- x
sıralı sistemde neden landi renzo
761 Cevap147605 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     3 [5] 7 8 9 10 11 12      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

999 Mesaj
1 Aralık 2009; 1:23:33 

merhaba.
otomatik vites bir araç için vede şehir içi kullanımı için 19 kr luk tüketim yani 10.5lt lik tüketim gayet iyi.anlaşılan fazla trafiğe girmeden vede sakin bir kullanımınız var.aksi halde tüketiminizin daha yüksek olması gerekirdi.
gösterge probleminize gelince servisinize bavurup sırunu iletin sensörünüzü değiştirmelerini veya gerekli ayarı yapmalarını isteyin.
saygılarımla
quote:

Orijinalden alıntı: ilterunsal

aracımda landi renzo var.2003 model 307 otomatik.km de 19 krş yakıyor.çoğunluk şehir içi.tüketimim nasıl??birde gaz bitince gösterge ötüyor ancak kırmızı ışık yanmıyor??sorun nedir sizce??

AC ÖNCEL doğalgaz lpg dön.sis. müh.hiz. ltd şti 0 258 371 72 22

7 Mesaj
1 Aralık 2009; 10:04:32 

ankara olgun lpg de landirenzo omegas modelini taktırmayı düşünüyorum. Bayi bana kitin doğalgaz uyumlu olduğunu söyledi.Mümkün müdür? Teknik açıklamasını yapabilir misiniz?

24 Mesaj
1 Aralık 2009; 12:09:17 

Opel marka arabamdaki sorun üzerine taktırdığım yere gittim sorunun montajdan kaynaklı bir problem olduğunu söylediler. yani sorun işçilikteymiş. Sizde sorunun arabamda olduğuna çok emindiniz bakıyorum :). Halbuki arabam şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı bir önceki gün sorun olmayan arabada tüp taktırdıktan sonraki gün sorun oldu. Yaklaşımınız çok ilginç. Bu arada arabam bayramda yine çalışmadı. Bu sefer ne diyeceksiniz merakla bekliyorum.

999 Mesaj
1 Aralık 2009; 17:08:43 

tekrar merhaba.
ben yazımda size aracınızla ilgili bir problem olabileceğini söylememiştim zaten sanırım siz yanlış değerlendirdiniz.yazımda bireysel bir hatadan bahsettim ki bu da işçilik hatasını kasteder.
bana aracınızın plakasını bildirirseniz size daha ayrıntılı yardımcı olabilirim.biz müterilerimize ve tüm kullanıcılara daha iyi bir hizmet verebilmek amacı ile burdayız.her zaman soru ve sorunlarınıza cevap vermeye hazırız.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: omerimus1

Opel marka arabamdaki sorun üzerine taktırdığım yere gittim sorunun montajdan kaynaklı bir problem olduğunu söylediler. yani sorun işçilikteymiş. Sizde sorunun arabamda olduğuna çok emindiniz bakıyorum :). Halbuki arabam şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı bir önceki gün sorun olmayan arabada tüp taktırdıktan sonraki gün sorun oldu. Yaklaşımınız çok ilginç. Bu arada arabam bayramda yine çalışmadı. Bu sefer ne diyeceksiniz merakla bekliyorum.

999 Mesaj
1 Aralık 2009; 17:11:11 

merhaba.
lpg ile doğalgaz enjektr ve ecu ları aynı olduğundan kitde doğalgaza uyumludur.sadece doğalgazda daha yüksek bir basın olduğundan lpg tanlkının değişmesi ve artı bir basınç düürücünün takılması gerekmektedir.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: yusuferdem3

ankara olgun lpg de landirenzo omegas modelini taktırmayı düşünüyorum. Bayi bana kitin doğalgaz uyumlu olduğunu söyledi.Mümkün müdür? Teknik açıklamasını yapabilir misiniz?

2467 Mesaj
4 Aralık 2009; 22:48:16 

ben de bugün 1.6 16V renault scenic aracıma landi renzo taktırdım.

yarın sabah alıyorum arabayı

inşallah sorunsuz olur.

SÖZ KONUSU OLAN VATAN İSE GERİ KALAN TEFERRUATTIR.

PSN ID: orion75 / BATTLEFIELD3.

1135 Mesaj
5 Aralık 2009; 10:56:09 

merhaba

Benim 2000 model opel astra aracım var, 1 ay önce Olgun lpg'den Landi Renzo marka sıralı sistem taktırdım.Yakıt düstü lakin aracım hareket halindeyken aniden benzine geciyor arabayı sağa cekip stop edip calıstırıyorum tekrar gaza geciyor, bugün 80 km yol yaptım 6 kere hareket halindeyken benzine gecti ve bende sağa cekip tekrar calıstırmam gerekti.Servise götürdük sorun yok dediler ama hala devam ediyor.

Sorun ne olabilir arkadaslar?

1197 Mesaj
5 Aralık 2009; 15:24:59 

quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

merhaba

Benim 2000 model opel astra aracım var, 1 ay önce Olgun lpg'den Landi Renzo marka sıralı sistem taktırdım.Yakıt düstü lakin aracım hareket halindeyken aniden benzine geciyor arabayı sağa cekip stop edip calıstırıyorum tekrar gaza geciyor, bugün 80 km yol yaptım 6 kere hareket halindeyken benzine gecti ve bende sağa cekip tekrar calıstırmam gerekti.Servise götürdük sorun yok dediler ama hala devam ediyor.

Landi Renzo nun en gıcık problemi bu Sağa Çekip stop edip tekrar çalıştırmak.Çok saçma bir sistem .

Bende de var aynı sistem gaz azalınca tekrar gaza geçmek için stop edip tekrar çalıştırmak gerekiyor.

1135 Mesaj
5 Aralık 2009; 19:05:22 

quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

Landi Renzo nun en gıcık problemi bu Sağa Çekip stop edip tekrar çalıştırmak.Çok saçma bir sistem .

Bende de var aynı sistem gaz azalınca tekrar gaza geçmek için stop edip tekrar çalıştırmak gerekiyor.

bugün 50 km sehirici yol yaptım toplamda 3 kez aynı seyi yaptı hareket halindeyken benzine gecip ikaz sesi verdi sağa cektm calıstrdım geri gaza gecti bu islemi tam 3 kere tekrarladım ve asırı sekilde uyuz oldum, bunun bir cözümü yok mu?????????????

1197 Mesaj
6 Aralık 2009; 1:08:58 

Yazılımla ilgili sanırım çok saçma sistem stop et çalıştır gıcık bir sistem gaz az kalınca fazla basmaya gelmiyor zırt hemen çek kenara stop et tekrar gaza al.

17 Mesaj
11 Aralık 2009; 17:33:58 

Kolay Gelsin
Chevrolet Kalos 1.4 - 16v Otomatik Vites araç sahibiyim.

Bursa
Neskar Chevrolet Servis'de
bu hafta içinde Landi Renzo Kit Taktırdım.

Araç çekişi benzine göre biraz daha performanslı.
Şuan benzin-lpg çalışması arasındaki fark motorun biraz daha gürültülü çalışması

Araç sabah çalışınca 200-500m sonra lpg'ye kendisi geçiş yapıyor.

Gün içinde kullanımda motor sıcaklığına göre lpg geçiş süresi çok daha kısalıyor. hatta en kısa 5-10 sn sonrasında gaza geçiş olarak görüldü.
Bir aylık kullanım sonrası LPG tüketim bilgilerimi ve diğer tecrübelerimi de paylaşmaya çalışırım.

