Şimdi Ara

Elektrikli Kombi, Oda Termostatı ve Isı Pompası Hakkın da Tüm sorularınızı alayım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
3.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elektrikli kombi, oda termostatı ve ısı pompası hakkın da aklınız da ne tür sorular varsa sorabilirsiniz. Marka model fark etmez çoğu hakkın da bilgim var. Elimden geldiğince destek olmak isterim. Yanlış ürün hatalı kullanım vs çok oluyor. Bundan dolayı böyle bir başlık açma gereği duydum.

Saygılarımla,

• quote:

Orijinalden alıntı: Dkan7

Selam arkadaşlar,

Elektrikli kombi, oda termostatı ve ısı pompası hakkın da aklınız da ne tür sorular varsa sorabilirsiniz. Marka model fark etmez çoğu hakkın da bilgim var. Elimden geldiğince destek olmak isterim. Yanlış ürün hatalı kullanım vs çok oluyor. Bundan dolayı böyle bir başlık açma gereği duydum.

Saygılarımla,

Mrb hocam bende 24 lük Arçelik klima var yaklaşık 10 senelik ve bundan ısı popması olur mu olursa nasıl yaparım. Bana yardımcı olabilir misin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkbey kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Hocam açıkçası çok tavsiye etmem. Çünkü etrafım da bunu yapan ustalar oldu fakat defrost olayını çözemediklerini söylediler. Eşanjörler donup kışın ortasın da delindi. Isı pompaların da uygun fiyatlar da da ürünler var fakat inverter olmayan ve bilinmedik markaları çok tavsiye etmem. Uygun fiyatlı ve inverter cihaz midori markasın da mevcuttur. Ancak Ege ve Akdeniz bölgelerin de değilseniz çok fazla ısı pompasını tavsiye etmem. Çok soğuklar da cihazlar donup bayılıyor sıkıntı yaşarsınız.

Saygılarımla;
  • Dkan7 kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam izmirde oturuyorum 165 m^2 evde kalorifer tesisatına ısı pompası bağlamayı düşünüyoruz alacağımız ürünün gücü vs nasıl olmalıdır alırken nelerine bakmam gerekiyor bide marka tavsiye ederseniz çok teşekkür ederim
  • Equexks E kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Eviniz yer olarak nerededir? Evin yalıtım durumu nasıl acaba ? Kaç metre petek mevcut ve ısı pompasından kullanılabilir sıcak su (banyo ve mutfakta kullanmak için) istiyor musunuz ? Cihaz olarak inverter olmasına önem verin belki biraz pahalı olur. Fakat kaliteli ve verimli olur. İzmir de yalıtımlı evler de 9 kw - 12 kw segmentlerindeki cihazları kullanmanızı tavsiye ederim. Şuan da en iyi cihaz LG'de diyebilirim. Bundan sonra gelecek cihazlar Toshiba ve Buderus'tur. Fakat yeni model cihazları geldi ve yeni cihazlar da bazı değişiklikler oldu bunun nasıl olduğunu görmeden bişi diyemem. Eski cihazların da eksiklik olsa da gerçekten kaliteliydi. Daikin ve Panasonic gibi cihazları çok överler ama ben pek ısınamadım açıkçası fiyat olarak çok yüksek kalite bakımından ise bir fark yoktur.

Saygılarımla;
  • quote:

Merhaba,

Hocam açıkçası çok tavsiye etmem. Çünkü etrafım da bunu yapan ustalar oldu fakat defrost olayını çözemediklerini söylediler. Eşanjörler donup kışın ortasın da delindi. Isı pompaların da uygun fiyatlar da da ürünler var fakat inverter olmayan ve bilinmedik markaları çok tavsiye etmem. Uygun fiyatlı ve inverter cihaz midori markasın da mevcuttur. Ancak Ege ve Akdeniz bölgelerin de değilseniz çok fazla ısı pompasını tavsiye etmem. Çok soğuklar da cihazlar donup bayılıyor sıkıntı yaşarsınız.

Saygılarımla;

Osmaniye de yaşıyorum hocam. Bizim burda havalar çok sert olmaz. Hocam inverter bir dış ünite alsam olur mu ve sadece işlem şu mu bakır borulara eşanşör bağlayıp suyun içinde dolaştırmak yeterli mi başka bir işlem lazım mı acaba bana sadece düşük maliyette suyu ısıtsın yeterli bunun için ne yapsam olur Bilgi için teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkbey -- 25 Şubat 2016; 5:42:35 >

