Şimdi Ara

Sony Xperia Z serisi gidiyor yerine Xperia X serisi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Xperia Z serisi gidiyor yerine Xperia X serisi geliyor

Sony'nin MWC 2016 fuarında sürpriz bir şekilde Xperia X Performance amiral gemisini taşıyan yeni serisini duyurması, kafalarda soru işareti oluşturmuştu. Herkes, bu yıl bir Xperia Z serisi olup olmayacağını merak ederken, Sony Mobile Almanya tarafından yapılan bir açıklama işin yönünü değiştiriyor. 

Bölümden yapılan açıklamaya göre, Xperia X serisi artık Xperia Z serisinin yerini alıyor. Bu da şu anlama geliyor: Bu yıl, Xperia Z6 amiral gemi modeli olmayacak ve sadece Xperia X Performance modelini göreceğiz. Bundan sonraki yıllarda da yeni nesil Xperia X Performance ile yola devam edilecek. 

Sony, Xperia X serisi ile yeni bir stratejinin startını veriyor. Akıllı telefon pazarında zor günler geçiren ve durgunluktan fazlasıyla etkilenen Sony, artık her segmente bir iki stratejik model anlayışıyla hareket ediyor. Yani, önceki yıllardaki gibi premium seviyede üç farklı Xperia Z modeli göremeyeceğiz. Amiral gemi sınıfında Xperia X Performance modeli yer alırken, üst seviyede Xperia X, alt seviyede de Xperia XA mücadele edecek. 

Sadece Sony değil, Samsung gibi sektörün ağır topları da, durgunluğa karşı benzer tedbirler alıyorlar. Birden fazla amiral gemi versiyonu yerine Galaxy S serisi artık iki modelle faaliyet gösteriyor. Galaxy Note serisi de bire düşürüldü. Daha fazla kaynak ayırabilme ve satışlar üzerinde kontrol sağlama amacını güden bu yeni strateji, uzun bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. 

• Zaten böyle birşeyi kesin Facebook sayfasından duyururlardı... Sunumda Süper Midrange olarak tanıttılar X serisisini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtrud -- 24 Şubat 2016; 10:57:38 >
  • Xperia X Performance aslında xperia z6 mıydı yani? Allah Allah :) Sony ne yapıyor anlamıyorum :)

• 2500 liralık telefon yapıyorsun aynı tasarımın içine kötü donanım koyup 800 liraya satıyorsun.Gerek Lg gerek sony gerek samsung her firma bunu yapıyor.Model sayısı azaltılıp istikrarlı bir şekilde her sene üst modeli çıkmalı.Millet sırf bu yüzden iphone alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle birşey olamaz bence. Yoksa firmanın sonu olur. Zira amiral gemin buysa niye adam gibi tanıtmıyorsun. Ayrıca geçen yıldan kötü bir telefon nasıl amiral gemin oluyor. Her sene aynı telefonun donanımını yenileyip sunman sıktı sony. Ama bu yıl s6 ile samsungun yaptığı gibi daha önce olanı da vermiyorsun. Bence doğru olamaz bu haber.

• -samsung neyi dusurmus yav, s'ler,edge'ler,pluslar,a,j ler havada ucusuyor.

facebook cok guvenilir degil daha resmi bir agizdan duymak lazım bu haberi.x performance'in ustunede dusmediler x yancısı amiral gemisi nasil olur , z2'de 8,2 mm kalinliga 3400 mah pil koyuyordular.bu modelin kalinligi 8,7 mm 2700 mah pille geliyor eger bu amiral gemisiyse sony topu diker 2500 liraya bu telefonu cok zor satar.diger modellerde ucuz olmayacak anlasilan.

su aradaki en-boy farkına bakın kalınlık farkı sadece 0,02mm bunların pilleri aynı , sony bunu amiral gemisi diye cikaracaksa seneye cikar telefon isinden.ayrıca haziranda gelmesi ayrı sacmalık.

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Sony-Xperia-X-Performance,Sony-Xperia-Z5-Compact/phones/9988,9611

• Daha önceki sefer şakayla karışık birşekilde sony şubat ayında XPERİA Z6 tanıtacak demiştim. doğru çıktı sayılır..

