; 20:22:37 

sony gt 30rn de aynı üsteki frantic2 arkadaşın verdiği modelde neredeyse tıpatp aynı.

2008 MEGANE II HB 1,5 DCI PRİVİLEGE DUMAN GRİ

332 Mesaj
2 Nisan 2007; 20:24:29 

DEDIM gıbı modeller hep benzerı dızayn aynı sadece numaraları ve ozellıklerı farklı bazılarının renklerı farklı fakat dızayzn hepsınde benzıyor..
fakat sony cd ye hızlı sekılde okuyor mp3 olarak
birde GT30RN ozel cıktıgı ıcın cd playerın arkasında arac dıreksıyon kumanda kablosu takılması ıcın soket var bırde changer ıcın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 2 Nisan 2007; 22:00:01 >

6 Mesaj
3 Nisan 2007; 4:32:11 

quote:

Orjinalden alıntı: frantic2

ben su an bu sony cd playerı aldım
SONY CDX-GT212 OTO TEYBİ > 289,00 ytl montajı kendım yaptım cunku cok basit reno aracın soketını sokuyorsun sony ı takıyorsun 5 dak iş yani bilen bir kişi için.
gayet yuksek sesı var yeterlı gelır 4*45 cd okumada hıc sorun yok hızlı sekılde okuyor..
tabi zevke gore kumandalı modellerı var ust modeller 310 cıvarda
fakat sonucta sony on dızayn genelde standart bendekı aracın aydınlatmaları kırmızı oldugu ıcın bu cd guzel geldı bana.tabı zevke degısır hersey ne oldu işe aracın dıreksıyon altı orjınal kumanda kullamıyoruz..bu kadar ugrastın sonra zaten vazgectım 700,00 verırsem o zaman olacakmıs..
0

frantic hayırlı olsun kaskoya dahil ettirmeyi unutma dünyanın bin türlü hali var ne de olsa... bu arada ben hâlâ vazgeçemiyorum direksiyondan kumandasından şu an için mp3 çalar ve kaset adaptörü daha yakın duruyor bana en azından istediğim gibi olmazsa da daha az zararla kapatırım bu hayali :)

332 Mesaj
4 Nisan 2007; 13:44:47 

sagol arkadas..
fakat mecbur kaldım 450 cd + 250 adaptor = 700 benım ıcın cok para bende vazgecmek ıstemedım o kadar ugrastım kac tane cd calar takıp denedım en son renodakı 30rn modelıde takdık malesef uymuyor tesisat farklı dedıler e sonku durum ıcın servıs (gercekten baktım yenılerdekı ekran aynı fakat pin soketlerı farklı)
en son bu sekıl karar sony cd player takıp son noktayı koydum.

2739 Mesaj
5 Nisan 2007; 16:11:41 

arkadaşlar şöyleki toparlayalım aracı radyosunda tuner list yazıyorsa muhakkak adaptör almak lazım connect 2 den 180 milyona ingilteren bazı sitelerden türkiyeye gönderebiliyorlar,türkiyedende ki şu model 300 ytl civarı peşin alırsanız http://www.hepsiburada....oductid=otsonycdxgt414u toplam 480 ytl ye orjinal direksiyondan kumanda ile kulanarak display dede görebileceksiniz ,2006 ve üzerinde olanlar için rn modelli sony ler direk çalışıyor.

***ADANA***2012 HONDA CİVİC(FB7) BEYAZ ELEGANCE A\T. BRC MY11 LPG KİTİ

2 Mesaj
9 Nisan 2007; 0:10:42 

Arkadaşlar beyaz ekranlı yeni meganelerin ekran girişleri dijital, eski turuncu ekran olanlarınki analog. Bu vesile beyaz ekranlı yeni meganelerden çıkan cihazlar ekranla uyum sağlamayacağı için hiç bir bilgi ekranda göremeyecek ve nihayteinde de kullanamayacaksınız. Duyrulur. Turuncu ekranlı arkadaşlar ya track çalmaya razı olup eski tip yani siyah cd changer edinip (6'lı) kullanacaklar yada sony cd/mp3 changer alıp MRNS003 adaptörle onları kullanacaklar yada kaderlerine razı olacaklar. Ama şu hataya düşmesinler orjinal teyipleri söküp veya yine alttaki changer boşluğunu allı morlu teyipler takmasınlar.