1 Mesaj
12 Aralık 2009; 23:15:59 

saab 9.5 2000 se lpt marka 1998 model aracıma landi renzo sıralı sistem lpg taktırdım. takan firma konyada ademler otogazdı. aracım lpg taktırmadan önce benzinde iken şehir içinde kmde 343 tl yakıt tüketiyordu. 9 ay önce taktırdığım lpg ile 365 tl yakıt tüketimi yaptı. ilgili bayiye gidip durumu bildirdiğimde inanmadıar. depoyu hem benzin hem de lpg doldurup usta ile birlikte 100er km yolculuk yaptık ve tekrar fulleterek ölçüm yaptığımızda aracın lpg de daha çok yaktığı kanıtlandı. enjektörleri değiştirip tekrar gönderdiler ve yakıt 300 tl ye düştü. fakat araçta beyaz bir duman oluştu. turbodan kaynaklandığını söylediler ve bana turboyu değiştirttiler. 2400 tl harcadım fakat beyaz duman kesilmedi. benzinde kullandığımda o duman yok oluyor. geçen ay araç çalışmadı gelen usta bilgisayara bağladı fakat bir problem bulamadı. aracı çekiciye yükleyip sanayiye götürdük, elektrikçi bobinde hata olduğunu ikisine (-) gelmediğini söyledi bobini de değiştirecektim ama emin olmak için başka bir saabtan bobini söküp benim aracıma taktık benim aracım çalıştı. benim araçtan çıkan bobini de diğer saaba taktık oda çalıştı. kendi bobinimizi kendi aracımıza taktığımızda araç yine çalıştı. elektrikçi aracın beyni ile lpg beyninin çakıştığını hatanın bundan dolayı kaynaklandığını ve lpg yi söktürmem gerektiğini söyledi. lpg kablosundan 1 tanesini iptal edip araca 20gün benzinde bindim. herhangi bir problem oluşmadı ne duman vardı nede çalışmama problemi. lpg ustama gittiğimde bunun saçma olduğunu ve sistemin düzgün çalıştığını söyledi. iptal edilen mavi kabloyu tekrar bağlayıp beni gönderdi. araca 2gün daha bindim yeniden stop etti ve çalışmadı. epeyce uğraştım ama çalıştıramadım. akü kutup başlarını söktüm, o mavi kabloyu kendim kestim, tekrar aküyü bağlayıp kontağa bastım ve araç çalıştı. şimdi stop etmiyor ve çalışıyor.

bu landirenzonun neresi iyi araca taktığımdan beri problem oluşturuyor.... söktürüp benzinde binmeyi düşünüyorum. 1650 tl para verdim ama hiç bir işe yaramadı boşa gitti....
bu sıkıntıyı yaşayan veya çözümünü bilen varmı??? yoksa bütün landirenzolar aynımı???

aracım 2000 motor turbo 156 beygir gücünde

179 Mesaj
17 Aralık 2009; 12:27:21 

Selamlar;
Yeni iş yerimin evime 15 km uzakta olması ve tek vasıta avantajımın ortadan kalkmasıyla iş yerime arabamla gidip gelmeyi düşünüyorum.Hergün en az 35 km yol yapacağım düşünülürse bu zamanki benzin fiyatlarıyla bununda pek mümkün olmayacağını düşünerek LPG Sistemlerinden bir tanesini taktırmayı düşünüyorum.Size aklıma takılan soruları sormak isterim;

1- Aracım Peugeot 106 GTI 1.6 motor gücü ve 125 beygir gücünde şuan.Tarafsız bir görüşle hangi marka LPG Sistemini tavsiye edersiniz?

2 - GTI ları bilirsiniz her ne kadar 1.6 motorda olsa performansı çok yüksek bir araçtır.LPG sisteminden sonra ne kadar bir performans düşüklüğü yaşarım?

3 - Daha önce hiç lpg li bir araç kullanmadım,sorun yaşamak istemiyorum zaten Fransız otomobillerinin parça fiyatları en yakıyor.LPG Sisteminden sonra saatlerdir incelediğim forumda bahsedilen "aracın hareket halinde stop etmesi,gaza geçmek için motoru stop edip tekrar çalıştırmak,daha fazla yakıt tüketimi..."falan gibi sorunları yaşamamak için neler yapmalıyım?Vede bu gaza geçmek için yapılan motor stop ettirip tekrar çalıştırmak sistemi Landi Renzoda standart bir sistem mi?

4 - Nadirde olsa Motoru sıkıştırıp devir saatini 7000 lerde görüyorum,Land Renzo sisteminde bahsettiğiniz enjektorlerin bir artısı olacakmıdır?

5 - Motoru sıkıştırmadan 2500-3000 devirde vites arttırıldığı ve 90-100 km hızın üzerine çıkılmadığında aracımda km de yakıt tüketimi ortalama ne olur?

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

257 Mesaj
17 Aralık 2009; 13:49:53 

sayın ac öncel size bir sorum olucak;
2 hafta önce aracıma landi renzo omegas taktırdım. montaj sırasında aracın yanındaydım sorum şu montaj bittikten sonra usta motor koruma kapağını kapatmak istedi enjektörler nedeni ile kapak tam oturmadı bu yüzden usta enjektörleri söküp baş kısımları aşağı bakacak şekilde ters taktı ve bu sayede kapak oturdu. sizce enjektör başlarının aşağıda olması sorun yaratır mı?

dünyayı güzellik kurtaracak,bir insanı sevmekle başlayacak herşey....
-ultraaslan-

999 Mesaj
17 Aralık 2009; 15:38:25 

merhaba
bahsetmiş olduğunuz durum bir sorun olduğunu gsterir.bu olağan bir durum değil.en kısa sürede olgun lpg ye müracat ederseniz sorununuzu mutlaka çzeceklerdir.
saygılarımla.
quote:

merhaba

999 Mesaj
17 Aralık 2009; 15:41:40 

merhaba.
hiç bir ekilde bir soruna neden olmaz enjektrlerin soketlerinin yukarıya veya aağıya bakmasının bir önemi yoktur.sadece tamamen düşeyde durması önerilmez.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: kocero3535

sayın ac öncel size bir sorum olucak;
2 hafta önce aracıma landi renzo omegas taktırdım. montaj sırasında aracın yanındaydım sorum şu montaj bittikten sonra usta motor koruma kapağını kapatmak istedi enjektörler nedeni ile kapak tam oturmadı bu yüzden usta enjektörleri söküp baş kısımları aşağı bakacak şekilde ters taktı ve bu sayede kapak oturdu. sizce enjektör başlarının aşağıda olması sorun yaratır mı?

999 Mesaj
17 Aralık 2009; 15:52:46 

merhaba
landi renzoyu size tabiki büyük bir rahatlıkla önerebilirim.enjektörlerinin kapasitesinin yüksek oluşu sadece sizizn araç için değil tüm araçlar için önemli bir avantajdır ve bu sayadede hiç bir şekilde yakıta bağlı arıza lambası yanması gibi sorunlarla karşılaşılmamaktadır ve performans kaybı yaşanmamaktadır.
-araç hareket halindeyken hiç bir şekilde stop etmez zaten lpg için uygun şartlar yok ise benzine geçer.

gaza geçmek için stop edilmesi hususuna gelince;

bu sanırım biraz yanlış anlaşılan veya yanlış aktarılan bir konu.landi renzo da seyir halindeyken gazınız biterse sistem sizi sesli bir şekilde ikaz ederek benzine geçer ve siz araca lpg aldıktan sonra tekrar gaza geçebilirsiniz.zaten lpg dolumu yaparken doğal olarak kontağı kapatmanız gerekiyor.bu kullanıcıyı hangi şekilde rahatsız ediyor işin açıkcası pek anlamadım.(aracın lpg si bittiğinde sanırım seyir halindeyken bir dolum yapabilmek mümkün değil)

-yakıt tasarrufunuz benzine oranla yaklaşık %40 ila 45 arasında olur
landi renzonun dışında başka bir marka önermemi istersenizde eğer ekonomik gücünüz uygunsa teflex ve ya prins i tavsiye ederim..sanırım prins için de pek bir açıklama yapmaya gerek yok..
saygılarımla.

quote:

Orijinalden alıntı: Hp0

Selamlar;
Yeni iş yerimin evime 15 km uzakta olması ve tek vasıta avantajımın ortadan kalkmasıyla iş yerime arabamla gidip gelmeyi düşünüyorum.Hergün en az 35 km yol yapacağım düşünülürse bu zamanki benzin fiyatlarıyla bununda pek mümkün olmayacağını düşünerek LPG Sistemlerinden bir tanesini taktırmayı düşünüyorum.Size aklıma takılan soruları sormak isterim;

1- Aracım Peugeot 106 GTI 1.6 motor gücü ve 125 beygir gücünde şuan.Tarafsız bir görüşle hangi marka LPG Sistemini tavsiye edersiniz?

