Şimdi Ara

SIS bende varım diyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SIS in bu hafta başlarında açıklanan yol haritasnda görüldüğü üzere, firma gelecekte AMD tabanlı mikroişlemciler için artık iddalı çipsetler üretecek. 756FX kuzey köprüsü ailesine katıldı, fakat 2005 in üçüncü çeyreğine kadar piyasaya sürülmeyecek. İlk örnekler 2005 in ikinci çeyreğinde basına dağıtılabilir.Çipset çift PCIe, 2000 MT/s, "Cool'n Quiet" teknolojilerini destekleyecek ayrıca 756 çipsetiyle pin olarak uyumlu olacak.
    756 çipsetinin çıkması yakın. Kasım ayında seri üretime geçecek. Bu çipsette "Cool'n Quiet", PCIe desteğine sahip olacak ve SIS 965 güney köprüsüyle birlikte kullanılarak Athlon 64FX ve Opteron u destekleyecek.SIS aynı zamanda bu çipsetlerin onboard grafik(Mirage 1 Graphics) çözümlü versiyonu 761GX ide ürün yelpazesine katacak. 2005 in ilk çeyreğinin sonlarına doğru onboard olarak Mirage 3 Graphics ekran kartı içeren 770GX çipsetini sunması bekleniyor. Mirage 3 DX9, Pixel Shader 2.0 gibi özelliklere sahip olduğu gibi 3DMark03 ten 1500, 3DMark01 den 3200 civarı puan alabiliyor.Bunlara ek olarak bump mapping ve cubic mapping gibi özelliklere de sahip.Nvidia nın bile onboard ekran kartlı çözümler üretmekten vazgeçmeye başlamasından sonra artık onboard çözümlerden fazla da performans beklememek lazım.SIS 756FX in yanında kullanılmak üzere çıkacak olan 966 güney köprüsü 8 USB 2.0 portu, 4 paralel ATA133, 4 serial ATA portu, çeşitli RAID varyasyonları, iki adet PCIe X1, 10/100 ve 1 Gbit Ethernet ve gelişmiş ses özelliklerine sahip olacak.965 Güney köprüsüyle pin uyumlu olması ve 2005 in ilk çeyreğinde seri üretime geçmesi bekleniyor. Şu an için seri üretimde olan 965 ile 2005 in ilk çeyreğinde çıkması beklenen 966 arasındaki en öenmli fark gelişmiş ses özellikleri. Şimdiye kadar hep giriş seviyesi sistemleri için ürettiği çipsetlerle bildiğimiz SIS bu sefer iddalı görünüyor. VIA ve Nvidia dan sonra biraz geç kalmış gibi gözüksede fiyat olarak uygun seviyede kalabilirlerse ve performans olarak iki firmayla başa çıkabilirse neden AMD platformu için yüksek performanslı bir çipsetmiz daha olmasın? Hem rekabet her zaman son kullanıcıya yarar ve mutlaka fiyatlara yansır...

Sayfanın Linki : http://www.sis.com/products/chipsets/oa/athlon64/756.htm

• GÜZEL BİR HABER KARDEŞ.. SAĞOLASIN..
  • uffff manyak olucak.sağolasın dostum
  • evet gereklı ıdı sıs cok dısarda kalmıstı sagolasın dostum
  • nforce4 gelirken pek tercih edileceğini sanmıyorum ancak fiyat farkı belirgin olursa bir miktar alıcı bulabilir..
  • daha nf3'e alışamadık birde nf4'mü geliyor :)
  • rekabet iyi olur
  • iste sis budur abi nf3 e parası yetmeyen dalacak sis e cok iyi oldu(Bende dalcam)
  • SIS'i küçümsemeyin arkadaşlar...
    SIS çipsetler hızı, stabilite, performans ve ekonomiyi bir arada tutabilen tek firmadır.
    SIS çipset dünyasının en renkli yüzüdür bence..
  • quote:

Orjinalden alıntı: pulsar

SIS'i küçümsemeyin arkadaşlar...
    SIS çipsetler hızı, stabilite, performans ve ekonomiyi bir arada tutabilen tek firmadır.

+1
  • Ne kadar çok seçenek olursa bizim için o kadar iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: pulsar

SIS'i küçümsemeyin arkadaşlar...

Çok haklısın,

benim intel platformunda SIS 648FX chipsetli bir anakartım vardı.

PCmark, Sisoft Sandra, Aida32 ve 3Dmark serilerinde aldığım skorların neredeyse aynısını 875 chipsetiyle aldığımda anlamıştım chipsetin başarısını.

sadece dual mode enabled olunca 875 arayı açıyordu tabii, ama single ddr ile skorlar %1-2 fark ile aynıydı.

tabi anakartlar arasındaki 100$ farka değmez diyerek SIS çözümünü tercih etmiştim, memnun da kalmıştım.

• Bence de çok iyi haber en azından diğer chiplerin fiyatlarını da aşağı çeker.
    geyik olsun diye yazmış da olabilirsin ama parası az diye sis tercih edecek kişilerle dalga geçercesine mesaj yazma ENIGMA.

nasıl şu an iyiki amd var, intel kullanıcıları da dua etsin işlemci fiyatlarını kırıyor, yoksa mecburen intel alacaktık, hemde kazık fiyatlara.
  • nedendir bilmem ama sis diyince aklım yerinden oynuyor zira bi aralar sis çipsetli aankart almıştım nası yaptıysam bu hatayı aankartı 1 hafta geçmeden değiştim.. Ozamanlar daha toyduk tabi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.