Şimdi Ara

1250-1300 TL arası hermetik kombi tavsiye+ tesisat önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendi daireme değil, kirada bulunan 2 adet daireye kombi+petek tesisat + proje+ sayaçtan kombiye ana hat (zemin altı tesisat düşeli, borular çekili sadece kombi ve radyatör tesisatı yapılacak) yaptırmak istiyorum.

1- 1. dairede mobil sistem, 2. dairede eski tarz sistem var. Her iki daire için kombi+ radyatör+ proje+ ana hat fiyatları ne olur.

2- Her iki daireye de aynı marka/model kombi almak istiyorum.

a- Kombi olarak DD Atron ve Bocsh 6000 w araştırdım ve iki marka/model arasında kaldım. Hangisini almalıyım.

b- (Radyatörü biraz daha pahalı olsa da DD Plus seçtim. 25 mm hatveli. ) DD Plus da sabit kalayım mı yoksa başka uygun radyatör tavsiyesi değerlendirmeli miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keremhan77 -- 26 Şubat 2016; 14:34:43 >

• disintegration, sitede 1 haftadır yorumlara bakıyorum, nickiniz ile ön plana çıkıyorsunuz...Tavsiyelerinizi bekliyorum...Şu an ustalar ile anlaşmak üzereyim...Yanlış bir marka/model seçmek istemiyorum...
  • Keremhan77 K kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

1- Her bölgede fiyatlar farklı olduğu için kesin fiyat söylememiz mümkün değil.

2- a- İmmergas servisi yaygın olan bir bölgede yaşıyorsanız 7 yıl koşulsuz garantili Alpha CB 24TF tercih edin, İmmergas servisi yoksa Bosch Class 6000W alın.
    b- DD Plus piyasanın en iyi peteklerin arasındadır değiştirmeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Merhaba,

1- Her bölgede fiyatlar farklı olduğu için kesin fiyat söylememiz mümkün değil.

2- a- İmmergas servisi yaygın olan bir bölgede yaşıyorsanız 7 yıl koşulsuz garantili Alpha CB 24TF tercih edin, İmmergas servisi yoksa Bosch Class 6000W alın.
    b- DD Plus piyasanın en iyi peteklerin arasındadır değiştirmeye gerek yok.

Evet listeye yeni bir marka daha eklendi İmmergas. Bu ürünü yaklaşık 5 yıldır benim alt katımda oturan amcaoğlu kullanıyor, bu ismi ilk gördüğümde " bu da ne ...çok aradın mı " demiştim...geçen 5 yıl içinde baya piyasa yapmış İmmergas.....(değerlendirmeye aldım.)

Tşk.ler bu arada....
    konvansiyonel kombilerde fazla kombi yok cihazların çoğu donanımsız
    üretim yılı 2015 veya 2016 olması koşuluyla eca confeo plus veya eca proteus plus öneririm %35 modülasyon yapabiliyor
    bölgenizde immergas servisi varsa koşulsuz 7 yıl garantili immergas alpha cb 24 tf,ayrıca baymak luna 24fi,bosch class 6000w gibi seçenekler var

panel radyatörde zaten demirdöküm plus tan başka bişey tercih etmeyin

önereceğim kombiler bunlar, bölgenizde/ilçenizde immergas servisi varsa ilk sıraya alpha cb 24 tf alın,internette 1250-1300lira civarındadır tam bir kiracı kombisidir biçilmiş kaftandır,7 yıl boyunca kafanız rahat eder olası bir arızada kombinin bütün parçaları garanti kapsamına girer
    bu tip kombilerde iki parça çok para eder 1) bitermik eşanjör 2) anakart,zaten ikisi garanti altındaysa kombiye kolay kolay bişey olmaz,bitermik eşanjör delinirse sıfır eşanjör takarlar,anakart bozulursa sıfırını takarlar, para eden diğer parçalar: pompa,genleşme tankı, ve gaz valfi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Şubat 2016; 15:46:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

konvansiyonel kombilerde fazla kombi yok cihazların çoğu donanımsız
    üretim yılı 2015 veya 2016 olması koşuluyla eca confeo plus veya eca proteus plus öneririm %35 modülasyon yapabiliyor
    bölgenizde immergas servisi varsa koşulsuz 7 yıl garantili immergas alpha cb 24 tf,ayrıca baymak luna 24fi,bosch class 6000w gibi seçenekler var