2 - GTI ları bilirsiniz her ne kadar 1.6 motorda olsa performansı çok yüksek bir araçtır.LPG sisteminden sonra ne kadar bir performans düşüklüğü yaşarım?

3 - Daha önce hiç lpg li bir araç kullanmadım,sorun yaşamak istemiyorum zaten Fransız otomobillerinin parça fiyatları en yakıyor.LPG Sisteminden sonra saatlerdir incelediğim forumda bahsedilen "aracın hareket halinde stop etmesi,gaza geçmek için motoru stop edip tekrar çalıştırmak,daha fazla yakıt tüketimi..."falan gibi sorunları yaşamamak için neler yapmalıyım?Vede bu gaza geçmek için yapılan motor stop ettirip tekrar çalıştırmak sistemi Landi Renzoda standart bir sistem mi?

4 - Nadirde olsa Motoru sıkıştırıp devir saatini 7000 lerde görüyorum,Land Renzo sisteminde bahsettiğiniz enjektorlerin bir artısı olacakmıdır?

5 - Motoru sıkıştırmadan 2500-3000 devirde vites arttırıldığı ve 90-100 km hızın üzerine çıkılmadığında aracımda km de yakıt tüketimi ortalama ne olur?

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ac öncel -- 17 Aralık 2009; 15:54:35 >

999 Mesaj
17 Aralık 2009; 16:00:07 

merhaba.
sizden ricam imzamda bulunan telefonlardan yada olgun lpg nin iletişim araçlarından bizlere ulaşabilirseniz sorununuzun çzümünde size daha hızlı ve etkili bir şekilde yardımcı olabiliriz.anlattıklarınızdan yola çıkmaktansa sorunu direk görmek ve bu doğrultuda çzüm üretmek daha kolay olacaktır.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: mashh

saab 9.5 2000 se lpt marka 1998 model aracıma landi renzo sıralı sistem lpg taktırdım. takan firma konyada ademler otogazdı. aracım lpg taktırmadan önce benzinde iken şehir içinde kmde 343 tl yakıt tüketiyordu. 9 ay önce taktırdığım lpg ile 365 tl yakıt tüketimi yaptı. ilgili bayiye gidip durumu bildirdiğimde inanmadıar. depoyu hem benzin hem de lpg doldurup usta ile birlikte 100er km yolculuk yaptık ve tekrar fulleterek ölçüm yaptığımızda aracın lpg de daha çok yaktığı kanıtlandı. enjektörleri değiştirip tekrar gönderdiler ve yakıt 300 tl ye düştü. fakat araçta beyaz bir duman oluştu. turbodan kaynaklandığını söylediler ve bana turboyu değiştirttiler. 2400 tl harcadım fakat beyaz duman kesilmedi. benzinde kullandığımda o duman yok oluyor. geçen ay araç çalışmadı gelen usta bilgisayara bağladı fakat bir problem bulamadı. aracı çekiciye yükleyip sanayiye götürdük, elektrikçi bobinde hata olduğunu ikisine (-) gelmediğini söyledi bobini de değiştirecektim ama emin olmak için başka bir saabtan bobini söküp benim aracıma taktık benim aracım çalıştı. benim araçtan çıkan bobini de diğer saaba taktık oda çalıştı. kendi bobinimizi kendi aracımıza taktığımızda araç yine çalıştı. elektrikçi aracın beyni ile lpg beyninin çakıştığını hatanın bundan dolayı kaynaklandığını ve lpg yi söktürmem gerektiğini söyledi. lpg kablosundan 1 tanesini iptal edip araca 20gün benzinde bindim. herhangi bir problem oluşmadı ne duman vardı nede çalışmama problemi. lpg ustama gittiğimde bunun saçma olduğunu ve sistemin düzgün çalıştığını söyledi. iptal edilen mavi kabloyu tekrar bağlayıp beni gönderdi. araca 2gün daha bindim yeniden stop etti ve çalışmadı. epeyce uğraştım ama çalıştıramadım. akü kutup başlarını söktüm, o mavi kabloyu kendim kestim, tekrar aküyü bağlayıp kontağa bastım ve araç çalıştı. şimdi stop etmiyor ve çalışıyor.

bu landirenzonun neresi iyi araca taktığımdan beri problem oluşturuyor.... söktürüp benzinde binmeyi düşünüyorum. 1650 tl para verdim ama hiç bir işe yaramadı boşa gitti....
bu sıkıntıyı yaşayan veya çözümünü bilen varmı??? yoksa bütün landirenzolar aynımı???

aracım 2000 motor turbo 156 beygir gücünde

999 Mesaj
17 Aralık 2009; 16:16:14 

merhaba.
merhaba aracın benzinden lpg ye geçmesi için basıncın belirli bir süre belirtilen aralığın altına düşmesi gerekmektedir.ve bu basınç dütüğünde araç doğal olarak benzine geçecektir.landi renzo yazılımında ve ürünlerinde öncelikle güvenliği ön planda tutmuştur.

sizin anlattıklarınıza göre siz araç benzine atladıktan sonra aracı satop edip tekrar lpg ye geçiriyorsunuz kalan az miktardaki lpg yi kullanmak için.
peki olaya farklı bir açıdan yaklaşalım.diyelimki aracı stop etmenize gerek kalmadan tekrar lpg ye geçirebiliyorsunuz ve geçirdiniz.bu esnada yol şartlarında bir olumsuzluk oldu.yani tam bir araç sollamak üzeresiniz veya her hangi başka bir olumsuzluk meydana geldi byle bir durumda doğabilecek sonuçları hiç düşündünüzmü?
sizin hatanız şu; zaten deponuzda çok az miktarda lpg kalmış ve siz inatla bu az miktardaki gazdan performans elde etmek istiyorsunuz.bunun size ne yararı olacak
gazınız bittiğinde tekrar lpg ye geçmek için istasyondan dolum yaotırmanız gerekli ve bildiğiniz üzerede dolum yaoılırken kontağınızın kapalı olması gerekmektedir.işte bu nedenden lpg bittiğinde tekrar gaza geçiş için stop şartı yazılıma eklenmiştir.

güvenlikle ilgili sizin aracılığınızla ufak ama bence önemli bir konuya daha değinmek istiyorum.

bir çok müşterimiz lpg kontrol anahtarının yani düğmenin dikkat çekmeyen gözden uzak bir yere yerleşştirilmesini ister.aslında buda yanlıştır.
seyir halindeyken bazen gazın seviyesinin ne olduğunu görmek için düğmeye bakarız ve düğme gizli bir yere konulduğunda ise gzümüzü bir süreliğine yoldan ayırmak zorunda kalırız ve bu esnada yola çıkabilecek bir nesne veya her hangi başka olumsuz bir durum bizi tehlikeye sürükler.
bu açıklamayı yapıta nemsemeyen bir müşterim yolda bir kpeğe çarpınca direk bize gelerek düğmenin yerini değiştirmemizi istedi.
umarım açıklamalarım sizin adın ıza yeterli olmuştur.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: yeakin

Yazılımla ilgili sanırım çok saçma sistem stop et çalıştır gıcık bir sistem gaz az kalınca fazla basmaya gelmiyor zırt hemen çek kenara stop et tekrar gaza al.

