Şimdi Ara

The Descent (2005)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
2.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

The Descent (2005)

Orjinal Adı :
    The Descent
    Türkçe Adı : Cehenneme Bir Adım
    Gösterim Tarihi : 21.04.2006
    Tür : Korku / Macera / Gerilim
    Yönetmen : Neil Marshall
    Görüntü Yönetmeni : Sam McCurdy
    Senaryo : Neil Marshall
    Müzik : David Julyan
    Yapımcı : Christian Colson
    Oyuncular : Shauna Macdonald, Natalie Mendoza, Alex Reid, Saskia Mulder, Nora Jane Noone, MyAnna Buring
    Yapım : 2006, 99 dk.

Altı kız arkadaş mağara inişi yapacakları korkusuz bir tatil için bir araya gelmişlerdir. Beklenmedik bir kayanın düşüşü girdikleri mağarada çıkış yollarını kapatır. Labirenti andıran tünellerde çıkış yolunu ararlarken, kendilerini bir anda karanlıkta yaşamaya adapte olmuş aç ve saldırgan yaratıkların avı olarak bulurlar.

Diğerleri hayatta kalmak için savaşırken, Sarah (Macdonald), yakın zamanda ailesinin ölümü ile girdiği yalnızlık sendromundan henüz kurtulamamıştır. Arkadaşlar arasındaki eski sırlar ortaya döküldükçe, birbirlerine sırtlarını dönmeye başlarlar. İhanete uğramış ve çaresiz bir durumdayken Sarah, hayatta kalmak için tek yapmaları gerekenin en az yaratıklar kadar vahşi olmak olduğunu anlar.

Güzel bir gerilim korku filmi , aslında senaryosu bilindik korku filmleri gibi hani maceracılar meraklıdır her yere burnunu sokar o burunlarını soktukları yerden insan dışı varlıkları hareketlendirirler felan.Ama bunu söyledim diye sakın filmi izlemekten vazgeçmeyin her dakikası gerilim ve sıkılmayacağınızı garanti ederim.

Şimdi bende izleyeli yarım saat oldu filmi filmde bazı yerleri anlayamadım , mesela sonu çok garipti

oh be karı kurtuldu dedim hop rüyadan uyandı fln hala mağrada hadi be dedim o an
    :D

Ya şimdi anlamadığım bişey daha sorcam ama spoiler yapmış olcam

- DİKKAT SPOILER İÇERİR -

O sarah yokmuydu sarı saçlı kocası kızı arab kazasında ölen kadın,
    o filmin sonunda diğer kadının bacağına sapladı çekici orda anladığım olay o kadına diğer "beth" isimli karakteri öldürmüştü sanırım yanlışlıkla onun için sapladı , ama anlamadığım olay kıl etti beni sarah nın ölen kocası Paul ile ilgili bişeler söyledi beth sarahya , işte orda aldatma durumlarımı vardı ne vardı yoksa o kadın bethi bilerekmi öldürmüştü yaw bi türlü algılayamadım durumu o sırada bilen biri varsa sevinirimm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 13 Ocak 2017; 2:14:46 >

