Şimdi Ara

Orta Koridor Rehberi (Roamlamak, Farm Yapmak)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar DH üyeliğimdeki ismimden de anlayabileceğiniz gibi Üst koridor mainimdir ancak orta koridoru da çok severim. Ve bugün size orta koridor hakkında herşeyi (daha doğrusu bildiğim herşeyi) anlatacağım. Ha bu arada neden bu rehberi hazırladığımı da söyleyeyim: Düşük Elo şampiyon seçiminde mid salmazsanız feedlerim, mid or feed gibi şeyler yazdıkları için benim de böyle bir rehber hazırlayasım geldi. Hadi başlayalım!
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Orta Koridor kısaca mid Düşük eloda çok fazla oynanan ve üzerinde genelikle AD Assasin (Saldırı Gücü Suikastçileri Zed, Talon gibi) ve AP Mage (yetenek gücü büyücüleri) bulunan bir koridordur. (bunu bilmeyeniniz varsa oyunu bıraksın :D rehberi uzatmak için yazdım zaten :D )

Öncellikle haritanın ortasında olmak bazı şeyleri değiştiriyor. Bunlar:

•Baskın yemek ve baskın atmak
    •Roamlamak(Haritada dolaşmak)
    •Karşı ormana yakınlık

Baskın yemek bazı şampiyonlar için koridorda dönüm noktası iken bazılarını sadece toparlamaya zorlar. Mesela Talon ve Zed gank yesede ilk kan versede toparlamak açısından kolaydır.

Zed oynarken karşınızda sizi sürekli dürten bi şampiyon varsa LeBlanc gibi çok agresif ve çok geride sadece farm kaçırmamak için Q'nuzu kullanmaya bakın 6 olduğunuzda hasarınızı hesaplayamayacakları için üstünlük sağlayabilirsiniz. Fakat rakibiniz ultinize karşı pasif kalıcak kadar akıllıysa başka şeyler gerekiyor. Anlatacağım.

Talon ile karşınızda sizi zorlayacak bir harasscı (sürekli dürten şampiyonlar) varsa ve farm almanızı zorlaştırıyorsa Musibet İksiri ile başlayın. Hasar takasından önde çıkmak ve farmları W ile eksiksiz almak için 3 tane var. Ormancınız yardım edene kadar onlarla dayanın İSRAF ETMEYİN!!!

Bu Dediklerim işe yaramıyorsa bir yol daha var: Roamlamak (haritada dolaşmak).

Yani orta koridordan üst koridora veya alt koridora yardım edip skor elde etmek. Bunu hızlı yapmak için Gezgin Çizmesi alın. O sizin gezmenize yardım edecek. Anlatacak pek birşey yok. Koridorunuzu ittirin diğer koridora gidin kill almanıza gerek yok asist almanız da yeterli. Geri dönün. (Bu dediğim sadece mid için değil her lane için geçerli.)

Bir diğer ayrıntı ise karşı ormana yakın olmak. Bu hem size yarar sağlayacak hem de rakip ormancıyı deli edecek. Karşı ormanın mavi veya kırmızı güçlendirmesini totemleyin. Rakip ormancının o güçlendirmeyi aldığını gördüğünüzde güçlendirmenin arkasında son vuruşu bekleyin. Son vuruş geldiğinde son vuruşu yapın ve güçlendirmeyi çalın. (Bu da her lane için geçerli aslında ancak orta koridor alt rakip ormana da üst rakip ormana da yakın.)

Size çoğunlukla Talon ve Zed'den bahsettim fakat asıl anlatmak istediğim siz farmlara yaklaşamayan bir şampiyonsunuz. Rakibiniz ise yaklaştırmayan şampiyon. Siz Musibet İksiri ile başlayın. Tek bir farm bile kaçırmayana kadar yeteneklerinizi harcayın. Doğru zaman geldiğinde fark edeceksiniz ki aynı durumdasınız.

Pek ayrıntıya girmedim birkaç özellikten bahsettim elbette işinize yarayacak şeyler.

İyi ve feedersız oyunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solo Mayın -- 14 Şubat 2016; 14:33:34 >

• "solo mainimdir ancak orta koridoru da çok severim" bundan sonrasını okumadım mid de solodur zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zirve011

"solo mainimdir ancak orta koridoru da çok severim" bundan sonrasını okumadım mid de solodur zaten.

