Şimdi Ara

363.Dönem Mayıs 2016 Yedek Subay ve Kısa Dönem Adayları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
486
Cevap
16
Favori
44.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tizar

Yarın şubeye gitsem Mayıs celbine alırlar mı? En kek dönem nasıl durgun oluyor onuda anlamadım.

bir kaç kişi uzadı dedi en son 29 şubattı ama şansını bir dene istersen.
  • R.Akkaya R kullanıcısına yanıt
    hangi tarihe kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur diyor. sınıf tertibat bekliyorsan mayıs celbi kesin gidersin o zaman. mart ayında yapılması gereken hazırlık işlemlerini yaptırdın mı ? yaptırmadıysan bence bi şubeye git son işlemleri yaptır
  • progulchik P kullanıcısına yanıt
    Mart 31 e kadar askerlik yönünden sakıncası yoktur dıyor ben tecili bozdururken transkrıp dıploma falan hepsını verdım kadının dedıgı 28 nısanda yerın bellı olcak dıye sevk basvuru formunun bı nushasınıda bana verdı baska martta ne ıslemı yapıcam ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • R.Akkaya R kullanıcısına yanıt
    dostum hepimizde aynı yazıyor.. bizimle beraber mayısta askersin. ama sevk öncesi hazırlık işlemlerini 31 marta kadar yapptırman gerekiyor .belgenin altında yazar.. şubeye gitmen lazım eğer değişiklik falan varsa(yedek subay olmak istiyorum evet veya komando olmak istiyorum hayır , adres değişikliği vs vs ).. nolur nolmaz git yine de mart sonuna kadar uğra bence.. ben gidicem.
    Kardeşim ılgılendıgın ıcın sagol ıste ben onları yaptım komando hayır astegmen evet dedım sevk hazırlık belgesı verdıler tecılımı bozdurunca sanırım su mart olayı eger bı degısıklık yapıcaksan gıtmek ıcın

• Merhaba arkadaşlar,

Bölüm : Endüstri Mühendisliği
    Ortalama: 2.79
    Y.subay: HAYIR
    Komando: HAYIR
    Sehit Gazi Yakini: HAYIR
    Bildigi diller: İngilizce
  • acmis oldugum basliktaki anketi doldurmayi unutmayin.
  • Arkadaşlar Kpss sınavına girecek var mı? Yerler 28 Nisan'da açıklanıyor..Bu yıl sınav tarihleri değişti..Ösym'den bu konu hakkında bilgi alan var mı? Yer değişikliği yapamayacak mıyız?

Kamu Personel Seçme Sınavı
    2016-KPSS Lisans (GENEL YETENEK-GENEL KÜLTÜR, EĞİTİM BİLİMLERİ (17-31 Mart arası başvuru tarihi) Sınav Tarihi 22.05.2016

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre KURU -- 7 Mart 2016; 13:37:04 >
  • Merhaba arkadaşlar, birkaç sorum olacak. E-devlet üzerinden yaptığım sorgulama neticesinde “31.03.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur.” bilgisini aldım. Sevk öncesi hazırlık işlemleri sırasında göz rahatsızlığımdan dolayı muayene olmak istiyorum. Milli savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan (http://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/sevk-oncesi-hazirlik-islemleri) “Sevk öncesi hazırlık işlemleri döneminde rahatsızlığını beyan edenler müracaat ettikleri askerlik şubesi başkanlığının bağlı olduğu sevk zincirine uygun olarak sağlık kuruluşuna sevk edilir.” bilgisine istinaden bu işlemi gerçekleştirebileceğimi anlıyorum. Retinitis pigmentosa rahatsızlığımdan dolayı askere gitmeden önce muayene olup olamayacağım hususunda bilgi verebilecek olan var mı acaba? bir de şöyle bir şey var. diyelim ki muayane için Gata'ya sevk ettiler. Muayene işlemleri bitmeden askere alırlar mı ki? Sivil olarak Gata'ya muayeneye gittiğimde işlemler 2-3 ay arası sürdü de.
    sorumu cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• bazı arkadşlar e-devlet üzerinde Bu celp dönemi sevke tabi değilsiniz. uyarsı alıyorlarmış benimde öyle durumum . Ben önümüzdeki hafta şubeye gitmeyi düşünüyorum gittiğimde bilgilendirme yaparım daha önce giden arkadaş olursa burda bilgilendirirse seviniriz.
  • arkadaşlar ağustos celbi için erken sevk kararı aldım ama edevlette 31 Mart 2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazısı var.
    Şubeden aldığım kağıtta ise 28.07.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: camouflage13

Merhaba arkadaşlar, birkaç sorum olacak. E-devlet üzerinden yaptığım sorgulama neticesinde “31.03.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur.” bilgisini aldım. Sevk öncesi hazırlık işlemleri sırasında göz rahatsızlığımdan dolayı muayene olmak istiyorum. Milli savunma Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan (http://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/sevk-oncesi-hazirlik-islemleri) “Sevk öncesi hazırlık işlemleri döneminde rahatsızlığını beyan edenler müracaat ettikleri askerlik şubesi başkanlığının bağlı olduğu sevk zincirine uygun olarak sağlık kuruluşuna sevk edilir.” bilgisine istinaden bu işlemi gerçekleştirebileceğimi anlıyorum. Retinitis pigmentosa rahatsızlığımdan dolayı askere gitmeden önce muayene olup olamayacağım hususunda bilgi verebilecek olan var mı acaba? bir de şöyle bir şey var. diyelim ki muayane için Gata'ya sevk ettiler. Muayene işlemleri bitmeden askere alırlar mı ki? Sivil olarak Gata'ya muayeneye gittiğimde işlemler 2-3 ay arası sürdü de.
    sorumu cevaplayacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. hiç kimse soruma cevap vermiyor valla ya.