hkarpinar

2 Mesaj
9 Nisan 2007; 0:17:29 

Merhaba arkadaş. Şu cd olayını çözdünmü bilmiyorumda konuyla ilgili olarak beni ararsan sana bir iki tavsiyem olur, uygularsın ucuz yollu olayı halledersin. 0-535-441 92 97 Çünkü senin yaşadıklarını bende yaşadım, sıkıntısını bilirim o olayın.

hkarpinar

105 Mesaj
6 Temmuz 2007; 11:05:58 

Arkadaşlar 2007 model clio3 otantik versiyon aracım var bunda radyo-kaset çalar var.gittti g. da yine clio3 dinamik versiyondan çıkarılmış (başka bir sistem takıldığı için) aracın orjinal mp3-radyo su var.benim araca kolayca uyar mı konsol ve koldan kumanda vs. Acil yanilarınızı bekliyorum.satın alacağım...

409 Mesaj
7 Temmuz 2007; 22:55:40 

koldan kumandayı kullanmanın tek yolu renault servislerinde satılan cd çalardan taktırmaktır baska yolu malesef yok

constructors campıon renault

332 Mesaj
8 Temmuz 2007; 0:01:22 

arkadasında dedıgı gıbı servıste olan sony rn30 modeller var sızın modele uygun dırek calısıyor hem kumanda ve ekran calısır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 14 Temmuz 2007; 8:18:17 >

362 Mesaj
14 Temmuz 2007; 2:24:25 

2001 1,6 16v RXT Meganım war. Orjinal teyp kullanıyorum hala. Mp3 çalar almayı düşünüyorum. Direksiyon kumandasını gözden çıkardım da ortadaki ana ekranı çıkaramadım Bide bildiğiniz gibi bu kaset çalar orjinal teyp kocaman. Torpitoyu tamamlıyor yani. Alacagım sony mp3 çalar bi parça. Soketler uyar ama yer görüntü bozulacak değil mi ?
Almayı düşündüğüm Mp3 çalarlar:
http://www.morfare.com/....asp?product=CDX-GT414U
http://www.morfare.com/...k.asp?product=CDX-GT212 ----> Bunu daha çok düşünüyorum :)

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır..
dH 2006 Üyeleri

332 Mesaj
14 Temmuz 2007; 8:22:44 

orjınalını söküp takarsın kendın, soketler uyar dırek calısır...
sonucta 2 modelde guzel ben 212 modelı kullanıyorum hıc sorunsuz mp3 okuyor dıgerınde extra ozellıkler var tabi..sonucta 2 sıde uyar..
tabı araya (ekran ve kumanda) adaptor lazım.....olmasada cd calısır sonucta ...

3102 Mesaj
14 Temmuz 2007; 16:29:04 

renault megane 2 için direksiyon ve board adaptörü var elimde çok isteyen arkadaş olursa elimsdeki sony gt 800 teyp ile beraber verebilirim pm den ulaşabilirsiniz...

1977--Renault 12--1992 Renault spring--2004 megane 2 dinamik--2011 vw passat 1.6 mpi--2012 Toyota Corolla 1.33---2012 golf 1.6 mpi trendline

362 Mesaj
15 Temmuz 2007; 0:49:12 

quote:

Orjinalden alıntı: frantic2

orjınalını söküp takarsın kendın, soketler uyar dırek calısır...
sonucta 2 modelde guzel ben 212 modelı kullanıyorum hıc sorunsuz mp3 okuyor dıgerınde extra ozellıkler var tabi..sonucta 2 sıde uyar..
tabı araya (ekran ve kumanda) adaptor lazım.....olmasada cd calısır sonucta ...

Kanka bunu araştırdım ben. 2001 model olana hiç bir şekilde direksiyon kumandası çalıştırmak mümkün değilmiş. Hepsinden vaz gectim de. Ölçülere baktım torpito şekli fena bozuluyor yanlarda üstde altta boşluk kalıyor. bilmem ne olacak. Plastik yanlar için çerçeve falan lazım

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır..
dH 2006 Üyeleri

409 Mesaj
21 Temmuz 2007; 17:33:19 

bu cd çalar olayı uzunden arabayı satıcam en son ama cok serii oldugundan dolayı kıyamıom yaaa gaza dokunmaya gelmıo masallah bundan hızlı 1.6 oldugunu zannetmıyorum

