Şimdi Ara

John McAfee: San Bernardino iPhone'unu 3 haftada ücretsiz kırabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • John McAfee: San Bernardino iPhone'unu 3 haftada ücretsiz kırabilirim

Geçtiğimiz Salı günü bir federal yargıç Apple'ın San Bernardino polis departmanı tarafından ele geçirilen iPhone'daki verileri kırmaya yardımcı olmasına hükmetmişti. Hükümet yetkilileri Aralık ayında meydana gelen San Bernardino saldırısının tetikçilerinden biri olan Syed Rizwan Farook'a ait olduğu tahmin edilen iPhone 5c'nin önemli bilgiler içerebileceğini düşünüyordu.

Apple kanadı ise mahkeme kararına rağmen bu talebi reddetmiş ve bunun tüm iPhone’lara erişim sağlayabilecek bir "arka kapı açmak" anlamına geldiğini söylemişti. Tüm dünya gelişmeleri yakından takip ederken McAfee'nin kurucusu, efsanevi kişilik John McAfee ilginç bir teklifle ortaya çıktı.

Kendi adını taşıyan antivirüs şirketini sattıktan sonra enteresan bir hayat yaşamaya başlayan John McAfee, Belize'de cinayet şüphesiyle aranmış ve yasa dışı yollarla kaçtığı Guatemala'da tutuklanmıştı. Amerika Birleşik Devletleri'ne geri dönerek 2016 başkanlık seçimlerinde aday olduğunu açıklayan McAfee şimdi de San Bernardino iPhone'unu kırarak bu problemini çözebileceğini söylüyor.

FBI'a bir teklif sunan renkli kişilik tamamen ücretsiz olarak, ekibiyle birlikte telefonu kırıp içindeki bilgileri deşifre edebileceğini iddia ediyor. Bunu sosyal mühendislik kullanarak 3 hafta içerisinde yapabileceğini belirten McAfee, bu sayede Apple'a bir "arka kapı" talebinde bulunmaya gerek kalmayacağını söylüyor. Federal Soruşturma Bürosu'nun bu teklifi ciddiye alıp almayacağını hep birlikte göreceğiz.

• Bu arka kapi olayi reklam degilse bende birsey bilmiyorum. Satislar iyice azaldi artik ne yapacaklarini sasirdilar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her şey kırılır yeter ki kırabilecek doğru kişi olaya müdahil olsun ben 2 haftada kırabilirim FBI ilgileniyorsa DH den bana ulaşabilir.

• Ben 1dkda kırabilirim.

• Apple reklami

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu adama ne gerek var. gördüğünüz gibi burası heckır kaynıyor. her işte uzman olduğumuz gibi bunda da uzmanız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunların tamamı insanların güvenini kırmamak için yapılmış dolaplar, ıphone, google ve microsoft ellerindeki tüm veriyi ABD hükümetiyle paylaşıyorlar ve insanları kandırmak içinde bu şekilde tiyatrolar düzenleyip , artık yersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abraxsas -- 19 Şubat 2016; 8:47:37 >
  • Lafla peynir gemisi yürümez, fasafiso işler bunlar.

Ben de elimden elektrik şoku verebiliyorum.

• Mahkeme kararına rağmen yapmıyorum demek biraz mantık dışı ve inandırıcılıktan uzak. Çünkü bu işlerde keyfiyet olamıyor. Örneğin mahkeme kararı ile firmanıza geldim elimde belge var sizi inceleyeceğim dediğinde hadi oradan mahkemeyi tanımıyorum demek nasıl mümkün değilse bu işlerde de yapmıyorum diye bir seçeneğiniz yok. Apple'ın davranışı biraz ütopk ancak inandırıcı değil. Hele Amerika gibi bir ülkede hiç inandırıcı değil. Kamuoyuna bak ben yapmıyorum deyip puan topluyor öte taraftan harıl harıl devlete çalışıyordur.

• Bu bir reklam olabilir , doğru fakat bu bizim yanlış eleştiri yapmamızı gerektirmiyor.
    http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/record-results-reported-by-apple-for-2015-s-fourth-fiscal-quarter-495412-6.jpg

linkte görüldüğü üzere apple satışlarında azalma falan yok. Bizim ülkemizde maaş 2000 lira iken telefon 3000 lira ise bu bizim paramızın değerinin çok düşük ve buna karşılık olarak üretim yapamadığımızdan dolayı aldığımız ürünlerin bize çok pahalı geldiğini gösterir.Amerikada örneğin bir devlet memuru bir öğretmen ortalama yılda 70000 $ kazanıyor. Yani ayda 5500 - 6000 dolar.Iphone olur olmaz herhangi bir ürün biz iphone'u ele alalım 650 $ vergisiyle 700 $ diyelim. 6000 $ alan bir kişinin 700 $ vermesi demek,
    bizim öğretmen maaşına oranlarsak ortalama 3000 liradan bir iphone u 330 liraya alması demek. Şimdi size soruyorum. Iphone olur samsung olur farketmez 330 lira olsa hepimiz 3 er tane 5 er tane telefon almaz mıyız? Alırız her çeşidinden. Burda eleştirmemiz gereken Apple veya Samsung değil burda eleştirmemiz gereken paramızın ekonomimizin üretimimizin neden değeri olmadığı.Bu bizim ülkemizin problemi gerçekten. Oturduğumuz yerden hiçbir şey üretmeye düşünmeye çalışmadan sürekli kullandığımız veya etrafımızdaki kullanılan ürünleri eleştiriyoruz. Çözüm ? Yok maalesef.. Bence vaktimizi boş eleştirilere değil olayın temelini eleştirmeye ayırmalıyız.

