Şimdi Ara

Samsung, Tidal müzik servisini almak üzere olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, Tidal müzik servisini almak üzere olabilir

Aylık abonelik tarzında çalışan çevrimiçi müzik hizmetleri giderek daha fazla ilgi görüyor. İlginin giderek artması, sektörden pay kapmak isteyen devlerin daha fazla şirket satın alımı yapmasına neden oluyor. Küçük bir müzik hizmetine sahip olan Samsung, daha büyük işler yapmak niyetinde.

Sektörden gelen bilgilere göre, Samsung ve Tidal satın alma görüşmeleri yapıyor. Henüz ortada kesinleşmiş bir durum yok ancak Samsung, büyük bir projesi için Tidal'ı gözüne kestirmiş durumda. Geçen yıl, servisin sahibi Jay-Z'nin Samsung Research America binasında, içerikten sorumlu başkan yardımcısı Daren Tsui'yi ziyarete gitmesi gündeme gelmişti. Anlaşılan o günden bu yana, firmalar pazarlıklarını sürdürüyor. Daren Tsui aynı zamanda Samsung'un Milk Music servisini yöneten kişi.

[bkzdh= 82743]
    Hip-hop yıldızı Jay-Z'nin elinde bulunan ve 1,411 kbps seviyesinde FLAC veya Apple Lossless formatında kayıpsız müzik tecrübesi sunan Tidal servisi, bu açıdan Samsung'un ilgisini çekiyor olabilir. Samsung Milk müzik servisini henüz ABD dışarısına çıkaramayan firmanın, çok yüksek kalitede kayıpsız müzik içerikleri sunması, bir anda en fazla 320Kpbs seviyesine kadar çıkabilen rakiplerinin önüne geçmesi anlamına geliyor. Tidal son dönemde Kanya West ve Rihanna albümleri ile büyük ilgi toplamayı başardı.

Samsung'un Tidal servisini satın alarak Milk Music içerisine entegre etmesi ve çok yüksek kalitede kayıpsız müzik içerikleri sunması, bir anda en fazla 320Kpbs seviyesine kadar çıkabilen rakiplerinin önüne geçmesi anlamına geliyor. Tabii ki bu yüksek seviyeler ses tutukunlarına hitap edecektir ve abone kapsamı da biraz sınırlı kalacaktır ancak Samsung gelecekte servisi daha düşük kalitede müzik yayınları ile genişletebilir. Şimdilik görüşmenin içeriği bilinmiyor.

Samsung'un Milk servisini devam mı ettireceği veya yeni bir hizmeti mi hayata geçireceği şimdilik bilinmiyor ancak kesenin ağzını açması gerekiyor zira Google ve Spotify da Tidal'ın peşine düşmüş durumda.

• Samsung hali hazırda ülkemizde satılan S6 Edge+ ve Note 5 ile birlikte ücretsiz 3 ay deezer aboneliği veriyor, Tidal çok kaliteli bir servis. Satın alıp cihazlarına entegre ederse çok ciddi başarılar elde edilebilir.

• Müzik servisleri ile geçen son ayları mı özetleyeyim;

1 Ay Spotify Premium denemesi kullandım daha sonra 3 ay Spotify ücretsiz versiyonu kullandım daha sonra Spotify 0,99 TL 3 ay premium kampanyasından yararlandım şimdide Apple Music 3 ay deneme kampanyasındayım. 10 aydır abonelik temelli müzik servisi kullanıyorum ve cebimden çıkan sadece 1 TL. (Premium olmayan zamanları çıkarırsak 7 ay)

Değinmek istediğim şey rekabet artıkça tüketici yararına kampanyalar alıp başına gidiyor ama Tidal bu rekabete katılmıyor bana abone olan olsun mantığında hareket ediyor. Tüm müzik servisleri ülkeye özel fiyatlandırma yapıyor Tidal hiç takmıyor böyle şeyleri. (Spotify ve Apple Music ABD'de 10 Dolar ülkemizde 10 TL mesela ama Tidal 10 euro (30 TL yapar))

Samsung alırsa Tidal'i rekabeti iyice kızıştırır. Bir 3 ayda o verirse premium birazda oradan devam ederiz.

