Şimdi Ara

Sony e-ink ekranlı evrensel uzaktan kumandasını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony e-ink ekranlı evrensel uzaktan kumandasını duyurdu 

Son dönemlerde evinizdeki beyaz eşyaları yenilediyseniz muhtemelen hepsinin yeni özellikler kazandığını ve uzaktan kumandayla kontrol edilebildiğini fark etmişsinizdir. Bu durum masanın üzerinde bir sürü kumandanın birikmesine sebep olurken Sony yeni çözümüyle birlikte konuya el atmış durumda.

Yeni duyurulan Huis isimli uzaktan kumanda önemli özelliklere sahip. Bunlardan ilki elektronik mürekkepli dokunmatik ekran. Dijital ekranın yer alması kumandadaki tuşların isteğe göre özelleştirilmesine imkan verirken ekran tercihinin e-ink olması ise pil tüketimini olabildiğince aşağı çekiyor.

Bir diğer önemli özellik ise uzaktan kumandanın evrensel olarak kullanılabilmesi. Televizyondan Blu-ray oynatıcıya, ışıklandırmadan klimaya bir çok alet Huis ile birlikte kontrol edilebiliyor. Bu sayede gereksiz kumandaların ortalıkta dolaşmasının da önüne geçilmiş oluyor.

Ürünün bilgisayar yazılımını kullanarak tuşları ve ayarları özelleştirmek mümkün, hatta dilerseniz kendi tasarımınızı internete yükleyebilir veya diğer kullanıcıların şablonlarını internetten indirip kullanabilirsiniz. Sony "Ürünü renkli ekranla veya mobil uygulama olarak da çıkarabilirdik, ancak e-ink ekran önemli pil tasarrufu sağlıyor" diyor. Mobil uygulamadan ziyade evde yalnızca kontrol için bir kumanda bulunması da akla daha yatkın bir seçenek olarak öne çıkıyor. Yaklaşık 250 dolar fiyat etiketine sahip ürün önümüzdeki ay piyasaya çıkacak.

• Fiyati gordum yutkundum bu ne ya 250 $

• 250$ çok be Sony, en son kaça olur onu söyle sen

• kağıttan daha ucuz olmadığı sürece ;

kağıdın üzerindeki mürekkep kadar bile değeri yok !

• Bu fiyat ne?!

• 250$ a bir tane G2 alırım hem uzaktan kumanda hem telefon olarak kullanırım.
  • Pil tasarrufundan bahsedip 250$'a kumanda satıyor. O paraya başka marka akıllı kumanda + ömürlük pil satın alsan o da tasarruflu olur.

• lg g pro ile kumanda ya ihtiyaç duymuyorum

• Dsmart filan da kontrol edebiliyosa belki 250 TL verirdim

• Eşimide kumanda ederse değer :P

• Güzel hoş kullanışlı bir alet fakat her zamanki gibi sony politikası,güzel yaparım parası olan alsın misali.Ahh sony ah hep Lord lar tabakasına hitap ediyorsun birazda Avam tabakasına hitab ET ,bak gör kazanan sen olacaksın.

• Sony'nin de derdi bu..

• 250$ yağlı kazık olmuş. Ederi 100TL.

• 15 20 tllik uni. Kumandalardan bir farkını göremedim 800 900 tl kumandaya verilirmi ben vermem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dobrasam

lg g pro ile kumanda ya ihtiyaç duymuyorum

Aferin sana

• Adamlar evrensel kumanda yapmış istediğin yerde kullanacaksın birde e-ink ekranlı. Fiyatına mı takıldınız sadece?

• çinliler yakın zamanda 25 dolarlığını yaparlar bunun

• etiketlere e-ink'in eklenmemiş olması haberin yapılmasında gösterilen özenin belirtisi

• nct96 kullanıcısına yanıt
    demekki sorunları olan bir insan böyle bir şey miş adam sadece yorum yapmak muhalefet etmek için yazmış acıyorum sadece

• Kaç sene evvel philips pronto kullanmıştım açıkça söyleyeyim Avr,Blu-ray,tv yi kendi kumandalarından kontrol etmek daha kolay.Özellikle benim gibi sürekli ayarlar arasında geçiş yapanlar için tek kumanda eziyet.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.