Şimdi Ara

C-HR Toyota Ana Konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.982
Cevap
100
Favori
511.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rorschach_

quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

Toyota diye okudum girdim.
    Fotolara baktım honda bu dedim. Sonra kendimi honda olduğuna kabul ettirdim. Mesajları okudum Ismi de çok uygun tam bir honda hatta bu mesajı yazarken toyota olduğunu yine unuttum.
    Bu kadar da tasarım çalınmaz.

Bu saçma mesaja + veren 4 kişiyi merak ediyorum.

Neden benzemiyor mu ? C-HR bile yeter. Duyduğum an honda mı o derim :)
    Arkadaşlar çıksa keşke, bakalım ne diyeceksiniz.

Aracın tasarımı gayet radikal. Benzetmek isterseniz piyasada araba kalmaz. İlla biri diğerine benzer. Bu tasarıma çalmış demek hoş olmamış, zaten toyotanın çalmaya ihtiyacıda yok. Sadece toyota olarakta düşünmemek lazım, genelde tüm markalar artık özgün tasarım yapacak güce sahipler ve yapıyorlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

Ben de C-HR'yi ciddi olarak düşünüyorum. 75-85bin TL bandında olursa kesinlikle test sürüşü + pazarlığa varım. Ben Ataşehir'deyim ama söylediğiniz bayiye gelebilirim görüşmek için...

Evet baylar bayanlar!...Voltran' ı oluşturmamıza az kaldı, son kontenjan için acele edin! ...(4 le oluşuyordu diye hatırlıyorum?)...Kim bilir belki zamanında Honda Jazz tutkunlarının yaptığı gibi ''C-HR sevenler'' oluşumunun tohumları atılıyor burada!

Tabi canlı gözlerle görüp, koltuğuna oturup, birkaç tur atmadan bir şey demek zor. Mesela 2006 İstanbul Motor Show' a en çok da ilk jenerasyon Auris' i görmek için gitmiştim, çok da niyetliydim. Ancak daha ilk görüşte yukarı doğru daralan + yüksek yapısını farketmemle gözümden düşüverdi ki sonradan piyasanın da aynı eleştirisine maruz kalmıştı. Buna mukabil, aynı etkinlikte, internete düşen fotolarında pek bir şeye benzetemediğim ilk Qashqai' ye bayılmış ve çok tutulacağı öngörüsünde bulunmuştum. O zaman kısmet olmadı ama Qashqai de bir otomobil fenomeni olup çıkıverdi zaman içinde, Nissan' ın başka nesi var?...
  • Toyota tr den fazla bir şey beklemeyin. Honda tr den sonra en kötü pazarlama Toyota tr de. Kazık fiyattan getirir, satamayinca indirim yaparlar yine. Aracın ikinci elini de öldürür, sahiplerini de küstürür. Ülkemizde üretilecek olması bir ihtimal sadece.

Suzuki vitara var, seatın, skodanin crossoverları geliyor. Alternatif çok. Toyotaya bağlı kalmayın derim.

• quote:

Ben de C-HR'yi ciddi olarak düşünüyorum. 75-85bin TL bandında olursa kesinlikle test sürüşü + pazarlığa varım. Ben Ataşehir'deyim ama söylediğiniz bayiye gelebilirim görüşmek için...

Bu araç ile ilgili Toyota fabrika çalışanlarından çok iyi yorumlar aldım. Görsellerden daha güzel diyenler var. Sadece arka koltuk diz mesafesinin çok iyi olmadığını söylediler. Üç kişi bu aracı alısak zaten kafadan 3.000 TL indirim alırız. Fiyat konusunda Toyota dan çekincelerim var ama beklentim olumlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: doncivan

quote:

Evet baylar bayanlar!...Voltran' ı oluşturmamıza az kaldı, son kontenjan için acele edin! ...(4 le oluşuyordu diye hatırlıyorum?)...Kim bilir belki zamanında Honda Jazz tutkunlarının yaptığı gibi ''C-HR sevenler'' oluşumunun tohumları atılıyor burada!