panel radyatörde zaten demirdöküm plus tan başka bişey tercih etmeyin

önereceğim kombiler bunlar, bölgenizde/ilçenizde immergas servisi varsa ilk sıraya alpha cb 24 tf alın,internette 1250-1300lira civarındadır tam bir kiracı kombisidir biçilmiş kaftandır,7 yıl boyunca kafanız rahat eder olası bir arızada kombinin bütün parçaları garanti kapsamına girer
    bu tip kombilerde iki parça çok para eder 1) bitermik eşanjör 2) anakart,zaten ikisi garanti altındaysa kombiye kolay kolay bişey olmaz,bitermik eşanjör delinirse sıfır eşanjör takarlar,anakart bozulursa sıfırını takarlar, para eden diğer parçalar: pompa,genleşme tankı, ve gaz valfi

disintegration, tavsiyeleriniz için tşk.ler...

İmmergas Yalova ilinde var, 2 tane servisi gözüküyor internet üzerinde yaptığım araştırmada..Evet 7 yıllık koşulsuz (bütün parçalar dahil iyi bir özellik garanti için , ancak sonra bu parçanın değişmesi garanti kapsamı dışında , kullanım hatası falan demelerinden korkuyorum. ) iyi bir garanti ....

Bir de Alpha CB 24 'ün kullanımı, yakıtı harcaması nasım....Sonuçta kiracının bulunduğu daireye taktırcam ,ancak fazla yakıt tüketimi veya sık sık arıza yapması ( ki garanti kapsamı ancak servisin gecenin yarısında kalkıp gelecek hali yok..kiracı kışın soğukta donmasın) bir sorun olur mu....

Yani cihazın normal fiyatı 1000 TL civarı...yani kalitesi ortada gibi sanki... 7 yıllık garantiyi hesaplayıp 1300-1400 TL bandına koymuşlar cihazı..YANLIŞ MIYIM?

bu kombide koşul yok en büyük özelliği bu yazdığım gibi eşanjör delinse,anakart bozulsa değiştiriyorlar,bütün parçalar 7 yıl boyunca koşulsuz garanti kapsamında
    immergas bunun altını çizerek vurguluyor isterseniz kendinizde satıcı firma ve immergas müşteri hizmetleriyle konuşabilirsiniz

alpha cb 24 tf dediğimiz kombi zaten immergas eolo star ile aynı kombidir isim farkı vardır eolo star yıllardır piyasada kronik sorunu yok,yurtdışındaki sitelerde de aynı şey vurgulanıyor
    eolo star eşittir alpha cb 24 tf

şimdi akakçe arama motoruna baktım eolo star 1150lira civarında piyasada
    alpha cb 24 tf 1250lira civarında alınabiliyor yani sadece 100-150liralık bir fark söz konusu bence bu kadar garanti kapsamında bedava

http://www.alpha-innovation.com.tr/assets/alpha-brosurrev01_l2.pdf

immergas alpha cb 24 tf'nin minimum ısıl gücü 6.8kW ve modülasyon aralığı %29 - %100

atalarımız ne demiş bundan iyisi şamda kayısı,bu aralıkta piyasada modülasyon yapan kombi az,rakamı yuvarlarsak %30 civarında modülasyon yapıyor
    bu kombiyle beraber koca piyasada 7-8 kombi daha bu kadar geniş aralıkta modülasyon yapabiliyor,bunun haricinde piyasadaki hermetik kombilerin %80'i....> %40 veya %45 hatta %50 gibi inanılmaz dar bir aralıkta modülasyon yapıyor,kombilerin çoğu dar aralıkta alev modülasyonu yapar ama bu kombi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 26 Şubat 2016; 16:20:11 >

• Son kararımı İmmergas Bayii ile görüşüp karar vercem...Garanti kapsamında kullanıcı hatasının oranı nedir veya hangi parçaları/nelere kapsan bu kafamda netleştiği zaman Bosch Class 6000 W ile İmmergas Alpha CD 24 arasında tercih yapıcam...DD Atron'u eledim.
  • Arkadaşımda var sadece 4 gün kullandı sonra kömürlüye geçti garantisi bitti sanırım 400 TL ye bırakır dilersen numarasını vereyim görüşün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türkbey

