Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (559. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.393
Cevap
229
Favori
1.710.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Facebook kullanan arkada?lar sizde durum nedir?
    3 saat açyk kalmy?. Bildirimleri kapaly ancak pili sömürmü? görünüyor.
    2. syradaki Block! Hexa oyununu Facebook kullanymymdan fazla oynamy?ymdyr.

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★
    ★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

• quote:

Orijinalden alıntı: kmbsoylu

Beyler bayanlar sarzim az gidiyor ısınıyor filan diyenler sanırım sorunun kaynağını buldum

Eğer wi-fi açık vede 3g yada 4g kullanıyorsanız yani aynı anda bir wi-fi hattına bağlı değilseniz telefonda herşey değişiyor sarzi içmeye başlıyor

Wi-fi açıksa ve mobil internet kullanmasaniz bile yine farkediyor ama o kadar değil

Eğer sadece wi-fi ile bagliysaniz herşey güzel
    Sadece mobil ise yine öyle

Ama wifi acik ve bagli degilse herşey değişiyor sanırım wi-fi sürekli arama yaptığından hem işlemciyi meşgul ediyor hem de var gücüyle bağlanabileceği bir sinyal aralığından sarz hızlı tuketiyor doğal olarak pil gostergesindede görünmüyor wi-fi ararken tüketti diye sarzim az gidiyor diyenlere duyurulur.

buradan bak hocam

• kmbsoylu K kullanıcısına yanıt
    Ben wifi kapalı kullanıyorum hocam. Bir şey farketmiyor. Bugün 2 saat 55 dakika ekran süresi alabildim %25 şarj kalana kadar. Genelde bu şekilde.
  • jemalizm1 kullanıcısına yanıt
    Google Now da kullanmadıktan sonra neyleyim Andorid One'ı?
  • kkayacan K kullanıcısına yanıt
    o zaman sende başka sorun var servise uğra bence wifi kapalıysa.
  • mhmt.1907 M kullanıcısına yanıt
    Kulübe hoş geldin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: poweruser0

quote:

Orijinalden alıntı: diyarmafia

Oyunlarda telefonu hareket ettirerek yön vermede sorun yaşayan varmı? On\off tarzında bir ayarı varda ben mi bilmiyorum?

google science journal app ile sensörleri test edebilirsin

Telefonu resetleyince düzeldi. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kmbsoylu K kullanıcısına yanıt
    Bir factory reset atıp minimal kullanım deneyeceğim bir süre. Olmazsa servis. Pilde bir sıkıntı var diye düşünmeye başladım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alegra

Katılıyorum sözlerinize eğer asus daha uygun girerse satışa gm'nin de birşeyler yapması gerekir zaten ekimde çıkacakmış zenfone3 e gm'nin güncelleme süresi de git gide azalıyor illaki fiyat düşüşü yaşanması lazım hatta bu konuda zen3e bağlı kalmayıp her ay cüzi bir miktar düşüş yapması kendileri adına daha iyi olur müşteri memnuniyeti açısından.
    quote:

Orijinalden alynty: Alegra

Katylyyorum sözlerinize e?er asus daha uygun girerse saty?a gm'nin de bir?eyler yapmasy gerekir zaten ekimde çykacakmy? zenfone3 e gm'nin güncelleme süresi de git gide azalyyor illaki fiyat dü?ü?ü ya?anmasy lazym hatta bu konuda zen3e ba?ly kalmayyp her ay cüzi bir miktar dü?ü? yapmasy kendileri adyna daha iyi olur mü?teri memnuniyeti açysyndan.

GM 4G'nin 700 TL'den çykyp 1 yyl sonra 750 TL oldu?u ortamda fiyat dü?ü?ü çok zor.

GM5 Plus'yn en büyük sorunlary yazylymsal ve güncellemelerle düzelir gibi. Donanymsal sorunlar da gelecek partilerde azalyr.

Bunlar tamamlandy?ynda GM5 Plus akar. Kaldy ki ben tamamlanmasynyn Ekim'i bulaca?yny sanmyyorum.

Temmuz-A?ustos gibi toparlamaya ba?lar. Haziran güncellemesi çok ?eylere gebe; bu güncellemede yapylacak düzenlemeler cihazyn gelece?i hakkynda bir fikir verecektir diye dü?ünüyorum.

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünüyorum bilhassa pil konusunda.
    Benim de ilk parti cihaz.
    Yatarken %76 idi kalktığında %75 olmuştu çok az bizikladim %74 e düştü .
    Ekran suresi olarak 4bucuk ile 6 saat arası değişiyor. Fazla ellemeden de 2tam günü rahat çıkartıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam alıncak Wipe veya factory reset gibi bişey yaptınız mı?

