Şimdi Ara

Samsung Pay ilk altı ayda 5 Milyon kullanıcıya ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung Pay ilk altı ayda 5 Milyon kullanıcıya ulaştı 

Ödeme sistemleri geçtiğimiz yılın popüler konularından birisiydi. Bir çok şirketin bu alanda atılımlar yapması pazarı kızıştırırken Samsung'da kendi ödeme sistemiyle konuya dahil olmuştu. Güney Kore ve ABD'de hizmet vermeye başlayan hizmet aradan geçen 6 aylık sürenin ardından iyi bir iş çıkarmış gibi görünüyor.

Paylaşılan rapora göre Samsung Pay kullanıcı sayısı 5 Milyon barajını aşmış durumda. Bu kullanıcıların 6 ay içerisinde yaptığı toplam alışveriş hacmi ise 500 Milyon dolar olarak açıklandı. Kaba bir hesapla Samsung Pay'de kullanıcı başına ortalama harcamanın 100 dolar olduğunu söyleyebiliriz. Bu da hizmetin genellikle kullanıcılar tarafından birden daha çok kez tercih edildiğini gösteriyor.

Samsung Pay 2016 yılında Kanada, Avusturalya, Brezilya, Çin, Singapur, İspanya ve Birleşik Krallık gibi önemli ülkelerde de hizmete başlayacak. Bu genişlemenin şirkete kullanıcı sayısı ve pazar payı olarak geri döneceğini söyleyebiliriz.  

• tamam telefonlar her daim elimizde ama herşey için telefonlari kullanmak nekadar saglikli? benim gibi 1-2 kartı olanlar için gereksiz ama birsürü kartı olanlar için mantıklı bir teknoloji

• şunu akbillere falan şey etselerde cüzdanı taa merdivenin başından hazırlamasak.

• türkiye ye de gelmeli....

• kadirirdem kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de daha temassız ödeme bile yaygın değil ki. Ben nadiren gördüm, gördüklerimin bazıları kullanmasını bile bilmiyordu.
  • Türkiyeyede gelse çok güzel olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.