Şimdi Ara

Akıllı saatler ilk defa klasik Swiss saatleri geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akıllı saatler ilk defa klasik Swiss saatleri geride bıraktı
    Belirli standartlar ve kanunlar dahilinde üretilen, üreticilerin son kontrolünü İsviçre'de yaptırmak zorunda oldukları "Swiss" etiketli saatlere ilgi hala yüksek. Buna karşın akıllı saatlerin yükselişi karşısında bu popüler saat "etiketi" de tehlike altında gözüküyor.

Akıllı saatler 2015 yılının dördüncü çeyreğinde 8.1 milyon adet satarak aynı çeyrekte 7.9 milyon adet satan Swiss etiketine sahip klasik saatleri geride bıraktı. Yayınlanan raporda Apple'ın 5.3 milyon adet Apple Watch satarak geçen yılın son çeyreğine % 63'lük pazar payıyla damga vurduğunu görüyoruz. Samsung ise 1.3 milyon adet akıllı saat satmış ve %16'lık pazar payı elde etmiş.

Bu durum akıllı saatlerin klasik markalar karşısında nasıl güç kazandığını da gözler önüne seriyor. 2014 yılının son çeyreğinde akıllı saatlerin sadece 1.9 milyon adet dağıtıldığını, yani 1 yıl içinde akıllı saat pazarının % 319 büyüdüğünü görüyoruz. Klasik saat üreticileri de bakalım akıllı saatler konusunda adım atacaklar mı, yoksa Apple, Samsung ve Pebble gibi markaları mı izleyecekler?

• Akıllı saat alan tüketiciler zaten İsviçreli saat üreticilerinin müşteri kitlesi dahilinde değiller. İkisinin de müşterisi apayrı. O yüzden haberde denildiği gibi tehlikeli bir durum söz konusu olamaz.
  • Swiss saat varken akıllı saat almak saçmalık bence. Tabiki zevkler ve renkler farklıdır ama normal klasik saat takmayı tercih ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an için Apple ın satışları sektörü körüklemiş gibi gözüksede yakında piyasada bu heves geçecektir diye düşünüyorum,çocukluğumuzda ilk digital pilli saatler çıktığında da böyle bir durum olmuştu ama sonradan yine klasik saatlere dönüş olmuştu.Klasik saat ayrı bir tutku ve duruş şeklidir.

• Akıllı saat çok gereksiz. Fazladan radyasyon,vakit ve para kaybı. Ama insanlar bunlara bayılıyorlar.

• Mar00N kullanıcısına yanıt
    Asıl klasik saat almak saçmalık. İşlevi saati göstermekten ileri gidemeyen ve tek amacı gösteriş olan bir aksesuarı kolumda taşıyacağıma, akıllı saatimi alır sınır tanımayan fonksiyonlarıyla işe yarar bir cihaz kullanmış olurum. En basitinden kalp atışınızdan, uyku düzeninize kadar sağlık durumunuzu göstermesi bile almak için bir sebep. Artık saat bakma gibi basit bir işlevi telefonunuz dahil pek çok cihazdan yapabiliyorsunuz, neden klasik saate ihtiyaç duyasınız ki?

Daha bu başlangıç Xiaomi gibi markalar F/P saatleri piyasaya sürünce bir anda patlama yaşanacak. Şimdi fiyatları pahalı diye insanlar mesafeli duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Asıl klasik saat almak saçmalık. İşlevi saati göstermekten ileri gidemeyen ve tek amacı gösteriş olan bir aksesuarı kolumda taşıyacağıma, akıllı saatimi alır sınır tanımayan fonksiyonlarıyla işe yarar bir cihaz kullanmış olurum. En basitinden kalp atışınızdan, uyku düzeninize kadar sağlık durumunuzu göstermesi bile almak için bir sebep. Artık saat bakma gibi basit bir işlevi telefonunuz dahil pek çok cihazdan yapabiliyorsunuz, neden klasik saate ihtiyaç duyasınız ki?

Daha bu başlangıç Xiaomi gibi markalar F/P saatleri piyasaya sürünce bir anda patlama yaşanacak. Şimdi fiyatları pahalı diye insanlar mesafeli duruyor.

