Şimdi Ara

ILK ARABAMIZI ALIYORUZ NOTER OLAYI NASILDIR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nıhayet Allah tan bır aksılık cıkmazsa ılk aracımızı alıcaz ınsallah pazartesı.
    Sımdı sorularım sunlar aracı aldık notere gıttık sozlesme ımzalıyormusuz. Bu sozlesmeye .. km dekı aracı dıye yazdırırsak ılerde km dusurulmus olayı yasanırsa haklı cıkabılıyormusuz boyle bısey varmı ?

Trafık sıgortası ıcın ne kadar surem var 2 hafta mı ?

Ruhsatı noterdemı alıyorum yoksa emnıyete mı gıdıyorum ?

Saygılar sevgıle

• Sözleşme imzalamıyorsunuz. Kimlikler verilir-ruhsat kağıdı verilir ve imza atıp aracı üzerinize alırsınız. 2012 senesinden önce kilometre yazdırılıyordu yanılmıyorsam. Bir aralar böyle bir şeyler vardı.

Sözleşme için ayrı bir bedel ödeyeceksiniz. Noterle konuşun, yol gösterirler. Tabi satıcı kişiyide aslında yoklamış olursunuz. Bir dalavere var ise yanaşmaz.

2918 sayılı Kara Yolları Trafik Kanunun 94.maddesine göre satıştan sonraki poliçe geçerlilik süresi 15 gündür...

Ruhsatı emniyetten alacaksınız. 15-20 gün içerisinde adresinize postalanacak.

Not: Satış aldıktan sonra 30 dakika kadar süre zarfında aracın bağlı bulunduğu emniyete gidip ruhsatı almıştım. Bir sigortacı arkadaş sisteme 30 dakika sonra düşüyor şeklinde bir tüyo vermişti. Bende bundan yararlanmıştım. 2.not: 2012 senesindeydi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.