1197 Mesaj
18 Aralık 2009; 0:18:37 

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim Sayın ac öncel

Bu bir arıza değil farkındayım ancak;
Evet kalan az miktarda LPG yi kullanarak ilk LPG dolum istasyonuna ulaşabilmek için arabayı stop edip sonuna kadar kullanmak istiyorum benzin harcamamak için.Kaç kere denedim ve içeride kalan LPG ile en az 6 km yol yaptım bu 6 km yolu Benzin ilemi yapmak istersiniz LPG ilemi? Eğerki aracı stop etmeden tekrar LPG ye geçirebilmek mümkün ise ben bu sistemi tercih ederim.Daha önce kullandığım ve diğer araçlarımızda kullandığımız sistemler buna müsaade ediyor ve bize göre çok kullanışlı ve en mükemmel sistem.

Her hangi bir sollama ve diğer hususlarda ve yüksek devirlerde LPG den anında Benzine geçen sistemde ne gibi bir olumsuzluk olsunki? Bu gibi durumları Depo dolu olsa bile kullanmış oldukları LPG sisteminin belli bir devirden sonra mecburi olarak LPG den Benzin e Atması ile her gün yaşayan sürücüler var.

Öyle bir sorun olması için Benzin Pompası ve Benzin işletim sistemi ile alakalı bir arıza olmalıki dediklerinize katılayım bu da ancak sıradışı bir arıza olur ve yapacak bir şeyiniz yoktur.Her zaman olası muhtemel arızalar olabilir bahsettiğinizde çok ender bir durumdur.

Bunun dışında Landi Renzo gerçekten çok güzel ve kalitesi tartışılmaz bir marka.

quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba.
merhaba aracın benzinden lpg ye geçmesi için basıncın belirli bir süre belirtilen aralığın altına düşmesi gerekmektedir.ve bu basınç dütüğünde araç doğal olarak benzine geçecektir.landi renzo yazılımında ve ürünlerinde öncelikle güvenliği ön planda tutmuştur.

sizin anlattıklarınıza göre siz araç benzine atladıktan sonra aracı satop edip tekrar lpg ye geçiriyorsunuz kalan az miktardaki lpg yi kullanmak için.
peki olaya farklı bir açıdan yaklaşalım.diyelimki aracı stop etmenize gerek kalmadan tekrar lpg ye geçirebiliyorsunuz ve geçirdiniz.bu esnada yol şartlarında bir olumsuzluk oldu.yani tam bir araç sollamak üzeresiniz veya her hangi başka bir olumsuzluk meydana geldi byle bir durumda doğabilecek sonuçları hiç düşündünüzmü?
sizin hatanız şu; zaten deponuzda çok az miktarda lpg kalmış ve siz inatla bu az miktardaki gazdan performans elde etmek istiyorsunuz.bunun size ne yararı olacak
gazınız bittiğinde tekrar lpg ye geçmek için istasyondan dolum yaotırmanız gerekli ve bildiğiniz üzerede dolum yaoılırken kontağınızın kapalı olması gerekmektedir.işte bu nedenden lpg bittiğinde tekrar gaza geçiş için stop şartı yazılıma eklenmiştir.

güvenlikle ilgili sizin aracılığınızla ufak ama bence önemli bir konuya daha değinmek istiyorum.

bir çok müşterimiz lpg kontrol anahtarının yani düğmenin dikkat çekmeyen gözden uzak bir yere yerleşştirilmesini ister.aslında buda yanlıştır.
seyir halindeyken bazen gazın seviyesinin ne olduğunu görmek için düğmeye bakarız ve düğme gizli bir yere konulduğunda ise gzümüzü bir süreliğine yoldan ayırmak zorunda kalırız ve bu esnada yola çıkabilecek bir nesne veya her hangi başka olumsuz bir durum bizi tehlikeye sürükler.
bu açıklamayı yapıta nemsemeyen bir müşterim yolda bir kpeğe çarpınca direk bize gelerek düğmenin yerini değiştirmemizi istedi.
umarım açıklamalarım sizin adın ıza yeterli olmuştur.
saygılarımla.

1135 Mesaj
18 Aralık 2009; 17:24:08 

quote:

merhaba
bahsetmiş olduğunuz durum bir sorun olduğunu gsterir.bu olağan bir durum değil.en kısa sürede olgun lpg ye müracat ederseniz sorununuzu mutlaka çzeceklerdir.
saygılarımla.

olguna 2 haft önce götürdüm baktılar bir sorun yok dediler, pc bağladılar sanırım sürüm güncellediler ama sorun hala devam ediyor

17 Mesaj
18 Aralık 2009; 18:43:11 

Ben buradaki yorumlarda lpg bitince araç stop ediyor diye anlamıştım.
iyi yanlış anlamışım.

daha yeni sayılır yaklaşık 10 gündür kullanıyorum.

aracım chevrolet kalos 1.4 16v otomatik vites

landi renzo kit takıldı.

sabahları hava serin olduğundan yaklaşık 500-750 metre mesafe katedince lpg'ye geçiş yapıyor. onun dışında gün içinde kullanımda
araba çalışınca 20-30 sn de lpg'ye geçiyor.

Seyir halinde iken lpg bitiminde ötmeye uyarı sesi çalıyor. Benzine kendisi geçiş yapıyor. eğer tuşa basarsanız uyarı sesi sona eriyor.
istasyondan lpg dolumu yaptıktan sonra motoru ilk çalıştırınca tekrar tuşlamanız gerekirki yine ikili olarak lpg sistemi çalışmaya başlasın.

motor performansına gelince aracımı en son devirlere kadar zorladım - yokuş düz yol - yüksek devirler - lpg'nin nefesi yetmeyip benzine geçme gibi bir durumu sözkonusu olmadı.

şu an için motor ikaz lambası vs gibi bir durumda olmadı.

Ben orjinal landi renzo dökümanlarında filtre değişimi bakım için 25.000 KM olarak okudum. Takdırdığım servise sorunca 15.000 Km normal rutin bakıma gelirsiniz diye söylediler.

şimdilik paylaşacaklarım bunlar

999 Mesaj
22 Aralık 2009; 19:10:05 

tekrar merhaba.
size ulaşabileceğim bir numara veya araç plakanızı verirseniz sorununuzun kesin çözüme ulaşmasını sağlayabilirim.ve hangi olgun şubesinde montaj yaptırdınız onuda belirtirseniz memnun olurum.bana isterseniz direk numaralarımdan da ulaşabilirsiniz.
saygılarımla.
quote:

olguna 2 haft önce götürdüm baktılar bir sorun yok dediler, pc bağladılar sanırım sürüm güncellediler ama sorun hala devam ediyor

999 Mesaj
22 Aralık 2009; 19:17:08 

merhaba.
öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanmanız dileği ile.
yazdıklarınız gayet normal her hangi bir sorun yok yani emin olunki uzun sürede olmayacak.
filtre konusuna gelince bu tamamen alınan gazın kirlilik oranı ile ilgili bir durum.bazen 2 bin km de bile filtreler tıkana biliyo böyle durumlarla da karşılaştık.sanırım ülkemizdeki gazlar daha kirli bu nedenle sık aralıklarla kontrol ettirmek gerekli.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: skonuk

Ben buradaki yorumlarda lpg bitince araç stop ediyor diye anlamıştım.
iyi yanlış anlamışım.

daha yeni sayılır yaklaşık 10 gündür kullanıyorum.

aracım chevrolet kalos 1.4 16v otomatik vites

landi renzo kit takıldı.

sabahları hava serin olduğundan yaklaşık 500-750 metre mesafe katedince lpg'ye geçiş yapıyor. onun dışında gün içinde kullanımda
araba çalışınca 20-30 sn de lpg'ye geçiyor.

