Şimdi Ara

sıralı sistemde neden landi renzo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
768
Cevap
7
Favori
169.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sıralı sistem de 1 numara tartışmasız LANDİ RENZO.farkı sizde görün
    tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde tasarruf kaybına neden olur.
    ******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.TÜM ÜSTÜNLÜKLERİNİ YAZMAYA KALKSAM BİR HAYLİ UZUN OLACAĞINDAN KISA KESİYORUM.SORULARINIZI BEKLİYORUM.AYRICA ŞUNUDA TEKRAR BELİRTEYİM;MONTAJLARIMIZDA PERFORMANS TASARRUF GARANTİ DAHİLİNDE OLUP ARAÇLARINIZDA LPG TESİSATINDAN VEDE MONTAJINDAN KAYNAKLANA BİLECEK TÜM SORUNLARA KARŞIDA GÜVENCEMİZ ALTINDAIR.BU GÜVENCE 2 YIL SÜRESİNCE GEÇERLİ OLUP 24 SAAT SERVİS GARANTİSİYLEDE DESTEKLENMEKTEDİR.SAYGILARIMLA

• Merhaba 98 model 1.6 civic aracıma lpg taktırmak istiyorum.Bir çok yere gittim ve sıralıya gerek olmadığını söylediler.Landinin emilatörlüsüde anlattığınız gibi şahane bir ürünmü? Bu ara emilatörlü sistemleri araştırıyorum.Siz tavsiye edermisiniz.Ederseniz neden?
  • öncelikle landi farklı LANDİRENZO farklı bir markadır.emilatörlü sistemler sadece kandırıcıdır.sıralı sistem çıkmadan önce kullanılırdı şu anda tek noktadan enjektörlü araçlarda kullanırız.sıralı enjektörlü araçlarda sıralı sistemi tavsiye ederiz ve emilatörlü sistemi çok tavsiye etmeyiz.enjeksiyonlu araçlarda yanmayı beyin kontrol eder.eksozdaki sensör saniyelik periyotlarla aracın yakıt tüketimini ölçer ve dışarıya atılan çiğ gaz ve oksijen miktarlarını ölçer.ölçüm sonuçlarına göre beyne bilgi gönderiri ve beyinde bu doğrıltuda enjektörlere komut verir.siz bu araca emilatörlü tip takarsanız bu bahsetmiş olduğumuz üniteleri hiçe saymış olacaksınız araca yakıt gaz pedalına bastığızxın oranda hava emişine göre gidecektir.bu esnada sensör beyne bilgi gönderecek ama beyin enjektörleri yönlendiremeyektir buda uzun vadede aracın beyninde ve ateşleme ünitesinde ciddi problemlere yol açabilir.ayrıca yakıt ideal oranda motora gitmediğindende zaman zaman problemler yaşamanız söz konusu olacaktır.işte bu sebelerden dolayı tavsiye etmeyiz.saygılarımla
    quote:

Orjinalden alıntı: brava

Merhaba 98 model 1.6 civic aracıma lpg taktırmak istiyorum.Bir çok yere gittim ve sıralıya gerek olmadığını söylediler.Landinin emilatörlüsüde anlattığınız gibi şahane bir ürünmü? Bu ara emilatörlü sistemleri araştırıyorum.Siz tavsiye edermisiniz.Ederseniz neden?

• Peki sıralı çıkmadan önce yapılan tüm emilatör montajları kandırmaca mı?
  • Güncel kasa 2.0 mondeoya taktırmak istesek ruhsata işletme vs. dahil toplam maliyet ne olur (veya özelden mi konuşalım bu konuyu)? Montaj sonrasında yakıt tüketimimiz ne olur Şu anda şehir içi 11 lt civarı yakıyorum. şehir Ankara.
  • tek noktalı araçlarda emilatörlü sistem kullanılmak zorunda.şu an için yeni bir uygulama yok.ama çok noktalı araçlarda sıralı sistem çıkmadan önce kullanılıyordu.emilatör enjektörlerin üzerinden düşük mikrada akım geçirir bu akım enjektör ışığını söndürür ama çalıştırmaz kandırmacadaki kasıt bu.şu an için son teknoloji ve doğru olanıda çok noktalı araçlar için sıralı sistemdir.
    quote:

Peki sıralı çıkmadan önce yapılan tüm emilatör montajları kandırmaca mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ac öncel

tek noktalı araçlarda emilatörlü sistem kullanılmak zorunda.şu an için yeni bir uygulama yok.ama çok noktalı araçlarda sıralı sistem çıkmadan önce kullanılıyordu.emilatör enjektörlerin üzerinden düşük mikrada akım geçirir bu akım enjektör ışığını söndürür ama çalıştırmaz kandırmacadaki kasıt bu.şu an için son teknoloji ve doğru olanıda çok noktalı araçlar için sıralı sistemdir.
    quote:

Peki sıralı çıkmadan önce yapılan tüm emilatör montajları kandırmaca mı?

Cevabınız için teşekkürler.

• VALLAHİ BIKTIM BU LPGDEN ARKADAŞ DAHA TAKTIRALI 10 GÜNOLDU BİTÜRLÜ BİR DEPO GAZI BİTİREMEDİM SÜREKLİ BENZİNE ATIYO BAŞTA TAKALIM MEMNUN KALMAZSAN SÖKERİZ DEDİLER ŞİMDİ ONU DEĞİŞTİR BUNU DEĞİŞTİR HEP ARACIMA KUSUR BULUYOLAR BENDE ARTIK HERALDE ARACI DEĞİŞTİRECEM AMA SÖZ VERDİLER ARACI BIRAKTIM BAKALIM ÇÖZEBİLECEKLERMİ.....
  • Bir de şunu sorayım, siz söyleyince aklıma geldi. Bizim diğer araba 95 vectra cd. Zavoli sıralı kit var. 4500 devirden sonra kendi kendine benzine geçiyor, sonra yine lpg'ye dönüyor. Acaba enjektör hızından mı oluyor acaba, gerçi siz yüksek devirde enjektörler hep açık kalıyor demişsiniz ama. Bir de bu havalarda gaza çok geç geçiyor. Yani 30 ila 40 dakika sürüyor gaza geçmesi ve geçtikten sonra 10-15 dakika araba çok tutuk, titreyerek yürüyor sanki silindirlerden biri çalışmıyormuş gibi. Sizce neden yapıyor bunu, çözüm nedir. Görmeden yanıtlamak zor biliyorum ama en azından neresine baktıracağımı bileyim.
  • size ankara da landirenzo montajı yapan olgun oto aş nin telefonunu vereyim.(0312 387 52 63) şehir içinde 12 lt gaz yakarsınız.performans kaybınız olmaz.saygılarımla
    quote:

Orjinalden alıntı: avdr

Güncel kasa 2.0 mondeoya taktırmak istesek ruhsata işletme vs. dahil toplam maliyet ne olur (veya özelden mi konuşalım bu konuyu)? Montaj sonrasında yakıt tüketimimiz ne olur Şu anda şehir içi 11 lt civarı yakıyorum. şehir Ankara.
  • Teşekkür ettim, bir de öbür soruma cevap verirseniz çok memnun olurum.

Bu arada şu sistemi mi uyguluyorsunuz? :http://www.landi.it/eng/prodotti/scheda_sistema_gpl07.html
  • sorununuzun cevabını henüz üretici firma dahi çözemedi.ne yazıkki zavolinin sorunu bu yazılımdan kaynaklanıyor sanırım.tavsiyem montajı yapan firmayla görüşüp çözüm üretmeniz.
    quote:

Orjinalden alıntı: avdr

Bir de şunu sorayım, siz söyleyince aklıma geldi. Bizim diğer araba 95 vectra cd. Zavoli sıralı kit var. 4500 devirden sonra kendi kendine benzine geçiyor, sonra yine lpg'ye dönüyor. Acaba enjektör hızından mı oluyor acaba, gerçi siz yüksek devirde enjektörler hep açık kalıyor demişsiniz ama. Bir de bu havalarda gaza çok geç geçiyor. Yani 30 ila 40 dakika sürüyor gaza geçmesi ve geçtikten sonra 10-15 dakika araba çok tutuk, titreyerek yürüyor sanki silindirlerden biri çalışmıyormuş gibi. Sizce neden yapıyor bunu, çözüm nedir. Görmeden yanıtlamak zor biliyorum ama en azından neresine baktıracağımı bileyim.

