Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fabrikada yatıp kalkmıyorum birader . 4-5 şık serpiştirmişsin, birisini salladım. Hoşuna gitmiyorsa tek şık koy; herkes onu seçsin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zamaneking kullanıcısına yanıt
    Anlatım tarzınızdan az çok zaman termini ve proses akışı ve uygulamaları hakkında varsayımlarınızla ilgoli biraz önsezi yapabiliyorum. İnanın otomotiv sektörü gerçekten çok farklı.

• Hibrit araç Türkiye de yaygın kullanım için 2 nedenle çoook zor ...
    Öncelikle talep tabi, bunun için "çevrenin" düşünüleceğini pek sanmıyorum en ağırlıklı konu akaryakıt fiyatları ...
    Aracın teknolojisi nispeten yeni olduğundan ve fiyatlara da yansıyacağından bir şekilde devlet sübvansiyonu yani vergi muafiyeti,
    ve
    yaygın servis ...
    Bir alt başlıkta ise yetkili servis dışındaki yan sanayilerin direnci/değişimi ...
    Bunların tamamı zaman alacaktır ...

Tabi bunlardan önce birde dünyanın bize empoze ettiği satış stratejileri var,
    yaşı müsait olanlar tüm Avrupa televizyonu renkli izlerken bize yeni gelen siyah/beyazları hatırlayacaktır

Bana göre,
    pil teknolojisi yeterli seviyeye gelip dünya plug-in'e geçerken,
    bizim piyasada hibrit için şartlar oluşmuşş demektirr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 14 Haziran 2016; 8:41:15 >

• tayconot kullanıcısına yanıt
    keşke eyülde gelse beklemekten sıkıldım. bir arac almaya niyetlendik onu da bekle bekle soğumaya başladım.
  • bu aracın fiyatları auristen ucuz mu olur pahalı mı Burada uretilmesinin fiyat avantajı olur mu. malum auris TR de uretilirken ciddi avantajlarla satiliyordu.
  • Bence de beklemek sıkıcı. Canlısını görünce umarım hayal kırıklığı oluşturmaz. Araba almak , karar vermek zor iş. Her kafadan ayrı ses çıkıyor çünkü.

• C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    Madrid otomobil fuarındaki tanıtımdan fotoğraflar buldum. Aracın burnunun yerden yüksekliğini beğendim de C-HR Nasıl qasqai 'a yakın uzunluk olarak bilemedim. Daha ufak görünüyor sanki. Verilen ebatları yere çizdiğimde -ki yaptım böyle manyakça birşey- baya uzun geniş bir araç çıkıyor ortaya :)

• quote:

Orijinalden alıntı: deryadeniz76

karşılaştırmanın daha kolay olması için tek mesaja bazı modelleri toplayayım (b-c karışık):

Uzunluk X Genişlik X Yükseklik X Aks Mesafesi

C-HR 4350 X 1795 X 1565 X 2640
    Qashqai 4377 X 1806 X 1590 X 2646
    Juke 4135 X 1765 X 1565 X 2530
    Cx-3 4275 X 1765 X 1535 X 2570
    Mokka 4278 X 1777 X 1658 X 2555
    Captur 4122 X 1778 X 1566 X 2606
    Kadjar 4449 X 1836 X 1607 X 2646
    Tuscon 4475 X 1850 X 1660 X 2670

Not:bence c-suv'a daha yakın gibi (en azından oyle olmasını diliyorum )

Ölçüde durum bu ;
    (Sn.DeryaDeniz 76'dan alıntıdır)

Şekilde de bu ;
    http://blog.toyota.co.uk/toyota-c-hr-first-ride

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 14 Haziran 2016; 10:58:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

bu aracın fiyatları auristen ucuz mu olur pahalı mı Burada uretilmesinin fiyat avantajı olur mu. malum auris TR de uretilirken ciddi avantajlarla satiliyordu.

Auris den ucuz olmayacağına emin olabilirsin. Fiyat açısından verso referans olabilir bence.

• tayconot kullanıcısına yanıt
    VW golfe dışardan baktığınızda büyük bir araç görüntüsü vermez. ama Boyutlar 4255 / 1790 / 1452 mm. vw golf, chr den 10 cm kısa, genişlik aynı, yükseklik de doğal olarak c-hr den 15 cm az. golf ün girdiği her yere park edersin. :)
  • Dediğim gibi, extreme tasarımlar nadiren çığır açar, o durumda diğerleri onu takip eder; ancak çoğunlukla da hızla gözden düşerler...C-HR için ortası pek yok gibi duruyor; Juke ilk çıktığından itibaren yadırganmıştı, gözümüz foto ve videolarla da olsa C-HR ye alıştıkça Juke bile makul görünmeye başladı sanki!...Böyle düşünen tek ben miyim acaba, ne dersiniz?...