5663 Mesaj
24 Ağustos 2007; 22:52:57 

arkadaşlar ben 2005 model megane 2 sedan dynamique versiyonlu aracıma gt 30 rn taktırmak istiyorum ancak aklıma bir kaç soru takılıyor 1.si bu benim arabay uyumlu olurmu kumanda gösterge dahil.2.si nerede fiyatı uygun olur(aracın garantisi geçti serviste taktırmama gerek yok)3.sü mp3 çalma kalitesi nasıl

124 Mesaj
27 Ağustos 2007; 12:42:23 

forumda daha önce belirtildiği gibi orijinal cihazınızın üzerinde update list yazıyorsa sorununuz yok direkt bağlantı yapabilirsiniz bu bilgiyi renault.co.uk sitesinden teyıd ettim cihazın temini renault servislerinden 450 ytl ye alınıyor ingiltere bağlantınız varsa (ya da başka bir avrupa ülkesi) cihaz 100 sterline alınabiliyor
megane 1 sahibi arkadaşlar arasında hiç bir şekilde kumandanın kullanılamayacağı bilgisini veren arkadaşlar var bu kesinlikle doğru değil megane 1 forumumunun son 1-2 sayfasını incelerlerse kendilieri için gereken adaptörleri görebilirler bir de sony nin 212 ve 414 modellerinin direksiyondan kumanda adaptörü aradıklarını görmekteyim bu cihazların kumanda girişleri yoktur yanlışlıkla adaptör satın almasınlar

can2

649 Mesaj
29 Ağustos 2007; 9:11:31 

CDX-GT30RN modeli sadece 01/2006 sonrası Renault'larla uyumlu bir model, çünkü bu o zamandan sonra çıkan Renault'ların orta konsoldaki ekran ve bağlantıları değişti. Connect2 gibi adaptörler ise sadece 01/2006 öncesi Renault'larla uyumlu. Biliyorum çünkü kendim kullanıyorum. Şu anda benim aracımda (Megane 2) Sony CDX-GT800D var ve hem direksiyon kumandam çalılıyor hem de orta konsoldaki ekran Sony'nin ekranıyla senkron çalışıyor. Bunun için Connects2 adaptörlerinden uygun olanını kendim yurtdışından aldım ve montajını Türkiye'de Sony yetkili servisinde yaptırdım. Yetkili servisin yapması çok önemli çünkü aksi takdirde aracınızı (eğer garanti kapsamındaysa) garanti dışı bırakmış oluyorsunuz.

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparhawkisme -- 4 Eylül 2007; 11:24:09 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Eylül 2007; 3:01:35 

Şimdi sony cdx-gt30rn yi bizim scenic e alıp taksam ekranıyla ve kumandasıyla uyum sağlarmı ben çözemedim arkadaşlar bu olayı!

649 Mesaj
4 Eylül 2007; 11:22:15 

quote:

Orjinalden alıntı: erselyilgin

Şimdi sony cdx-gt30rn yi bizim scenic e alıp taksam ekranıyla ve kumandasıyla uyum sağlarmı ben çözemedim arkadaşlar bu olayı!

Aracınızın modeli nedir?
Orijinal araç teyibinizin sağ alt köşesinde "update list" yazıyorsa sorun yok, "tuner list" yazıyorsa kesinlikle uyumsuz. Yine de kesin birşey demek için aracınızın tam modelini bilmek lazım (mesela Megane Mart 2005 gibi)..

238 Mesaj
4 Eylül 2007; 14:49:43 

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama sony gt30 lar üretimden kalktı.Artık servislerde yok yerine gelen ürün ise bir üst modeli ve usb girişli ayrıca daha pahalı üstelikte gt30 kadar fazla aracada uymlu değil takabilmek için ek adaptörler gerekli yani ek maliyet yanlış hatırlamıyorsa cd çaların fiyuatı sadedce 480 ytl
quote:

Orjinalden alıntı: sparhawkisme

Aracınızın modeli nedir?
Orijinal araç teyibinizin sağ alt köşesinde "update list" yazıyorsa sorun yok, "tuner list" yazıyorsa kesinlikle uyumsuz. Yine de kesin birşey demek için aracınızın tam modelini bilmek lazım (mesela Megane Mart 2005 gibi)..

