Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.986
Cevap
101
Favori
514.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    umut fakirin ekmeği . Belki erken çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayconot

Yeni bulduğum kamuflajlı görselleri aşağıda görebilirsiniz.Aracın ebatları hakkında fikir veriyor.
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu

Bu fotoğraflara göre araç çok küçük görünüyor.
    Normal hatchback araçtan bile alçak geldi gözüme.
    İç hacim de oldukça dar olacak sanırım.

C-HR denince insanın aklında C sınıfı crossover canlanıyor. Ama Alakası yok.
    1.80 boyundayım. Sportage'ın tavanı göz hizamın biraz altına geliyor.
    Ama bu resimlere bakıp kıyaslayınca aracın çok alçak olduğu anlaşılıyor.

• C4_1400 C kullanıcısına yanıt
    Yani insanları dış görünüşü ile eleştirmek istemiyorum ama.Bu inceleme fotolarında ki adamlardan birisi 1,90 civarı bir yarma,diğeri (başka bir mesajda görmüştüm) obez bir abi...Zaten araba belli ki acaip büyük geniş değil.Neden bu insanlarla inceleme yapıp insanların kafasını karıştırırsınız anlamıyorum.En üstte ki fotoda araç juke gibi bir izlenim bırakıyor ki normali o sanırım.Bir alttaki fotoda perspektif yüzünden adam önde olduğu için araba daha ufak görünüyor.En Altta ki fotoda ki amcam uzun baya.O yüzden araç Yaris gibi kalmış.Ama Otoshowlarda ki videolarda da araç hep yerden yüksek bir platform üzerinde duruyor.Bu da başka bir detay.
    Benim tahminim CHR muhtemelen Juke ve Qasqai arasında bir yerde.
    Not:İkinci fotoda ki japon abide bir tuhaflık var.Fotoğraf bana oynanmış ,adam uzatılmış gibi geliyor. CSI -istanbul sezon 2 -bölüm 1 .Diğer firmaların trollerinin forumlarda cirit attığı düşünülürse bu fotoda oynanmış olması mantıklı :)

• Bence Juke ve QQ arası olması çok iyimser. Araç bariz küçük. Juke'tan alçak bile olabilir.
    Jukedan daha alçak ve ufak bir arabayı bence SUV olarak pazarlamaları imkansız.Alfa Romeo Giuletta yada VW Scirocco alırsın mantıken.

Toyota C-HR sits in the heart of the C-Crossover segment. What this means is that the C-HR is just 4cm shorter than the previous generation RAV4 and longer than the Honda HR-V, Mazda CX-3 and Nissan Juke.
    Şair burada diyor ki : "Toyota C-HR ı C-Crossover segmentinin kalbine yerleştiriyor. Yani bu C-HR önceki nesil RAV4'den 4 cm daha kısa ve Honda HR-V,Mazda CX-3 ve Nissan Juke'dan daha uzun demek oluyor."

Overall length 4350mm (UZUNLUK)
    Overall width 1795mm (GENİŞLİK )
    Overall height 1565mm (Hybrid = 1555) (YÜKSEKLİK
    Wheelbase 2640mm (AKS MESAFESİ )

Nissan Juke :
    UZUNLUK :4135mm
    GENİŞLİK: 1765mm
    YÜKSEKLİK:1565mm
    AKS MESAFESİ:2530mm
  • tayconot kullanıcısına yanıt
    Yani verilen ölçülere göre Toyota CHR hemen hemen Nissan Juke ile aynı ölçülerde.2,3 cm daha uzun ki bu da gözle fark edilebilir bir fark değil.Yani Juke'dan daha sportif ,daha agresif ve maskülen bir "JUKE".
    Şahsen ben Juke'un ölçülerini bu segment için daha ideal buluyor fakat fazla bombeli,Pokemon tipinden hoşlanmıyordum.Toyota CHR bir boy ufak Lexus NX gibi olmuş görünüyor .C-HR Toyota Ana Konu
    C-HR Toyota Ana Konu

Hüseyin Avni Coş'u yanına koyunca SUV gibi oldu.
    Aks mesafesi iyiymiş eğer doğruysa. C sınıfı mesafesi o.

http://www.netgaste.com/toyota-c-hrnin-tanitimi-yapildi-17926h.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Hüseyin Avni Coş'u yanına koyunca SUV gibi oldu.
    Aks mesafesi iyiymiş eğer doğruysa. C sınıfı mesafesi o.

http://www.netgaste.com/toyota-c-hrnin-tanitimi-yapildi-17926h.htm

• Şimdi şu yukarıda fotoğrafları paylaşılan, testi yapılan kamuflajlı araç Made in Toyota Adapazarı mı oluyor ?
  • Aracın çıkmasına en çok ben sevindim.