• quote:

size ankara da landirenzo montajı yapan olgun oto aş nin telefonunu vereyim.(0312 387 52 63) şehir içinde 12 lt gaz yakarsınız.performans kaybınız olmaz.saygılarımla

İşte verdiğin bu adrese de gittim ve bana senin aracına kesinlikle sıralıya gerek yok dedi ve bana bir sürü referans telefon numarası verdi.Ben anlamadım bu işi.
  • söylediklerinizden sunu çıkarabiliriz sanırım ; sizin kitinizin sadece enjektörleri diğerlerinden farklı. diğer yanlarıyla hepsi birbirine benziyor. Öyleyse enjektörlerde birbirine takılabilir mi?
    quote:

sıralı sistem de 1 numara tartışmasız LANDİ RENZO.farkı sizde görün
    tüm markaların çalışma sistemleri aynıdır.hatta kullandıkları malzemeler ve programlarıda aynıdır.dolayısıyle ister lavato ister brc ister zavoli ister tartarini vs... ne taktırırsanız taktırın sonuç fazla değişmeyecektir.çünki biraz öncede söylediğim gibi aynı malzemeleri kullanıyorlar farkları etiketleri.tüm markalar genel olarak 2 tip enjektör kullanır bunlar matrix vede valtek tip enjektördür.matrix enjektör sigara paketi ebatında bir bütün halindedir.valtek tipler ise 4 ayrı bobin görüntüsündedir.her iki tipin de hızı benzin enjektörüne göre düşüktür.benzin enjektör hızının %60ı kadardır.5000 devirden sonra ise hıza yetişemediği için sürekli açık kalır dolayısıyla motora ihtiyaçtan daha fazla miktarda lpg gönderilmiş olur. buda hemö performans hemde tasarruf kaybına neden olur.
    ******ancak LANDİ RENZO 8000 DEVRE KADAR DAHİ BENZİN ENJEKTÖR HIZINA YETİŞEBİLEN BOSCH MARKA ENJEKTÖR KULLANMAKTADIR VE BU ENJEKTÖTÖRÜN KULLANIM HAKKIDA SADECE LANDİ RENZOYA AİTTİR.DOLAYISIYLE EMSALLERİNE GÖRE ÇOK DAHA ÜSTÜN BİR PERFORMANS VEDE TASARRUF SAĞLAMAKTADIR.AYRICA PROGRAMSAL OLARAKTA DİĞER MARKALARA NAZARAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİ VARDIR.ÖRNEĞİN ARIZA TESBİT GİBİ.BİR SORUN OLDUĞUNDA SORUNU ARAMAYA GEREK YOK BİLGİSAYARDA SORUNUN NERDE OLDUĞUNU VEDE NEDEN KAYNAKLANDIĞINI GÖREBİLİRSİNİZ.TÜM ÜSTÜNLÜKLERİNİ YAZMAYA KALKSAM BİR HAYLİ UZUN OLACAĞINDAN KISA KESİYORUM.SORULARINIZI BEKLİYORUM.AYRICA ŞUNUDA TEKRAR BELİRTEYİM;MONTAJLARIMIZDA PERFORMANS TASARRUF GARANTİ DAHİLİNDE OLUP ARAÇLARINIZDA LPG TESİSATINDAN VEDE MONTAJINDAN KAYNAKLANA BİLECEK TÜM SORUNLARA KARŞIDA GÜVENCEMİZ ALTINDAIR.BU GÜVENCE 2 YIL SÜRESİNCE GEÇERLİ OLUP 24 SAAT SERVİS GARANTİSİYLEDE DESTEKLENMEKTEDİR.SAYGILARIMLA