Seyir halinde iken lpg bitiminde ötmeye uyarı sesi çalıyor. Benzine kendisi geçiş yapıyor. eğer tuşa basarsanız uyarı sesi sona eriyor.
istasyondan lpg dolumu yaptıktan sonra motoru ilk çalıştırınca tekrar tuşlamanız gerekirki yine ikili olarak lpg sistemi çalışmaya başlasın.

motor performansına gelince aracımı en son devirlere kadar zorladım - yokuş düz yol - yüksek devirler - lpg'nin nefesi yetmeyip benzine geçme gibi bir durumu sözkonusu olmadı.

şu an için motor ikaz lambası vs gibi bir durumda olmadı.

Ben orjinal landi renzo dökümanlarında filtre değişimi bakım için 25.000 KM olarak okudum. Takdırdığım servise sorunca 15.000 Km normal rutin bakıma gelirsiniz diye söylediler.

şimdilik paylaşacaklarım bunlar

1135 Mesaj
24 Aralık 2009; 22:58:11 

quote:

tekrar merhaba.
size ulaşabileceğim bir numara veya araç plakanızı verirseniz sorununuzun kesin çözüme ulaşmasını sağlayabilirim.ve hangi olgun şubesinde montaj yaptırdınız onuda belirtirseniz memnun olurum.bana isterseniz direk numaralarımdan da ulaşabilirsiniz.
saygılarımla.

ac öncel bey dün itibariyle olgun lpg'ye gittim bahsettiğim sorundan dolayı, bilgisayara bağladılar baktılar falan hata sayfasında sorun cıkmadı, calısan arkadasın biriyle deneme sürüsü yaptık yolda ötmeye basladı geri döndük servise, motorda t seklinde bir aleti değistirdiler, tekrar turladık bu sefer olmadı aradan birgün gecti ama bugün yine yolda tekrarladı.Sorunu ben anlamadım lakin olgun lpgdeki arkadaslar okadar bakmasına ragmen sorunu gideremediler.
Saolsun Hilmi bey iyice ilgilendi ama sorun cözülmedi

148 Mesaj
28 Aralık 2009; 15:50:58 

Aracımda olan problemi hızlı bir şekilde çözdüğü içim izmir olgun otoya teşekkür ederim.Kendi kendine bir süre sonra benzine daha sonra lpg ye geçiyordu sürekli.Sebebi bobinlerden alınan elektrikmiş,devir sensöründen alındığında sorun çözüldü.Tabi bunun teşhisi çok önemli,ben yetkili serviste taktırmıştım 6 kere gitmeme rağmen çözememişlerdi.

Takan yer ve marka gerçekten çok önemli.

182 Mesaj
28 Aralık 2009; 16:11:47 

Sayın öncel selamlar Ankara da yaşıyorum olgun lpg yi aradım regulator ve tankı yerlı takacaklqrını ama garantı kapsamında oldugunu ve de blue dediğiniz kiti takacaklarını soylediler ford ka 1.3 cityaracım var acaba sorun yaşarmıyım ya da bir öneriniz varmıdır bana sistem olaraka sormam ya da yönlendirmem gereken bir konu varmıdır şunu yaptınız mı gibi bir de fiyat olarak pm de atarmısınız bana çok teşekkür ederim ilginize sağolun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemozbektrt -- 28 Aralık 2009; 16:13:08 >

cemozbektrt

2720 Mesaj
28 Aralık 2009; 18:46:16 

Merhaba k7m 8valf motora sahip 99model megane coupe ye hangi sistemi önerirsiniz ayrıca fiyatlarını da ogrenebilirsem sevinirim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1135 Mesaj
28 Aralık 2009; 23:54:15 

quote:

Aracımda olan problemi hızlı bir şekilde çözdüğü içim izmir olgun otoya teşekkür ederim.Kendi kendine bir süre sonra benzine daha sonra lpg ye geçiyordu sürekli.Sebebi bobinlerden alınan elektrikmiş,devir sensöründen alındığında sorun çözüldü.Tabi bunun teşhisi çok önemli,ben yetkili serviste taktırmıştım 6 kere gitmeme rağmen çözememişlerdi.

Takan yer ve marka gerçekten çok önemli.

staars arkadasım sorunun cözülmesine sevindim gecmis olsun

Bende de şöyle bir sorun var; bende de landi renzo blue kit var ankara olgunlarda taktırdım.Araba hareket halindeyken bir an da benzine geciyor ve ötmeye baslıyor, arabayı sağa cekip stop ediyor tekrar calıstırıyorum bu sekilde tekrar lpg'ye geciyor.Bunu gün icinde sürekli yapıyor ve birgün beni katil edecek sürekli sağa cek sağa cek eziyet.
2 defa olguna gittim lakin sorunu cözemediler, sizdeki sorunda mı buydu??

510 Mesaj
29 Aralık 2009; 9:52:53 

Bende bu siralar aracima (Hyundai Accent 1.4 Era Team ABS ) LPG Kit taktirmayi dusunuyorum. Baska bir baslikta arkadaslardan birisi Landi Renzoyu onerdi ama biraz arastirinca enjektor yapisindan dolayi bu kitin dizel araclarda oldugu gibi sesli calistigini ogrendim ve acikcasi biraz sogudum.

Bu ses duzeyi hakkinda bilgi verebilecek arkadaslarin yorumlarina gercekten ihtiyacim var. Yorumlarinizi bekliyorum...

|Gigabyte GA - X48 DS |Intel Core 2 Quad Q9650@4050 Mhz |4x2 GB DDR2 1066 MHz OCZ Platinum |Asus GTX580@GPU: 900 Mhz, Memory: 2200 Mhz |2x200 GB OCZ Vertex LE (RAID0) + 2 x 2 TB Samsung HD203WI + 2x1,5 TB Seagate ST31500341AS |LG GH22NS40 22x8x16x DVD-RW |Creative Audigy 2Zs (Daniel K Mod Driver) |Creative Megaworks THX 550|Cooler Master RC690 |Silverstone Strider 750w ST75F |22" BENQ E2200HD LCD 2 ms|US Robotics USR 9107|16 Mbps ADSL |Windows 7 64 Bit Ultimate

PENTAX k-5
SMC Pentax-F 50mm f/1.7 | SMC Pentax-FA* 300mm f/4.5 ED
Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro | Tamron AF 24-135mm f/3.5-5.6 SP AD Aspherical | Tamron AF 28-75mm f/2.8 SP XR Di LD Aspherical
Kenko Pz-AF 1.5x Teleplus SHQ Auto-Focus Teleconverter | Raynox DCR-250 Super Macro Conversion Lens | Sigma EM-140 DG Macro Ring Flash | Lowepro SlingShot 202 AW

148 Mesaj
29 Aralık 2009; 14:36:22 

quote:

staars arkadasım sorunun cözülmesine sevindim gecmis olsun

Bende de şöyle bir sorun var; bende de landi renzo blue kit var ankara olgunlarda taktırdım.Araba hareket halindeyken bir an da benzine geciyor ve ötmeye baslıyor, arabayı sağa cekip stop ediyor tekrar calıstırıyorum bu sekilde tekrar lpg'ye geciyor.Bunu gün icinde sürekli yapıyor ve birgün beni katil edecek sürekli sağa cek sağa cek eziyet.
2 defa olguna gittim lakin sorunu cözemediler, sizdeki sorunda mı buydu??

Benim sorunum bu şekilde değildi,stop etmiyordu kendi kendine benzine geçip tekrar lpg ye geçiyordu.Sizin sorunda belki elektriği aldığı yerden kaynaklı olabilir,devir sensöründen mi yoksa bobindenmı elektrik alındı,yerini değiştirmeyi dene.