649 Mesaj
4 Eylül 2007; 15:35:10 

quote:

Orjinalden alıntı: cotech

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama sony gt30 lar üretimden kalktı.Artık servislerde yok yerine gelen ürün ise bir üst modeli ve usb girişli ayrıca daha pahalı üstelikte gt30 kadar fazla aracada uymlu değil takabilmek için ek adaptörler gerekli yani ek maliyet yanlış hatırlamıyorsa cd çaların fiyuatı sadedce 480 ytl

Aynen yazdığınız gibi

124 Mesaj
4 Eylül 2007; 18:26:48 

ingilterede tanıdığı olanların dikkatine 55 pounda gitti gidiyor

http://cgi.ebay.co.uk/S...DVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

can2

Uzaklaştırılmış
6 Eylül 2007; 0:06:04 

quote:

Aracınızın modeli nedir?

Arabamız Scenic 2 2007 model Tuner list yok Teybin üstünde sadece update list yazıyor

0

273 Mesaj
6 Eylül 2007; 0:51:55 

Arkadaşlar bu sony kangooya uyar mı?Ayrıca arabayı alalı 1,5yıl oldu garanti hala devam ediyo.Renault un olmayan bi cd çalar takılrısa garantiden çıkar diyolar doğru mu???

649 Mesaj
6 Eylül 2007; 8:26:18 

quote:

Arabamız Scenic 2 2007 model Tuner list yok Teybin üstünde sadece update list yazıyor

0

CDX-GT30RN sizin Scenic'le %100 uyumlu, herhangi bir ek aparat kullanmaksızın aracınızın direksiyon kumandası ve konsoldaki ekranla uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

649 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:03:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

Arkadaşlar bu sony kangooya uyar mı?Ayrıca arabayı alalı 1,5yıl oldu garanti hala devam ediyo.Renault un olmayan bi cd çalar takılrısa garantiden çıkar diyolar doğru mu???

CDX-GT30RN'yi zaten sadece Renault servisleri takıyor ve onlar taktığı zaman garanyi bozulmuyor. Kangoo konusunda kesin bir bilgim yok ancak kabaca "eğer teyibin ön panelinde sağ alt köşede update list yazıyorsa evet kullanabilrsiniz" diyebilirim.

649 Mesaj
6 Eylül 2007; 11:06:24 

[erselyilgin] arkadaşım aslında sen Renault'un orijinal CD/MP3 çalarını da kullanabilirsin. Görünüş olarak senin orijinal teyibinle aynı ama MP3 çalabiliyor. Servisten alırsan çok pahalı ama gittigidiyor.com gibi bir yerden en fazla 200YTL'ye çıkma bulabilirsin.

Uzaklaştırılmış
6 Eylül 2007; 15:07:54 

sparhawkisme benim amacım daha kaliteli ses almak ve aynı zamanda orjinal ekranı kullanmak

Bir sorum daha olacak 2 aleti kıyaslarsak yani sony ve orjinal benim teyp'i sizce hangisi daha kaliteli ve güçlü ses veriyor.Yada orjinal cd çaların ses gücü sizce yeterlimi ve pioneer kenwood yada Jbl hoparlör taktırırsam yeterince güzel olurmu ses?

649 Mesaj
6 Eylül 2007; 15:45:45 

Güç ve kalite söz konusu olduğunda "Sony vs. Renault" karşılaştırılmasında kesinlikle Sony derim. Ben yaklaşık 2 yıl boyunca Renault'un orijinal teyibine bağlı Sony'nin 6'lı CD/MP3 çalıcısı T70MX kullandım. Daha sonra orijinal teyibi çıkarıp yerine Sony CDX-GT800D taktım ve 2 yıl boyunca kullandım 6'lı CD/MP3 çaları buna bağladım. Ses kalitesi ve gücü açısından arada dağlar kadar fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparhawkisme -- 7 Eylül 2007; 11:50:53 >

Uzaklaştırılmış
6 Eylül 2007; 16:46:23 

Bilgiler için sağol arkadaşım.Peki ben orjinal cd çalara jbl hoparlör taktırsam sence güzel olurmu ses.Ben dizayn'ı bozmak istemiyorum açıkçası alacağım teyp sırıtır gibime geliyor.

649 Mesaj
6 Eylül 2007; 17:28:21 

quote:

Bilgiler için sağol arkadaşım.Peki ben orjinal cd çalara jbl hoparlör taktırsam sence güzel olurmu ses.Ben dizayn'ı bozmak istemiyorum açıkçası alacağım teyp sırıtır gibime geliyor.

Renault'un orijinal teyibinin çıkış gücü (çok emin değilim yanılıyor olabilirim) 4x15W 'tı galiba, Sony'lerinki ise 4x40 ya da benimkinde olduğu gibi 4x50 olabiliyor. Ben orijinal hoparlör setini değiştirmedim, buna rağmen sadece Renault-->Sony değişimi ile ses kalitesini bir hayli arttırdım.

