Şimdi Ara

6 GB RAM ve kavisli ekran: Vivo Xplay 5

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 GB RAM ve kavisli ekran: Vivo Xplay 5 

Çinli üretici Vivo genellikle ürettiği ince akıllı telefonlarla biliniyor. İnceliğe rağmen performanstan ödün vermeyen üretici 1 Mart tarihine Xplay 5 modelini duyuracak, ancak sızıntılar model hakkında bir çok bilgiyi de gün yüzüne çıkardı.

Akıllı telefon ilk bakışta tasarımıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Metal kasaya sahip Xplay 5 aynı zamanda Samsung'un Edge modellerinde gördüğümüz gibi kavisli kenarlara sahip. Bu kavislerde ne tür özelleştirmeler yapılacak bilmiyoruz ancak görsellerde göründüğü kadarıyla bildirim çubuğu bu alana taşınabiliyor. Diğer bir yandan telefonun arka kısmındaki parmak izi okuyucu da kendini belli ediyor. Sanal tuş yerine kapasitif butonları tercih eden Vivo ekran/kasa oranında da oldukça iddialı görünüyor.

Akıllı telefonun görünümü kadar teknik özellikleri de dikkat çekici. 6" boyutunda ve 2K çözünürlükte ekranın yer alacağı Xplay 5'e Snapdragon 820 çipseti eşlik edecek. Android tarafında şu an için en güçlü oyuncu olan Snapdragon 820'yi ise 6 GB sistem belleği destekleyecek. Günümüz akıllı telefonlarında genellikle 3-4 GB bellek seviyelerini görüyoruz ancak Xplay 5 bu seviyeyi önemli ölçüde yukarı geçecek gibi görünüyor. Sızdırılan diğer özelliklerde 4100 mAh batarya, 16 MP arka ve 8 MP ön kamera göze çarpıyor.

• Muhteşem görünüyor doğrusu. Bellek ddr4 mü acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 24 Şubat 2016; 14:38:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Muhteşem görünüyor doğrusu. Bellek ddr4 mü acaba?

Muhtemelen LPDDR4 bellekler kullanılacak. 1.5 GB'lık 4 modül dışında dışında 6 GB bellek kullanılamıyor bildiğim kadarıyla.

• Gts 5'i açmazsa almam

• yapsana şunun 5 inç ini arkadaş 6 inç ne

• anlaşılan samsung sony ve lg yi çok zor günler bekliyor geçen sene sd 810 güçsüzdü samsung bir şekilde direndi şimdi herşey çinli firmaların lehine döndü lenovo nasıl pc pazarında birinci olduysa şimdi de çinli firmalar android pazarında birinci olacak gibi apple da en büyük rakiplerinden bu şekilde kurtulacak çinli ucuz mallara karşı kendi tek başına premium pazarda kalacak ve parayı kıracak.bu da işletim sistemi sayesinde şu anda samsungun tedarik edebildiği herşeyi çinlilerde tadarik edebiliyor diğer firmalardan bir farkı kalmadı.samsungu lg yi güney kore malı olduklarından sempatik bulurdum ama işleri zor artık.
  • 4,7" yapın şunu. 6" nedir, tablet mi alıyoruz.

• Lg G5 bu tasarımla çıksa yok satardı.

• açıkcası xplay 5 ile gelecek olan hifi 3.0 da ne gibi yenilikler var merak ediyorum :)
    vivo ürünleri genelde premium seviyede oluyor. konu xplay 5 ise çokta ucuz bir cihaz olmayacaktır.
  • Eyer fake değilse bu resimlere göre ekran kasa oranı %79 %80 lerde gibi gözüküyor
    bu şekilde çıkarsa 6 inc ekranına ragmen boyutları note 5 le aşşağı yukarı aynı olabilir.

türkiyeye gelirmiki bu ?
  • ben bu ram sevdasını anlamıyorum 1 gb ramli android telefon cok kullandim genelde 300-400 boş oluyordu 2 gb ramli telefonlarda 1.2 1.3 kullanım gidip geliyor 3 gb larda ise 1.7. 1.8 gidip geliyor ne anladim bu işten

• Bu sene Çinli telefonlar uçtu. İşini bilenler zaten yurt dışından alıyor telefonu. Türkiyedeki satıcıların işi daha zorlaştı. Haklarıdır daha da beter olurlar İnşallah...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarım süper olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük ihtimalle bunun fiyatı da rami gibi uçuk olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan78689

ben bu ram sevdasını anlamıyorum 1 gb ramli android telefon cok kullandim genelde 300-400 boş oluyordu 2 gb ramli telefonlarda 1.2 1.3 kullanım gidip geliyor 3 gb larda ise 1.7. 1.8 gidip geliyor ne anladim bu işten

anrodde ne kadar çok ram varsa ok dar programı açıkta tutar menü tuşuna basarsan 3 gb ramli telefonlarda dün açtığın uygulamanın bile açık olduğunu görürsün ne kadar çok ram o kadar çok multitasking yeteneği düşük ramli telefonlarda oyundan oyuna geçtiğinde 2 oyunda mesala 1.2 gb ram istiyor eğer telefonun 2 gb ramli ise 2 oyun arasında multitasking yapamazsın yapmak istediğinde kill olduğunu ve oyunun yeniden başladığını görürsün 3 gb ramli telefonda ise 2 tane 1.2 gb ram isteyen oyun arasında geçiş yapabilirsin.mesala ios 1 gb olan iphone 6 larda herkes safari yeniden yükleniyor internet paketimiz çabuk bitiyır diye yakınıyordu 6s de bu sorun ortadan kalktı ama hala ios androide göre multitaskingde geri ios çabuk kill yaptığı için en hızlı işletim sistemidir
  • Gel be vicdansız

• bence büyük firmalar örnek almalı

• DDR 5 olsa efsane olur.

• 2500 lira civarı çıkarsa çıktığı gün alırım.
  • 6 inç çok büyük arkadaş yap 5.2 herkes kullanabilsin yada 2 ayrı model yap 5.2-6 diye

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.