148 Mesaj
29 Aralık 2009; 14:39:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Kuvvet_Mira

Bende bu siralar aracima (Hyundai Accent 1.4 Era Team ABS ) LPG Kit taktirmayi dusunuyorum. Baska bir baslikta arkadaslardan birisi Landi Renzoyu onerdi ama biraz arastirinca enjektor yapisindan dolayi bu kitin dizel araclarda oldugu gibi sesli calistigini ogrendim ve acikcasi biraz sogudum.

Bu ses duzeyi hakkinda bilgi verebilecek arkadaslarin yorumlarina gercekten ihtiyacim var. Yorumlarinizi bekliyorum...

Evet,kaputu açınca ses bariz belli oluyor ama kaput kapalıyken hiç ses gelmiyor ben taktırdım şikayetim yok şu an için.

33 Mesaj
29 Aralık 2009; 18:24:34 

herkese meraba
ac öncel bey benim size bir sorum olacak yanıtlarsanız çok memnun olurum
benim araç passat 1.8t 150hp aracı yeni aldım üzerinde landi renzo kit takılı aldığımda yeni takılmıştı konya bayısı takmıştı ben aracı konyadan alıp gaziantebe geldim.araştırdım burdada bayısı varmış sevindim.bir şikayetim yok ama benim önceki aracımda aynı passat 1.8t 150 hp idi ondada easy jet
marka kit takılıydı 200.000km yol yapıldı tık demedi ondan da çok memnun kaldım.şimdi ikisinide kullanmış biri olarak benim eski araç çok çabuk lpg ye geçiyordu.sabahları kış soğugunda evden çıkınca işyeri 1km. işyerine gelmeden yaklaşık 500-600metrede lpg ye geçiyordu.motor sıcakkende marşa basdıktan hemen sonra geçiyordu.şimdiki arabam ise evden çıkıyorum işyerine geliyorum hala geçmiyor devam ediyorum yaklaşık 2km.gibi geçiyop lpg ye sıcakkende yine birsüre sonra geçiyor 200-250 metre gibi.bende burdaki[gaziantep] servise gittim normal dedi derecesini biraz düşür dedim baktı 40 derece daha aşağı düşüremeyiz dedi ama arabanın kendi sıcaklık göstergesi 60 derecede oluyor lpg ye geçtiğinde acaba sıcaklık istenilen değere geldiğinde birde arada zaman mı var.varsa zaman iptal edilebirmi yada sıcaklık biraz aşağı çekilebilir mi.bizde kısa mesafe gitgel çok olduğu için benzini çok yakıyor.bunun dışında memnun
vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim.

bilal

1135 Mesaj
29 Aralık 2009; 21:38:20 

quote:

Benim sorunum bu şekilde değildi,stop etmiyordu kendi kendine benzine geçip tekrar lpg ye geçiyordu.Sizin sorunda belki elektriği aldığı yerden kaynaklı olabilir,devir sensöründen mi yoksa bobindenmı elektrik alındı,yerini değiştirmeyi dene.

benmki stop etmiyor, yolda giderken benzine geciyor bende tekrar lpg'ye gecirmek icin stop ediyorum

Yane anlayacağınz hareket halindeyken benzine geciyor ve servis bunu cözemedi

999 Mesaj
11 Ocak 2010; 3:15:28 

merhaba.
bu sorunun çözümü gayet basit.küçük bir yol testine çıkarak sorunun kaynağı bulunur işin açıkcası servisin bunu çzememiş olması bana biraz tuhaf geldi.
imzamdaki numaralrdan bana ulaşır veya aracınızın plakasını ve montaj yaptırdığıunız servisi bana bildirirseniz sorununuzun çözümünde size yardımcı olabilirim
saygılarımla.
quote:

benmki stop etmiyor, yolda giderken benzine geciyor bende tekrar lpg'ye gecirmek icin stop ediyorum

Yane anlayacağınz hareket halindeyken benzine geciyor ve servis bunu cözemedi

203 Mesaj
11 Ocak 2010; 13:25:42 

quote:

merhaba

bendede aynısı oluyordu ayara götürdüm düzeldi, yakıt tüketimimde düştü sende bir ayara götrü istersen

...2011 SEAT EXEO STYLE...

34 Mesaj
12 Ocak 2010; 20:01:02 

benim elantrada Landi takılı,gayet de memnunum.Takan bayi Landi 1. kalite,rezzoda 2.malı dedi.Burada başka deniyor.Galiba her bayii benim kit 1.numara diyor

7

395 Mesaj
12 Ocak 2010; 22:27:32 

quote:

Orijinalden alıntı: serozog

benim elantrada Landi takılı,gayet de memnunum.Takan bayi Landi 1. kalite,rezzoda 2.malı dedi.Burada başka deniyor.Galiba her bayii benim kit 1.numara diyor

landi&landi renzo herşeyiyle omegas modeli olarak birbiriyle aynı tek bir fark bile yok.program dahil.tek fark landinin matrix enjektör seçeneğide var,ve oda aynı programla kullanılıyor

FERİŞTAHI_GELDİ

999 Mesaj
12 Ocak 2010; 23:35:39 

merhaba.
bu konuya şu şekilde açıklık getirmek te yarar var sanırım
evet landi ile landi renzo neredeyse birbirinin aynıdır ve tek farkları kullandıkları enjektrlerdir.ancak landi nin standart kullandığı enjektr matrix tir diğer boch marka enjektörü landi renzo kullanır.eğer sizin landi bayiniz bu boch enjektrlerden kullanıyor ise bilinki bu dopru değil.o enjektrü bir şekilde temin etmiş olabilir ancak devamlılığı olmaz buda ilerleyen dnemlerdeki bir sorunda müşterinin maduriyetine neden olabilir.
hangisinin 1 hangisinin 2. kalite olduğu konusuna gelince.
bayi ağları ve piyasadaki payları araştırıldığında zaten sonuç ortaya çıkacakıt.bilindiği üzere landi renzo blue adında 2. bir ürün çıkarttı ve bu ürünle beraber landi ye de gerek kalmadı piyasada iki farklı marka ile var olmak yerine tek markanın iki modeli ile devam etme k kararı alındı.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: by feristah

landi&landi renzo herşeyiyle omegas modeli olarak birbiriyle aynı tek bir fark bile yok.program dahil.tek fark landinin matrix enjektör seçeneğide var,ve oda aynı programla kullanılıyor

34 Mesaj
13 Ocak 2010; 0:06:15 

teşekkür ac öncel

7

395 Mesaj
13 Ocak 2010; 0:12:36 

quote:

bir şeyleri anlatmayaçalışmanız güzel ama bunu konuyu tam olarak anlamadan vede gerekli bilgiye sahip olmadan yapmaya çalışmanız beraberinde saygısızlığıda doğuruyor.bellik ne yazılanları doğru düzgün okumuşsunuz nede konu hakkında yeterli bilgiye sahipsiniz.komik duruma düşeceksiniz ama söylemeden de geçemeyeceğim.landi bir markadır landi renzoda ayrı bir markadır.LANDİ DİYE BAHSETTİĞİNİZ CİHAZ LANDİ RENZO'nun İKİNCİ KALİTESİDİR VE AYNI FABRİKADA ÜRETİLİR.üretici leri aynıdır ama alım gücü düşük kişiler için üretilmiş bir cihazdır.ve montaj fiyatıda landi renzodan 350 ytl daha ucuzdur.saygılarımla.

sayın ac öncel ya siz montajını yaptığınız kiti tanımıyorsunuz.yada tanıyorsunuz ama sırf ticari rant için yalan söylüyorsunuz.çünkü landi&landi renzo birinci ikinci kalite diye bişey yoktur.omegas sistemi ikisindede aynıdır.sizin landi renzoda blue diye bahsettiğiniz sistem ise landide landi plus olarak piyasaya sürülür fakat landi montajını yapan bütün bayiler omegas sisteminde devam ederler.ayrıca landi &landi renzonun kullandığı enjektörler bosch değil med markadır.bosch marka olan şey enjektör raili üstündeki basınç sensörüdür.med markasında eğerki bu işi gerçekten yapanların hepsi bilir bu piyasanın en eskilerinden valf ve bobin üreten en kaliteli firmadır ve landi
bu firmayı satın almıştır.yani enjektörleri landinin kendisi üretmektedir.

FERİŞTAHI_GELDİ

395 Mesaj
13 Ocak 2010; 0:19:37 

quote:

merhaba.
bu konuya şu şekilde açıklık getirmek te yarar var sanırım
evet landi ile landi renzo neredeyse birbirinin aynıdır ve tek farkları kullandıkları enjektrlerdir.ancak landi nin standart kullandığı enjektr matrix tir diğer boch marka enjektörü landi renzo kullanır.eğer sizin landi bayiniz bu boch enjektrlerden kullanıyor ise bilinki bu dopru değil.o enjektrü bir şekilde temin etmiş olabilir ancak devamlılığı olmaz buda ilerleyen dnemlerdeki bir sorunda müşterinin maduriyetine neden olabilir.
hangisinin 1 hangisinin 2. kalite olduğu konusuna gelince.
bayi ağları ve piyasadaki payları araştırıldığında zaten sonuç ortaya çıkacakıt.bilindiği üzere landi renzo blue adında 2. bir ürün çıkarttı ve bu ürünle beraber landi ye de gerek kalmadı piyasada iki farklı marka ile var olmak yerine tek markanın iki modeli ile devam etme k kararı alındı.
saygılarımla.

kullanıcılara yanlış beyanat vermeyi bırakın siz o cevapları verecek kurum veya şahıs değilsiniz.sizi ciddiye alanlar olabilir yazdıklarınıza dikkat edin ve yalan söylemekten vazgeçin eğerki konu ile alakalı bilginiz yoksa saçmalamayı bırakın.landi renzoda veya landide bosch enjektör diye bişey yoktur.basınç sensörü bosch tur.enjektörün markası med dir.ve landinin kendi üretimidir.landi ile landi renzonun farkı landide matrix enjektör seçeneğide vardır ve landi renzoya göre bir üstünlüğüdür.ayrıca kit fiyatı olarak med enjektörlü landi ile matrix enjektörlü landi arasında 100 lira fark vardır.matrix daha pahalıdır.bunu sebebide daha önceki mesajda dediğim gibi med landinin kendi üretimi olduğu için maliyety olarak düşüktür.matrix i piyasada ki taleple dışarıdan aldığı için daha pahalıdır.ve yavaş yavaş matrix i piyasadan çekiyorlar.yani bu iki sistemin birbirine hiçbir üstünlüğü yoktur.ticari ahlaksızlık yapmayın.

FERİŞTAHI_GELDİ

69 Mesaj
13 Ocak 2010; 16:03:49 

C4lerdeki benzin ibresinin sürekli düşmesine bi çözüm bulundu mu acaba?

999 Mesaj
13 Ocak 2010; 16:49:18 

merhaba
by ferıstah
insanları yalancılıkla suçlamadan sanırım sizin ciddi bir araştırma yapmanız gerekiyor.ancak tartışmayı uzatmakta hiç bir yarar görmediğimden size birdaha cevap vermeyeceğimi bilmenizi istiyorum.ben enjektrler arasındaki farkı anlatmak için kullacıların anlayacağı şekilde ifade etmeyi uygun grüdüğümden boch ve matrix diye belirttim.peki madem lani renzo ile landi arasında hiç bir fark yokta neden otomobil üreticileri ile avrupada ve türkiyede tüm anlaşmaları landi renzo markasıyla yapıyorlar hiç düşündünüzmü.
yazılarıma ve fikirlerime yalancılık yakıştırmazı yapmanız beni yalancı yapmaz ama sizi saygısız yapar.birilerine bir hitamda bulunmadan önce o kişiyi daha iyi tanımaya ve anlamaya çalışın derim.
topiği açma amacımın dışına çıkan bu yazılardan ötürüde tüm kullanıcardan özür diliyorum.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: by feristah

kullanıcılara yanlış beyanat vermeyi bırakın siz o cevapları verecek kurum veya şahıs değilsiniz.sizi ciddiye alanlar olabilir yazdıklarınıza dikkat edin ve yalan söylemekten vazgeçin eğerki konu ile alakalı bilginiz yoksa saçmalamayı bırakın.landi renzoda veya landide bosch enjektör diye bişey yoktur.basınç sensörü bosch tur.enjektörün markası med dir.ve landinin kendi üretimidir.landi ile landi renzonun farkı landide matrix enjektör seçeneğide vardır ve landi renzoya göre bir üstünlüğüdür.ayrıca kit fiyatı olarak med enjektörlü landi ile matrix enjektörlü landi arasında 100 lira fark vardır.matrix daha pahalıdır.bunu sebebide daha önceki mesajda dediğim gibi med landinin kendi üretimi olduğu için maliyety olarak düşüktür.matrix i piyasada ki taleple dışarıdan aldığı için daha pahalıdır.ve yavaş yavaş matrix i piyasadan çekiyorlar.yani bu iki sistemin birbirine hiçbir üstünlüğü yoktur.ticari ahlaksızlık yapmayın.

999 Mesaj
13 Ocak 2010; 16:52:22 

merhaba.
bunun bir kaç yntemini uygulayan firmalar var ancak benim tavsiyem benzin deponuzu sürekli ful tutmanız olacaktır.bylelikle her gaz alışınızda aldığınız 5-10 tl lik benzinle bir sorun da olmayacak ve benzin gstergenizde bitti diye size ikaz vermeyecektir.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: engin_eer

C4lerdeki benzin ibresinin sürekli düşmesine bi çözüm bulundu mu acaba?

69 Mesaj
13 Ocak 2010; 17:48:39 

Her gaz alısımızda benzın almamız gerekıor bu durumda bu da zor bı durum kı ztn 5-10 tl.lık benzın alınca gostergede degısıklık olmuyor sanırım bu da lıtre olarak az olmasından kaynaklanıyor. Bu duruma landı renzo olarak bı cozumlerı yok mu? Sureklı benzın ısıgı yanıyor ve arac her calıstıgında yakıt sevıye uyarısı verıyor . Buna nasıl bı cozum bulunabılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_eer -- 13 Ocak 2010; 17:49:39 >

1 Mesaj
15 Ocak 2010; 16:28:47 

BENİM 1,2 16 V PALİO model arabam var soz zamlardan sonra lpg düşünmeye başladım.landi renzo ile zavoli arasında gidip geliyorum bu modele hangi markayı önerirsiniz.Bazıları 1,2 arabaya lpg taktırılmaz diyor. benim de kafam çok karıştı benzin km ortalama250 kuruş yakıyor. lpg de ne kadar düşer pek bilgim yok. Ayrıca landi renzo yu diğerlerine göre sesli çalıştığını söyleyen forumdaki arkadaşlar okudum. Beni bilen palio 1,2 de deneyen bir arkadaş aydınlatırsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

999 Mesaj
15 Ocak 2010; 16:47:51 

merhaba.
aracınızın motor gücü ne olursa olsun lpg dnüşümden sonra yaklaşık olarak %40 lık bir tasarrufunuz olur.bu güne kadar bir çok 1.2 palio montajımız oldu ve müşterilerimizde memnun.bu nedenle sizede lpg yi tavsiye ederim.marka konusuna gelince size landi renzo nun blue modelini öneririm.blue düşük kapasiteli araçlar için üretilmiş ekonomik bir modeldir.bütçenizide zorlamamış olursunuz.
ses şikayetine gelince ; enjektörün sesiz olmasını istiyorsanız iki seçeneğiniz var birincisi kaliteyi düşürmek ikincisi ise prins.malum prins in fiyatıda 2100tl. landi renzonun enjektrü evet biraz ses yapar ama bu sizi kullanım esnasında rahatsız edecek boyutta bir ses değildir ancak prins le eş değer teknik verilere sahip bir enjektrdür ve landi renzoyu bu derecede kaliteli ve her araç gurubunda sorunsuz kılan en nemli zelliği enjektrleridir.
yinede taktir sizin.saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: takala

BENİM 1,2 16 V PALİO model arabam var soz zamlardan sonra lpg düşünmeye başladım.landi renzo ile zavoli arasında gidip geliyorum bu modele hangi markayı önerirsiniz.Bazıları 1,2 arabaya lpg taktırılmaz diyor. benim de kafam çok karıştı benzin km ortalama250 kuruş yakıyor. lpg de ne kadar düşer pek bilgim yok. Ayrıca landi renzo yu diğerlerine göre sesli çalıştığını söyleyen forumdaki arkadaşlar okudum. Beni bilen palio 1,2 de deneyen bir arkadaş aydınlatırsa sevinirim

999 Mesaj
15 Ocak 2010; 16:56:08 

merhaba
konuyu şu şekilde açarsak sanırım daha anlaşılır olacak.
bu sorunun en kolay yntemi benzin deponuzu ful tutmak.deponuzun ful olması durumunda; bir depoluk yakıt la diyelimki ortalama 600 km yol yapıyor iseniz bylelikle aracınız size 600 km boyunca seviye uyarısı vermeyecektir .verdiği anda da alacağınız bir miktar benzinle seviye yine ful durumuna gelecek ve şikayetiniz ortadan kalkacaktır.yani her gaz alışınızda bir miktar benzin almaya gerek yok her 600 km de bir benzin almanız gerekecek.
umarım yardımcı olabilmişimdir.
saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: engin_eer

Her gaz alısımızda benzın almamız gerekıor bu durumda bu da zor bı durum kı ztn 5-10 tl.lık benzın alınca gostergede degısıklık olmuyor sanırım bu da lıtre olarak az olmasından kaynaklanıyor. Bu duruma landı renzo olarak bı cozumlerı yok mu? Sureklı benzın ısıgı yanıyor ve arac her calıstıgında yakıt sevıye uyarısı verıyor . Buna nasıl bı cozum bulunabılır.

13 Mesaj
20 Ocak 2010; 14:25:45 

bizde 2 tane renault araça taktırdık landi renzo olgun lpg küçükyalıda gayette memnunuz.

biri 2003 megane 1.6.16v
diğeri 2000 clio hb 1.6

ikisinede omega serisi takıldı.hem takılması sırasında hemde takıldıktan sonraki servis ağı çok iyi...

999 Mesaj
30 Ocak 2010; 2:06:55 

merhaba
landi renzo kullacıları yaşadıkları bir sorun olduğu taktirde öncelikle servislerine ve çzülememesi durumunda da bize veya olgun oto yetkililerine ulaşırlarsa hiç bir maduriyetlerinin olmayacağından emin olabilirler.
saygılarımla
quote:

Orijinalden alıntı: olajuwon

bizde 2 tane renault araça taktırdık landi renzo olgun lpg küçükyalıda gayette memnunuz.

biri 2003 megane 1.6.16v
diğeri 2000 clio hb 1.6

ikisinede omega serisi takıldı.hem takılması sırasında hemde takıldıktan sonraki servis ağı çok iyi...

1135 Mesaj
31 Ocak 2010; 0:16:19 

quote:

merhaba

bu sorunum vardı aylar öncesinde olgun lpg'ye 2 kez gitmeme rağmen cözememislerdi.Gösterdm yanlıs gösteriyordu onun icin gittim samandıra arzalıymıs samandırayı değistirdiler.Samandıra değisince nasıl oldu anlamadım ama cok sükür sorunum cözüldü masallah.Artık sürekli benzine gecmiyor cok sükür

Sorunum cözülene kadar tek kurus para almadı ankara olgun bayisi, Hilmi Bey'e de cok tesekkür ederim ilgisi icin

17 Mesaj
1 Şubat 2010; 15:42:45 

Sayın Ac Öncel, aracım Astra H 1.6. aracıma 1 hafta önce Ankara Opis yetkili servisinde landi renzo opel orijinal kit takıldı. Sorunum, araç benzinden Lpg'ye geç geçiyor. Servise götürdüm geçiş ısısını 40 dereceden 25 dereceye düşürdüler ama hala 2,5-3 km sonra geçiyor. Soğuk havalarda normal dedim ama hava sıcakken de aynı durum. Hatta motor sıcakken bile aynı. Bilgisayarda herhangi bir sorun gözükmüyor dediler. Bu normal bir durum mudur? İyi çalışmalar dilerim.

265 Mesaj
1 Şubat 2010; 22:22:05 

Sayın Arkadaşlar,

Landi Renzo Omega ile Landi Renzo Blue nasıl ayırdederiz? Bir araca takılmış kitin hangisi olduğunu nasıl anlarız?

Bir de aralarındaki fark nedir, cevaplayabilecek var mı?

selamlar.

569 Mesaj
1 Şubat 2010; 23:49:12 

quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Sayın Arkadaşlar,

Landi Renzo Omega ile Landi Renzo Blue nasıl ayırdederiz? Bir araca takılmış kitin hangisi olduğunu nasıl anlarız?

selamlar.

İlk bakışta anlamak için omega'nın ecu'sunda CNG ibaresi yer aldığını söyleyebilirim. Yani ekstra olarak doğalgaz uyumluluğu söz konusu ve daha kalın bir ünite. Enjektörün dış plastik aksam omega'da siyah iken blue'da adı üzerinde mavi. İkisinde de enjektör MED marka ama omega'da enjektörü süren sensör Bosch iken blue kitinde Landi Renzo'nun kendi üretimi.

Resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svevo -- 1 Şubat 2010; 23:57:58 >

999 Mesaj
5 Şubat 2010; 0:14:37 

merhaba..
çok kafa karıştırmanıza gerek yok ikisini ayır etmek için enjektrlere bakmanız yeterli.enjektr mavi renkte ise sisteminiz blue siyah ise omegas dır.
saygılarımla.
quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Sayın Arkadaşlar,

selamlar.

999 Mesaj
5 Şubat 2010; 0:20:55 

merhaba.
araç sıcakken geçişin bu kadar geç olması normal değil tabikide.sistem su sıcaklığı ayarlanan geçiş sıcaklığa geldiğinde lpg ye geçer bunun geç olmasının ana iki nedeni olabilir.1.si ısı sensrünün ısıyı eksik algılaması 2.si de regülatrün geç ısınmasıdır.sorununuz hala çzülmedi ise ankara olgun otodan yardım isteyin onlar bu konularda servise gre çok daha bilgili ve tecrübelidirler.hilmi beye de selamlarımı iletin.
saygılarımla
quote:

Orijinalden alıntı: ugurcetin19

Sayın Ac Öncel, aracım Astra H 1.6. aracıma 1 hafta önce Ankara Opis yetkili servisinde landi renzo opel orijinal kit takıldı. Sorunum, araç benzinden Lpg'ye geç geçiyor. Servise götürdüm geçiş ısısını 40 dereceden 25 dereceye düşürdüler ama hala 2,5-3 km sonra geçiyor. Soğuk havalarda normal dedim ama hava sıcakken de aynı durum. Hatta motor sıcakken bile aynı. Bilgisayarda herhangi bir sorun gözükmüyor dediler. Bu normal bir durum mudur? İyi çalışmalar dilerim.

17 Mesaj
5 Şubat 2010; 0:35:22