Şimdi Ara

sıralı sistemde neden landi renzo (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
7
Favori
169.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU TOPİC DE FİRMA YETKİLİSİ VAR MI ACABA?

BİR SORUM DAHA OLACAK.ŞAMANDRA DEĞİŞİMİ İÇİN DEPONUN BOŞ MU OLMASI GEREKİYOR?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahakanki -- 24 Eylül 2009; 20:04:03 >
  • BU FORM SAYFASI ÖLMÜŞ ÖLMÜŞ
  • şamandıra değişimi için tankınızın boş olması gerekmektedir.ancak anladığım kadarı ile sizin sorununuz şamandıradan ziyade sensrle ilgili yani değişmesi gereken şamandıra değil sensr.bu nedenle gazınızın bitik olmasına gerek yok.saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: bahakanki

BU TOPİC DE FİRMA YETKİLİSİ VAR MI ACABA?

BİR SORUM DAHA OLACAK.ŞAMANDRA DEĞİŞİMİ İÇİN DEPONUN BOŞ MU OLMASI GEREKİYOR?
  • aracım fiat albea 1.2 8v LANDİ RENZO mavi enjektörlerle lpg dönüşümü yaptırdım.fakat usta ne yaptıysa yakıt değerlerimi 15 krş un altına düşüremedi.aracım için yakıt parametrelerine(ayar değerlerine) ihtiyacım var.yardımcı olabilecek biri var mı acaba.
  • merhaba.
    öncelikle aracınızın benzin tüketimini net olarak hesaplayınız eğer lpg ile 150 kr yakılan güzergahta benzinde 250 kr harcıyor iseniz yakıt değerleriniz gayet normal demektir.yani tasarrufunuz %40 ın altında kalıyor ise çözüm arayın bu oranlardaki tasarruf sizin ara iin uygundur.
    konu hakkında gerekli lçümleri yazdıktan sonra tekrar bilgilendiriseniz gerekli desteği sağlayabilirim.
    saygılarımla.
    quote:

aracım fiat albea 1.2 8v LANDİ RENZO mavi enjektörlerle lpg dönüşümü yaptırdım.fakat usta ne yaptıysa yakıt değerlerimi 15 krş un altına düşüremedi.aracım için yakıt parametrelerine(ayar değerlerine) ihtiyacım var.yardımcı olabilecek biri var mı acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ac öncel

merhaba.
    öncelikle aracınızın benzin tüketimini net olarak hesaplayınız eğer lpg ile 150 kr yakılan güzergahta benzinde 250 kr harcıyor iseniz yakıt değerleriniz gayet normal demektir.yani tasarrufunuz %40 ın altında kalıyor ise çözüm arayın bu oranlardaki tasarruf sizin ara iin uygundur.
    konu hakkında gerekli lçümleri yazdıktan sonra tekrar bilgilendiriseniz gerekli desteği sağlayabilirim.
    saygılarımla.
    quote:

aracım fiat albea 1.2 8v LANDİ RENZO mavi enjektörlerle lpg dönüşümü yaptırdım.fakat usta ne yaptıysa yakıt değerlerimi 15 krş un altına düşüremedi.aracım için yakıt parametrelerine(ayar değerlerine) ihtiyacım var.yardımcı olabilecek biri var mı acaba.

aracım benzinde 20 krş yakardı.şimidi lpg de ise 15-16 krş. yakıyor.

• bir kereliğine mahsus benzin deponuzu doldurarak benzindeki net tüketim miktarını bulunki konunun ucu açık kalmasın ve net rakamlarla sonuca gitmeye çalışalım.birde aracınıza takılı olan lpg enjektrlerin 75 kw lık yeşil enjektör olup olmadığını kontrol ettirin.(enjektörler açıkta ise kendinizde anlayabilirsiniz enjektrlerin ortasındaki küçük kapak rengi yeşil olmalı )eğer siyah renkli ise bu 110 kw lık enjektr kullanılmış demektir.dolayısı ilede buda sizin yakıt değerinizi yükseltebilir.
    saygılarımla
    quote:

quote:

merhaba.
    saygılarımla.
    quote:

• quote:

bir kereliğine mahsus benzin deponuzu doldurarak benzindeki net tüketim miktarını bulunki konunun ucu açık kalmasın ve net rakamlarla sonuca gitmeye çalışalım.birde aracınıza takılı olan lpg enjektrlerin 75 kw lık yeşil enjektör olup olmadığını kontrol ettirin.(enjektörler açıkta ise kendinizde anlayabilirsiniz enjektrlerin ortasındaki küçük kapak rengi yeşil olmalı )eğer siyah renkli ise bu 110 kw lık enjektr kullanılmış demektir.dolayısı ilede buda sizin yakıt değerinizi yükseltebilir.
    saygılarımla
    quote:

quote:

merhaba.
    saygılarımla.
    quote:

aracımı yeni kullanıyor değilim.iki yılı geçti ki km de 20 krş yaktığını biliyorum ve emin olmanın ötesindeyim diyebilirim.evet enjektörlerim belirttiğiniz gibi yeşil.zaten takan usta da bunu belirtmişti.zaten siyeh enjektörler daha pahalı onlar takıldıysa fiyatından belli ederdi.

