Şimdi Ara

Trafikte kural tanımayan şöförler.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bügün işe motorla gelirken 3 şeritli yoldayım kavşağa girmeden trafik ışıkları var ayının birisi en sola yanaşmış(düz gidecekmiş sığır normalde)o kavşakta araçların %80i sola döner normalde düz gitmek isteyenlerde en sağda veya ortada gider neyse bende orta şeritteyim sinyalimi verdim sola döneceğim baktım araçla çarpışacağız adam özür dileyeceği yerde eli kornada bişeyler diyor.bende sağlam küfür ettim elemana.kısacası böyle mallar yüzünden kazalar oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• çok var bunlardan ben Antalya'da yaşıyorum burdaki araç kullananların %70 i sinyal vermiyor en gerekli yerlerde bile
  • Butun Türk toplumu biliyor ki sinyal vermek ve yol vermek enayiliktir.
  • Bir çok kişi trafikte kendi hataları yüzünden kaza yapıyor, gerçekten bu aslında en aza indirebilir fakat ayna ve sinyal kullanmayı bilmeyen çok kişi bulunuduğu için bu zor bir durum. Sözde yeni bir yasa geldi IQ seviyesine bakılarak ehliyet verilecek diye fakat bakalım, parayı gösteren alır diye düşünüyorum aslında. Özellikle Motor kullanıcıları bu durumdan eminim ki çok şikayetçi, gerçekten hayatları ne zaman sonlanacak o motorun üstünde belli değil maalesef. Sinyal vermeyen, motorcuyu bir taşıt olarak görmeyen ve dibinden geçen ve daha neler neler.

Bununla ilgili bir çok video bulunmaktadır, YouTube gibi sitelere bakarsanız görürsünüz zaten. Ne kadar ceza kessende fayda etmez bu durum.
  • yollardaki en tehlikeli surucu profili kus gruplari ve arkasinda osmanli tugrasi olan kayinco profiline uyan doblo partnerler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sinyal vermeyenler konusunda haklısın ama sola döneceksen orta şeritte durman da yanlış.

Bahsettiğin gibi kavşaklarda her zaman önümdeki/yanımdaki kişi beklemediğim bir şey yapacakmış gibi düşünüp temkinli davranırım.
  • İyi de burada hatali sensin. %80 sola doner diye bir istatistik ilk defa senden duyuyorum. Ne yani, o adamin sucu %20'ye girmesi mi ?

Adam zaten sinyal vermemis ki. Yani duz gidecek belli ki. Duz giden adam donmeyecegi yerin sinyalini neden versin ? Sen niye orta seritten sola, adamin onune daliyorsun ?

Trafikte biz haric herkes hatali zaten.

Hatayi kendimizde aramadigimiz surece bu boyle devam edecek.

• K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım önemli bir ayrıntıyı unutmuşum onuda söyleyim.%80 sola döner dememin sebebi trafik dolaylı olarak sola akıyor. düz gitmek isteyen battı çıktı denilen yola giriyorlar trafik ışığında beklemeden o araç yoğunluğuna girmiyorlar. girersede en sağda olmaları yada ortada olmaları gerekli en solda değil.bilgisayar başında değilim şu an kafanda canlanmadıysa paintle anlatabilirim.

• 1- Sinyal bilmeyen otomobil sürücüleri

2- Şeridini takip etmeyen motor sürücüleri

Bu ikisi baş belası.

• tırışka kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum.Ülkemizde sinyal kullanımı berbat.sürücü döneceği yerden 1 metre öncesinde açar veya hiç açmaz umrunda değildir diğer sürücüler.

• Hatalı sensin anlattigina gore. Adamın önüne kirip da nasıl adamı sucluyorsun anlamıyorum ki. Adam sana yol vermek zorunda değil. Sen orta seritteyken sola sinyal verip birilerinin sana yol vermesini beklemek zorundasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

Hatalı sensin anlattigina gore. Adamın önüne kirip da nasıl adamı sucluyorsun anlamıyorum ki. Adam sana yol vermek zorunda değil. Sen orta seritteyken sola sinyal verip birilerinin sana yol vermesini beklemek zorundasın.

Bazı şeyleri eksik yazmışım ilk mesajı düzenlemedim. 3 post yukarda açıkça yazdım.hala benim hatalı olduğumu düşünüyorsan belirtirsen sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: xnergy

Arkadaşım önemli bir ayrıntıyı unutmuşum onuda söyleyim.%80 sola döner dememin sebebi trafik dolaylı olarak sola akıyor. düz gitmek isteyen battı çıktı denilen yola giriyorlar trafik ışığında beklemeden o araç yoğunluğuna girmiyorlar. girersede en sağda olmaları yada ortada olmaları gerekli en solda değil.bilgisayar başında değilim şu an kafanda canlanmadıysa paintle anlatabilirim.

Canlandi biraz.

Ben de kavsak gibi yerlerde hep orta seride gecerim, sola donenleri beklememek icin.

Ama belki adam bilmiyodur orayi. O yuzden duz devam etmistir.

Basligi okuyunca daha farkli bir sey bekledim. Makas atan sofor, sinyal vermeden donup birisine carpan sofor gibi. O yuzden.

• xnergy kullanıcısına yanıt
    Hocam anlattığın şekilde de olsa sana yol verilmesini beklemek zorundasın. Herkes trafiğin akışına göre yola dalarsa işimiz var. Adam belki ilk defa giriyor o yola. Belki ben hala anlamadım senin anlattığın yolu. Bahsettiğin painti atarsan hatta yolun fotoğrafını çekip buraya koyarsan daha iyi anlaşılabilir durum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.