Şimdi Ara

Xiaomi Mi5'in ilk kamera örnekleri yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xiaomi Mi5'in ilk kamera örnekleri yayınlandı 

İlk günden bu yana iddialı modellerle kendinden söz ettirmeyi başaran Xiaomi bugün düzenlediği etkinlikle birlikte yeni amiral gemisi Mi 5'i duyurdu. Snapdragon 820 çipsetini en uygun fiyatla sunan üretici sadece performans değil diğer bir çok konuda da iddialı olduğunu dile getiriyor. Tasarımda Samsung esintileri görülse de başarılı olduğunu söyleyebiliriz, diğer bir konu ise kamera yetenekleri

[bkzdh=82714]

16 Megapiksel Sony IMX298 arka kameraya sahip Mi 5 hızlı odaklama süresi, optik görüntü sabitleme ve düşük ışık gibi konularda oldukça iddialı. Günümüzde bir çok akıllı telefonda 2 eksenli Optik Görüntü Sabitleme (OIS) teknolojisi kullanılırken son dönemlerde bazı cihazlarda 3 eksenli OIS'i de görmüştük. Mi 5 ise stabilizasyon teknolojisi 4 eksenle kullanarak rakiplerinin önüne geçmeyi umuyor. Aşağıda yer alan videodan, akıllı telefonun iPhone 6S Plus ve iPhone 6S ile OIS karşılaştırmasını izleyebilirsiniz.

Mi 5'in ön kamerasında ise 4 MP'lik sensöre yer verilmiş. Bu kamerayı özel yapan ise 2 mikronluk piksel boyutu. Diğer cihazlarda genellikle 1.1 mikron olan piksellerin daha büyük olması, sensörün daha fazla ışık alacağı anlamına geliyor. Ön kameranın düşük ışık performansı ile ilgili görseller ise henüz paylaşılmadı, ancak arka kameraya ait görselleri aşağıdan inceleyebilirsiniz. 

Xiaomi Mi5'in ilk kamera örnekleri yayınlandıXiaomi Mi5'in ilk kamera örnekleri yayınlandı

• 4gb-128gb modeli türkiyeye 2000 liranın altında gelirse hiç düşünmeden alırım

• O çerçevelerle hiç şansı yok. Aynı çerçeve iphone'da da var.

• Alttaki video da 6s plusun renkleri daha iyi ??

• 240p video dan çok iyi anlaşılıyor.

• Güzel telefon olmuş, hele piyasaya düşsün, S7 ve G5 ile kıyaslamaları görelim, kendisine bir şans veririz :)
  • Kendine has ayrıcalıkları da olsaydı çok iyi olurdu ama ! Bu fiyata bu donanım ve tasarıma kimse de daha laf etmesin adamlar daha ne yapsın.
    1 Dolar 3 tl olmasaydı dedeme de alırdım bundan bi tane

• Bu fiyata bu kadar olabiliyor. Adamlar daha ne yapsın. Bana göre bu Telefonun tek eksiği MİCRO SD KART olmaması.. Samsung, HTC orta seviye telefon fiyatları bile 300-400 dolar arasında gidip geliyor.. Adamlar gayet güzel Yapmış. Redmi note 2 yi satıp özelikle 64 veya 128 GB almayı düşünüyorum.. Redmi note 2 de bile 2 GB RAM akıyor. Bunda 4 GB yeterlidır. Samsungun kullandığı 4 GB olupta 1-1.5 GB RAM yer vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Seyesla

Çok çok kötü ve hayal kırılığı.Xiaomi unutsun zirveyi falan..

Millet 6GB RAM e geçiş yapıyo bu mal hala 4 GB.Xiaomi hep geride kalcak.2 sene sonrada Mi6 yı duyurur anca onda 6 GB RAM i görürüz.Bu adamlardan ibr nane olmaz.Bitti.Bizde Apple,Samsungcuyuz.

Yorumun çöp ü oluyorsa o yorum bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Çok çok kötü ve hayal kırılığı.Xiaomi unutsun zirveyi falan.. Millet 6GB RAM e geçiş yapıyo bu mal hala 4 GB.Xiaomi hep geride kalcak.2 sene sonrada Mi6 yı duyurur anca onda 6 GB RAM i görürüz.Bu adamlardan ibr nane olmaz.Bitti.Bizde Apple,Samsungcuyuz.

İroni herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

quote:

Çok çok kötü ve hayal kırılığı.Xiaomi unutsun zirveyi falan.. Millet 6GB RAM e geçiş yapıyo bu mal hala 4 GB.Xiaomi hep geride kalcak.2 sene sonrada Mi6 yı duyurur anca onda 6 GB RAM i görürüz.Bu adamlardan ibr nane olmaz.Bitti.Bizde Apple,Samsungcuyuz.

İroni herhalde.

arkadas yeni anasayfa trollu hocam. soyle profilden baktim bir tane elle tutulur yorumu yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone un kamerası çok iyiymiş gibi karsılaştırmışlar.. gercekten iddialıysan note 5 g4-g5 gibi cihazlarla karşılaştırsınlar

• quote:

Orijinalden alıntı: crazy585858

iphone un kamerası çok iyiymiş gibi karsılaştırmışlar.. gercekten iddialıysan note 5 g4-g5 gibi cihazlarla karşılaştırsınlar

Çok iyi değilde popüler diye karşılaştırıyorlar hep apple ile.
    İlerki günlerde o cihazlarlada kıyas videoları görürüz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O orta düğme sallanmazsa,
    pili yarı yolda bırakmazsa,
    bir de siyah seramik olursa,
    daha da 3 ay telefon değiştiren zanbay ne olsun...
  • Şimdi anlamadığım 6s te ois yok 6s plus'ta var. Ama ikisi arasında bile fark yok gibi! Ben mi algılayamadım

• Şimdi anlamadığım 6s te ois yok 6s plus'ta var. Ama ikisi arasında bile fark yok gibi! Ben mi algılayamadım!!

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Şimdi anlamadığım 6s te ois yok 6s plus'ta var. Ama ikisi arasında bile fark yok gibi! Ben mi algılayamadım!!

Vazo çekimine bakman yeterli hıcam.
    6s zangır zangır :):)

Not : 6s kullanıyorum:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unzerstörbar -- 24 Şubat 2016; 21:46:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Unzerstörbar kullanıcısına yanıt
    Bana yine de 6s plus'ın titremesi fazla geldi. Hocam 6s te kullandım 6s plus ta. Yanlış anlaşılmasın. "Mükemmel" diyemedim. Özellikle karanlık ortamlarda çok kötü geldi bana. Sadece 6s plus'ın video kaydı tatmin etmişti beni.
  • quote:

6gb ram le gta 5 i açarsın artık telefonda.

• koloccini kullanıcısına yanıt
    Adamın çöpü varsada kim belli?

Zihninizi değiştirin kardeşim!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.