Şimdi Ara

Yaşım 15 boyum 1 73. 1.85 olur muyum ? Bunun için ne yapabilirim ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 15 yaşındayım boyum şuan 1 73 . En son 1 85 olmak istiyorum mümkün mü ? Elimden geleni yaparım ama basketbol ve yüzme demeyin burda öyle bi imkanım yok

• 180 olursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bişey yapmana gerek yok 18-19 yaşına kadar boy uzaması devam eder erkeklerde
  • Genetigin el verirse olursun.
  • 1.90 Boyundayım ailede genel olarak uzunuz ama her sabah ilkokuldan beri süt içmeden okula gitmem bunun etkisi büyük diye düşünüyorum.
  • Lisenin başında 175 falandım lisenin sonunda 194'tüm.Genetiğine ve sana bağlı.Ben de sütü aşırı severim mesela.

• annnen baban kac?? sutle vs ile pek ilgisi yok..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 yaşında boyum 160'dı şuan yaş 21 boy 185

Ama yukarıdakilerin dediği gibi sütle basketle alakası yok; genetik. benim annem 175 babam 182'ydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle şeyleri kafana takma sonuçta kısa değilsin.Önemli olan sağlıklık yaşamak boy ise sadece rakamlardan ibaret.
  • Anne boy+baba boy/2 +10(erkeksen)=senin boyun. Kısaca ebeveynlerin boylarını toplıyıp 2'ye bölüp erkeksen 10 ekle, kızsan 10 eksilt ama bu hastalığın olmayıp düzgün beslenirsen olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 yaşındayım 1.60 ım keşke şükretsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Konuyu Hortlatan Adam

Anne boy+baba boy/2 +10(erkeksen)=senin boyun. Kısaca ebeveynlerin boylarını toplıyıp 2'ye bölüp erkeksen 10 ekle, kızsan 10 eksilt ama bu hastalığın olmayıp düzgün beslenirsen olur.

genetiklerle o yönden alakası var mı ki ? annesi babası 1 65 1 70 olup 1 90 boyunda olanlar var
  • Asla ama asla 175 i geçemezsin.cüce olarak yaşayıp öleceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: enzymex

quote:

Anne boy+baba boy/2 +10(erkeksen)=senin boyun. Kısaca ebeveynlerin boylarını toplıyıp 2'ye bölüp erkeksen 10 ekle, kızsan 10 eksilt ama bu hastalığın olmayıp düzgün beslenirsen olur.

genetiklerle o yönden alakası var mı ki ? annesi babası 1 65 1 70 olup 1 90 boyunda olanlar var

Hocam bu hesaplama standart bir hesaplama. Standartların altında beslenip hareket etmessen kısa kalırsın. Kendini çok iyi olabilirsin. Sana bağlı. Ancak bazı kişilerde cücelik ve devlik hastalığı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: montevo

Asla ama asla 175 i geçemezsin.cüce olarak yaşayıp öleceksin.

bak işte takıntılıyım yapma bunu .D ama hortlatırım ben bunu bi kaç yıla
  • quote:

quote:

quote:

Hocam bu hesaplama standart bir hesaplama. Standartların altında beslenip hareket etmessen kısa kalırsın. Kendini çok iyi olabilirsin. Sana bağlı. Ancak bazı kişilerde cücelik ve devlik hastalığı olur.

yani boyumun uzunlugu annem ve babama göre olacak diye bir sey yok degil mi öyle hesaplarsak ben 1 77 de felan kalıyorumda

• enzymex E kullanıcısına yanıt
    çok acayip sorular geliyor gençlerden.kaç ayda kas yaparım,kaç ayda yağ oranım %8 olur,kaç ayda şu olur bu olur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yani boyumun uzunlugu annem ve babama göre olacak diye bir sey yok degil mi öyle hesaplarsak ben 1 77 de felan kalıyorumda

Tabi ki

• genlerle ilgili ben liseye başladığımda 1,73düm şimdi 1,75im yaşım 19. abimlerin biri 1,81 diğeri 1,85 onlar da liseye geçtikten sonra hiç uzamamış
    lise 1 de benden kısa olan çocuk şimdi 1,90
  • Senin gibi bebelere iyi bir dayak lazım.15 yaşında sanki 1.73 boy az gibi konuşuyor.Ailenin boyu uzunsa dert etme olursun ama değilse 14-15 yaşlrında sağlıklı beslenip basketbol,yüzen insanların da boyu uzun olabilir diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.