Daha keskin hatlara sahip ''Konservatif'' bir tasarımı tercih ederdim doğrusu. Gözlerimle bizzat görüp sürücü koltuğuna oturduğumda bir daha ayrılmak istemeyebilirim, ya da hızla uzaklaşıp bir daha aklımdan bile geçirmeyebilirim...Ciddi talibi olduğu ve aylarca beklemeyi göze aldığı bir araç hakkında bunları düşünen birine gülerdim herhalde, ancak şu an durumum bu...Bakalım nasıl bir şey ve ne fiyatla sunulacak?!...
  • Aslında hepimiz aracı beğendik sevdik. Sıkıntı Toyota Türkiye nin bu zamana kadar olan uygulamaları ve müşteri isteklerini gözardı edişi ( yani Türk tüketicisini pek sallamaması) acaba ! Dedirtiyor. Toyota ya donanımda. Ya da fiyatta bi kazık atacak ve midemiz bulanacak. Türkiye de üretilen verso yu iç pazarda satmak gibi bir derdi olmayan Toyota tok satıcımız bizi üzmez inşallah. Beni tek sevindiren Türkiye satıl hedefinin 2017 için 15000 adet olması. Bu hedef kampanyasız ya da uçuk fiyatla olmaz elbet.

• Teknik/Uygulanabilirlikten çok görsellik ön planda tutulduğundan konseptler konusunda size katılıyorum ...
    Ancak C HR Frankfurtda sergilenen konsept modeli hiç değiştirilmeden üretilseydi daha da hoş olacaktı ...

C-HR Toyota Ana Konu

http://www.kbb.com/car-news/all-the-latest/toyota-c_hr-concept-nears-production/2000012445/#survey

Diğer taraftan Hyundai ve Nissan'ın da konseptleri fena sayılmaz.
    özelliklede Nissan'ın Brezilya için düşündüğü Extrem modeli ...

C-HR Toyota Ana Konu

Hyundai İntrado Mini Suv Concept

C-HR Toyota Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan 3448 -- 15 Haziran 2016; 7:42:32 >

• Bence Toyota konsept C-HR 'a çok sadık kalarak satılabilir bir versiyonunu yapmayı başarmış. Piyasada konsepti olay yaratan ama imalat modeli hayal kırıklığı olan onca model varken C-HR inanılmaz fütüristik bir araç olmuş. Okuduğum bir yazı da C-HR için bundan 4-5 sene sonra bile yine fütüristik bir araç olarak kendisine baktırabilir deniyordu.
    Sonuçta yapılan tasarımın amaçlarından birisi de fonksiyonel ve satılabilir bir ürün ortaya koymaktır diye düşünüyorum.
    Konsept haliyle C-HR yapılabilir tabi ki ama şanslı bir kaç kişinin ulaşabileceği pahalı bir lüks tüketim malzemesi olurdu. Mesela günümüzde ki bir çok konsept araçta yan aynalar yerine kameralar yerleştiriliyor ama hala piyasada böyle bir model yok. Konsept araçlar biraz da firmaların vizyonerliğini ortaya koymak için yapılıyor.
    En nihayetinde banttan inen aracın amacı satılabilir bir ürün olması.
    Bunları göz önüne alırsak C-HR daralan omuz çizgisi , Coupe görünümü vurgulayan arka kapıları ile konsept versiyonu ile arasında , seri üretim versiyonu olarak- bir çok konsept sonrası modelden - daha tutarlı ve radikal bir araç.
    Toyota bence bu modeli ile satın alınabilir egzotik bir SUV yapmayı başarmış.
    Örnek verdiğiniz araçları şu anda C-HR ile karşılaştırmak ne kadar doğru? İmalat versiyonlarını görmek gerek bence .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayconot -- 15 Haziran 2016; 7:50:00 >

• Konsept olayını birazda fest fudçulardaki reklam fotolarına benzetiyorum, sunun önemli tabi

Diğer taraftan konseptleri karşılaştırmıştımm,
    hal böyle olunca olay her zevke göre değişiyor ...
  • Peki hangi renk almalı? Aracın çift renk olması daha spor bir hava katıyor ve aslında bir ilüzyon yaratıyor . Metalik siyah nasıl olurdu acaba ? Aklımda deli sorular ...

• kokpit resimlerine ulaşan var mı ?
  • Honda Hrv fiyatları açıklanmış 89 binden başlıyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

C-HR Toyota Ana Konu

• quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

Honda Hrv fiyatları açıklanmış 89 binden başlıyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

C-HR Toyota Ana Konu

İstanbul Motor Show' da incelemiş ve ancak çok makul bir fiyatlandırmayla ilgi alanıma girebileceğini düşünmüştüm ki öyle bir ihtimalin olmadığından da emindim, zaten Euro bölgesi dışı (Meksika) üretim nedeniyle vergi dezavantajı malum...

Honda fanatikleri için Civic Sedan-CRV dışında (Onlarda overpriced bana göre) Türkiye pazarına ürün sunmalarına hiç gerek yok diye düşünmekteyim; 'Ucube' Civic HB, etmesi gerekenin en az 15000 TL fazlasına satmaya çalıştıkları Jazz ve şimdi de bu!...

• %10 ekstra vergi var bildiğim kadarıyla Meksika menşeli araçlarda. Jetta nın satışları çakılmıştı bu yüzden.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.