Yalnız şunu söyleyeyim piyasada seri oluşturmak zor... mesela şu an herkes Samsung S serisini NOTE serisini, LG nin G serisini, HTC ninde M serisini biliyor....

BİZLER GİBİ TEKNOLOJİYİ TAKİP ETMEYEN İNSANLARA SONY X SERİSİ DESENİZ BİLMEZLER. YADA AMİRAL GEMİSİ OLDUĞUNU BİLMEZLER..

KEŞKE SONY Z SERİSİNDE DEVAM ETSEYDİ.. UMARIM BU HABER YANLIŞ ÇIKAR..

• Sony senden hep çok şey bekledim ama tam bir hayal kırıklığısın.HTC olma yolunda sana başarılar.z2 den buyana batarya seviyesini istikrarli bir şekilde kuculttun.ısınan snapdragon 810 kullandın.çerçevede ne yaptığın belli değil.bi z3 çıkardın Z4 yerine z3 plus çıkardın.neyin peşindesin sende bilmiyorsun.Sony sendeki teknolojiler kimsede yokken bu kadar dandik telefonlar cikarmada seni başarılı buluyorum.senden hiçbir şey olmaz.

• bu modeller c6,m6,m6 performance diye ciksa kimse yadırgamazdı ozelliklerine bakarak tabi sd820 orta sınıfta gorulecek bir islemci degil ama m5'in ozellikleri de belli. hatta m5'de ip68 de var x'de olmayan.hani metal arka kapak guzel ama cinliler nerdeyse giris modellerine bile koymaya basladi cok ozel bir telefon yapmaz telefonu.
  • Sony ne yaptığını bilmiyor

• ekrem71 sen yetkili bi abiye benziyon usta bu haberi yutarsın bak, demedi deme ! Z serinin gideceğini nerden çıkardın, X seride bi kere su geçirmezlik yok dikkatini çekerim, bu özelliği aramayanlar ve ultra yüksek performans arayanlar içindir X serisi (SD820 & Full hd ekran ikilisi gibi), Z amiral seridir ve herdaim muteber ve bahtiyar kalacaktır , ikide bir Z seri çıkaracak hali yok, daha çıkalı ne oldu ki, 810lu Z5 sahipleri sinirden kudururdu ben olsam küserdim yani markaya, sonraki SD830 veya bir 3 ay sonra 820 li Z6 seri duyurulur meraklanmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McManamann -- 24 Şubat 2016; 11:36:51 >

• s7 ve g5 duruken x serisi sönük kalmış yanlarında.
  • X performance'da ip68 sertifakası mevcut yani z5'ten bir eksiği yok bu yüzden z5'in yerini aldı denilebilir ancak Compact ve Premium yılda bir gelen modeller 6 ay sonraki dönemde yenilenmiyorlar z1, z3 ve z5 compact dan görülebiliceği üzere yılın ortasında tanıtttığı z2 ve z4 den verim alamadığı için böyle bir yola gitmiş yılın ortasında serisini alt orta üst olarak 3leyecek yıl sonunda da compact normal premium 3lemesini tanıtıcak bu sayede yılda bir z sözünü de tutmuş olacak. Burda Z serisinin yerini alcak demesinin sebebi de x performance'ın orta seviye serinin üst modeli zannedilmesi ancak değil X performance Sony'nin şuanki amiral gemisi.

• Telefon haziran ayında çıkacakmış o nedenle amiral gemisi olmadı muhtemel ... Sony'nin bu su gecirmezlikten vazgecegi de bi zamanlar haber yapılmıştı . Şirket politikası değişmiş olabilir. Kamera Nasıl onu merak ediyorum ben .. Yoksa beğendim telefonu açıkcası full hd yereli bence .

• daha önce xperia x yok muydu vardı diye hatırlıyorum

• Ekrem71 Yine ortalığı karıştırmış.

