Şimdi Ara

Ülke genelinde bir çok kullanıcı adil kullanım kotası uygulanmadığını bildiriyor (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
315
Cevap
3
Favori
8.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AKK'den kurtulmak için ayın biri olsun diye bekliyorum tarife haklarım yenilensin hızım artsın diye.
  • Benim şahsi fikrim AKK kalkmasın. Yani kalkması elbette iyi olur kötü olmaz fakat kalkmasa bile yenilik,gelişim açısından 25 50 mbps internet hızı alırken o kotayı geçince şu gözünü sevdiğim interneti 3 mbps ye düşmese bari. Yani en azından kullandığın internet hızına göre düşse. Örneğin 25 kullanıyorsan 8 ya da 10 50 kullanıyosan 15 gibi. 50 iken birden 3 olması çok kötü. 3 nedir abi çok komik bi rakam.
  • Valla dilekçelerimiz işe yaramadı. Dediğim gibi sadece facebook'a giren insan var ve 2 Mbps hız aldığı halde umursamadı, adam böyle umursamaz hiç tepki göstermezse Telekom'da hiçbir şey yapmadan parasını alır. Gelin şöyle iptal edelim dedim 3 - 4 kişiden fazla insan bulamadım, artık bıraktım. Verdiğim paralar haram zıkkım olsun internet koptuğu halde söylediğimde hız düşürecekler diye aramıyorum.
  • 80 mbps simetrik internet

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba, izmirde bir sitede oturuyorum, port yüzünden başıma gelenleri anlatayım
    21 ekim gibi ttnet online başvuru yaptım. kontrol ettiler ve hiper destekli olduğu görünüyordu oturduğum yerde. hızı keşfet diye bir tarife seçtim. başvuru işlemleri tamalandı araadılar ve 30 Ekim tarihinde 10:00'da gelip bağlantılarınızı yapacağız dediler. 30 ekimde kontrol amaçlı aradım ve başvurumun iptal edildiğini gördüm.
    hiç bir bilgi vermeden iptal etmişler...
    sonra tekrar bir başvuruda bulundum, bir sonraki hafta çarşamba günü tekrar baktığımda iptal edilmiş başvurum...
    küfür ede ede telekomun yolunu tuttum. olanları anlattım ve tekrar bir kayıt oluşturdum. o esnada kadın bana bulunduğum binada hiper desteği olmadığını söyledi. "internette görünüyormuş ama hat değerleri mi yetersizz dedi ne dedi tam hatırlamıyorum." bu yüzden adsl başvurusu yapmak zorundasınız dedi.
    üniversiteliler için bir paket vardı hatırlamıyorum ismini onu seçtim, kadın 2 kere başvurunuz iptal edildi, çok beklediniz, size öncelik verilmesini sağlayacağım dedi ve diğer gün öğleden sonra ekipleri yönlendirdi.
    geldiler, binada bi sorun varmış bu problemi elektrikçinin çözmessi gerekiyor, haftaya cuma güne kadar çözün bağlantılarınızı gelip yapalım dediler.
    problem çözüldü haftaya cuma geldiler, ve port yokmuş, bağlantıyı yapamıyoruz biz..

başvuru yaptığım kadını aradım, olanları anlattım kadın 1 1.5 ay içerisinde en fazla problem çözülür dedi, takip edeceğini söyledi. haftada bir aradım kadını, ne olur ne olmaz takip edilsin olay diye.
    bir buçuk ay sonra kadın telefonlaraç ıkmaz oldu. sorunda çözümlenmedi.
    annem ttnet görevlileri sitenin çevresinde görünce sormuş, anneme 2 haftaya fiber gelecek sorununuz düzelir demişler..
    benim olayım 25 şubatta çözüldü. oda herhangi bir değişiklikten dolayı değil biri internetini kapattırdığından dolayı port boşalmış, ondan aradılar bağlantıları yaptılar.
    daha bir port problemini çözemeyen ttnetten aldığımız hizmet kalitesi ortada.

yakın çevrede fiber var. en aazından hiper yada fiber bağlantı istiyorum, ama nereee başvuracağım nasıl uğraşacağımdan emin değilim ve ttnet 4 ay çok yordu beni. bir daha uğraşmak gelmiyor içimden.
    4 mart oldu, 4 günde 20gb kotam gitmiş bakalım bu ay nasıl çıkacak. mtu ile birşeyler yapabilecek miyim yoksa 3mbye mahkum olacakmıyım merak ediyorum.