Hocam dediğim gibi gene 5-6 bin lira para verirsiniz ve kışın ortasın da sorun yaşarsınız. Bunu kendi gözlerimle gördüğüm için içim rahat şekil de söyleyebiliyorum. Ucuz konseptli cihazlar almanızı sizi bir tık daha rahatlatır. Marka olarak inverter olmayan General veya inverter olan Midori markayı tavsiye ederim. Diğer türlü çok sorun yaşarsınız. O kadar para verip toplama ısı pompası yerine kömürlü kazan veya elektrikli kombi tavsiye ederim. En azından o kadar para harcayıp kışın ısınabilirsiniz.
  • Dkan7 kullanıcısına yanıt
    Ev urlada 13 metre petek var toplamda yalıtım yok camlar çift cam sıcak su için kullanılmayacak hocam

Hocam 14 Kw - 16 Kw cihaz montajı yaptırmanız lazımdır. Cihazın markasından çok inverter olmasına dikkat edin. Montaj dahil 15000 TL civarı size maliyeti olur. Yeni kasa cihazlar giriyor. Fiyatlar yükselmeden yakın zaman da yaptırmaya çalışın eğer ki ciddi düşünüyorsanız. Özelden ulaşırsanız sizi bir kaç firmaya yönlendirebilirim. Reklam olmaması için buradan yazmak istemiyorum.

Saygılarımla;
  • quote:

Hocam dediğim gibi gene 5-6 bin lira para verirsiniz ve kışın ortasın da sorun yaşarsınız. Bunu kendi gözlerimle gördüğüm için içim rahat şekil de söyleyebiliyorum. Ucuz konseptli cihazlar almanızı sizi bir tık daha rahatlatır. Marka olarak inverter olmayan General veya inverter olan Midori markayı tavsiye ederim. Diğer türlü çok sorun yaşarsınız. O kadar para verip toplama ısı pompası yerine kömürlü kazan veya elektrikli kombi tavsiye ederim. En azından o kadar para harcayıp kışın ısınabilirsiniz.

Sanırım kömürlüye geçeceğim bu işlerin tadı olmayacak gibi. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim hocam

• Hocam çok teşekkür ederim bende buradaki firmalardan halledecmişiz gibi duruyor zaten var çoğu firma daha karar veremedik ama

Sizin için en mantıklısı hocam. Termodinamik veya Maktek marka kazanlar kalitelidir ve uygun fiyattadır. Stokerli yani otomatik yüklemeli almanızı tavsiye ederim. Biraz daha maliyetlidir fakat kullanışı rahattır. Fındık kömürü ve ya pirina ile kullanabilirsiniz.
    Ben teşekkür ederim hocam. İzmirdeki firmaları az çok biliyorum özelden danışabilirsiniz bana. Şimdiden iyi günler de kullanmanız dileğiyle.
  • quote:

Sizin için en mantıklısı hocam. Termodinamik veya Maktek marka kazanlar kalitelidir ve uygun fiyattadır. Stokerli yani otomatik yüklemeli almanızı tavsiye ederim. Biraz daha maliyetlidir fakat kullanışı rahattır. Fındık kömürü ve ya pirina ile kullanabilirsiniz.

Bende 40. Binlik termodinamik düşünüyorum hocam.

• Bu ısı pompaları trabzon için uygunmudur 125metrekare yalıtımlı ev köyde olduğum için doğal gaz yok alternatif olabilirmi

• Varol 61 V kullanıcısına yanıt
    Hocam cihazlar şuan da o taraflar da çok önermem o kadar teknolojik değil sıkıntı yaşatabilir. Defrost sistemleri güzel fakat nadir de olsa sıkıntı çıkarabilir. O kadar paraya sorun çıkarma olasılığı olan cihazı tavsiye etmiyorum. Onun yerine Katı yakıtlı kazan ve ya elektrikli kombi daha mantıklıdır. 125 m2 yer de 25binlik bir kazan ve ya 18 kw lık bir elektrikli kombi tavsiye ederim.
    Trabzond daikin alterma var meydana kilerin sırasında benim ev için 18000 TL demişlerdi bi de siz konusun
    doğalgaz geldi sukur

• Elektrikli kombi aylık ne kadar elektrik harcar fiyatı nedir.aynı zamanda yerden ısıtma yaptırıyorum.

Hocam elektrikli kombi fazla yakar direk olarak elektrikli rezistans kullanıldığı için fakat uğraştırmaz güzel tarafı budur sadece. Kömür kazanlardan biraz daha fazla yakar ancak dediğim gibi kullanımı kolaydır. Kömür kazanlarda ise 125 m2 yerde günlük olarak 1 torba civarı kömür yakarsınız. Kömür fiyatı da değişmediyse eğer günlük 15 tl gibi bir masrafı olur. oda aylık olarak 500 tl civarı masrafı çıkar uğraştırması da cabası ancak kömürlü kazan da stokerli alırsanız biraz maliyetli olur ancak 3-4 gün kazanın yanına gitmeden ısınırsınız.
  • Sen daha tecrubelisin ama bana ısı pompası daha mantıklı geliyor burada sordum daıkın 400liradan fazla gelirse üstünü biz veririz diyorlar (elek.)güvenmelimiyim?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.