Uzaklaştırılmış
6 Eylül 2007; 18:38:56 

Anladım güzel acaba bizim arabadaki hoparlör 4x15 mi 4x50 mi bi araştırıp bakmam lazım ya.

273 Mesaj
7 Eylül 2007; 0:23:22 

Ya orjinal reno cd çaları çok pahalı.gittigidiyordaki çıkma teybe de güven olur mu?Mercedes sprinter a dayım çıkma klima takdırdı arabanın elektrik sistemini yaktı.Bi sorun olmasın babam yakar beni.Alalım diyee başının etini yiyorum.Sorun çıkarsa varya.....

649 Mesaj
7 Eylül 2007; 7:41:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Fatsalı_tamer

Ya orjinal reno cd çaları çok pahalı.gittigidiyordaki çıkma teybe de güven olur mu?Mercedes sprinter a dayım çıkma klima takdırdı arabanın elektrik sistemini yaktı.Bi sorun olmasın babam yakar beni.Alalım diyee başının etini yiyorum.Sorun çıkarsa varya.....

Kesin garantisi tabiki yok sorun çıkar mı çıkmaz mı diye ama servisten alınacak sıfır cihazla gittigidiyor gibi bir yerden 150-200YTL'ye alınacak cihazlar arasında katlar mertebesinde fiyat farkı var. Gittigidiyor'da ya da benzer sitelerde bunun satışını yapan kişilerle konuşun: kodu var mıi, ara bağlantı kablosu var mı, yerinize gelsem montajını yapıp sorun çıkmayacağına dair garanti verir misiniz gibi sorularınıza yanıt alırsanız daha rahat karar verebilirsiniz sanırım.

649 Mesaj
7 Eylül 2007; 11:50:09 

http://www.youtube.com/watch?v=lDBjTQU2SkE

Benim Megane II'deki Sony CDX-GT800D nasıl görünüyor daha iyi anlatabilmek için kısa bir video çektim; yukarıdaki linkten seyredilebilir. "orijinal dışında farklı birşey taksam sırıtır mı" diye endişesi olan arkadaşlar için faydalı olabilir

3737 Mesaj
8 Eylül 2007; 0:21:22 

quote:

http://www.youtube.com/watch?v=lDBjTQU2SkE

Benim Megane II'deki Sony CDX-GT800D nasıl görünüyor daha iyi anlatabilmek için kısa bir video çektim; yukarıdaki linkten seyredilebilir. "orijinal dışında farklı birşey taksam sırıtır mı" diye endişesi olan arkadaşlar için faydalı olabilir

güzel

3737 Mesaj
8 Eylül 2007; 0:24:27 

bu arada 2007 megane sedan privilege+ da Elektronik Pk. ile mp3 çalar mı acaba çünkü orda cd diyo

http://www.renault.com....ment_list.asp?modelID=5

not;ikinci elini alma ihtimalim var ondan soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dministrator -- 8 Eylül 2007; 21:08:23 >

3737 Mesaj
9 Eylül 2007; 0:29:42 

ya lütfen biri cevap versin acil

3737 Mesaj
10 Eylül 2007; 9:04:19 

tmm çalıyomuş

649 Mesaj
10 Eylül 2007; 15:26:40 

quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

tmm çalıyomuş

Privilege versiyonundaki CD çalar aynı zamanda MP3 de çalabiliyor.
Eğer cihazın üzerinde aşağıdaki resimde işaretlediğim gibi işaretler varsa MP3 çalıyor demektir

0

3737 Mesaj
10 Eylül 2007; 19:43:00 

quote:

Privilege versiyonundaki CD çalar aynı zamanda MP3 de çalabiliyor.
Eğer cihazın üzerinde aşağıdaki resimde işaretlediğim gibi işaretler varsa MP3 çalıyor demektir

0

saol var

8 Mesaj
24 Eylül 2007; 16:49:31 

ben bu başlığa yeniyim daha reno alalı 2 ay olacak para suyunu cekmişti daha yeni yeni
para biriktirirken araştıracak zaman oldu.
eğer 2006> ile 2000< aralığında bir aracınız varsa ve radyo kaset çaları mp3 çalabilen bir üniteyle
değiştirecekseniz benim yaptıgım size bir yol gösterebilir.

bu işlem 2003 model clio II 1.6 16v de yapılmıştır.