Şunu da belirteyim Apple Music bu haliyle Spotify'nin yanında çöp kalıyor. Tidal nasıl bir fikrim yok...

• Benim gibi shure se846 veya hd800 kullanmıyorsan Tidal i boşver. Lakin kullanıyorsan böyle kulaklıkları işin rengi gerçekten değişiyor. Kısa birkaç örnek vermek gerekirse;

1-)Bas ın ne olduğunu 320 ya da daha düşük kalitedeki kayıtlarda tam olarak anlaman çok zor

2-)Zil sesi dediğimiz uç tizler düşük kalite kayıtlarda kesinlikle rezalet

3-)Tidal e veya hifi sistemlere para Vermenizi sağlayan şey yani vokali konumlandırma ise direkt kaliteyle alakalı bir durum. Tidal ile spotify arasında ilk dinlemede zınk diye fark etmeni sağlayan olaydır bu. Kalite arttıkça vokali enstrümana göre daha iyi konumlayabiliyorsun ve dinlediğin müzikteki çözünürlük artışı müzik ile daha uyumlu bir havaya sokuyor seni. Bu da müzikteki arka planda kalmış küçük detayları daha iyi fark etmeni sağlıyor

• Şu aylık abonelik zımbırtılı şeyler ne abartılıyor anlamıyorum.

• Ya müziği indirmek veya cd sini edinerek yasal kopyasını edinmek varken neden aylık abonelik ödersiniz ki?

En iyi kaliteyi istiyorsanız cd alın (yasal kopya edinmek isteyenler için), ya da Itunes kullanın?

Tidal gerçekten kaliteli fakat buna ne mobil kullanıcılar yanaşıyor ne de dağıtımcılarla bir anlaşma sağlanıyor.

Tidal Spotify kadar etkin olmak istiyorsa çok güçlü altyapı kurması gerekecek. Bu da ayrı masraf.

Bence şu an için Tidal gibi çözümler çıkmaza uğrar.
  • Ben çözümü buldum. Direk olarak Spotify'dan çekiyorum müzikleri. Parada vermiyorum masaüstü pc de reklam engelleyici bir eklenti indirdim uygulamada ne sesli ne görsel reklam çıkmıyor. Şu an arşiv oldukça genişledi 1000 parça Opus formatında taglenmiş bir şekilde duruyor pc de.

Şimdi demeyin emek falan diye. Bıktım artık 2 yıldır ona para bayıl buna para bayıl. Her şeyi orjinal alacak gücüm de yok. Bende spotify sağolsun ordan kaydediyorum müziklerimi arşivliyorum. Tablette telefonda tv de orda burda internetmiş offline mış derdi olmadan istediğim player da oynatıyorum. Oh miss

Edit: soranlar olmuştu. forumda konusu vardı nasıl yaptığıma dair ama başımız derde girmesin diye sildirdim konuyu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.M.G -- 28 Şubat 2016; 0:07:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rekabet iyidir alsın da oda gelsin...

• artık yavaş yavaş kendi işletim sistemlerinide yapsınlar.
  • Daha birçok kişi aşşağıda da örneğini gördüğünüz gibi Tidal'ın normal versiyonunun spotify ile aynı fiyatta olduğunu bilmiyor(10 tl), HIFI olanı ise 20 tl birkaç aydır kullanıyorum elinizdeki ekipmana göre fark yaratabiliyor özellikle o temizlik harika, bir şans vermenizi öneririm.

• inş almaz. hi-fi yi bitireceğindne korkuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: M.M.G

Ben çözümü buldum. Direk olarak Spotify'dan çekiyorum müzikleri. Parada vermiyorum masaüstü pc de reklam engelleyici bir eklenti indirdim uygulamada ne sesli ne görsel reklam çıkmıyor. Şu an arşiv oldukça genişledi 1000 parça Opus formatında taglenmiş bir şekilde duruyor pc de.

