Şimdi Ara

Yeni Android reklamında Apple eleştiriliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
3
Favori
4.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Android reklamında Apple eleştiriliyor 
    Yıllardır çok sayıda firma Apple ürünlerini ciddi şekilde eleştiren reklamlar yayınlıyor. Yakalanan en küçük fırsatta eleştiri yapıldı. Mesela Samsung, iPhone'ın şarjının utanç verici olduğunu söylerken, LG ise iPhone 6 Plus'ın bükülmesiyle dalga geçmişti.

Android cephesi Grammy ödül töreninde yayınladığı yeni reklamında bu platformun kullanıcılara çeşitlilik ve birlikteliği aynı anda sunduğunu vurguluyor. Aşağıda da izleyebileceğiniz reklamda piyano tuşları bir tarafta birbirinden farklı, ama ahenk içinde görünüyor. Diğer tarafta ise sadece C notasıyla müzik yapılmış ve bu ahenk yakalanamamış.

Bu reklamda iPhone markasının eleştirildiği neredeyse kesin. Kimse Microsoft'a bir gönderme yapıldığını düşünmüyor. Yine de Android tabanlı cihazlar gerçekten de büyük bir uyum içinde mi bu tartışılır; çünkü güncellemeler konusunda şikayetçi bir kullanıcı kitlesi de var. Gerçi yurt dışında bu tür reklamlar büyük bir olgunluk içinde karşılanıyor. Kimse Google'ın çok art niyetli olduğunu düşünmeyeceği gibi, Apple'ın da bu reklama büyük tepki göstermesini beklemiyor.

• 1 gb rami 2 gb yaptı diye sokağa çıkıyordu Apple fanları sevinçten :) 1000 tl ye satıyorlar fazladan 1 gb rami :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 17 Şubat 2016; 12:54:37 >
  • Tabi canım büyük bir uyum içindeler. Birinde çalışan uygulama diğerinde RAM yetersizliğinden atıyor, kimisinde açılmıyor, güncellemeler güç bela aylar sonra geliyor onda da hata düzeltildiyse şansına artık, rehber desen on saniyede açanlar var. Oyunlarda fps düşüşleri bir taraftan. Zamanla şişmeler kasmaların başlaması bir tarafa. Android'de sadece üst seviye cihazlar iyiyken orta seviyede durum içler acısı. Destek desen sıfır. Ki üst seviye bile bir zaman sonra takılıp şişiyor. Maşallah büyük uyum içindeler. iOS'ta güncelleme geldiğinde bütün cihazlar aynı anda alır ve hepsi birbiriyle uyum içinde olur.

Reklama gelirsek yanlış olmuş. iPhone'da tüm iPhone'lar belirli bir majör minör dizilerden senkronize bir şekilde aynı ezgileri çalabilirken Android'de herkes ayrı telden çalıyor. Biri sol minör çalarken diğeri mi majör öteki de re minör melodik dizi çalıyor. Kim ne çalıyor belli değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bakıyorum bakıyorum, bu eleştiriyi sadece piano çalanlar mı anlaması gerekiyor çözemiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

1 gb rami 2 gb yaptı diye sokağa çıkıyordu Apple fanları sevinçten :) 1000 tl ye satıyorlar fazladan 1 gb rami üstelik.

1 gb rama sevinen kimse görmedim :) aksine ramin ne etkisi olup olmadığını kimse bilmiyor bile, apple da kimse ramden dolayı muzdarip olmadığı için alışkın değiller yani.

• Reklamda kullanılan müzik Beethoven Moonlight Sonata(14. piyano sonatı)'nın 3. kısmı Presto Agitato.

Biraz daha yavaş çalsa daha güzel olurmuş :)

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Evet çok doğru söylüyosun. Yüzlerce cihaza sürüm veren, destek veren android le hepi topu güncel 3-4 cihaza güncelleme veren ios. Bunu bile çakallık yapıpta eskisinin anasını ağlatıp yenisini al diyerek yapıyor, bu da gelmiş ios güncelleme veriyür diye sevindirik oluyor!

Söyler misin bana ios 6 dan sonra gelen onlarca sürümden sonra tek bir tane kararlı çalışan sürüm adı? güncellemenin güncellemsini beklemekle geçiyor milletin ömrü.

Eskiye mazi derler bunu unutma. Bu her iki platform için de geçerli!..
  • bir yanda 1gb ramle yıllarca taş gibi çalışan 5-5s-6 gibi cihazlar ve diğer yanda 2-3gb ramle 1 sene sonra çöp olan android cihazlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMREEYMN
    Söyler misin bana ios 6 dan sonra gelen onlarca sürümden sonra tek bir tane kararlı çalışan sürüm adı?

