Şimdi Ara

1.2 Tsi Golf mü Leon mu ? Acil :) Golf Alındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
3.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu anki aracım 99 model 1.8 golf, artık değiştirmenin vakti geldi.
    Yıllık yaptığım km, 10-12 bin. Onun için dizel düşünmüyorum.Benzinli olarak da en ekonomik 1.2 tsi olduğunu düşünüyorum.Hem yakıt hem vergi bakımından.
    Aslında vw ni emisyon skandalından sonra aklımdan çıkarmıştım ama aynı motoru kullanan bir araç olduğu için düşünmeye başladım.
    İki adet araç var düşündüğüm, bayilerinde hemen teslim edilebilecek.

1-1.2 tsi manuel leon plus paket (Full Led + Led Gündüz Sürüş Farı + Led Arka Stop Lambaları + Ön-Arka Park Sensörü + Optik Park Sistemi)

Fiyatı 62000 dediler en son.

2-1.2 tsi manuel golf comfortline ekstra olarak metalik renk (kurşun gri),ön arka park sensörü, hız sabitleyici, ve ışık görüş paketi(far sensörü, yağmur sensörü, otomatik kararan dikiz aynası vs)

Fiyatı 66000 dediler telefonda.

Görüldüğü gibi golfte opsiyon olan bazı özellikler leonda standart.Tabi fazladan ön arka led farları var leonun.
    Golfün kalite hissinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum ve ülkemizde malum vw hayranlığı hat safhada, ikince eli daha güçlü.

Siz olsanız hangisini seçerdiniz, sebepleriyle birlikte lütfen.Ve marka fanatikliği yapmadan :)
    Acil dememin sebebi de vw martta %1.5 zam yapacakmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurs59 -- 3 Mart 2016; 11:26:43 >

• İkinci el guclu=leon buraya cacik olarak eklenmiştir
    Golfunuz hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf

• Golf tabiki 4 bin tl ye değer ama 1.2 comfortline kullanan biri olarak şunu söyliyim kesinlikle ve kesinlikle bi xenon eklet.

• Leon'ın led farları çok başarılı değil, bu iki araç arasında Golf tercih edilir. Leon FR olsaydı işler farklı olurdu ama.
  • hasan21t kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni sipariş oluşturmayı düşünmüyorum, en erken iki üç aya gelir ve o zamanki fiyatının ne olacağı belirsiz. Stoktaki araçlardan bakıyorum. Zaten onu da eklersek 70000 e dayanıyor fiyat :(

• Fiyatlar yakın donanımlar yakın sayılır. Sen hangisini beğendiysen onu al hocam.

Ama şunu söyliyim Leon'un Ön Ledleri gündüz, Arka Ledleri gece yakıyor ortalığı. Size kalmış. İkinci el felan bunlar hikaye işler biri 50 ye gider biri 52 ye gider pazarlık felan derken aynı paraya satarsınız zaten sizden sonra binecek olanı değil kendinizi düşünün. Golf-Leon arasında kaldığınıza göre 3 kuruşa da muhtaç değilsiniz sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hocam test etmeden almayın
    Passat aldım sıfır km içeri fena ses alıyor
    Konusu da var

Kesinlikle test edin doğuşun insafına kalmayın benim gibi

Bu arada opel astra hyundai I20-30 da seçeneklere ekleyin derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reallist55 -- 20 Şubat 2016; 20:48:44 >
  • Leon'un avantajı ucuz ilk alım fiyatı. Ekstra paket ekletince avantajı kalmıyor. O nedenle golf almanız daha mantıklı. Donanım ikinci elde para etmiyor.

Aracı az kullanacağınız için benzinli golf daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 20 Şubat 2016; 20:59:23 >
  • @BenGiDeR evet leonun led farlarının görüş için çok başarılı olmadığını bir derginin incelemesinde okumuştum.Ama led olmadan da ibizadan bir farkı kalmıyor bence :(
    @drdrizzt İki araç arasında leon kesinlikle çok daha yakışıklı ve sportif bence, golf daha oturaklı.Muhtaçlık yok çok şükür ama ülkemizde arbaya çok paralar bağlamayı doğru bulmuyorum.
    @reallist55 Doğru söylüyorsun hocam, test etmek gerekir mutlaka.
    @K.Kahriman Ekstra paket olarak sadece led paket ekletmeyi düşünüyorum o olmadan ibiza gibi geliyor bana, ama ledlerinin de çok yeterli olmadığını okumuştum bir dergide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurs59 -- 20 Şubat 2016; 23:09:30 >
  • Golf hayırlı olsun

• Aradaki fiyat farki cok olmadigi icin ve opsiyon eklettiginizden Golf bos olmayacagi icin ben Golf derim. Onemli olan icine bindiginizde sizin hangisinde huzurlu oldugunuz. Anladigim kadariyla aracinizi uzun sureli kullaniyorsunuz dolayisiyla seciminizden sonra akliniz digerinde kalip pisman olmamalisiniz.

Keske diger aracinizla ilgili kullanim tecrubenizi aktaracak paylasim yapsaniz. Epeydir boylesi konular okumuyoruz.

Gecenlerde bir yazi okudum Amerikalilar genelde marka bagliliklarini devam ettirip genelde hep bindikleri modelin yenisini aliyorlarmis arac degisim donemlerinde. (Bu bir genelleme herkes yapiyor diye sart yok) Golften sonra Golf dusunceniz o yaziyi hatirlatti.

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Benim cahilliğimdir muhtemelen ama Astra'dan sonra Leon'un aydınlatmasına hayran kalmıştım ben. Astra J 2013.

Araba konusunda kendiniz görmeden babanıza bile inanmayın hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

İkinci el guclu=leon buraya cacik olarak eklenmiştir
    Golfunuz hayirli olsun

Leon'un ikinci eli iyi değil mi demek istediniz hocam. Öyleyse aynı fikirde değilim. Golf kadar değil demek isteriyseniz aynı fikirdeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: drdrizzt

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

İkinci el guclu=leon buraya cacik olarak eklenmiştir
    Golfunuz hayirli olsun

Leon'un ikinci eli iyi değil mi demek istediniz hocam. Öyleyse aynı fikirde değilim. Golf kadar değil demek isteriyseniz aynı fikirdeyim.

leon'un ikinci eli gayet iyi. leon'da şirket aracı olmadığı için iyi fiyatlardan satılabiliyor. bende golf ve leon arasında kalmıştım leon aldım. o kadar hesaplayıp ettim leon mantıklı çıktı. golf'ün konforu ayrı tabi diyecek bir şey yok.
  • 1.4 tsi act eco 150 hp olsaydı leon derdim ancak 1.2 tsi olunca golf diyorum...
  • İkiside 1.2 tsi ise Golf ama İkiside aynı kombinasyonda golf daha pahalı olur.O zaman eşit fiyatta leon ile kıyaslamak gerek.O zamanda Leon Fr alınır
  • Madem tsi alacaksın 1.4 al..eski bir 1.2 tsi golf kullanıcının tavsiyesi

• hocam şimdiki aracımı 2008de almıştım yani 9 yaşındaydı,üstüne 8 senedir de ben kullanıyorum.Genel olarak memnunum araçtan.lpgli olduğu için yakıtı da çok uygun 20 kuruş civarında.Dediğiniz gibi pek sevmem araç değiştirmeyi.
    Ama lpg olduğu için çalıştığım yerin otoparkında avmlerde vs sıkıntı olmaya başladı.
    Aslında bu emisyon muhabbetinden dolayı uzak durdum volkswagene ama 1.2 tsi almaya karar verince mecbur radarıma girdi :)
  • Hocam 1.2 yi vergi avantajı ve yakıt tasarrufundan dolayı almayı düşünüyorum zaten. 1.4 alırsam hem ilk maliyeti yüksek olacak hem de saydıklarım.
    Çok fazla performans merakım yoktur zaten, ara hızlanmaları sever ve kullanırım daha çok. 1.2 de bunu karşılar gibi geliyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.