Şimdi demeyin emek falan diye. Bıktım artık 2 yıldır ona para bayıl buna para bayıl. Her şeyi orjinal alacak gücüm de yok. Bende spotify sağolsun ordan kaydediyorum müziklerimi arşivliyorum. Tablette telefonda tv de orda burda internetmiş offline mış derdi olmadan istediğim player da oynatıyorum. Oh miss

Edit: soranlar olmuştu. forumda konusu vardı nasıl yaptığıma dair ama başımız derde girmesin diye sildirdim konuyu.

böyle bir şey teknik olarak mümkün değil

• bu tür hizmetler müzik zevki olanlar için tasarlanmış mp3 ve netten indirme ile kıyas kabul etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Müzik servisleri ile geçen son ayları mı özetleyeyim;

1 Ay Spotify Premium denemesi kullandım daha sonra 3 ay Spotify ücretsiz versiyonu kullandım daha sonra Spotify 0,99 TL 3 ay premium kampanyasından yararlandım şimdide Apple Music 3 ay deneme kampanyasındayım. 10 aydır abonelik temelli müzik servisi kullanıyorum ve cebimden çıkan sadece 1 TL. (Premium olmayan zamanları çıkarırsak 7 ay)

Değinmek istediğim şey rekabet artıkça tüketici yararına kampanyalar alıp başına gidiyor ama Tidal bu rekabete katılmıyor bana abone olan olsun mantığında hareket ediyor. Tüm müzik servisleri ülkeye özel fiyatlandırma yapıyor Tidal hiç takmıyor böyle şeyleri. (Spotify ve Apple Music ABD'de 10 Dolar ülkemizde 10 TL mesela ama Tidal 10 euro (30 TL yapar))

Samsung alırsa Tidal'i rekabeti iyice kızıştırır. Bir 3 ayda o verirse premium birazda oradan devam ederiz.

Şunu da belirteyim Apple Music bu haliyle Spotify'nin yanında çöp kalıyor. Tidal nasıl bir fikrim yok...

Tidal ücretleri bu şekilde, yanlış olmuş yazdığınız

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 7 Temmuz 2016; 1:20:52 >

• dobrasam kullanıcısına yanıt
    1000 parçalık arşiv var diyorum nasıl mümkün değil. Biraz araştırın isterseniz internette. Konusunu da açmıştım forumda kullananlar var bu yöntemi. Ve bu yöntem sürüm falan derdi yok sadece spotify içinde değil tidal vs her platform için geçerli. Tidalin ücretsiz versiyonu yok o yüzden işe yaramıyor

• Rakamı yanlış yazmayayım diye yazıyı bitirmeden önce fiyatları kontrol bile etmiştim ama ya gözümden kaçmış yada yeni yapılmış... Eve geçer geçmez bakacağım, sağolun uyarı için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    10 ay sportif abonelik nasıl 1 tl açıklarmısın

• M.M.G kullanıcısına yanıt
    Nasıl gerçekleştirdiğini açıklaman gerekiyor aksi takdirde bu senin doğru söylemediğini gösterir

• dobrasam kullanıcısına yanıt
    Güldüm

Google'a ;

Audials Spotify

Audacity Spotify

Wondershare Spotify

Apowersoft Spotify

gibi anahtar kelimeler yazsan yeterli. Bu programlar ile ses kartından gelen dijital sesleri istediğin formatta kaydedebilirsin. Aylardır kullanıyorum en güzeli bence Audacity hem ücretsiz hem açık kaynaklı. Ama onu kullanabilmek için teknik terimleri ve ince ayarları iyi yapabilmek lazım. Diğerleri zaten ücretli. Onlar arasında da en beğendiğim Audials One oldu. Ama kırılmış versiyonundan istediğim performansı alamadığım için Audacity ile yoluma devam ediyorum.

Bu yöntemlerle ses kartın ne kadar iyiyse Tidal den flac bile çekersin. İşin komik tarafı bu yapılan uygulama yasal. Spotiy'ın hala ücretsiz üyelerinin bu kadar çok olduğuna şaşırmamalı. Meğersem millet yıllardır arşivliyormuş herşeyi

Bu arada hala yalan söylediğimi düşünüyosan canlı olarak yayın açıp anlatabilirim ;)

• M.M.G kullanıcısına yanıt
    canlı olarak aç anlat ve bahsettiğin flac kaydı yayınla en doğrusu bu olur bu şekilde yalan söylemediğini öğrenmiş oluruz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.