• Peki Landi Renzo nun mavi enjektörleri kaç kw lık. Bir bilen varmıdır.
  • merhabalar ac öncel
    benim aracım 2009 chevrolet cruze 1.6 16 valf ecotec motor. 113 hp
    bursada chevrolet bayisi aynı zamanda landi renzo servisi ben aracıma lpg sistemi taktırmak istiyorum.
    takacakları kitin landi renzo olacağını söylediler.
    ancak aracın garantisi bitmediği için bazı tereddütlerim var.
    servisten bana landi renzonun bu konuda garanti verdiğini söylediler.
    sizce bu bayi bu kiti gerekli özenle takabilir mi. ve ben ileriki dönemlerde oluşabilecek sıkıntılarda problem yaşarmıyım.
    sizce bu kit benim aracım için uygunmudur.
    çünkü GM bu araca lpg sistemlerinin kesinlikle uygun olmadığı konusunda israrcı. bu konuda bir kaç görüşme yaptım.
    Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
  • merhaba.öncelikle bir konuya açıklık getireyim landi renzo ile gm arasında bir anlaşma varavrupada tüm gm lere landirenzo montajı yapılmaktadır.türkiye ayağında ise bu anlaşmaya opel dahil oldu bu herkezce bilindiği gibi internetten de haberin detaylarına ulaşabilirsiniz.dolayısı ile aracınıza landi renzo montajı yaptırmanızda hiç bir sakınca yok.
    saygılarımla.
    quote:

Orijinalden alıntı: ilkanterzi

merhabalar ac öncel
    benim aracım 2009 chevrolet cruze 1.6 16 valf ecotec motor. 113 hp
    bursada chevrolet bayisi aynı zamanda landi renzo servisi ben aracıma lpg sistemi taktırmak istiyorum.
    takacakları kitin landi renzo olacağını söylediler.
    ancak aracın garantisi bitmediği için bazı tereddütlerim var.
    servisten bana landi renzonun bu konuda garanti verdiğini söylediler.
    sizce bu bayi bu kiti gerekli özenle takabilir mi. ve ben ileriki dönemlerde oluşabilecek sıkıntılarda problem yaşarmıyım.
    sizce bu kit benim aracım için uygunmudur.
    çünkü GM bu araca lpg sistemlerinin kesinlikle uygun olmadığı konusunda israrcı. bu konuda bir kaç görüşme yaptım.
    Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

• LANDI RENZONUN ENJEKTORLERI BIRAZ SES YAPIYORMUS DOGRUMU ACABA
  • quote:

Orijinalden alıntı: amcaweb55

Peki Landi Renzo nun mavi enjektörleri kaç kw lık. Bir bilen varmıdır.

diğer markaların aynı renk enjektörleri kaç kw sa bu da öyle.60 kw diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: advan

LANDI RENZONUN ENJEKTORLERI BIRAZ SES YAPIYORMUS DOGRUMU ACABA

evet braz sesli fakat bu ses araç içerisinden duyulmayacak derecede az.rolantide bile duyulmuyor.hele gaza dokununca asla duyulmuyor.sorun yok o konuda çünkü motorun desibeli enjektörlerinkinden daha fazla
  • merhaba
    landi renzonun mavi enjektrlü yani blue modelinin iki tip enjektörü vardır bunlardan birincisi yeşil başlıklı olan 75 kw ya diğeri siyah başlıklı olan ise 110 kw ya kadar besleyebilmektedir.
    saygılarımla
    quote:

Orijinalden alıntı: amcaweb55

Peki Landi Renzo nun mavi enjektörleri kaç kw lık. Bir bilen varmıdır.
  • merhaba.
    enjektör konusu açılmışken önemli bir noktaya değinmek istiyorum.

bu gün piyasada onlarca sıralı sistem bulunmaktadır ancak bunların sadece bir kaç tanesi gerçek anlamıyla enjektr kullanmaktadırlar(landi renzo,prins,teleflex mtm gibi).diğer markların kullnadıkları selonoid vana lara enjektr demek doğru değildir.
    piyasada ençok kullanılan valtek tip dediğimiz gaz dağıtıcılarıda bu valf sınıfına girerler.bu tipler enjektr değidir. gaz dağıtım kütüğünün üzerine silindir adeti kadar yerleştirilmiş valfler aracılığı ile yakıtın gidiş yolunun açılıp kapanması sağlanır başkada bir özelliği yoktur.çıkış uçlarının iç çapını daraltıp genişleterekte çıkacak gazın miktarı belirlenmişş olur yani gayet basit ve birçok aracın teknik kapasitesine görede ilkel kalan sistemlerdir.(maliyeti tahmin edemeyeceğiniz kadar da düşüktür)işte bu nedenle bu tip enjektrlere sahip markalar komu oyuna göre ucuz olup maliyeti düşünüldüğünde pahalı sistemlerdir.bir çok kullanıcının sorduğu ucuz ile pahalı sistemler arasındaki farkların en başta geleni de budur.bu nedenle bunu tüm kullanıcıların bilmesi gereklidir.