Z serisi bitmedi Z6 eylülde gelecek, şu an güncel teller ile rekabet edebilmek amacıyla, bu arada 820 li bir telefon çıkarmak zorunda kaldı olay bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

-samsung neyi dusurmus yav, sler,edgeler,pluslar,a,j ler havada ucusuyor. facebook cok guvenilir degil daha resmi bir agizdan duymak lazım bu haberi.x performancein ustunede dusmediler x yancısı amiral gemisi nasil olur , z2de 8,2 mm kalinliga 3400 mah pil koyuyordular.bu modelin kalinligi 8,7 mm 2700 mah pille geliyor eger bu amiral gemisiyse sony topu diker 2500 liraya bu telefonu cok zor satar.diger modellerde ucuz olmayacak anlasilan. su aradaki en-boy farkına bakın kalınlık farkı sadece 0,02mm bunların pilleri aynı , sony bunu amiral gemisi diye cikaracaksa seneye cikar telefon isinden.ayrıca haziranda gelmesi ayrı sacmalık.http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Sony-Xperia-X-Performance,Sony-Xperia-Z5-Compact/phones/9988,9611

Hiçbir şey bilmeden yorum yapıp durmayın bunu sadece size değil herkese söylüyorum. Xperia X Perfrmance 7.6 mm Z5 Compact ise 8.9 mm. Ayrıca kasanın içinde bataryaya kalan kısım ekran ve diğer bileşenlerden dolayı azdır. Bir telefon %20 incelirse batarya koymak için kalan alan %40 falan azalır. Azıcık geometri biliyorsan anlarsın. Aradaki 1.3 mm lik fark akıllı telefonlar için büyük bir fark. Bir de metal, camdan daha kalın olduğu için ordan da kayıp yaşanır. G5 bundan daha uzun ve daha geniş ayrıca 0.1 mm daha kalın. Arada ise sadece 100 mah fark var.

• Sony ne yapmaya çalışıyor bilmiyorum ama ben Z2 ile mutluyum. Bu telefon beni 3-4 yıl daha götürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan.sonus

quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

-samsung neyi dusurmus yav, sler,edgeler,pluslar,a,j ler havada ucusuyor. facebook cok guvenilir degil daha resmi bir agizdan duymak lazım bu haberi.x performancein ustunede dusmediler x yancısı amiral gemisi nasil olur , z2de 8,2 mm kalinliga 3400 mah pil koyuyordular.bu modelin kalinligi 8,7 mm 2700 mah pille geliyor eger bu amiral gemisiyse sony topu diker 2500 liraya bu telefonu cok zor satar.diger modellerde ucuz olmayacak anlasilan. su aradaki en-boy farkına bakın kalınlık farkı sadece 0,02mm bunların pilleri aynı , sony bunu amiral gemisi diye cikaracaksa seneye cikar telefon isinden.ayrıca haziranda gelmesi ayrı sacmalık.http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Sony-Xperia-X-Performance,Sony-Xperia-Z5-Compact/phones/9988,9611

Hiçbir şey bilmeden yorum yapıp durmayın bunu sadece size değil herkese söylüyorum. Xperia X Perfrmance 7.6 mm Z5 Compact ise 8.9 mm. Ayrıca kasanın içinde bataryaya kalan kısım ekran ve diğer bileşenlerden dolayı azdır. Bir telefon %20 incelirse batarya koymak için kalan alan %40 falan azalır. Azıcık geometri biliyorsan anlarsın. Aradaki 1.3 mm lik fark akıllı telefonlar için büyük bir fark. Bir de metal, camdan daha kalın olduğu için ordan da kayıp yaşanır. G5 bundan daha uzun ve daha geniş ayrıca 0.1 mm daha kalın. Arada ise sadece 100 mah fark var.

hibirşey bilip bilmeden yapmıyoruz bana diyeceğine önce bir özellikler sayfasına girip kendin baksaydın tellerin boyutlarına...

http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-x-performance/#specifications

Sony Xperia Z serisi gidiyor yerine Xperia X serisi geliyor

x performance orda yazıyor 0,34 inch 8,7mm...
    x ve xa 7,9 mm

ayrıca burda kullanılan metalin camdan kalın olup olmadıgıyla ilgili birsey demek imkansız ikisinide cikarip olcmeden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 24 Şubat 2016; 13:54:18 >

• Ekrem71 ben bile amatör bir editör olarak haberin orjinalinde ne anlatmak istediğini anlayıp, güzel bir şekilde yorumladım.

Hayır yani, yılların Donanım Haber yazarı nasıl böyle bir yanlışlık yapıyor anlamadım.

http://www.teknovudu.com/sony-artik-her-yil-bir-kere-z-serisini-cikartabilir/
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.