Şimdi Ara

sıralı sistemde neden landi renzo (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
7
Favori
169.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 suzuki swift aracım var 1.2 94 beygir k12b dohc motor olarak geçiyor. landirenzo düşünüyorum sizce en uygun kit hangisi olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: renovatio_85

2012 suzuki swift aracım var 1.2 94 beygir k12b dohc motor olarak geçiyor. landirenzo düşünüyorum sizce en uygun kit hangisi olur acaba?

Omegas Plus aracınız için yeterli olur.
  • bende de 2000 model fiat brava ve landi renzo blue kit var ve bir sorunum var.sorunum şöyle;

bundan yaklaşık bir ay önce araç bezinden lpg ye geçmiyordu ve servise gittim.orada bilgisayara taktılar ve sadece bilgisayardan lpg ye geçmeme sorununu hallettiler.programın da yeni versiyonunu yüklediler.hatta bunlar için de para almadılar bile.

bir iki güne kadar her şey yolunda iken yine benzinden lpg ye geçmemeye başladı.arabayı çalıştırınca tam gaza geçerken araba stop ediyordu.sanki rölantide gaz az geliyordu.ben de kaputu açtım, bir iki yeri yokladım, ardından aracı çalıştırıp yüksek devirde (40 000) gaza geçmesini bekledim ve gaza geçti.2 gün kadar ilk çalıştırışta böyle yüksek devirde tutarak gaza geçirdim ancak bugün artık o da yemedi.bir türlü gaza geçmedi.hatta yeniden kaputu açtım, baktım, sanki bana bir yerden gaz kaçırıyor gibi geldi.hani mutfak tüplerinin ağzına köpük sürersiniz de o köpüğün patlama sesleri gelir ya, onun gibi sesler duydum.iyice şüphelendim.acaba başına bu tür bir şey gelen birileri var mı?

şimdi servis de 150 km mesafede.bilgisayarlı sistem de olduğundan başka türlü sorunu tanımlayamıyorlar.sanırım yine bize servis yolu göründü.

• evet servise gittim ve usta çalıştırdı, araba gaza geçmedi ve direk gitti ecu ünitesini açtı.soketleri çıkardı ve baktık ki soketlerde bir yuva yanmış.zaten soketler sarı ve belli ediyor kendini.hemen 2 dakikada araya bir kablo sıkıştırıp diğerlerini de sıktı.para bile almadı.
  • Arkadaşlar acil yardım ecu arızalandı söküp servise yolladım sonra aracımı çalıştırmaya çalıştım benzinde çalışmadı lpg ecusu sökükken benzinde çalışmazmı yoksa başkabir arızamı var cevap için şimdiden teşekürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsnn

Arkadaşlar acil yardım ecu arızalandı söküp servise yolladım sonra aracımı çalıştırmaya çalıştım benzinde çalışmadı lpg ecusu sökükken benzinde çalışmazmı yoksa başkabir arızamı var cevap için şimdiden teşekürler

Aracın beyninden gelen kablo ECU ya takılır. O kabloyu tekrar beyin üzerine takmanız gerekiyor. Bu şekilde çalışması gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunismail

quote:

Arkadaşlar acil yardım ecu arızalandı söküp servise yolladım sonra aracımı çalıştırmaya çalıştım benzinde çalışmadı lpg ecusu sökükken benzinde çalışmazmı yoksa başkabir arızamı var cevap için şimdiden teşekürler

Aracın beyninden gelen kablo ECU ya takılır. O kabloyu tekrar beyin üzerine takmanız gerekiyor. Bu şekilde çalışması gerekir.

Teşekkür ederm bir an korktum:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederm bir an korktum:)

Korkmayın sorun yok.

• Benim palio marka 2001 model arabama landirenzo lpg taktırıyorum.
    Tek nokta dediler ama sıralı takacaklarını söylediler. Olabilir mi?
    ateşleme sistemi elktronik miş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalvaçli

Benim palio marka 2001 model arabama landirenzo lpg taktırıyorum.
    Tek nokta dediler ama sıralı takacaklarını söylediler. Olabilir mi?
    ateşleme sistemi elktronik miş.