ses olayına gelince aslında tüm benzin enjektrleride sesli çalışırlar ancak bu sesi biz motor sesiyle özleştirdiğimiz için farkına bile varmayız.landi renzonun enjektrleri biraz sesli çalışır ancak bu ses sadece rolantide ve kaput açık iken duyulabilen bir sestir.kullanım esnasında asla rahatsızlık vermez.ama gerçek bir enjektördür ve benzin enjektrlerinizle 8000 devre kadar dahi bire bir uyumlu çalışabilirler.işte bu nedenlede tüm araç guruplarında her hangi bir arıza lambası veya başka bir soruna neden olmadan çalışabilmektedirler.

saygılarımla.
    quote:

• SN ONCEL PEKİ LANDİRENZONUN SİYAH ENJEKTORLERİ NE OLUYOR SİZİN BAHSETTİGİNİZ GİBİ HIZLI DEGİL DİGER MARKALARIN KULLANDIGI İLE AYNI MI OLUYOR
  • 1 yıldır stiloda landirenzo takılı ve 1 kere stop etme tekleme bilmemmne gibisinden en ufak sorunla karşilaşmadım.Kullanan birisi olarak söylüyorum tıkır tıkır işliyo.Burada kullanıpta sorun yaşayan warsa önemli olan odur.Yoksa hiç bi firma kendine bizim markamız kötü demez bunu diyorum çünkü buradaki arkadaşlar genellikle sanki amaçları kötülemek veya kötü olduğunu kabul ettirmeye çaliştiklarini hissettim.Tekrar söylüyorum aracın enjektörleri çok sesli çalişiyor doğru çıt çıt çıt vuruyo ama araç ilerlemeye başladıktan sonra duyulmuyor bile hatta arabanın içinde çalışır durumda otururkende duymuyorsunuz ama yanınızdan biri geçerse noluyo bu ses ne diye bakarmı bakarr. Gidişindende yakışındanda sorunsuzlugundanda memnunum.Digerlerini kullanmadığım için bişey söyleyemicem ama benim tespitlerim bunlar...
  • bu gün piyasada onlarca sıralı sistem bulunmaktadır ancak bunların sadece bir kaç tanesi gerçek anlamıyla enjektr kullanmaktadırlar(landi renzo,prins,teleflex mtm gibi).diğer markların kullnadıkları selonoid vana lara enjektr demek doğru değildir.
    Sayın öncel kısaca mmt dediğiniz marka hangisidir merak ettim.
  • quote:

merhaba.
    enjektör konusu açılmışken önemli bir noktaya değinmek istiyorum.

bu gün piyasada onlarca sıralı sistem bulunmaktadır ancak bunların sadece bir kaç tanesi gerçek anlamıyla enjektr kullanmaktadırlar(landi renzo,prins,teleflex mtm gibi).diğer markların kullnadıkları selonoid vana lara enjektr demek doğru değildir.
    piyasada ençok kullanılan valtek tip dediğimiz gaz dağıtıcılarıda bu valf sınıfına girerler.bu tipler enjektr değidir. gaz dağıtım kütüğünün üzerine silindir adeti kadar yerleştirilmiş valfler aracılığı ile yakıtın gidiş yolunun açılıp kapanması sağlanır başkada bir özelliği yoktur.çıkış uçlarının iç çapını daraltıp genişleterekte çıkacak gazın miktarı belirlenmişş olur yani gayet basit ve birçok aracın teknik kapasitesine görede ilkel kalan sistemlerdir.(maliyeti tahmin edemeyeceğiniz kadar da düşüktür)işte bu nedenle bu tip enjektrlere sahip markalar komu oyuna göre ucuz olup maliyeti düşünüldüğünde pahalı sistemlerdir.bir çok kullanıcının sorduğu ucuz ile pahalı sistemler arasındaki farkların en başta geleni de budur.bu nedenle bunu tüm kullanıcıların bilmesi gereklidir.

ses olayına gelince aslında tüm benzin enjektrleride sesli çalışırlar ancak bu sesi biz motor sesiyle özleştirdiğimiz için farkına bile varmayız.landi renzonun enjektrleri biraz sesli çalışır ancak bu ses sadece rolantide ve kaput açık iken duyulabilen bir sestir.kullanım esnasında asla rahatsızlık vermez.ama gerçek bir enjektördür ve benzin enjektrlerinizle 8000 devre kadar dahi bire bir uyumlu çalışabilirler.işte bu nedenlede tüm araç guruplarında her hangi bir arıza lambası veya başka bir soruna neden olmadan çalışabilmektedirler.

saygılarımla.
    quote:

Hakiki lpg enjektörü terimini bu forumda ilk olarak BRC bayilerinden okumuştum BRC'yi yazmayımı ututunuz yoksa Valtek dediğiniz enjektörlerimi kullanıyorlar konu hakkında bilgilendirirmisiniz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.