Şimdi Ara

363.Dönem Mayıs 2016 Yedek Subay ve Kısa Dönem Adayları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
485
Cevap
16
Favori
44.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pavlus

361 4000 kişi gitti, 2000 tane yedek subay alimi yapildi,
    362 2500 kişi gitti, bunlarin 1750 tanesi yedek subay oldu gerisi kisa doneme ayrildi,
    363 şuanda facebook grubunda 330 kişiyiz bunlarin 30 tanesi diğer celpten asker arkadaşlar toplasan 300 kişiyiz başvuru az,
    Yıllık yedek subay ihtiyaci 7300'dür her celp doneminde ortalama 1800 tane yedek subay alir, grup 1000 lenirse bunlarin 800 tanesi yedek subay olacak.
    Bütün analizlerimi yaparak söylüyorum ben de yüksek ingillizce mütercim tercümanım yedek subay ve komandoya evet dedim. Her celp doneminde ayrica 6000 tane yedek subay olarak almaz, 10000 tane lise mezunu ve uni mezunlariyla beraber asker gelmesi beklenir. Hakkımıza hayırlı olsun ama içeri girişteki iç işleyişle alakalı şeyleri şuanda konuşmanın anlamı yok, takım komutanı olarak giden arkadaşımda var, meslek kurasi olarak giden de... Sen de öyle bir izlenim birakilmis, askerligi yapip yapmakla alakasiz yapmaya gerek yok, yedek subay ya da kisa donem cavus olarak giden iki üç arkadaşınızdan dinlersiniz hikayelerini kafanizda az buz bir şey oluşturabilirsiniz. Hakkımıza hayırlısı olsun...

kardeş ben askeri memur olarak burada şube de calışan arkadaşım var 1.agızdan size anlatıyorum
    sen nereden sıkılıyorsun bilmiyorum da
    sen buraya bakarak asker sayısı bu kadar diyemezsin
    bizim gittiğimiz dönemde forumda başvuru yoktu neredeyse 50 kişi varmış kesin gelir mi diyecektik o zaman :D
    o yüzden forumdan saga sola bakarak yok kesin gelir falan demenin anlamı yok
    tıp diş hekimi için kesin derim yedek subaylıga gerisi çok düşük ihtimal
    boşuna kendini kandırmayın şu olcak bu olcak diye gidip yapın gelin

• Seviyeyi koruyarak şurada fikir alışverişi yapıyoruz, bozmayalım.
    Ben de birinci ağızdan şuanda sana söylüyorum asal şubeden geliyorum, başvuru sayısı daha 2000'i bile bulmamış diyen senin arkadaşının meslektaşı var çoğu insan yedek subay çıkacak diyor kendisi.
    Geçen celpte işletme mezunu bile istanbul tuzlaya, sınıf öğretmeni bile isparta eğiridire yollandı, 362'lerde 2500 kişilik grupta sülüslerin hepsini inceledim. Kimsenin kendini kandırdığı yok. Ben analizleri yapip soyluyorum sana ayrıca, 10.000 kişi olayı da TSK haberlerde bunu açıkladı, ona dayanarak söylüyorum. Oradan buradan sallama toplama bilgiler değil.
    Ek olarak, Askeri memur değillerdir asal şubede çalışanlar 657'ye tabi devlet memurudur, tek farkları MSB'ye bağlı calışıyor olmalarıdır ve sicil amirleri de asal şubedeki başkanlardır askeri memur demek, subay astsubay demektir eskidendi asal şubedeki memurlarda askeri memur kapsamindaydi ama artik onu da değiştirdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pavlus -- 25 Mart 2016; 22:22:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: portalturks

kısa boyluların denizci çıkma olasılığı yüksek diyorlar doğru mudur?
    denizci çıkmak için ne yapmak gerekiyor?

Valla 1.80 boyundayım benden daha uzun arkadaşlarımda şuan mevcut.Boy ile alakası yok denizci çıkmak için de bir şey yapmana gerek yok şans işi.
  • Beyler ağustos için tecilimi bozdurmayı düşünüyorum. Yaklaşık 500 lira gss borcum var. Tecili bozdurduktan sonra sağlık raporu için bu borç sıkıntı oluşturur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 362.dönemim ankarada sırf 2000 kısa dönem vardı 1500 tanemiz kıbrıstayız..2500 başvurdu 1750 yedek subay alındı nasıl bir sallamaktır.