Hüseyin Avni Coş demişsin ama bu Yasemin Yalçın'ın Şuayip tiplemesi değil mi ? Böyle olunca Hummer gibi duruyor araç
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    Sadece Hibrit versiyonu İngilterede monte ediliyor.
    Aracın ölçüleri Juke'a değil Qashqai'ye yakın ...
    NissanQasqai:

Uzunluk: 4377
    Genişlik: 1806
    Yükseklik:1590
  • karşılaştırmanın daha kolay olması için tek mesaja bazı modelleri toplayayım (b-c karışık):

Uzunluk X Genişlik X Yükseklik X Aks Mesafesi

C-HR 4350 X 1795 X 1565 X 2640
    Qashqai 4377 X 1806 X 1590 X 2646
    Juke 4135 X 1765 X 1565 X 2530
    Cx-3 4275 X 1765 X 1535 X 2570
    Mokka 4278 X 1777 X 1658 X 2555
    Captur 4122 X 1778 X 1566 X 2606
    Kadjar 4449 X 1836 X 1607 X 2646
    Tuscon 4475 X 1850 X 1660 X 2670

Not:bence c-suv'a daha yakın gibi (en azından oyle olmasını diliyorum )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • C-HR Toyota Ana Konu

üşenmedim, sizin için çalıştım

aklıma gelen b-suv ve c-suv araçların ölçülerini kendi sitelerinden bulup tablo haline getirdim.uzunluk aynıysa, geniş olan, aynıysa yüksek olan vs şeklinde sıraladım.aslında uzunlukxgenişlikxyükseklik şeklinde çarpıp büyükten küçüğe sıralansa ortaya ne çıkar merak etmiyor değilim

edit: üşenmedim uzunlukxgenişlikxyükseklik çarpılınca çıkan yeni sıralama..belki anlamı yok ama vakit geçmiyor yahu

C-HR Toyota Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deryadeniz76 -- 26 Mayıs 2016; 16:53:08 >

• deryadeniz76 D kullanıcısına yanıt
    Biraz fal bakıyor gibi oluyor ama .Bu ölçülerden anladığım kadarıyla CHR kendine has ölçülerde bir araç olmuş.Sağol tablo için eline sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deryadeniz76

C-HR Toyota Ana Konu

üşenmedim, sizin için çalıştım

aklıma gelen b-suv ve c-suv araçların ölçülerini kendi sitelerinden bulup tablo haline getirdim.uzunluk aynıysa, geniş olan, aynıysa yüksek olan vs şeklinde sıraladım.aslında uzunlukxgenişlikxyükseklik şeklinde çarpıp büyükten küçüğe sıralansa ortaya ne çıkar merak etmiyor değilim

edit: üşenmedim uzunlukxgenişlikxyükseklik çarpılınca çıkan yeni sıralama..belki anlamı yok ama vakit geçmiyor yahu

C-HR Toyota Ana Konu

tablo için emeğinize sağlık. tohota c-hr şu an beni korkutmaya başladı açıkçası fiyat uçuk gelebilir. hayaller c-hr hayatlar juke olmasın da :(

• Bence aracın boyutları hakkında fikir edinmek için en iyisi qashqai'ye bakmalı..yaklaşık olarak sadece 2cm kısa, 1cm dar ve 2cm alçak yani aslında gözün zor ayırt edebileceği farklar bunlar.

Kısaca boyutlarını kafasında şekillendiremiyenler için güncel qashqainin nerdeyse aynısı diyebiliriz gibi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deryadeniz76 D kullanıcısına yanıt
    Evet araç Qashqai'ye çok yakın
    ancak 2 cm yükseklik farkının aracı daha sportif göstereceğini sanıyorum ...

Bu arada tablo için teşekkürlerr
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.