Tabi canlı gözlerle görüp, koltuğuna oturup, birkaç tur atmadan bir şey demek zor. Mesela 2006 İstanbul Motor Show' a en çok da ilk jenerasyon Auris' i görmek için gitmiştim, çok da niyetliydim. Ancak daha ilk görüşte yukarı doğru daralan + yüksek yapısını farketmemle gözümden düşüverdi ki sonradan piyasanın da aynı eleştirisine maruz kalmıştı. Buna mukabil, aynı etkinlikte, internete düşen fotolarında pek bir şeye benzetemediğim ilk Qashqai' ye bayılmış ve çok tutulacağı öngörüsünde bulunmuştum. O zaman kısmet olmadı ama Qashqai de bir otomobil fenomeni olup çıkıverdi zaman içinde, Nissan' ın başka nesi var?...

Artık masa üstü fotoğrafım bile Toyota c-hr oldu. Beklentim yüksek. güzel ve kalite iç mekan, motoru araştırdım gayet başarılı. Dış görünüm ufak tefek ayrıntılar hariç güzel. Toyota kalitesi zaten ortada İş yine fiyat kısmında bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

quote:

Bu araç ile ilgili Toyota fabrika çalışanlarından çok iyi yorumlar aldım. Görsellerden daha güzel diyenler var. Sadece arka koltuk diz mesafesinin çok iyi olmadığını söylediler. Üç kişi bu aracı alısak zaten kafadan 3.000 TL indirim alırız. Fiyat konusunda Toyota dan çekincelerim var ama beklentim olumlu.

İlk cümlenle belli ettin ki kuracağımız muhtemel oluşumun önderliğini kimselere bırakmaya niyetin yok, emeğe saygılıyız, ajan gibi çalışıyorsun ''King''...Jazzseverlerin Barış Purut' undan geri kalmamanı diliyorum; elimden gelen desteği esirgemem, söz! ...
  • http://www.otomobilgazetesi.com/m/?ID=1026 Toyota nın sadece bir araba markası olmadığının güzel bir örneği.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zamaneking

quote:

İlk cümlenle belli ettin ki kuracağımız muhtemel oluşumun önderliğini kimselere bırakmaya niyetin yok, emeğe saygılıyız, ajan gibi çalışıyorsun ''King''...Jazzseverlerin Barış Purut' undan geri kalmamanı diliyorum; elimden gelen desteği esirgemem, söz! ...

Birde fiyat 100.000 den başlııyormuş. Hayaller c-hr hayatlar İbiza olmasın da. Maşallahımız var şu an 3 kişi hazirana 10 kişi olsak bunların 6 tanesi vazgeçse 4 kişi amacımıza fazlasıyla ulaşırız.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Toyota tr den fazla bir şey beklemeyin. Honda tr den sonra en kötü pazarlama Toyota tr de. Kazık fiyattan getirir, satamayinca indirim yaparlar yine. Aracın ikinci elini de öldürür, sahiplerini de küstürür. Ülkemizde üretilecek olması bir ihtimal sadece.

Suzuki vitara var, seatın, skodanin crossoverları geliyor. Alternatif çok. Toyotaya bağlı kalmayın derim.

Seat Ateca' yı ben de merak ediyorum, takipteyim. Ancak Tiguan ile aynı platform üzerinde ve ona yakın boyutlarda yükselecek. Haliyle fiyatı da ona yakın olacaktır. Ayrıca C-HR den epey sonraya kalacaktır gelişi...

Skoda' nın C-HR ile kıyaslanacak modeli yenilenecek Yeti olacaktır ki 2018 filan deniyor. Yakın zamanda çıkacak olan Skoda Suv üst sıklet...

C-HR ise gelişi en yakın olan bir model. Ben anlayabildiğim kadarıyla B-C SUV diye konumlandırdım: RAV4 den küçük ve hafif olacağı için C-SUV demek pek doğru olmaz; aks mesafesi vs değerleri ile B-SUV ların alayından ciddi farklı. Yine de ben fiyat olarak CX3 ü baz alıyorum kendimce, benzin-dizel farkını -10000 sayarak; Euro bölgesinde üretiliyor olmasının sağladığı vergi avantajı cabası...

Dediğiniz gibi, Toyota' nın işi belli olmaz; bir bakmışız ''Sportif tasarım harikası vs'' gibi argümanlar uydurarak olmadık bir fiyat konumlandırması yapıvermiş, mümkündür...O zaman yapacak bir şey yok; çok beğendiğim Evoque gibi ilgi alanımın dışında kalır, umurumda da olmaz yani...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Toyota tr den fazla bir şey beklemeyin. Honda tr den sonra en kötü pazarlama Toyota tr de. Kazık fiyattan getirir, satamayinca indirim yaparlar yine. Aracın ikinci elini de öldürür, sahiplerini de küstürür. Ülkemizde üretilecek olması bir ihtimal sadece.