• Turkcell Fiber'de kaldırmış zaten AKK'yi.
    99 lira yaparak tam tüccar hesabı 100 değil 25Mbps yapmış hızı oda fazla kasmasın millet diye herhalde.
    Fiber'de altyapı kaldırmıyor saçmalığı var mı acaba merak ediyorum.
    Yani teknoloji olarak böyle bir sorunu olabilir mi teknik olarak fiber optik kablo altyapısında?

Fiber de zaten ülkenin belki %2'sini kapsıyordur. Fiberi kullanmayı bırak görmedim bile bir insan evladında.
    Ben İstanbul'un orta yerinde hala 1900'lü yıllarda döşenen bakır telefon kabloları ile ADSL denen çağ dışı internete mecburum.
    Emeği geçen ve olmayan fiber altyapıya rağmen fiiiibeeeer diye reklam çekenlerin Allah bin belasını versin
  • odyssa O kullanıcısına yanıt
    Hocam TTNet resmen gelme bize diye uğraşmış sen adamların peşini bırakmamışsın.
    Ne gerek var bu dolandırıcılara gitmeye. Turkcell yada Vodafone'a niye gitmediniz?
    Varsa altyapısı Kablonet'e falanda bakabilirsiniz TTNet en son gideceğiniz firma olsun.
    Bu firmalar ile görüşün baksınlar altyapınıza özellikle Vodafone'un avantajlı tarifeleri var fiber derler onlar ama VDSL altyapınız varsa onlara bakın ona geçin TTNet i iptal edin bağlattıysanız yeni daha yolun başındayken.
  • burgamer kullanıcısına yanıt
    o nedi gız

kaç paradır bu var ya nasıl soyarlar adamı
  • 312 . kullanıcısına yanıt
    Okul interneti hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: 312 .

Turkcell Fiber'de kaldırmış zaten AKK'yi.
    99 lira yaparak tam tüccar hesabı 100 değil 25Mbps yapmış hızı oda fazla kasmasın millet diye herhalde.
    Fiber'de altyapı kaldırmıyor saçmalığı var mı acaba merak ediyorum.
    Yani teknoloji olarak böyle bir sorunu olabilir mi teknik olarak fiber optik kablo altyapısında?

Fiber de zaten ülkenin belki %2'sini kapsıyordur. Fiberi kullanmayı bırak görmedim bile bir insan evladında.
    Ben İstanbul'un orta yerinde hala 1900'lü yıllarda döşenen bakır telefon kabloları ile ADSL denen çağ dışı internete mecburum.
    Emeği geçen ve olmayan fiber altyapıya rağmen fiiiibeeeer diye reklam çekenlerin Allah bin belasını versin

Hocam uzuldum adiniza. 6 yildir fiber internet kullaniyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 312 .

Hocam TTNet resmen gelme bize diye uğraşmış sen adamların peşini bırakmamışsın.
    Ne gerek var bu dolandırıcılara gitmeye. Turkcell yada Vodafone'a niye gitmediniz?
    Varsa altyapısı Kablonet'e falanda bakabilirsiniz TTNet en son gideceğiniz firma olsun.
    Bu firmalar ile görüşün baksınlar altyapınıza özellikle Vodafone'un avantajlı tarifeleri var fiber derler onlar ama VDSL altyapınız varsa onlara bakın ona geçin TTNet i iptal edin bağlattıysanız yeni daha yolun başındayken.

port yoktu, ben tt alt yapısı kullanıyorlar, portlarda ortak olabilir diye düşündüğüm için ttnete başvurdum.
    süperonline fiber ve uydunet yok bölgede olsaydı bunları tercih ederdim.

