Şimdi Ara

Yeni Samsung SUHD Kavisli TV ailesi hakkında detaylar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung, kavisli ekranlarında görüntü kalitesini zirveye taşıma konusunda iddialı. Bu videomuzda firmanın 2016 yılı yeni seri 4K televizyonları hakkında bilgi alıyoruz.

• Ekran gereksiz parlak.Göz boyama...

• Bende mi sorun var yoksa video 5dk 6 saniyede bitti mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı cihazları tek kumandayla kullanma güzel bir gelişme.

• Video çekip tv göstermekle görüntü pek anlaşılmaz... Eminim yakından bakınca çok daha farklıdır. Emeği geçenlere teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berkæn -- 20 Şubat 2016; 21:10:53 >
  • farklı cihazları tek kumanda ile kullanma zaten şuan çoğu tv de var onu geçtim benim evdeki 2013 yılında aldığım samsung smart tv de bile var hdim ile bağlı uydu cihazını tek kumanda ile kullanabiliyorum ama burada bahsedilen bunun daha da fazla geliştirileceği anlaşılan

• Yapay renkler doğallıktan uzak görüntüler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk çıktığında qdot nedir diye merak ettim mağazada bir bakayım dedim aşırı parlak ve kavisten dolayı oluşan bükümden dolayı ekranda kat kat izler gördüm hiç hoşuma gitmedi lg oledler en beğendeğim tvler
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Mesut bey keske cikicak bu modellerin tam model isimlerini de paylassaydiniz ve nezan ulkemizde satisa cikicakti bu iki ayrintiyi unutmussunuz.2016 model tv ler 2016 dayiz ama hala piyasada 2015 model tv ler var 2016 modellerini nezaman piyasada gorucez.
    Birde tahminen minimum atiyorum 55 inc 2016 model suhd cikicakmi vede fiyat mesela minimum tahmininiz ne olur ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmen çerçevesiz tasarım harika duruyor...

• logon yansın oled??

• Samsung da tuhaf huylar var millet duz tv daha cok tercih ediyor ama bunlar surekli egri tv pompasi veriyorlar anlamak zor lg de ilk cikan oled lerde sadece egri tv ler cikarmisti sonra duzunu cikarinca millet almaya baslamisti bunlaei gormuyormu bu adamlar

• Nihai amaç gerçek hayattaki görüntüyü TV ekranında sunmak. Gerçek renkler baya iddialı bir söylem olmuş bence.

Biraz daha teknik açıdan bakarsak, bu TVler mesela NTSC renk gamutunun yüzde kaçını kapsıyor?

Ayrıca tek kumandadan kontrol geçtiğimiz yıllarda satışa çıkmış TVlerde de mevcuttu, buna Samsung'un TVleri de dahil.

• Oled bunu tokatlar hemde 2015 oled ;)
  • Samsung gibi bir oled üreticisi neden oled tv piyasasına yönelmiyor acaba, ilginç bir durum.
  • Öncelikle arkadaşlar gördüğünüz her canlı,parlak renk için yapay demekten vazgeçin.Dünya'da milyarlarca nesne var ve hepsi aynı tonda değil.Mesela kırmızının bir sürü tonu var soluk renkliden kıpkırmızıya kadar.Yani bu demoları gidip Konya ovasında çekselerdi büyük ihtimal böyle canlı renkler görmezdik ama gidip uygun tropikal bir adada çekerseniz gördüğünüz capcanlı renkte yeşil ağaçları bulabilirsiniz.Kısacası canlı renk demek yapay demek değil eğer o nesne gerçekten canlı bir renke sahipse.Son olarak fiyatları düzgün belirlesinler nerdeyse oledlerle aynı fiyata sahipler.Bir insan niye gidip led alsın aynı fiyata oled varken.

• Çare OLED de bunlar faso fiso,renklere baksanıza doğallıktan çok uzak.
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Mesut bey ,
    Şu elinizi cebinize koymadan program sunmayı da bi becerebilsen daha güzel ve göze hitap edebileceksiniz..
    Biraz da kilo almanız lazım

Tv hakkında yorum yapacak olursam:
    "Samsung CANDIR , gerisi heyecandır"
    Kavisli ekran muhteşem bir teknoloji bence , özellikle de monıtor olarak kullanacaklara.görüntü dizayn olarak da oldukça güzEl duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ewarrr -- 21 Şubat 2016; 9:53:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suhd tv yi oturup izlemeyen gelmiş burda yok çok parlak yok yapay renk diye yorum yapıyor. Evinde olsa, oturup karşısına bir film izlesen dibin düşer ama.

• plazma gibi resim kalitesi olmayan..doğallıktan uzak görüntüler..led teknolojisi sadece para tuzağı..(oled ise daha eksiklikleri ile pahalı)
    samsung 64f8500 kullanıcısıyım tv bozulursa diye korkuyorum.artık kaliteli tv'ler üretilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 21 Şubat 2016; 18:32:37 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.