Bence saat takmak işlevsellikten ziyade aksesuar olarak kullanmaktır. Yani bu benim görüşüm. Saatten kalp atışımı ölçmesini beklemiyorum. Kolumda güzel dursun, giydiğim kıyafetlerle uyumlu olsun dikkat çeksin istiyorum. Zaten böyle düşünmesem akıllı saat kullanıyor olurdum. Dediğim gibi herkesin zevki ve beklentisi farklıdır. Benim beklentim işlevsellik değil, aksesuar olarak kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mar00N -- 19 Şubat 2016; 12:55:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • :D valla akıllı saat olayı bana ters ben sade sık çelik kasalı ağır klasik saatleri seviyom zaten yanımda telefonum her zaman var küçücük ekranı olan saatten ne yapabiicen :D saçmaık oluyo o iş

• kenarda, köşede kalmış prestij arayanlarin son dönem tüketim şekli.

• Saat bir erkeğin en önemli aksesuarıdır, şık, çok özel mekanizmalı, üstün malzemeli bir swiss saatin kolda gezen dikdörtgen ekranla bir tutulması abes olmuş. Kulvarlar ayrı her ne kadar öyle durmasada. Ayrıca en ucuz lüks saat parasına 20 tane akıllı saat alabileceğinden satış rakamlarının karşılaştırılması da yanlış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __BadblooD__ -- 19 Şubat 2016; 13:15:02 >
  • Ben saat kullanmayı çok severim bir çokta saatim var akıllı saat olayı bir hevestir bu gün piyasaya bakiyom da adam gibi bi akılı saat 1000tl civarı çok para bence her akşam şarza koyacam bi ürüne çok para vermek akıl karı diyil hapiyasa oturur xiaomi ve meizu filan 50$ civarında FS ürünleri çıkarsa alınır bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçek bir "ERKEK" koluna gerçek saat takar o ucubeleri takmaz.

• Gene armutla elmayı karşılaştırmışsınız.Saatten anlayan kişiler için Akıllı saatler zaten masalarında duran hesap makinesinden farklı değildir.

SAYGILARLA

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

+1 tıklım tıklım minibüste yada müsait olmadığım bir zamanda birisi arayınca/ mesaj atınca koluma bakmak varken cebimden telefonu çıkarmayı uğraşayım ki. 1000 liraya akıllı saat alırsan onunla yüzlerce şey yapabilirsin ama klasik saat alsan saate bakmaktan öte hiçbirşey yapamazsın. Şarj sorun diyenler için de pebble ve weloop Tommy gibi gayet güzel saatler var.

• Swiss saatlerden fazla olsalar da quartz denen bir saat mekanizması da var ve sanıyorum bunlar daha fazla satıyor, üretiliyor fiyatından ötürü.

Akıllı saat gelişmeye devam edecektir. Şu pil olayını çözseler geriye ne Swiss ne de quartz kalır.

• Bir nevi Toyota Rolls Royce'dan daha fazla satmış demek gibi olmuş.
    pek mantıklı bir karsılastırma degil.

Ornegin PAtek Phillippe gibi markalar 1 saati milyon dolarlara satabiliyor ve kazanclarda oldukca yüksek.
    hicbirzaman dijital bir saatin mekanik bir saatin yerine gecmesi imkansız.

ps: Gear s2 kullanıcısıyım
  • Bugün herkes yadırgar, beğenmez ama yarın batarya sorunu kalktığında herkes akıllı saat kullanır.
    Teknoloji böyle birşey. Bugün yaygın kullandığımız her şeyin zamanında gereksiz görüldüğünü unutmayalım.

• Akrep ile yelkovan fiziksel olarak oynamadığı sürece o saate "saat" demem
  • Günlük saat olarak akıllı saat, özel günlerde mekanik saat. Zaten mekanik saatleri çizilmesin, hasar almasın diye her gün giymez çoğu insan.

• Karşılaştırma biraz gereksiz olmuş. Saat bir aksesuardır ve güzel bir mekanik saatin yerini hiçbir şey tutamaz.

Akıllı saat ise ki kendileri bir telefona ihtiyaç duydukları için çokta akıllı değiller eğer saati takıp kazara telaştan telefonunuzu evde unutursanız bileğinizde akıllı saat sadece saat işlevi görür ama Gine'de akıllı saatlerde ihtiyaç duyabilir insan. Fabrika gibi gürültü yerlerde çalışan biri için gelen aramayı bileğinde hissedebilmesi avantaj olabilir yada dahili gps barından saatler outdoor spor yapanlar için faydalı olabilir. İhtiyaç dahilinde kullanılabilir ama hiçbir zaman insana şık bir mekanik saatin verdiği hazzı vermez.

Nasılki kullanıcıları Apple ürünlerinin tasarımını, çalışmasını, ürün kalitesini vb özelliklerini beğeniyorsa ve muadil ürünlere nazaran daha fazla ödemeyi tercih edebiliyorsa saat dünyasında da bunun karşılığı swiss made etiketli ürünlerdir ve bir tercih meselesidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.