1) jvc-renault direksiyon adaptörü SRNJ003
2) JVC KDG612 teyp
3) montaj

İlgili kişi Ziya Bey
2222968

PS: tuner list teybimi de satıyorum 50 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amdk6 -- 26 Eylül 2007; 10:24:41 >

83 Mesaj
27 Eylül 2007; 0:24:14 

megane 2 lerin mp3 leri monitörde şarkıcı veya şarkı ismini yazıyormu, ben bunu başaramadım. veya cd ye kopyalarken nerodan yanlışmı kopyalıyorum. yardımcı olursanız sevinirim

649 Mesaj
28 Eylül 2007; 9:06:36 

quote:

Orjinalden alıntı: subaykan

megane 2 lerin mp3 leri monitörde şarkıcı veya şarkı ismini yazıyormu, ben bunu başaramadım. veya cd ye kopyalarken nerodan yanlışmı kopyalıyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Ben de olmadığı için bilmiyorum ama buradaki bir arkadaşla PM üzerinden haberleşirken normalde id3-tag bilgilerinin gözükmediğini, bu parça/sanatçı bilgilerini görmek için bir tuşa basmak gerektiğini söylemişti, ancak galiba o tuşa basınca da sadece kısa süreli gözüküyormuş. Yani otomatik olarak göstermece yok..

409 Mesaj
28 Eylül 2007; 20:26:17 

arkadaslar 2001 megane var sonygt30 rn almak ıstıyorum sakaryadakı servıste yok hangı servıslerde var bılgısı olan varmı

649 Mesaj
28 Eylül 2007; 20:50:50 

quote:

Orjinalden alıntı: canerkoc

arkadaslar 2001 megane var sonygt30 rn almak ıstıyorum sakaryadakı servıste yok hangı servıslerde var bılgısı olan varmı

Bu başlık altındaki yazışmalarda sizin aracınızın bu modelle kesinlikle uyumlu olmadığı birkaç kez anlatılmıştı; aman bir yanlış yapıp satın almayın! Bir kez daha hatırlatmış olayım: Sadece 01/2006 sonrası Renault araçlarda ve orijinal teyibinin üzerinde "update list" yazan araçlarda kullanılabilir.

Not: yazım hatası nedeniyle düzeltma yapıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparhawkisme -- 28 Eylül 2007; 20:51:57 >

766 Mesaj
11 Ekim 2007; 19:39:08 

quote:

CDX-GT30RN sizin Scenic'le %100 uyumlu, herhangi bir ek aparat kullanmaksızın aracınızın direksiyon kumandası ve konsoldaki ekranla uyumlu bir şekilde kullanabilirsiniz.

bendede bu teybin aynısından var bişey kesmeden soketi uyumlu hangi sony modelleri var bilen var mı? (gt212 dışında)

VW Passat 1.4 TSI Comfortline DSG

649 Mesaj
11 Ekim 2007; 20:40:33 

quote:

bendede bu teybin aynısından var bişey kesmeden soketi uyumlu hangi sony modelleri var bilen var mı?

resimdeki gibi sağ al köşesinde "update list" yazıyorsa:
* CDX-GT30RN --> hiçbir kablo kesmeden ve adaptör kullanmadan bu cihazı kullanabilirsiniz
* Geri kalan tüm Sony modelleri --> Renault servislerinde 320YTL gibi bir fiyata satılan adaptörü kullanarak, kablo kesmeden bağlantı yapabilirsiniz

649 Mesaj
11 Ekim 2007; 20:51:11 

Eğer orijinal teyibinizin sağ alt köşesinde "tuner list" yazıyorsa DRNS003 isimli adaptörü kullanarak istediğiniz her model Sony araç teyibini kullanabilirsiniz. Bu adaptör Renault servislerinde 330YTL gibi bir fiyattan satılıyor. Ben İngiltere'den kendim almıştım. Araç değişimi yaptığım için artık kullanmıyorum bu adaptörü. İsteyen arkadaş olursa Renault servislerinin çok altında bir fiyata satabilirim. Tüm bağlantı kabloları, dökümanları ve orijinal kutusu mevcut. Ben Megane II (2004) aracımda kullanmıştım kısa bir süre. Fiyat 200YTL.

0

http://youtube.com/watch?v=lDBjTQU2SkE

Yukarıdaki video linkinde Megane II'de DRNS003 kullanarak Sony teyibin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

766 Mesaj
11 Ekim 2007; 21:09:35 

quote: