Şimdi Ara

1.2 Tsi Golf mü Leon mu ? Acil :) Golf Alındı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
3.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uykr kullanıcısına yanıt
    ne yazık ki bu soruya net bir cevap veremem, ama 1 litre fark olacağını da sanmam,

Benim aracım henüz 4000 KM de %70'i şehirler arası ve ortalamam 6,3 yada 6,2 litre ve bu değer için 4000 km boyunca kasmadım yeri geldi otobanda tam gaz yarım saat sürdüm, yeri geldi cc ile 100' bağlayıp 1,5 saatte gittim.

Bu tsi şehirler arasında gayet ekonomik değerler veriyor şayet 110-120 km sürat aşılmaz ise

Lakin otobanda dip gaz gidilirse anlık tüketim 15'i buluyor.

Tabi bundan önceki aracım 2012 golf 1,6 hitlerin ekonomisi ise bir başkaydı.
  • aralyk ayynda 1.4 golf aldym kendi sebeplerim:
    -golf'ün malzeme ve i?çilik kalitesi daha yüksek
    -daha sessiz gidiyor
    -ba?ymsyz arka süspansiyon (golf 1.2'de de olmady?y için burda önemsiz kalyyor)
    -daha güçlü 2. el
    -sessiz ve dingin gidi?
    -arkada daha yüksek ba? mesafesi

leon'daki tüm yvyr zyvyr beni etkilemedi. 10 yyl full yvyr zyvyr dolu bir araç kullandy?ym ve artyk yukaryda saydyklarymyn daha önemli oldu?una inanyyorum.

seat'yn direksiyonundaki kyrmyzy diki?ler ho?uma gitmi?ti
  • quote:

Orijinalden alıntı: uykr

1.2'ye gore yakit kac lt fark eder? 1.2 'yle 6.5 lt yakan adam 1.4'le kac yakar?
    quote:

Orijinalden alinti: uykr

1.2'ye gore yakit kac lt fark eder? 1.2 'yle 6.5 lt yakan adam 1.4'le kac yakar?

1.4 de az yakyyor. ben ortalama 19 km hyzda 8,4 lt yaktym. ortalama 60 km hyzda da 4,8 lt. hiçbir benzinli araçta bu rakamlary görmedim 25 yyllyk sürücülük hayatymda. 1.4 hem daha sessiz hem yoku?ta daha iyi hem de ba?ymsyz arka süspansiyona sahip.
  • Öncelikle cevap veren herkese teşekkür ederim.
    Mobilde olduğum için kısaca yazayım daha sonra detaylı anlatırım.
    2016 model 1.2 tsi Manuel beyaz renk sürüş konfor ve ışık görüşlü golf için kapora verdim. 64400 fiyatı

• @ozgurs59
    Hocam fiyatı hangi bayilerden aldınız acaba ? 2015 mi 2016 mı araçlar
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Golf'le Golf'ü mü karşılaştırdın da Golf'ün daha iyi olduğuna kanaat getirdin. Ben değildir demiyorum ama sadece birini kullanıp diğeriyle Nasıl mukayese ediyorsun onu anlamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 Golf'te arkada bağımsız süspansiyon yok diye biliyorum, tercih meselesi ama C sınıfı bir araç için bence büyük bir dezavantaj. Leon'daki durum nedir bilmiyorum. Sizin için önemliyse dikkate almanızda fayda var.
  • coder61 C kullanıcısına yanıt
    1.4 TSI 150 hariç arkalar torsiyon.

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Golf'le Golf'ü mü karşılaştırdın da Golf'ün daha iyi olduğuna kanaat getirdin. Ben değildir demiyorum ama sadece birini kullanıp diğeriyle Nasıl mukayese ediyorsun onu anlamadım.

seat ile golfü karşılaştırdım. kafanın hangi maddede karıştığını anladım. golf 1.4'de arkada bağımsız süspansiyon var ve seat 1.4 bile olsa yok. tercih sebeplerimden biri de bu dedim. ancak bu madde arkadaş için anlamsız zira golf 1.2 düşünüyor o ve 1.2 aynı seat 1.4 gibi torsiyon çubuklu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coder61

1.2 Golf'te arkada bağımsız süspansiyon yok diye biliyorum, tercih meselesi ama C sınıfı bir araç için bence büyük bir dezavantaj. Leon'daki durum nedir bilmiyorum. Sizin için önemliyse dikkate almanızda fayda var.

bence de öyle. eski aracım stilo'da arkada oturanlardan hep zıplatma şikayeti geliyordu. sırf bu sebeple 1.4 golf seçtim.
    Ben sana sormadım ki niye Golf tercih ettin diye. Kompleksinden her konuyu karıştırıyorsun Golf Golf diye Egea konusuna bile gidip insanların tadını kaçırdın daha hala bana arabanı övüyorsun sorduğum soruyla alakasız biçimde.

Siz 1.2 Golfçülerden bana gına geldi. Kadife kaplı torpido sizde 150 beygir aslan motor bende Leon FR'ı 1.2 TSI Golf'le kıyaslamaya kalkıyosun torsiyon morsiyon diye saçmalıyosun sonra. Gittin Ada'mın birine Carbuyer'dan link verdin. Sonra sana aynı linkten Leon'u yolladı biri, Ada'mı kandırmaya çalıştın yok ucuz malzeme bilmemne. Oysa Leon'un hanesinde high interior quality yazıyordu.

Sen al çok sevdiğin 1.2 Golf'ünü kazasız belasız sür ama ben forumda yalan yanlış konuştuğunu görürsem cevabını alırsın.

1.2 TSI Golf'ü de Leon FR'la kıyaslama. Her konuda üzülürsün.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

1.2tsi bozuk dsg alıcağına ömürlük 1.5dci dacia al daha iyi .

arabanı çok seviyorsun anlaşılan, anlıyorum. sıfır aldığında tata bile çok alımlı durur. aradan 7-8 sene geçtiğinde dacia'nın ana firması reno'nun araçları bile yaşlılık emarelerini fazlasıyla gösterirken bu süre dacia için 4-5 yıldır. golf için ise 10 yılı bile geçer. golf sınıfının bir ucunda dacia diğer ucunda...

benim kafamı azıcık dacia duster çelmişti. o paraya cip alabilecem ve dizel olacak diye. 4x2 duster düşünmüştüm ama biraz sağda solda okuduklarımdan kısa sürede dökülmeye başladığını öğrenince test sürüşü bile yapmadan sildim. dacia'nın başka da ilgi çekecek bir modeli yok bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: MKVll

bence metalik renkli araç tercih etmeyin beyaz, kırmızı, opak siyah arasından birini alın derim. gündüz ledsiz bile olsa kesinlikle bi-xenon olsun fiyatı 1700

beyaz baydı artık. herkes metalik griden bıktı diye beyaza saldırdı. bu sebepten ben beyazdan vazgeçtim ve 10 senedir kullandığım metalik griye döndüm yine.

xenon istanbul gibi büyük şehirler için çok gereksiz. farları açmasam bile farkına varamıyorum ben.
  • quote:

Ben sana sormadım ki niye Golf tercih ettin diye. Kompleksinden her konuyu karıştırıyorsun Golf Golf diye Egea konusuna bile gidip insanların tadını kaçırdın daha hala bana arabanı övüyorsun sorduğum soruyla alakasız biçimde.

Siz 1.2 Golfçülerden bana gına geldi. Kadife kaplı torpido sizde 150 beygir aslan motor bende Leon FR'ı 1.2 TSI Golf'le kıyaslamaya kalkıyosun torsiyon morsiyon diye saçmalıyosun sonra. Gittin Ada'mın birine Carbuyer'dan link verdin. Sonra sana aynı linkten Leon'u yolladı biri, Ada'mı kandırmaya çalıştın yok ucuz malzeme bilmemne. Oysa Leon'un hanesinde high interior quality yazıyordu.

Sen al çok sevdiğin 1.2 Golf'ünü kazasız belasız sür ama ben forumda yalan yanlış konuştuğunu görürsem cevabını alırsın.

1.2 TSI Golf'ü de Leon FR'la kıyaslama. Her konuda üzülürsün.

heyecanlanma. sana bişey övdüğüm yok. ne dediğimi anlamamışsın, açıklama yaptım. 1.2 değil benim golf 1.4. açıklamamdan sonra anlarsın dedim hepten kafan karışmış.

leon'la golfü karşılaştırmam tabii ki. arada epeyce bir kalite farkı var. 1.2 ile değil 1.4'le karşılaştırdım. dedim ya kafan çok karışmış. madem bu kadar kompleks olacaktın neden leon aldın ki anlamadım.

Dayı kompleksin kralı sende alakalı alakasız her yerde saçma sapan çıkışlar yapıyosun. 1.2 görünümlü 1.4 seninki 125 ps.

Ben ailemdeki herkese rağmen Leon dedim. Boş+Boş Sürüş Konfor Paketi Golf yerine aklımdaki kalbimdeki arabayı aldım. Sen ? İnsanlar ne der diye gittin Golf aldın. VW bilmediğimiz şey olsa anlayacağım da kaputu bölsen 3 tane Golf çıkaracak CC'ye de biniyoruz aha demin indim nedense senin gibi keyiften 4 köşe olamıyorum.

Sen Golf'e binip başka arabayı beğenmiyorsun, ben CC'den inip standart araba diyorum. Aradaki fark bu. Kompleksin kime ait olduğu da ortada.

CC'yi biliyorsun inşallah ? VW'nin Türkiye'deki en pahalı araçlarından biri. Hani biz paramız yetmedi diye Leon aldık ya, o bakımdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 25 Şubat 2016; 23:29:12 >
  • quote:

Dayı kompleksin kralı sende alakalı alakasız her yerde saçma sapan çıkışlar yapıyosun. 1.2 görünümlü 1.4 seninki 125 ps.

Ben ailemdeki herkese rağmen Leon dedim. Boş+Boş Sürüş Konfor Paketi Golf yerine aklımdaki kalbimdeki arabayı aldım. Sen ? İnsanlar ne der diye gittin Golf aldın. VW bilmediğimiz şey olsa anlayacağım da kaputu bölsen 3 tane Golf çıkaracak CC'ye de biniyoruz aha demin indim nedense senin gibi keyiften 4 köşe olamıyorum.

Sen Golf'e binip başka arabayı beğenmiyorsun, ben CC'den inip standart araba diyorum. Aradaki fark bu. Kompleksin kime ait olduğu da ortada.

CC'yi biliyorsun inşallah ? VW'nin Türkiye'deki en pahalı araçlarından biri. Hani biz paramız yetmedi diye Leon aldık ya, o bakımdan.

yeğen, niyet okuyorsun. golf almamın sebeplerini yazdım. biz insanların zahirinde söylediklerine inanırız. senin gibi niyet okumayız. sen leon'u tercih etmişsin, hayırlı olsun.

sen cc'den inmişsin, leon almışsın ezdin bizi yeğen...

yahu hiç paran yetmemiş diye bir ima gördün mü benden? ben senin cebini nerden bileyim. icabında çok paran vardır, kıyamaz, tata alırsın. bir arkadaşım var kaç tane evi var, accent'e biniyor. kaldı ki full leon alana kadar boş golf de alabilirdin. seçimini full ama daha kalitesizden yana yapmışsın. ne diyeyim. o da senin seçimin. ama bu kadar agresif ve tahrik edici olmanın alemi yok. son mesajımda tahrik edici olmamın sebebi senin bir önceki mesajındaki kaba ve saldırgan tavrındı...

• leon mk3 te cupra hariç hangi motorlarda tam bağımsız süspansiyon var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

1.2tsi bozuk dsg alıcağına ömürlük 1.5dci dacia al daha iyi .

Dacia dediğin 3 sene sonra çöp.
    Motoru da traktör motoru gibi.
  • DrMobile kullanıcısına yanıt
    Üç seneye 4 ay var hala aldığım ilk günki gibi ..komşumda iki yıllık passatıyla mahkeme kapılarında dsg si iki kere patladı çiftli viteslere geçmiyor. bende sıfır sorun . İlk aldığımda dacia diye dalga geçti şimdi beni görmemek için elinden geleni yapıyor ..bu vw cilerin çektiği nedir arkadaşlar rezillikten rüzvalıktan emisyonuymuş cartıymış curtuymuş.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.