Seat Ateca' yı ben de merak ediyorum, takipteyim. Ancak Tiguan ile aynı platform üzerinde ve ona yakın boyutlarda yükselecek. Haliyle fiyatı da ona yakın olacaktır. Ayrıca C-HR den epey sonraya kalacaktır gelişi...

Skoda' nın C-HR ile kıyaslanacak modeli yenilenecek Yeti olacaktır ki 2018 filan deniyor. Yakın zamanda çıkacak olan Skoda Suv üst sıklet...

C-HR ise gelişi en yakın olan bir model. Ben anlayabildiğim kadarıyla B-C SUV diye konumlandırdım: RAV4 den küçük ve hafif olacağı için C-SUV demek pek doğru olmaz; aks mesafesi vs değerleri ile B-SUV ların alayından ciddi farklı. Yine de ben fiyat olarak CX3 ü baz alıyorum kendimce, benzin-dizel farkını -10000 sayarak; Euro bölgesinde üretiliyor olmasının sağladığı vergi avantajı cabası...

Dediğiniz gibi, Toyota' nın işi belli olmaz; bir bakmışız ''Sportif tasarım harikası vs'' gibi argümanlar uydurarak olmadık bir fiyat konumlandırması yapıvermiş, mümkündür...O zaman yapacak bir şey yok; çok beğendiğim Evoque gibi ilgi alanımın dışında kalır, umurumda da olmaz yani...

Uzun yıllardır otomobil piyasasını takip ediyorum. Her zaman Türkiye'de üretilen içime sinen tasarım olarak etkileyici bir araç olabilecek mi acaba demiştim. Düşüncelerimin tam karşılığı Toyota c-hr. İlk aracım Toyota yaris olduğundan Toyota'ya güveniyorum. Çok güzel bir araç geliyor. Sabırsızlanıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Toyotanın nissan juke rakibi bu anlaşılan.

Arabayı görünce aklıma ilk juke geldi ve satışları ortada...

Farlar i20 ye benzettim, yandan juke, arka kısım, farlar özellikle yeni civik omuş.
    Canlı resimlerine bakınca gideri var ama sonu juke den farklı olmaz...

B suvlar arasında satışları nasıl bir bakta ona göre yazın. Ha bide tr de ve Almanya'daki fiyatlarına bakin son yıllarda neden sınıfında çok sattığını görün. Sakın Amerika'yı filan baz almayın rezil olursunuz

• Araç içi ve dışı ben farkliyim diyene hitap ediyor. Fiyatı 70k civarinda baslar ve böylece avucunu yalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Araç içi ve dışı ben farkliyim diyene hitap ediyor. Fiyatı 70k civarinda baslar ve böylece avucunu yalar.

Biz razıyız 70.000 E :)

• Son haberler: Deneme üretimleri başlamış.

Adapazarlı CH-R ABD’ye ısınıyor
    Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Avrupa pazarı için seri üretime hazır versiyonu tanıtılan, Adapazarı’nda üretilecek CH-R, Amerikan pazarı için de ısınma turları yapıyor. Geçtiğimiz günlerde New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yine konsept olarak sergilenen CH-R’ın, 2017 yılının ilkbahar aylarında Amerikan pazarında da satılacağı bildiriliyor.Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye (TMMT) tarafından, 350 milyon euro’luk bir yatırımla üretilmeye başlanacak C-HR için hazırlıklar devam ediyor. Ülkemizde üretilen ilk crossover ve ilk hibrit araç olacak CH-R’ın Adapazarı fabrikasındaki deneme üretimlerinin başladığı haberleri gelirken, araç, konsept haliyle geçtiğimiz günlerde New York’taki otomobil fuarında da sergilendi. Daha önce Toyota’nın ABD’deki markası olan “Scion” logosuyla tanıtılan CH-R, Scion’un “hayatına son verilmesi”nin ardından bu kez Toyota logosuyla boy gösterdi.2017 ilkbahardaToyota Amerika yetkilileri, fuar öncesi ve sırasında yaptıkları açıklamalarda, CHR’ın ABD’deki model yelpazesine katılacağını, seri üretim versiyonuyla ilgili detaylı bilgiyi 2017’de vereceklerini bildirdi. Bununla birlikte aracın, Amerika yollarına 2017’nin ilkbaharında sunulacağı da, kulisler arasında.CH-R’la ilgili İstanbul’daki toplantıda konuşan Toyota Motor Avrupa Başkanı Dr. Johan Van Zyl, C-HR’ın, yılda 130 bin adet üretileceğini, yüzde 90’ının, TMMT’nin mevcut 53 ihracat pazarına ihraç edileceğini belirtmişti. Zyl, ABD’de satılıp satılmayacağı ve aracın Türkiye’den mi gönderileceği yönündeki sorulara net bir yanıt vermekten kaçınmış, ancak ihracat pazarları konusunda araştırmaların sürdüğünü bildirmişti. Yaris Fransa’dan Küresel verimliliğini artırmak amacıyla yeni düzenleme yapan Toyota, bu kapsamda Fransa’da ürettiği Yaris’i ABD ve Kanada’ya ihraç etmeye başlamıştı. Avrupa’da üretilip Kuzey Amerika’ya ihraç edilen ilk model olan Yaris’in, CH-R için de örnek teşkil etmesi bekleniyor. C-HR’ın motorları için İngiltere’deki Deeside fabrikasına 7 milyon sterlin yatırım kararı alınmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Araç içi ve dışı ben farkliyim diyene hitap ediyor. Fiyatı 70k civarinda baslar ve böylece avucunu yalar.

