Şimdi Ara

MODEME GELEN HATTINIZIN HIZI DÜŞMESİN (BUYRUN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
9
Favori
12.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet yıllardır ttnetin yaptığını sandığım bir olayı açıklayacağım. Hattım desteklemesine rağmen hızı 16 mbite sabitlettiriyordum ve her defasında bir yada bir kaç gün sonra hızım kademeli olarak snr margin değeri yüzünden 12 mbite kadar düşüyordu üstelik kendiliğinden düştüğünde ping otomatik olarak 30 sayı fazla gözüküyordu. 2 gün önce farkettim ki bunun santralle bir alakası yokmuş tamamen modemdeki Bitswap ve SRA özelliklerinin açık olmasından kaynaklıymış. onları kapatıp hızı tekrar 16 mbite aldırınca hızda hiç bir düşme olmuyor (akk den bahsetmiyorum). yani modeme gelen hızım neden kendi kendine düşüyor ve neden pingim fazla diyorsanız sebebi o 2 ayar.

Peki ne yapmamız gerekiyor?

pingimiz yüksekse ve modeme gelen hız kendi kendine düşüyorsa önce aşağıdaki ayarı yapıyoruz. (aşağıdaki gibi çentikleri kaldıracağız yani işaretlenmemiş olacak ve kaydete basacağız)

daha sonra ttnet online islem merkezinden yada telefonla. hattımız kaç mbiti destekliyorsa o hıza yükselttiriyoruz.(o ayarları yaptıktan sonra ttneti arayıp hızınızı değiştirtmezseniz ayar bir işe yaramaz) ve bu kadar. artık hızınız düşmeyecek ve pinginiz düzelecektir. (tabi pinginizin artmasını sağlayan fiziki bir sorun yoksa). eğer bu anlatılanlardan sonra kopma sorunu yaşarsanız 1 mbit aşağısına sabitlettirebilirsiniz. O ayarları eski haline aldığınız anda hızınız düşer pinginiz yükselir ve aynı işlemleri birdaha yapmak zorunda kalırsınız) NOT: Daha önce burada AKK nin çözümünüde paylaşmıştım ama bir iki insan(!) yüzünden kaldırdım. Bu konuda lütfen artık mesaj atmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 18 Şubat 2016; 12:29:45 >

• Teşekkür ederiz paylaşım için, akşama deneyeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o ha 1.5 mb hız ile indirdi.internet yavaşlamadı daha hızlandı 1080p film izliyom
    Bu mesaja eklenen görseller:

• Benim farklı şekilde vdsl hattımda modem dsl ayarında hiçbir zaman otomatik modda değildir otomatikte olunca adsl-vdsl multimod vs.. ping 10 dan aşağı olmuyor.
    Bağlı olduğum santralin desteklediği olan vdsl profili sadece 17a modunda ping 1 ms hep :D
  • Bu hattın daha fazla CRC üretmesine sebep olur. Mesela bende bunlar kapalıyken bazen dosya bozuk bile inebiliyor. Yani SNR değerleriniz çok sınırdaysa 1 - 2 Mbps için değmeyeceğini düşünüyorum.
  • ghostweb kullanıcısına yanıt
    Hocam akk için nasıl bir çözüm yolunuz vardı acaba ? Burdaki bir iki arkadaş yüzünden sildim demişsiniz ama ben merak ediyorum cidden işe yarıyor muydu bildiğiniz yol paket hızını aynen alabiliyor muydunuz ? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=0nVZ1k8ykdM
  • 0365634b kullanıcısına yanıt
    hmm benimkiyle hiç alakası yok ama berbat bir yöntemmiş. vds dedicated sunucuya para verdikten sonra telekoma elini öptürürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0365634b

https://www.youtube.com/watch?v=0nVZ1k8ykdM

video 'daki arkadaş sürekli bişey satmaya çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    peki hocam nasıl söyler misiniz acaba ?
  • me_kar M kullanıcısına yanıt
    evet öyle yapacak birşey yok
  • Superonline modeminde erişime kapatmış gelişmiş ayarları.
    Hocam SRA'yı kapattım fakat diğer ayarları bilmiyorum, diğerlerinden açıp kapatacağımız var mı acaba?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• CimbomOldBoys kullanıcısına yanıt
    evet sra kapalı olcak diğer ayarları bilmiyorum ama doğru gibi duruyor.
    Baya aradım ama bulamadım sra ve bitswapı. Air6372 modem bilgisi olan var mı? İlk başta superonline kısıtladı dedim ama alakası yokmuş.
    kardeş onlar kpatılırsa daha çok kopma olur bu formu okuhttp://forum.donanimhaber.com/m_67114617/tm.htm o ayarlar kopmamasını saglıyo modemin tp linkse

Bit swapping :

Hattınızı daha stabil tutabilmek için sürekli kullanımda frekans taşıyıcıları izlemek ve onları mümkün göründüğünde tekrar kullanabilmesi için yapılan bir takviye diyor. Konuya hiç hakim değilim, dolayısıyla ne demek istediğini anlamadım..

SRA :

Bu uygulama ise modeme ani değişimlerde kesintisiz data transferi yapması olanağını tanır yani anlık gürültü (n-margin) değişikliklerini önlemek için dinamik veri aktarım hızı değişiklikleri yapar gibi bişeyler yazıyor
    0 | |

• reisssss kullanıcısına yanıt
    Benim hızım sürekli düşüyor. 16mbit e aldırınca problem yok. Sonra 15-14mbit e düşürüyor tanımlı hızı ve ping değeri 2 katına çıkıyor, sayfalar ve videolar geç yükleniyor. Bu nasıl oluyor peki?
  • benimde 1 haftadır sayfalar geç açılıyor çözemedim bi türlü
  • senin dowload snr margin çok düşük en az 12 olmalı 10 altı sürekli kopar sizinkiden ondan kaynaklı.
  • evet sebebi o işte. modemin sra ve bitswap işlemini otomatik yapması. bu ayarı değiştirebileceğin bir modem edin tplink gibi. ben kurtuldum hızım stabil 16mbit. snr margin değeri 6 da olsa bağlantında kopma olmaz o yüzden kulaktan dolma bilgilere inanma. ben kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yok.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.