• interlude kullanıcısına yanıt
    Merhaba interlude. Öncelikle belirteyim; birincisi hayırlı tezkereler diliyorum. Umarım güzel geçer ama Kıbrıs'a gidenler olanaklardan pek memnun değil genel olarak çevremde. Dilerim seninki böyle değildir. Hayırlısı ile yapar gelirsin ;) Öte yandan konuyu takip eden ama şu ana kadar hiç yazmamış birisi olarak; cevabını görünce yanlış anlaşılmayı düzeltmek istedim. Pavlus, tartışmada facebook'taki gruba üye olan kişi sayısını söylüyor. 2500 kişi 362. dönem grubundaki sayı. Sanırım biraz daha az şu anda. Gerçekten de Kasım(361.) 4000'e yakın, Şubat(362.) 2500'e... 363. olan Mayıs Celbi de 300 kişi cıvarında. Elbette ki her gidecek olan gruplara, forumlara üye olmuyor. Ancak üye sayısı, konuya ilgili sayısı giden kişinin çokluğu hakkında fikir verebilir. Genellikle de aynı yıl içindeyse gidecek kişi sayısıyla paralel bir durum söz konusu olur. Mayıs Celbi, az olmasının en önemli nedeni üniversitelerin bu dönemde mezun vermemesidir. Çünkü mezunlar hemen gitmek isterse Ağustos celbi için başvururlar ama çoğunlukla yetişemezler. Yetişemeyenler Kasım'ı tercih ederler. Tecil ettirenler de iş bulamadığını ya da askerliğinin hep aklını kurcaladığını görünce Şubat'a yakın tecilini bozdurur ve Şubat'ta gider. Mayıs pek tercih edilmez yani. Buna ek olarak ülkenin içinde bulunduğu durum hem askere gitme isteğini hem de gitmek istense bile uzun dönemi pek cazip kılmıyor. Bu da ayrı bir durum. Sonuçları hep birlikte göreceğiz. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ammonium chloride -- 26 Mart 2016; 20:22:49 >

• hakkımızda hayırlısı diyorum arkadaşlar

boy: 181
    kilo:64
    Balıkesir Universitesi Fen ve Teknoloji Öğretmenliği Mezunuyum.
    Ortalamam: 2,19

komando: hayır
    Y.Subay: evet

ne çıkarsa yapacağız vatandaşlık görevimiz..
  • Yedek subay olmak isteyen arkadaşların kendi tercihleridir bişey diyemem ama, kısa dönem yapın gelin beyler, 1 yıl çekilmez, bizimle aynı dönemde başlayan asteg arkadaş, biz dönerken çok pişman olmuştu, keşke bende kısa yapsaydım diye, biz geldik, adam 6 ay daha oradaydı.

• kıbrıs berbat bi yer özellikle bulunduğum yer..
    Mayıs ilk grupta büyük oranda buraya gelecek kendinizi hazırlayın..hayırlısı olsun

• interlude kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun kardeşim, ama inan söylediklerim sallamasyon değil araştırdıgım analiz ettigim seyler bu celpte kıbrıs değil kastamonu jandarmadir büyük olasılık :) göreceksiniz, TSK önce ihtiyac, sonra senin ortalamanla birlikte evet demendir ama öncelik her zaman ihtiyac, son sözü yine tsk söyler 1700 kişi ayrilan kontejyandir, hayır diyipte cikanlar cok ihtiyac dahilinde olanlardir ama istemeyeni tsk almama taraftaridir subayliga, hayırlı tezkereler diliyorum. Bu arada kıbrısa 600+ kişi geldi geçen celp yedek subay sayısı 2500 kişiden 500+ dır ve 300+ sı mühendislik fakültesi 2.80 ortalama üstü kişilerdir.
  • Bölüm : Tarih Bölümü ()
    Ortalama: 2.95
    Ysubay: Evet
    Komando: evet
    Sehit Gazi Yakini: hayır
    Okul: RTEÜ , Lisans

komando ya hayır demiştim..evet olarak değiştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre KURU -- 27 Mart 2016; 16:36:05 >
  • Bolum: uluslararasi ticaret
    Y.sb: evet
    Komando:hayir

Insaallah sevk belgeleri 22 sinde gelir de bi an once istifa ederim calistigim yerden :)

• yedek subay oranı ortalama yuzde 10 civarıdır. 2500 alındı 1750 yedek çıktı falan sallamasyon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlyingHigh

yedek subay oranı ortalama yuzde 10 civarıdır. 2500 alındı 1750 yedek çıktı falan sallamasyon.

.Iyı okuyun yazilani kontejyandan bahsediyorum orada ben, gecen donem 2500 un 500+ si yedek subay oldu
  • Geçirdiğim 2 ameliyata ( Kalp ve Böbrek) , (kalpten geçirdiğim operasyon arıza listesinde olup muaf olmayı gerektiren bir hastalık) , ayrıca bel ve boyun fıtığıyla beraber gatadan askere elverişlidir kağıdı verildi. Bana göre bu mayıs celbinde askere pek giden yok demek.

boy: 179
    kilo:73
    Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
    İstatistik Bölümü (2.64)
    Komando: Hayır
    Y.Subay: Hayır
  • Aklınıza takılan veya cevap bulamadığınız sorularınızı site üzerinden cevaplayabilirim arkadaşlar. 360-KD olarak vatani görevimi tamamladım.

askerocagi.net
  • hocam bilgileri burada paylaşacak mısınız?
    formu doldurdum bnde
  • portalturks P kullanıcısına yanıt
    evet patlayacagim tabiki baslik bile actim onu güncel tutmaya calisir misin asagi indikce güncel yazıp.
  • Muhtemelen Ramazan Bayram'ında askerde olacağız. İzin durumu olur mu? Olur da kullanmazsak askerlikten düşülür mü? Nasıl olacak?

Bi de benim 3.15/4 ortalama. Ve ben uzun dönem istemiyorum. Hem komando hem de yedek subay hayır dedim. İşletme mezunuyum. Çıkma durumu var mı? Umarım çıkmaz ya.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.