• Kargo sizdense gönderin kırayım. Adres için P.M atabilirsiniz
  • kırmak kasıt yazılım değilse bende kırarım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

Mahkeme kararına rağmen yapmıyorum demek biraz mantık dışı ve inandırıcılıktan uzak. Çünkü bu işlerde keyfiyet olamıyor. Örneğin mahkeme kararı ile firmanıza geldim elimde belge var sizi inceleyeceğim dediğinde hadi oradan mahkemeyi tanımıyorum demek nasıl mümkün değilse bu işlerde de yapmıyorum diye bir seçeneğiniz yok. Appleın davranışı biraz ütopk ancak inandırıcı değil. Hele Amerika gibi bir ülkede hiç inandırıcı değil. Kamuoyuna bak ben yapmıyorum deyip puan topluyor öte taraftan harıl harıl devlete çalışıyordur.

Çok uluslu şirketler devletlerle oynayabilir arkadaşım...
    Adamlar genel merkezini başka bir ülkeye taşıdı. Hiç bir halt yapamazlar.
    İstersen ceza kes, ödemeyebilirler. Karşılığında devlet olarak ancak ve ancak bu ülkede satış yapmana izin vermiyorum vb. uygulamalar yapabilirsin. Hepsi bu.

• quote:

Mahkeme kararına rağmen yapmıyorum demek biraz mantık dışı ve inandırıcılıktan uzak. Çünkü bu işlerde keyfiyet olamıyor. Örneğin mahkeme kararı ile firmanıza geldim elimde belge var sizi inceleyeceğim dediğinde hadi oradan mahkemeyi tanımıyorum demek nasıl mümkün değilse bu işlerde de yapmıyorum diye bir seçeneğiniz yok. Appleın davranışı biraz ütopk ancak inandırıcı değil. Hele Amerika gibi bir ülkede hiç inandırıcı değil. Kamuoyuna bak ben yapmıyorum deyip puan topluyor öte taraftan harıl harıl devlete çalışıyordur.

Çok uluslu şirketler devletlerle oynayabilir arkadaşım...
    Adamlar genel merkezini başka bir ülkeye taşıdı. Hiç bir halt yapamazlar.
    İstersen ceza kes, ödemeyebilirler. Karşılığında devlet olarak ancak ve ancak bu ülkede satış yapmana izin vermiyorum vb. uygulamalar yapabilirsin. Hepsi bu.

• kafasına göre dünyayı bombalayıp duran amerika iphone için apple'dan yardım mı isteyecek? eğer öyleyse amerikayı fazla büyütüyor herkes.
  • Morphinz kullanıcısına yanıt
    Apple mahkeme emrini yapmamak için genel merkezini niye başka bir ülkeye taşısın? Manyak mı bunlar. Burada dediğim gibi kamuoyunun gözünü boyamak için Apple'ın uyguladığı bir tezgah var. Amaç ben güvenliyim benim hiç bir cihazımda arka kapı, açık, şu bu yok ve bizim için kullanıcı bilgileri değerlidir ve paylaşılamaz algısı uyandırmak. Aynı şeyi iCloud sızıntısında da yaptılar. Bariz bir Apple hatası olmasına rağmen suçu kullanıcıya attılar. Öteki türlü imajlarının zedeleneceğini biliyorlardı. Dünya genelinde ki işipler de Apple'a sonsuz bir şekilde güvenmeye devam etsinler.
  • Ücret verirlerse bizim jailbreak ciler atlayabilir :P

• 3 hafta çok kardeş 🤗

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son zamanların en büyük Apple virali gerçekleşiyor ve teknoloji sitelerinin bir tanesi bile eksik kalmıyor bu tür yazı yazmaktan....

• quote:

Apple mahkeme emrini yapmamak için genel merkezini niye başka bir ülkeye taşısın? Manyak mı bunlar. Burada dediğim gibi kamuoyunun gözünü boyamak için Apple'ın uyguladığı bir tezgah var. Amaç ben güvenliyim benim hiç bir cihazımda arka kapı, açık, şu bu yok ve bizim için kullanıcı bilgileri değerlidir ve paylaşılamaz algısı uyandırmak. Aynı şeyi iCloud sızıntısında da yaptılar. Bariz bir Apple hatası olmasına rağmen suçu kullanıcıya attılar. Öteki türlü imajlarının zedeleneceğini biliyorlardı. Dünya genelinde ki işipler de Apple'a sonsuz bir şekilde güvenmeye devam etsinler.

Vergi vermemek için taşıdı hocam bununla alakası yok :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.