Dostum evet çok saçma yazdım orayı. Belki demesen değiştirmeyecektim :D Üst koridoru kastettim orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Solo Mayın -- 14 Şubat 2016; 0:20:56 >
  • Gezgin çizmesi alın, gezmenize yardım edecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzelmiş beyendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Broken Wings

Gezgin çizmesi alın, gezmenize yardım edecek.

Espri yapmadım. Daha hızlı olay yerine gidip veya daha hızlı baskın atıp koridoruna daha hızlı dönmeni sağlayacak. Mesela rakibin seni başka koridorda gördü. Hemen kuleni almaya çalışıyor. Gezgin çizmesinin pasifi ile yetişebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JJimi

Güzelmiş beyendim.

Eyvallah dostum işine yaradıysa ne mutlu bana.
  • hocam benden sana tavsiye yazında dalga geçilecek yerleri düzeltme hatta olabildiğince çok dalga geçilecek şey yaz böyle yaparsan konu tutar, herkes yazacak bir şeyler bulur, sende daha çok kişiye ulaşırsın. milletin bana laf sokabileceği konularım hep tutmuştur.
  • quote:

hocam benden sana tavsiye yazında dalga geçilecek yerleri düzeltme hatta olabildiğince çok dalga geçilecek şey yaz böyle yaparsan konu tutar, herkes yazacak bir şeyler bulur, sende daha çok kişiye ulaşırsın. milletin bana laf sokabileceği konularım hep tutmuştur.

İlgi çekmek istiyorsan arkadaşın dediği gibi yap harbiden insanlara yardımcı olmak istiyorsan düzelt rehberi biraz resim koy böyle biraz karışık olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thablion

quote:

hocam benden sana tavsiye yazında dalga geçilecek yerleri düzeltme hatta olabildiğince çok dalga geçilecek şey yaz böyle yaparsan konu tutar, herkes yazacak bir şeyler bulur, sende daha çok kişiye ulaşırsın. milletin bana laf sokabileceği konularım hep tutmuştur.

İlgi çekmek istiyorsan arkadaşın dediği gibi yap harbiden insanlara yardımcı olmak istiyorsan düzelt rehberi biraz resim koy böyle biraz karışık olmuş.

ilgi çekemezse yardımcı da olamaz ayrıca rehberi karışık değil paragrafları, boşlukları, noktalama işaretlerini kullanmış.
  • zirve011 kullanıcısına yanıt
    O anlamda demedim böyle dümdüz yazıcı insanlara sıkıcı gelir ilgiden bahseden sensin ilgi çekmek istiyorsa resim falan koysun nasıl olsa amaç ilgi çekmek.

• Ben düşük eloyum abi lowun şimdi fizz oynuyorsam ve karşımda ziggs varsa dürtüyorsa beni hep ben ilk item gezgin çizmesi mi alıcam? Anlamadım...

• Başlıktaki baitlemek ile konu uyumu mükemmel.

• quote:

Orijinalden alıntı: AnqelTR

Başlıktaki baitlemek ile konu uyumu mükemmel.

Adam haklı.
  • Solo mayın
  • Yıllardır aradığım baitleme rehberini sonunda buldum artık baitleyebileceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: general hanibal

Ben düşük eloyum abi lowun şimdi fizz oynuyorsam ve karşımda ziggs varsa dürtüyorsa beni hep ben ilk item gezgin çizmesi mi alıcam? Anlamadım...

Tabii ki de hayir dostum ilk item gezgin çizmesi almayacaksin. Musibet İksiri ile başlayacaksin. Ayakkabi olarak gezgin çizmesi alacaksin. Koridorlara baskin atacaksin. Koridoruna hizlica döneceksin gezgin çizmesi ile kule gidiyorsa ona bile yetişebilirsin gezgin çizmesiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnqelTR

Başlıktaki baitlemek ile konu uyumu mükemmel.

İnsanlik hali dostum. Baitleme diye başliğa yazmişim, baitlemeyi konuya eklememişim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinityy

Solo mayın

Bu bir espri evet. Üst koridor mainim o yüzden ismim öyle :D
  • quote:

Benim amacim ilgi çekmek değil yardim etmek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.