Şimdi Ara

SD Birliğinden 8K ve çoklu-dosya video kaydı için yeni sınıflandırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SD kartların üzerinde çeşitli sınıflandırma dereceleri bulunuyor. Bu derecelendirmeler göre kartların kalitesi, okuma-yazma hızları ile ilgili bilgiler alabiliyoruz. Özellikle kameralarda kullanılan bazı kartlar yüksek görüntü kalitesini kaydetme konusunda sıkıntı yaratabiliyorlar.

Şimdi ise kart üreticilerinin bir araya geldiği SD Birliği tarafından yeni sınıflandırma sistemleri tanıtıldı. Artık 8K ve çoklu-dosya video kaydı gibi alanlarda da kartların üzernde sınıflandırma ibareleri yer alıyor. Yeni ibareler SDHC, SDXC UHS-I ve UHS-II gibi kart türlerinde gözükecek.

Açıklamalara göre V60 ve V90 ibarelerine sahip kartlar 8K videolar için olacak, V6, V10 ve V30 sınıflandırmasında olan kartlar ise HD ve 4K video kaydı için öneriliyor. Yeni sınıflandırmaya sahip kartlara ait ibareleri aşağıdaki görselin sağ tarafında bulmanız mümkün.   

SD Birliğinden 8K ve çoklu-dosya video kaydı için yeni sınıflandırma

• Ya bi durun daha class10 kartımı yeni aldım.

• 128 GB Samsung kartim yazma performansi 90 mb saniyede okumada da 95 ...

Samsung 4K icin degil 8K icin yapmis megersem :D

• quote:

Orijinalden alıntı: serpopin

Ya bi durun daha class10 kartımı yeni aldım.

Teknolojiye ayak uydurmak iyice zorlaştı . Çok değil 1 sene sonra (bir kaç hafta içinde 3000TL vereceğimiz) S7 nin ne kadar dandik, yetersiz olduğunu, S8'in ne kadar süper olduğunu konuşuyor olacağız.
  • eger olursa çok iyi...

• Spiderhip S kullanıcısına yanıt
    Şu an s6'nın dandik veya yetersiz olduğunu konuşan kim var?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.