• açıklamalı çok güzel bir başlık olmuş.
  • filmi izleyeli çok olmuştu o yüzden hatırladığım kadar yardımcı olayım.evet filmde aldatma olayı var.kocası kadının arkadaşıyla aldatıyor.filmin sonunda da kadın kazadan sonra sürekli kabuslar görüyo ya sonunda da kurtulduğunu sandığımız anda aslında yine kabus görüyomuş.film son zamanlarda izlediğim en ii gerilim filmlerinden biriydi.yalnız sonunu söledik izlemeyenler için bi uyarımı çaksaydık ayıp oldu
  • Peki sarah nın kocasını sarahın kız arkadaşı ile aldattığını hangi bölümde anlıyorsun? ben tekrar açtım şimdi bakıyom bu filmin ilk başındaki o egzantrik bakışmalar vardı ben orda çaktım davayı ama benim için esas olan sarah bunu beth bişeyler söylerken anlıyo ona bide bi kolye var yaprak şeklinde o kolyeyi verirken birşeyler söylüyor orda lap sarah da çakıyor davayı.İşte ben orayı anlamadım ne söylüyor ne oluyorda çakıyor olayı sarah.Alt yazıyı dikkatle okuyom hiç bişey anlamadım.
  • dediğim gibi çok oldu izleyeli bazı yerleri net hatırlamıyom.nerden mi anlıyom filmde açıkça bi aldatmadan bahsedilmiyo bakışlar tavırlardan anlıyosun bi dolaplar döndüğünü.kolye meseleside orda yanlış hatırlamıyosam sölenen şey anlaşılmıyo kadının aldattığı bariz belli aralarında ki soğukluktan
  • Film gercektende güzel bir film sıkılmadan zevkle izledigim bir filmdi.
  • zaten bişiler söylemesine gerek yok.. kolye yeterli
    biraz daha dikkatli izlersen anlaşılıyor, zaten ağzındanda aldatmayla ilgili bir şey çıkmamasına rağmen kız anlıyor.. yalnız deli sapladı baltayı walla, içim gitti..
    helal olsun ingilizlere, hiç söyleyesim gelmiyor ama on numara film yapmışlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charcharodon carcharias -- 8 Ocak 2007; 20:20:19 >
  • ben pek beğenmedim filmi
    bu türü sevmeme rağmen filme ısınamadım
    ama kapalı alan korkusu olanlara kafayı yedirtebilir
    filmden çıkanlar olmuş bu fobisi nedeniyle
  • Hayatımda hiç bu kadar tırsmamıstım.Film kesinlikle izlenmeye değer.
    3.İzleyişimde bile gerilim dolu anlar yaşamıstım
  • Evet baya bi geriyo adamı :D
  • CDSİ ÇIKTIMI
  • Cd si kesin vardırda ben internetten indirdim şahsen . zaten film 2006 yapımı yani sinemada çıkmışş dvd sile çıktığına göre korsan cdleri flnda çıkmıştır herhalde.Ama en kralı divx :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zaris

Cd si kesin vardırda ben internetten indirdim şahsen . zaten film 2006 yapımı yani sinemada çıkmışş dvd sile çıktığına göre korsan cdleri flnda çıkmıştır herhalde.Ama en kralı divx :)

KOTA
  • E haklısın ne diyim :)

Bende kotalıydım sınırsıza geçtim.Cd sini bulursun sanırım filmin türkçe ismide var hem yukarda zorluk çekmezsin bulmakta.
  • İYİ BİR FLİMDİ ..seyredilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: telsim81

ben pek beğenmedim filmi
    bu türü sevmeme rağmen filme ısınamadım
    ama kapalı alan korkusu olanlara kafayı yedirtebilir
    filmden çıkanlar olmuş bu fobisi nedeniyle

aynen ben de bu tarz filmleri sevmeme rağmen,bu film pek sarmadı beni de....

kapalı alan korkum yok ama,film devamlı yeraltında karanlıkta geçtiği için izlerken boğdu,sıktı vs
  • bende tavsiyelere uyayım yine şu ana kadar pişman olmadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zaris

Cd si kesin vardırda ben internetten indirdim şahsen . zaten film 2006 yapımı yani sinemada çıkmışş dvd sile çıktığına göre korsan cdleri flnda çıkmıştır herhalde.Ama en kralı divx :)

henüz Türkiye'de dvd'si yayınlanmadı.ocak ayında piyasaya sunulcak dendi bekliyoz.bu filmin dvd'sini çıkarmak için neden bu kadar beklediler anlamıyorum
  • Evet o konuda haklısın türkiye her şekilde hep bir adım geriden gidiyor
  • arkadaşlar ben mağaracılık yapıyorum bu flim bence güzel bir mağara gerilim flimi ayrıca oyuncuların teknikleri gerçeğe yakın ( mağaracılık teknikleri), en azından the cave flimindeki gibi uçuk kaçık seyler yapmıyorlar

www.deumak.org

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caver -- 9 Ocak 2007; 23:51:32 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.