Birde ilk şarj planınız nasıldı ? Kapalı uzun şarj, tamamen bitirip şarj gibi.
  • srd7853 S kullanıcısına yanıt
    Gm asistan uygulaması gm 5 plus'ta tam sağlıklı çalışmıyor. aynı sorun bende de oluyor.
    hocam muhtemelen öyledir birde 2.5 3 saat çok kısa bendeki telefon eşimdeki g7 ile yaklaşık aynı sonuçlerı veriyor g7 az daha uzun diyebilirim yalnız bir arkadaş yazmış zenfone yoğun kullanımda 2,5 gün felan onu geç sen note 4 kaynım da var beş saati gördüğü vaki değil çoğu saman 3,5 4 saat beş saat ekran verdiyse günü rahat çıkarır demek yok ben hiç kapatmam sürekli kullanırım akşama kadar götürsün diyen varsa oyle bir dünya yok
    Asus en üst seviye cihazını tanıtıp en düşük cihazın fiyatını veriyor.

Gm 5 ile aynı donanım olan modelin fiyatı 250 usd oda burada 1300 den aşağı girmez üstü var altı yok
    bahsedilen 64 gb rom 4gb ram olan modelin fiyatı 300 usd oda en az 1500 tl üsti 1800 kadar çıkabilir

boşa heveslenmeyin en üst model zaten 500 usd varın siz hesaplayın.
  • Beyler ben gm 5 plus telefonuma bilgisayarımdan müzik ve resim yüklüyemiyorum ya neden?
    Hoşbuldum hocam :) Umarım Telpa servisi de üzmez beni de pişman olmam cihazı aldığıma. Bakalım gittikten sonra deneyimleri yazarım buraya.
  • Reqi R kullanıcısına yanıt
    Kabloyla bağladıktan sonra telefondan bildirim çubuğunu indir usb yazan bildirime tıkla oradan depolama dosya aktarımı falan öyle bi seçenek var seç. Başta bende anlamamıştım mevzuyu kurcalayarak öğrendim.
  • mhmt.1907 M kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam birde ön kameradan foto çekince ayna olarak kaydetsin istiyorum onuda yapamadım yani kamera beni çekmedenki olan görüntüm
    Teşekkür ediyorum . Şimdilik bekleyeceğim bakalım bir kaç gm5 ile karşılaştırma şansım olur. Eğer gerçekten sorun varsa Telpaya havale ederim. Burdan gelişmeleri yazarım sizlerden yardım alırım inşallah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu bir ay önce Optimum Outlet Turkcell bayiinden aldım . Telefonu nasıl kullandığınıza bağlı olarak ekran süresi / pil süresi değişiyor. Örneğin ekranın sürekli açık kalmasına ve internetin sürekli kullanılmasına neden olacak bir oyun oynuyorsanız telefon şarjı fazla tüketiyor. Ancak internet sayfası ya da facebook gibi bir kez yüklenip daha sonra internet olmasa da okuyabileceğiniz sayfalarda zaman geçirdiğinizde ekran süresi fazla alınıyor ve şarj da daha az sarf oluyor. Kısacası uygulamaya göre şarj tüketimi oluyor.

Bunun yanında telefonu arada bir açıp bir iki sosyal medya uygulamasına bakıp kapatanların ekran süresi haliyle az oluyor.Çünkü sen telefonu zaten kullanmıyorsun ki kardeşim, şarj o ara kendinden %3 tükeniyor zaten. Sen şarjın %3 boşa tükenmesini beklemeyip kullanırsan da %5 daha tükeniyor olay bu. Başlarda ben de 5-6 saat ekran süresi alanlara şaşırıyordum ancak şu an daha net anlayabiliyorum.

Sıkıntı şurada: Telefon kullanılmadığında şarj iyi yüzdelerde seyrederken kullanılmaya başlandığı anda şarj hızlıca tükeniyor. Bunun nedeni de anladığım kadarıyla ekran tipi / modeli ve işlemci türü / modeli. Yani bu cihazın performansı bu arkadaş. Güncelleme gelir de pil sorunu düzelir diye bekleyenler kendini kandırmasın. Gelecek güncelleme ancak küçük değişiklik yapabilir.Kısacası bu ekran modeli ,büyüklüğü, çözünürlüğü ile bu işlemci, çekirdek sayısı , yazılımı ve bataryası bu performansı sunuyor. Daha iyi olabilir miydi? Olabilirdi kanımca. Ama o zaman da ekran çözünürlüğü / canlılığı azalırdı herhalde.

Bir de kamera konusuna değinmek istiyorum. Kamera açtığımda daha net görüntü veriyorken fotoyu kaydettiğinde daha kötü bir foto kaydı yapıyor. Sıkıştırma ya da kayıpla mı alakalıdır bilemiyorum. Yani sony lensi kullandık, 13 mp ön ve arka kamera var , hdr modu var gibi şeyler aslında yapılan kısıtlama ile hayal kırıklığı yaratabiliyor. Bu da yazılım/google ya da android uyanıklığımıdır yetersizliği midir bilemem.

Bu arada yazılım ve donanım konusundan hiç anlamam. Bunlar sadece yorumlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edizay -- 31 Mayıs 2016; 0:35:44 >

• 
Sayfa: önceki 557558559560561
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.