C-HR için olumsuz manada bir mesaj sanırım...

Juke dan 11 cm aks, 21 cm total boy farkıyla çok daha oturaklı verilere sahip; bir sınıf farka tekabül eder bu rakamlar. Tasarımdan bahsetmek yersiz, herkesin zevki kendine. ''En çirkin tasarımlı araç'' sorusuna vereceğim ilk cevaplardan biri Juke olur, C-HR yi ise gayet albenili gördüm şimdilik; beğenen de Juke u beğensin, mahzuru yok...

Fiyat 70000den başlarsa absürd olmayacaktır, söylemeden geçemedim...
  • Tasarımının çok farklı ve başarılı olması nedeniyle pazarlama kurallarına göre çok fazla indirim veya uygun fiyat şansımız olmayabilir. Sonradan satışlara göre fiyatları aşağı ya da yukarı yönlü revize edebilirler. Ya da hedefleri baştan yüksek tutup, ilk etapta lansmana özel iyi fiyat verip, önce görünürlüğü ve bilinirliği sağlayabilirler. Marka şu an Çinli bir firma yönetiminde bildiğim kadarıyla. Bugüne kadar çok farklı marka araçlara sahip oldum (Ford, Nissan, Seat, Renault, Honda, Vw, Mazda) ama hiç Toyota sahibi olmadım.
    Bu araba (C-HR) benim için Honda Civic HB (2006-2011) gibi, Honda CR-Z gibi, Renault Megane II Hb gibi, Nissan Juke gibi füturistik tasarıma sahip ve tasarımı 10 sene sonra da ilgi çekecek bir model. Gerçekten çizgileri çok iddialı.
    Ben herkesin sevdiği ve tuttuğu otomobillerdense, farklı tasarıma sahip modelleri daha çok seviyorum. Hayatımın pişmanlığı çevre baskısı ile Golf almamdır. (Yanlış anlaşılmasın, tasarım anlamında).
    C-HR B-suv sınıfında olacağı için malzeme kalitesi olarak Yaris-Auris arası bir şey bekliyorum. Aşırı kaliteli bir iç mekan beklemiyorum. Ama umarım dediğim gibi fiyatı 100 civarı çekmezler. Beklentilerim gibi olursa Juke'a hoşçakal diyebilirim
    Sevgiler
  • quote:

Fotolara baktım honda bu dedim. Sonra kendimi honda olduğuna kabul ettirdim. Mesajları okudum Ismi de çok uygun tam bir honda hatta bu mesajı yazarken toyota olduğunu yine unuttum.

bu yorumu okuyana kadar bende honda sanıyordum

• Çok sağlam yerden duyum aldım; Toyota diye kandırmaya çalışanlara inanmayın siz, Honda bu Honda! ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

quote:

bu yorumu okuyana kadar bende honda sanıyordum

Birçok otomobil markasının birlikte model çıkardığı markalarda birleşmelerin olduğu motor şanzıman platform ların aynı . Olduğu ortamda bunu ona benzettim o sandım demek bana itici geliyor.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.