Evet sıralı oluyor bir sorun olmaz.
  • Landi Renzo Omegas Plus kiti yağlama ünitesiyle kullanan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

Landi Renzo Omegas Plus kiti yağlama ünitesiyle kullanan var mı?

Yağlama ünitesi sanırım sadece prins ve telefleks lpg kitlerinde var.
  • quote:

quote:

Landi Renzo markasındada var onlarda kullanıyorlar bu teknolojiyi..
  • quote:

quote:

Landi renzo'da da bu sistem mevcut
  • quote:

quote:

quote:

Landi Renzo markasındada var onlarda kullanıyorlar bu teknolojiyi..

öncelikle merhaba
    Landi Renzo Omegas Plus kiti yağlama ünitesi olarak flashlube valve saver yaglama sistemini kulanmaktadır.
  • önceki aracım atikerdi .diğer markaları bilmem şimdi aracım landi renzo .atikeri mumla arıyorum.hem çok az gidiyor. hem göstergesi anlamsız çalışıyor.gazla mı benzinlemi gittiği belli deil. bide gaz aldıktan sonra otomatik gaza geçmiyor. düğmeye basacaksın falan filan. ah atiker ah...o kadar kötülerler oysa..bir de 1650 para say. daha yeni fikrimdeişir mi bilmem. 16. motor uzun yolda 270 km gidermi arkadas. aynı motor 330 yapıyordum en az atikerle
  • 2 yıl önce landi renzonun 1300 TL lik kitinden taktırdım (modelini bilmiyorum). Sorunsuz çalışıyor. Ama bu süreçte hiç yazılım güncelletmedim. Sizce güncelleme gerekirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe80

önceki aracım atikerdi .diğer markaları bilmem şimdi aracım landi renzo .atikeri mumla arıyorum.hem çok az gidiyor. hem göstergesi anlamsız çalışıyor.gazla mı benzinlemi gittiği belli deil. bide gaz aldıktan sonra otomatik gaza geçmiyor. düğmeye basacaksın falan filan. ah atiker ah...o kadar kötülerler oysa..bir de 1650 para say. daha yeni fikrimdeişir mi bilmem. 16. motor uzun yolda 270 km gidermi arkadas. aynı motor 330 yapıyordum en az atikerle

öncelikle merhaba

arcınızın otogaz ayarlarını tekrar yaptırın. otogaz hesabını litre olarakmı hesaplıyorsunuz yoksa para olarakmı hesaplıyorsunuz para olarak hesaplıyorsanız .önce bunu ögrenmemiz lazım. sizin yakıtınızı tam olarak ölcmek icin önce dogru bilgiye sahib olmak lazım arcınızın gazı bitikten sonra size ikaz verdigi an siz ikaz sesini kesmek icin dügmeye basıyorsanmız tabiki tekrar gaz aldıktan sonra dügmeden gaza gecmek icin komut vermeniz lazım bu tüm italyan markallarında böyledir .sizin sorunlarınızı daha net cözebilmemiz icin .bize özelden telefon bilgilerinizi ve ikamet etiginiz ile bize yazarsanız sizi en yakın servisimize yönlendire biliriz iyi günler

• sanırım bıraz acımasız davrandık. atikerede kırmızı yandığında lpg bitti demekti. arkadas l.renzoda öle olmadığını biterse sürekli ikaz verdiğini söyledi.demek ki daha bitmedi.daha ilk kullanımım.bir defa gaz koydum arabayı yenı aldım.şuan kırmızı eğer gaz bitmedi demekse atikerden iyi gidiyor. cevabınız için teşekkürler.daha deneyip göreceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe80

sanırım bıraz acımasız davrandık. atikerede kırmızı yandığında lpg bitti demekti. arkadas l.renzoda öle olmadığını biterse sürekli ikaz verdiğini söyledi.demek ki daha bitmedi.daha ilk kullanımım.bir defa gaz koydum arabayı yenı aldım.şuan kırmızı eğer gaz bitmedi demekse atikerden iyi gidiyor. cevabınız için teşekkürler.daha deneyip göreceğiz

LPG tüpünüzün simit depo veya tank tipi olmasına göre, bir de şamandıranızın ayarına göre kırmızı yandıktan sonra ikaz sesi gelene kadar 65-100 km arası gidebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.