• odyssa O kullanıcısına yanıt
    hocam altyapı zaten genelde aynı yani bakır kablo ile türk telekomun altyapısı zaten fiber dışındakiler.
    yani telekom altyapısını müşteriye sunan firmalar bunlar zaten. dediğim gibi fiber'de turkcell'in altyapısı var ayrıca. bide uydunet diye birçok adı olan bir firma var onun altyapısı çok sınırlı zaten.
    yani bu ortak altyapısı size hepsi sunabilir yani adsl ve vdsl denen olayı. sadece ttnet değil turkcell ve vodafone'de satıyor aynı altyapı ile ve vodafone fiyatları en uygun olanı 3'ü içinde.
    onlarla anlaştıktan sonra port bağlantısını yine telekom çalışanı gelip yapıyor zaten. siz daha iyi fırsatları ile anlaşmayı vodafone ile yapmış oluyorsunuz sadece.
  • Angelica kullanıcısına yanıt
    büyük bir sitede oturuyorsunuz o zaman.
    yoksa firmalar bizi soymadan önümüzden geçen fiberi bile bağlamıyorlar apartmana.
    yok apartmandan imza toplayacakmışız falan da hizmet vermeden teminat alma peşindeler.
    kendilerini garanti altına alıp milleti soymaya devam olayları.
    kimsenin hizmet diye bir derdi yok tabi normaldir özel sektör ama işlerine gelince vatan millet sakarya diye anlatıyor ceo ları basına.
    vestel'in reklamı mesela yeni bir komedi. hayır kurumu işletiyorlar sanki bedava hizmet veriyorlar gibi. komedi ülke.
    1 senedir vdsl2 hizmetini kullanıyorum çeşitli alternatif iss'lerden Goonet, Binet gibi. 3 Ay önce Vodafone Net'in 60mbit tarifesine geçtim. Komşum 10 senelik ttnet'li benim vdsl2 hizmetini ve 76 mbit hız alabildiğimi öğrenince telekom müdürlüğüne gidip hipernet 50 mbit'lik tarifeye başvurmak istedi. Adamların verdiği cevap sizin orda bakır kablo var 16 mbit paketi dışında hat kaldırmaz komşun vodafone'un fiber kablosunu kullanıyordur demişler. Resmen çıldırtmışlar oradaki elemanlar bunu yanı başımda komşum vodafone'un 60 mbit paketini bakır kabloyla alabiliyorken siz altyapı sağlayıcısı olduğunuz halde nasıl sadece adsl kaldırır diyebiliyorsunuz demiş. Oda hattı iptal ettirecek şimdi telekom bu sektörde hem tekel hem bilgisiz insanları çalıştırıyor. Olan halka oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eak101 -- 5 Mart 2016; 11:44:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kotayla ilgili bir hareket var mı?
  • eak101 kullanıcısına yanıt
    aynı şeyi ben yaşıyorum şimdi mesela.
    demek ki sistematik olarak bu oc. lere verilen emirler gereği insanlara hızlı hizmet verebilecekleri altyapı olduğu halde tamamen parasal bakarak
    aynı paraları bizden yavaş adsl ile de kazandıkları için hızlıya geçirmek istemiyorlar.
    böyle bir olay da bu oc.lerden beklenir zaten.
    vodafone ve turkcell sistemlerinden altyapımı kontrol ettiklerinde ikiside 74mbit interneti altyapımın desteklediğini vodafone tarifesi gereği 64mbit tarifeye
    başvurduğum halde saha türk telekom görevlisi beni arayarak hattımın adsl dışında birşey desteklemediğini ve 16mbit en fazla alabileceğimi söyledi.
    bunun üzerine vodafone u aradım söyledim öyle birşey yapmamaları lazım bizim onlar ile anlaşmamız var falan dedi. bende sizi takmıyorlar altyapı onların kafalarına göre konuşuyorlar bir araştırın dedim 1 haftadır bana dönücek vodafone. kısaca türk telekomun ..................................

Aynı olay bende de var ama 3 Martta taahhutum bittiği için mecburen sabit telefonu iptal ettirip 16 mbps yalın adsle geçtik benim olayım o kadar karmaşık ki yok öyle bi karmaşıklık yani

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Valla dilekçelerimiz işe yaramadı. Dediğim gibi sadece facebook'a giren insan var ve 2 Mbps hız aldığı halde umursamadı, adam böyle umursamaz hiç tepki göstermezse Telekom'da hiçbir şey yapmadan parasını alır. Gelin şöyle iptal edelim dedim 3 - 4 kişiden fazla insan bulamadım, artık bıraktım. Verdiğim paralar haram zıkkım olsun internet koptuğu halde söylediğimde hız düşürecekler diye aramıyorum.

haklısınız bizim insanımız haddinden fazla umursamaz oldu
    daha doğrusu birileri uğraşsın ve bizde faydalanalım düşüncesi bizim insanımıza özgüdür
  • Vodafone Net Vdsl2 kullanıp, ayın ortalarını beklemeden kotayı aşan ve hızı etkilenmeyen var mı?

• Ciddi manada haksizlik var 100mb kullananda 3mb oluyor 8mb kullananda 3mb oluyor bu konuda cumhurbaşkanının bizzat haberinin olmadigini düşünüyorum sacma gelebilir belki ama cidden böyle bir şeyden haberi olsa detayli olarak yüzeysel olarak elbette oda biliyor ama birileri cok daha detayli anlatabilse şu akk konusunu btkya dur arkadaş sen haksizsin inaniyorum diycektir ve hemen talimati verecektir btkya olmazki cidden haksizlik ben kullaniyorum 8 mb 3e dusuyor digeri 100 mb kullanip onunkide 3e dusucek buna bende karsiyim

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.