Arkadaşımda var sadece 4 gün kullandı sonra kömürlüye geçti garantisi bitti sanırım 400 TL ye bırakır dilersen numarasını vereyim görüşün

"4 gün kullandı" kastınız İmmergas'ın Alpha cd 24 modeli ise 7 yıllık garantisi devam ediyordur...Olabilir....Arkadaşınızın iletişim numarasını verirseniz özelden...
  • Yalova ilinde oturuyorum, buranın esnafının sıkıntılı olduğu hep söylenir....İmmergas alpha cb 24 (7 YIL GARANTİLİ ÜRÜN) almak için başımdan geçen 2 saatlik hikaye....

1 - ) Bugün İmmergas Servisine gittim Yalova 'da...amcanın biri elinde mause pc ile takılıyordu, ben içeri girince sırıtarak evet deyince ben derdimi anlattım, tesisat işimin olduğunu ve Alpha 24 isimli ürünün almak istediimi , 7 yıllık garantisinin ilgimi çektiğimi söyledi...İlk önce suratında anlamadığına ilişkin şaşırmış bir ifade oluştu,sona yüzüne benden yana pc ye doğru çevirdi (umursamaz tavır) biz de yok, dedi. Ben getirme durumlarının olup olmadığını sordum hayır yok dedi, kesip attı. Başka Yalova ilinde servisi olup olmadığını sordum. Başka bir tane daha olduğunu söyledi, ben de o servise gittim.

2- ) Yarım saat sonra diğer servisteyim...

Adamlar o kadar meşgul ki birbilerine cep telefonlarındaki oyunları, mesajları falan gösteriyorlar...içerde de ben müşteri olarak ( artık kabul ederlerse) . Sonra evet ne vardı, dedi bir tanesi. Ben tabi durum anlatttım. Suratıma dahi bakmadan biz kombi satmıyoruz, sadece servis yapıyoruz dedi. Sinir katsayılarım artarak beynini zorluyordu...Peki nasıl temin ederim demeden, aynı kişi Yalova da bulamazsın, internetten al, evine getir, biz montajını yaparız, açarız, ancak aldığım sitenin , firmanın bize e-mail göndermesi lazım dedi....Ben de dükkandan ayrıldım...

3 - ) Mobil cihazımdan internette bir TEKZEN de uygun fiyata buldum (kargo bedava) Tekzen müşteri hizmetlerini aradım. Durumu anlattım. Bana telefonda ürünün aldığın zaman içinde garanti belgesi gelecek, orada yazan firma ile irtibata geçmen lazım dedi. Ben de Yalova ilinde oturduğumu ve burada İmmergas Servisi olduğunu ve onlara e-mail ile bilgi vermeniz ( ne demekse artık Yalova İmmergas Servisi öyle söylemişti.) gerektiğini söyledim. Müşteri hizmetlerindeki bayan dediğimi anlamadığını söyleyerek tekraren ürünün içinde garanti belgesi gelecek ve oradaki servis ile ........vs....

Ben Yalova ilinde İmmergas Servisi olduğunu ısraren söyledim, müşteri hizmetlerinde bayan da garanti belgesi üzerinde servis dışında olmaza getirdi lafı. Ben de Yalova ilinde oturduğumu garanti belgesi üzerinde İstanbul daki bir bayi varsa nasıl olacak dedim. Sonra kayıtlarına baktı ve YALOVA İLİNDE İMMERGAS SERVİSİ olmadığını söledi..

NİÇİN ANLATTIM BU KADAR SAÇMA DERECESİNDEKİ 3 AYRI HİKAYEYİ ...

Daha başlamadan nefret ettim İMMERGAS dan....

• Alın geçin internetten. Insanlar internetten evlenip çoluk çocuğa karışıyo, internetten tatil aliyo vs.. iki kombi bi utumu alamicak? Alın geçin. Ben 47 inch lg aldım 7 yıl oldu. Hiçbir sorun yok. En ucuza bulun basın geçin. Sonrada servis gelsin kursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Primobolo -- 28 Şubat 2016; 11:32:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.