• camouflage13 C kullanıcısına yanıt
    dostum hastalığın ile ilgili doktor olmadığım ne diyeceğimi bilmiyorum ama , muayene v ile ilgili olarak : benim bildiğim askeri şubeye gidiyosun sana hastane ismi söylüyor randevu veriyor seni sevkediyor yani.. atlayıp gidiyorsun. o kadar uzun süreceğini tahmin etmiyorum öye üstün körü bi kontrol karar verip gönderirler.. akit kısıtlı çünkü. zaten o hastalıktan ilk giden sen değilsindir herhalde. vardır onun da bi emsal teşkil edecek örneği. bilmiyorum doğru mu düşünüyorum
  • ahabb A kullanıcısına yanıt
    aynısı ben de oluyordu. daha mart başına kadar şubat sonuna kadar sakınca oyktur yazıyordu. sonra değişti otomatik. e devlet değiştirir mart bitince. merak etme
    Mayısta falan götürmesinlerde :))

• Bölüm : makina mühendisliği
    Ortalama: 3.25
    Ysubay: Evet
    Komando: Hayır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay be askerlik muhabbeti beyler kısaca ben benimkini anlatayım ankara etimesgut zırhlı birliklerde sınava girdim özellikle soruları yanlış işaretlememe rağmen tuzla piyade okulu geldi. artık bir yedek subay adayıydım.neyse gittik katıldık ilk 1 ay zaman geçmek nedir bilmiyor saatlerce yürüşler eğitimler derken branş kuraları çekildi ve ben hudut kurası çektim 4.hudut bölüğünde eğitimlere başladık sırtınıza 30 kiloyu verirler elinizde mg3 bot kompozit başlık falan bi 40 kg ile tuzla piyade okulunun çevresini yürürsünüz.(36km etrafı :) ).şınav mekik eğitim yat kalk sürün akşamları albaylarla taktik dersler gece atışı falan canınız çıkıyor yatağa zor düşüyorsunuz dolaplar nizami olacak yatakda gerçekten o para sekecek saçma bir yorgan katlama şekli var 1 ayda zor öğreneceksiniz yapamayacaksınız dolabı üsteğmen açtığında kolonyanın duruş açısı öyle bir olacak ki tam yarısını görecek yazının kafanıza göre koyamazsınız elbiseleri bile sırasına göre asacaksınız sonra çarşı izinleriniz kitlenecek sancak nöbetleri yazılacak alay sancağının önünde hareketsiz 1 saat nöbet tutacaksınız neyse öyle geçti gitti benimde gideceğimiz yerlerin kurasını çektik ben hatay reyhanlıya düştüm cehennem gibiydi muhalifler kaçakçılar reyhanlı patlaması köylüler günlük döver sizi kaçakçılığı önlemeye çalışırsınız araçlarınız parçalanır tüfeğinizi göğsüne dayar vurmazsan adam değilsin der siz yetkiniz olmadığı için vuramazsınız muhalifler aralarında çatışır battaniyelerle ağır yaralıları taşırlar tele hastaneye götürelim diye falan bitti gitti ben gittiğim dönemde 4bin tl aylık aldım fakat heryerde bu parayı vermiyolar tabi tehlikesine göre gittiğiniz bölgenin 2700dü genelinin maaşları o dönemde.tuzlada bi laf vardır. çek hudut s.ki tut diye gerçekten de öyleydi . ama en ama en zoru karakolda 3 5 tane okuma yazma bilen asker vardı suçlular,jiletçiler,hırsızlar ve siz bunlara silah verip nöbete götürsünüz gider köylüyü vurur suriyeliyi vurur askerin her hatasından siz sorumlu olursunuz sorusu olanlar pm atabilir.korkmayın diyeceğim ama zor gerçekten bu arada komando okulu ısparta inanın daha rahattır orda disiplin uç seviyede değildir ve iç güvenlik bölgelerine gidersiniz.ha tuzlada olup kurada gider zma gztp piyade denizci falan çekerseniz rahat edersiniz ama tabi tuzladan sonra .

• Merhaba arkadaşlar.

Bölüm: Bilgisayar Mühendisliği
    GPA: 3.16
    Yedek Subay: Hayır
    Komando: Hayır
    Şehit-Gazi Yakını: Hayır
    Yabancı Dil: İngilizce

Hakkımızda hayırlısı olsun..
  • S.c3p0 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen uzun donemsin kardesim ho @S.c3p0

• pavlus P kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle umuyorum kardeşim. Hayırlısı neyse o olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.