• üzgünüm.enjektörün kullanılma hakkı sadece landirenzoya aittir.ayrıca ecu beyin yazılımı da diğer markalarınkinden farklıdır.üstünlüğü sadece enjektörü değil yani.programsal olarakta çok daha üstün bir cihaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: turaç

söylediklerinizden sunu çıkarabiliriz sanırım ; sizin kitinizin sadece enjektörleri diğerlerinden farklı. diğer yanlarıyla hepsi birbirine benziyor. Öyleyse enjektörlerde birbirine takılabilir mi?
    quote:

• yanlış anlaşılmasın ama üstün olduğunu taraf oaln siz söylüyorsunuz. Objektif bir kriteriniz var mı? bağımsız değerlendirme yapan bir kurum bunu belgeliyor mu?
    Ayrıca siz bu enjektörleri diğer markalara uygulayıp karşılaştırma yaptınız mı?
    quote:

üzgünüm.enjektörün kullanılma hakkı sadece landirenzoya aittir.ayrıca ecu beyin yazılımı da diğer markalarınkinden farklıdır.üstünlüğü sadece enjektörü değil yani.programsal olarakta çok daha üstün bir cihaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: turaç

söylediklerinizden sunu çıkarabiliriz sanırım ; sizin kitinizin sadece enjektörleri diğerlerinden farklı. diğer yanlarıyla hepsi birbirine benziyor. Öyleyse enjektörlerde birbirine takılabilir mi?
    quote:

• sayın turaç.biz şu an için 6 markanın bayisiyiz ve bunların 5i italyan.bizim şirket olarak prensibimiz müşterilerimize üründe ve hizmette kalitenin en iyisini sunmaktır.landi renzoyuda bunun için tercih ettik.bize en az problem çıkartan müşterilerimizle bizi sorun nedeniyle karşıkarşıya getirmeyen bir ürün.biz bu işin ticaretini yapıyoruz ve bu işinde piyasası belli.konusu geçen tüm cihazlar italyadan geliyor.benim için hangi markayı taktığım önemli değil.eğerki yarın herhangi bir marka daha üstün bir cihaz sürerse piyasaya ben onu tercih ederim.benim için en önemli olan müşterilerimizin memnuniyetidir.sonuç olarak biz bu ürünlerin üreticisi değiliz.ve baştada belirttiğim gibi sadece landirenzoyu takmıyoruz diğer markalarda mevcut öncelikli tercihimiz landirenzo.ama fiyatı diğerlerine göre biraz fazla müşteri daha uygun fiyatlı olan bir marka tercih edecek olursa istediği markayı takarız.ancak fransızlarda kesinlikle landirenzo.nedenini açıkladım zaten.sizin içinde bu enjektör hız değerlerini en kısa sürede ileteceğim.saygılarımla

• KARDEŞ MADEM MÜŞTERİYE ENİYİSİNİ SUNMAK İÇİN UĞRAŞIYOSUNUZDA NİYE 6 BAYİİLİK BİRDEN ALDINIZ, BUNLARIN HEPSİDE KALİTELİMİ MADEM LANDİRENZO ENKALİTELİSİ SADECE ONU TAKIN. OKADAR YAZMIŞSIN DİĞER 5 MARKADAN BAHSETMEMİŞSİN SADECE ONU TAK MÜŞTERİYE ALTERNATİF SİSTEM VE MARKALAR SUNUP KAFASINI KARIŞTIRMAYIN TÜM LPG CİLER AYNI 6-7 MARKA TAKIYOLAR İNSANIN KAFASINI ALLAK BULLAK EDİYORLAR BENCE SİZİN İÇİN MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ DEĞİL MÜŞTERİNİ CEBİ ÖNEMLİİİİİ...
  • SANKİ LANDİRENZO UZAYDAN GELMİŞ
  • arkdaşlar kısaca buradan şu çıkıyor. 3 LPg yetkiliside kafa karıştırıyor. bence biraz daha sabredin görülen o ki yakın zamanda yeni birşeyler daha çıkacak.

bence azcık daha bekleyin. sıralı sistemler çok iyi fakat her arabaya olmuyor işte benim pug gibi.

neyse bu arada bosch un enjektörlerini başka markaaya satmamasını anlamış değilim. sonuçta bosch ta bir ticari işletmedir karını düşünür.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.