Doğru söze ne denir?
  • EMREEYMN E kullanıcısına yanıt
    Google yüzlerce cihaza sürüm vermiyor. Tek ve sabit bir sürüm çıkarır ve üreticiler de kendi kafalarına göre o yazılımda değişiklikler yapar. Sonra birinde çalışan niye bunda çalışmıyor, bu niye kasıyor diye tüketiciler saçını başını yoluyor. Herkes istese Nexus gibi cihaz yapar. Saf Android'i olduğu gibi alıp değişiklik yapmadan cihazına entegre ederse yüzlerce cihaz da olsa hiçbir sıkıntı olmaz. Ama üreticiler mevcut arayüzün üzerine kendi arayüzlerini eklerler bu zaten sistemi yavaşlatır RAM tüketimini artırır. Yetmezmiş gibi bir de kendi uygulamalarını ön yüklü olarak cihaza gömerler çok lazımmış gibi.

iOS 7 stabildi 5s kullananlar bilir. Keza iOS 8 de iyiydi 5, 5s ce 6'da gayet düzgün ve stabil çalışıyordu. 4s iOS 6'dan sonra bozuldu ona bir şey diyemem ama 5 ve sonrası gayet sorunsuzdu. iOS 9 henüz düzelmedi ama zamanla stabilite oturacaktır. Bu tüm iOS sürümlerinde böyle olmuştur. Yeni versiyonun ilk sürümleri her zaman hatalı olur ama birkaç sürüm sonra stabilite oturuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Her iki firma da birbirinin rakibi ve böyle güzel reklamlarla birbirlerine göndermeler yapıyorlar. Üstelik birbirlerine hakaret etmeden. Ama gel gelelim yurdum insanı eleştirmeye o kadar kapalıki en ufak paylaşımlarda dahi savunma mekanizmalarını devreye sokuyor :)
    Kardeşim ne android, ios gibi olabilir ne de ios android'e benzeyebilir! İki farklı dünyayı birbiriyle kıyaslamaktan bıkmadınız mı? Herkes özgür iradesiyle istediği platformu kullanmıyor mu? Biraz hoşgörün, rekabet olmaz ise bu firmalar hem gelişmez hem de size 3'ü 5'e satarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

bir yanda 1gb ramle yıllarca taş gibi çalışan 5-5s-6 gibi cihazlar ve diğer yanda 2-3gb ramle 1 sene sonra çöp olan android cihazlar :)

Annemde 5S mevcut dona dona bi hal oluyor. Ne taş gibi çalışmasından bahsediyosun?

Kendimde 6 var ses açma kapama tuşu yalama oldu bildiğin. Kendi kendine sesi açıp kapıyor. %20 pil gösterirken kendini kapatıyor. Durduk yere kendini resetliyor. Cihazı ilk günden beri Apple'ın kendi deri kılıfıyla kullanıyorum tek bir darbesi yok.

Şu iPhone'dan 3310'muş gibi bahsetmekten vazgeçin artık. Androidde de oluyor diye cevap vereceksen benim zaten Android cihazlar 10 sene götürür diye bir iddiam yok. Sadece iPhone taş gibi demişsin ona cevap olarak yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadp00L

quote:

bir yanda 1gb ramle yıllarca taş gibi çalışan 5-5s-6 gibi cihazlar ve diğer yanda 2-3gb ramle 1 sene sonra çöp olan android cihazlar :)

Annemde 5S mevcut dona dona bi hal oluyor. Ne taş gibi çalışmasından bahsediyosun?

Kendimde 6 var ses açma kapama tuşu yalama oldu bildiğin. Kendi kendine sesi açıp kapıyor. %20 pil gösterirken kendini kapatıyor. Durduk yere kendini resetliyor. Cihazı ilk günden beri Apple'ın kendi deri kılıfıyla kullanıyorum tek bir darbesi yok.

Şu iPhone'dan 3310'muş gibi bahsetmekten vazgeçin artık. Androidde de oluyor diye cevap vereceksen benim zaten Android cihazlar 10 sene götürür diye bir iddiam yok. Sadece iPhone taş gibi demişsin ona cevap olarak yazdım.

Bence sallıyorsun. Bende de 5s var ve 9.2.1 yüklü. Donmayı geçtim kasma yavaşlama bile söz konusu değil. Yağ gibi cihaz. Sen 5s donuyor diyorsan high-end androidler sürünüyor o zaman :)

• Haber diline gel. SDN'ye dönmez umarım DH'de...

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Oturur tabi niye oturmasin bi 5_6 yil daha bekleyin ayni ios 6 gibi olcak diyurler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadp00L

quote:

5s donuyormu ? Elindeki 6 ile 5s in dondugunu video ile kanitlarmisin kanitlayamazsan adam degilsin, bi insan bu kadarmi sallar arkadas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kahya Yahya -- 17 Şubat 2016; 14:06:54 >

• Reklam mükemmel olmuş yalnız. Çok ince gönderme var ve çok estetik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xtrud

Haber diline gel. SDNye dönmez umarım DHde...

Yüzeysel haberler.yüzeysel yorumlar.Aynen dediğin gibi SDN Apple yalakası oldu çıktı.Bir süredir takibi bıraktım zaten.Türkiye'de zaten teknoloji yayıncılığını adam gibi yapan pek fazla mecra yok.
    Ben büyük çoğunlukla yurtdışı kaynakları takip ediyorum.Kullanıcı kitlesi de burda cahil.Zaten yorumlar çoğaldıkça ne demek istediğimi sen de anlayakcaksın:)

• Ya arkadaş bayılıyorum şu piyanoya. Piyano keman ve diğerleri resmen benim için.
  • Bos isler..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.