Şimdi Ara

Microsoft uygulama ekosistemini genişletmek için Xamarin’i satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft uygulama ekosistemini genişletmek için Xamarin’i satın aldı

Microsoft, yıllardır sıkıntı çektiği Windows ve Windows Phone platformlarındaki uygulama eksikliğini gidermek amacıyla bu kez başka bir şirket satın aldı. Xamarin, zaten uzun bir süredir beraber çalıştığı yazılım devi Microsoft tarafından, henüz açıklanmayan bir bedel karşılığında satın alındı. Microsoft'un Bulut ve İşletme grubu başkanı Scott Guthrie, bir blog yazısıyla satın almayı değerlendirirken bunun gelecekteki entegrasyonu hakkında ipuçları verdi.

Xamarin, Windows, iOS ve Android de dahil olmak üzere birden fazla platform için uygulama geliştirme çözümleri sunuyor. Kuşkusuz ki bu hamle aynı anda birden fazla platform için uygulama oluşturma imkanı sağlayarak, Microsoft'un kendi de dahil olmak üzere geliştiricilerle birlikte Windows ekosistemindeki uygulama eksikliğini gidermeye yardımcı olacak.

Bu noktada, Android ve iOS büyük pazar paylarıyla geliştiricilere daha cazip gelirken, Windows ve Windows 10 Mobile için inşa edilen uygulamalar hala beklentilerin altında kalmış durumda. Ancak henüz Xamarin satın alma ve entegrasyon planları açıklanmış değil. Microsoft Android, iOS ve Windows dahil olmak üzere tüm platformlar için uygulamalar oluşturulmasını sağlayan bir çapraz platform çözümü sunmaya çalışıyor.

Şirket, Xamarin entegrasyonu konusunda detaylı bilgiyi Mart ayı sonundaki BUILD geliştirici konferansında paylaşacak.

• Hayırlısı bakalım bundan sonra ne olcak aslında ms elinden geleni yapıyor ama birazdaha fazlası lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows phone da Exe calistirabiliyorsun diye biliyorum . mobil bankacılık vs yüzünden hiç te güvenli bir sistem degil . su an en güvenli sisten iOS . iOS savunucusu degilim ama ne yazık ki oyle .

• quote:

Orijinalden alıntı: Rusty Ryan

Windows phone da Exe calistirabiliyorsun diye biliyorum . mobil bankacılık vs yüzünden hiç te güvenli bir sistem degil . su an en güvenli sisten iOS . iOS savunucusu degilim ama ne yazık ki oyle .

Çalıştırmıyor.
  • İos ve Androidde en çok kullanılan 100 uygulamayı yapsa yeterli bu kadar gürültü çıkmaz

• quote:

Windows phone da Exe calistirabiliyorsun diye biliyorum . mobil bankacılık vs yüzünden hiç te güvenli bir sistem degil . su an en güvenli sisten iOS . iOS savunucusu degilim ama ne yazık ki oyle .

Yanlış biliyorsun. En güvenli wp

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kullanıcı adı Microsoft specialtist olan birisi objektif yorum yapamaz diye düşünüyorum hocam .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

kullanıcı adı Microsoft specialtist olan birisi objektif yorum yapamaz diye düşünüyorum hocam .

Peki hadi çalıştırsın bakalım :)

• yok hocam Exe anlamında çalıştırmıyordur . doğrudur . mobilde en güvenli işletim sistemi demene ek olarak söyledim .

• quote:

yok hocam Exe anlamında çalıştırmıyordur . doğrudur . mobilde en güvenli işletim sistemi demene ek olarak söyledim .

E sen demedin mi exe çalıştırdığı için ios wpden daha güvenli diye. Ben de exe çalıştırmıyor dedim. Bu durumda wp güvenli olmuyor mu? Neyse bunu da geçtim internette araştırırsan wp en güvenli mobil os seçildi görürsün şimdi mobilim bulabilirsem link atarım

Edit: Buldumhttp://www.whatmobile.net/features/under-attack-an-interview-with-a-hacker/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VatandA.Ş. -- 25 Şubat 2016; 20:47:55 >

• Doğru soyluyor yalnız,şu an mevcut şartlarda aynen öyle en güvenlisi bizimki.. Apple için bile kaç kere hack haberleri gordu bu anasayfa haberleri.. Wp için boyle bişey hiç duydunuz mu? Ha kullanıcısı az diye kimse uğraşmıyordur fln muhabbetine girmeyelim,mevcut şartlarda şuan diyorum:)

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Aptal Microsoft, o işletim sistemi ile olacak gibi değil. Gitsin Meego yu satın alsın. Android gibi, güzel görünen ama Meego gibi daha iyi bir sistem üzerinden devam etsin. Görselliği de Windows Phone gibi sade ve kutucuklu değil, Android gibi yapsın. O zaman tutar...

Adamlarda sen bir tane telefon alacaksın diye istediğin şekilde bir telefon yapmak için wp projesini rafa kaldıracaklardı.Sonra almazsan ne olacak batsınmı adamlar :D

• En güvenlisi midir bilemem ama sanıldığı kadar güvenli olmadığı kesin:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=114327338
  • Batan ne bilmiyorum.nedir bu lak lak

Almayın olsun bitsin bu ne hazımsızlık kompleks.. diğerlerinden sanane

• Microsoft neden kendi işletim sisteminde inat ediyor merak ediyorum. Ileriye yonelik bir hedefleri var belli ki ama neden kısa vadede kar amacı güderek Android telefonları da çıkarmıyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nichole

Microsoft neden kendi işletim sisteminde inat ediyor merak ediyorum. Ileriye yonelik bir hedefleri var belli ki ama neden kısa vadede kar amacı güderek Android telefonları da çıkarmıyorlar?

yaş kaç?
  • Gaydurugububak kullanıcısına yanıt
    Cevabını "bilmediğim" bir soru soruyorum üstün zekalı arkadaşım. Yaşla ne alakası var?

• Geliştiriciler için harika bir gelişme; Visual Studio ile tam uyumlu olarak yollarına devam ederler. Mantıklı bir satın alma olmuş bence.

• Hep benzerlikten şikayet edenler android arayüzü istiyor her cihazda, çelişkiye gel.

• Nokia X serisi adı altında Android telefon çıkardılar fakat yetersiz donanım ve kısıtlı, alışık olmadığımız bir işletim sistemi tasarımı nedeniyle tutulmadı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.