Şimdi Ara

motor aşırı yağ yakıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.164
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Suzuki swift 1.0 aracım var yakıtdan çok yağa para veriyorum. 100 kmde 1 litre yağ yakıyor ama çekişi gayet iyi hararetde normal seyrediyor yağ katkısı veya 1060 yağ işe yararmı

• Yağ yakan arabanın çekişi iyileşir derler, motorda aşınma çok ileri düzeyde değilse 10/60w yağ ve kaliteli katkı ile sorun büyük oranda aşılabilir diyeceğim ama 100km/l lt yağ yakma çok fazla malesef. Fakat denemekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 26 Şubat 2016; 20:25:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu anda kaç numara yağ kullanıyorsunuz ? yağ kaçaklarını kontrol ettiniz mi ? contalar sağlam mı?

yağ numarasını kademeli olarak arttırmak iyidir derler. 10w40-15w40-5w50-10w60 diye arttırmak gibi.
  • 1000 km de 1 litre olsa neyse de 100 km de 1 litre demek artik rektefe zamani gelmis demektir yag yakmayi onlemek icin harcayacagin her kurus ancak seni fakirlestirir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 kmde 1 litre çok ciddi bir rakam. Motor keçelerden vs yağ kaçırıyor olmasın?
  • Aracı park ettiğiniz yerden ayrılırken yere yağ sızıntısı oluyormu diye kontrol edin, arkadaşların dediği gibi kapak keçelerinden, karter tapasından veya yağ filtresi yatağından da sızıyor olabilir. Hiçbir yerde görünür bir sızıntı bulamazsanız egzoz çıkışını kontrol edin bu kadar ciddi yağ yakan aracın dumanı bol olur.
  • Sekmanlar değişecek silindirde cizik varsa honlama yapılacak.Kaçak yoksa tabi mavi duman atar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upliftingsky -- 27 Şubat 2016; 0:19:39 >
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    ne ciddi bir yağ sızıntısı var nede ciddi bir duman yokuş yukarı sıkıştırıncada duman göremiyorum
  • 10-60 yağ bile size fazda etmeyebilir, bor katkısı ve 10-60 mobil1 yağ deneyin.
  • 100 km de 1 litremi? Muhtemelen keçelerden, contalardan, filtre veya tapadan sızıntı yapıyordur. O kdar yağ eksilten motorun eksozundan buram buram duman atması lazım. Aracı işinin ehli bir ustaya gösterin, kaçak veya sızıntı yoksa istediğiniz yağı kullanın fayda etmez rektefiye şart olmuş.

• 1000 km de bir yağ tamam da 100 km ciddi bir rakam hocam. Bence bir yerlerden kesin kaçak var.
  • kesinlikle yağ sızdırıyordur yoksa 1000 cc lik motor 100 km de 1 lt yağ yakamaz motor bitik olsa bile
  • sattım gitti kim uğraşcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliveli4950

sattım gitti kim uğraşcak

kaca? alana soyleseydın yazık adama :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.