Şimdi Ara

Yumusak suspansiyonlu arac tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm, bende bir ara mitsubishi colt vardi. amortisorleri cok sert oldugundan bozuk yolda cok rahatsiz ediyordu sirf bu yuzden sattim. Sonrasinda astra aldim, ilk baslarda agir oldugundan konfor hissi vermisti colta gore ancak bu da baya sert bir arac ve yollar cok kotu, amortisor degistirdim filan ama yinede sertlik degismedi, hatta daha sert oldu araba, cukurlarda birazcik esneyecek bir arac almak istiyorum butce 25.000 civari. Ne onerirsiniz?

• Dogru hocam, taunus broadway hatta tofas arabalari astradan daha yumusak. Sordugunda herkes sert amortisorun faydalarindan bahsediyor, yol tutus vs. iyi de ben de rally yapacak degilim. Sehir ici bozuk yolda plastik top gibi seke seke giden arabayi neyleyim. uzun yol desen limitleri zorlamam otoyolda bile 110'a sabitleyen adamim.
  • Megane olabilir.
  • Hyundai Accent Era 👍🏻

Süspansiyonlar o kadar yumuşak ki araba yola tutunamıyor yüksek hızda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Megane olabilir.

ilk kasa mi? ikinci kasanin temizleri fiyat olarak yuksek

• Pritt31 kullanıcısına yanıt
    Genelde sehir ici kullanilacak, cok hiz yapan biri degilim uzun yolda max 120 hadi bilemedin 130 en cok cikacagim hiz. bir arkadasta vardi besik gibi sallaniyordu. Ben onun arabada sorun var diye dusunmustum

• quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

Hyundai Accent Era 👍🏻

Süspansiyonlar o kadar yumuşak ki araba yola tutunamıyor yüksek hızda.

bi arkadasimda accent era icin buna benzee biseyler demisti saka yapiyor sanmistim

• quote:

Orijinalden alıntı: hmakcesme

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Megane olabilir.

ilk kasa mi? ikinci kasanin temizleri fiyat olarak yuksek

İlk kasa evet, temiz olmak kaydıyla..
  • Ford Taunus Salına salına gidersiniz. Bunun yanında iyide yol tutar. Şaka bir yana günümüz arabalarının süspansiyonları genelde sert. Ama modelli araçlarda en yumuşağı hangisidir bilmiyorum.
  • Renault modellerine bakın. Renault araçları genellikle yumuşak olur ama bu yüzdende virajlara sert girince araç sağa sola yatar. alışana kadar korkutur :)

opel, ford uzak durun. bunlar genellikle baya sert araçlar üretirler.

• Dogru hocam, taunus broadway hatta tofas arabalari astradan daha yumusak. Sordugunda herkes sert amortisorun faydalarindan bahsediyor, yol tutus vs. iyi de ben de rally yapacak degilim. Sehir ici bozuk yolda plastik top gibi seke seke giden arabayi neyleyim. uzun yol desen limitleri zorlamam otoyolda bile 110'a sabitleyen adamim.

• Megane 2 gayet iyi yumuşak beşik gibi sallanır hatta

• bianconera kullanıcısına yanıt
    otomatik vitesi nasildir? benim fiyat araligina genelde hb otomatikler giriyor.

• Otomatiği biraz sarsıntılıdır eski teknoloji sonuçta.sorunlumudur bilemiyorum.

Bir de şunu söyleyim araç alımınızı tamamen süspansiyon yumusaklıgına endekslemeyin megane 2 sadece yumuşak süspansiyonu ve dizelindeki ekonomiyle alınabilir sadece.
    Kalite beklemeyin pek mesela..

• Efsane kasa corolladan sonra cikan yuvarlak farliya binip kendi arabamdan tiksinmistim. Pambuk gibiydi valla.

• bianconera kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen bu araclarin hic biri astra g nin kalitesini vermeyecektir. ancak yasadigim yerde de yollar cok kotu ve sert araba iskenceye donuyor. Bobrek tasi olan tas dusurur astra da :) ayrica araba esnemediginden ic aksamdan da zamanla tikirtilar gelmeye basladi, anlayacaginiz iyice sogudum arabadan ( bu arada 6 yildir kullaniyorum)

• Kendi aracımda inip (156) sandero stepwaya binince çok pis imrenmiştim yumuşak olmasına benim durma hızıyla geçtiğim çukurları uçarak geçiyordum sanderoyla hatta ilk alışma sürecinde baya duruyordum çukurlarda sonra baktım araba pamuk gibi. Pamuk gibi olan şey sadece süspansiyonları kullanımı odun gibi beğenmedim hiç.

• süspansiyon konforu istiyorsanız...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-dizel..otomatik.masrafsiz.sanruf-272153635/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-konfor-guc-ve-dusuk-yakit-264515686/detay

bu araçların süspansiyonu hidropnömatik tir. daha konforlusu yok. youtube dan süspansiyonların cukurlara nasıl tepki verdiğini izleyebilirsiniz. bir tanıdıkta bulursanız deneyin. yada oto galerileri gezip alıcı gibi yapıp araçı cukurlara kasislere sürün.

• turbocharger41 kullanıcısına yanıt
    evet sanderoların süspansiyonları yumuşaktır.
  • Şuana kadar tavsiye edilenler;

Accent Era
    Megane1-Megane2
    Sandero
    C5

bunlara baktım,
    25.000 bütce ile C5 temizi alınmıyor ağır hasarlı araçlar çıkıyor, birde yürütmesi zor bir araç göründü bana, bakım masrafları vs.
    Accent Era temizi bu fiyata bulunabiliyor, hatta 50-60.000 km de arabalar var, yürütmesi kolay ancak malzeme kalitesi vasat görünüyor,
    Sandero 3-4 yaşında olanları alınabiliyor ama dacia olunca kalite ???
    Megane içlerinde yürütmesi en kolay ve diğerlerine göre nispeten daha kaliteli görünüyor.

Fiyat aralığında alınabilen diğer araçlar; focus1-aveo-lacetti-elentra-admira-symbol-modus-lancer

aveo ve lacetti opelle kardeş araçlar olduğundan bunlarda astra kadar sert anladığım kadarıyla
    elentra 2005-2006 kasası çok ovulmuş ve bana da kaliteli göründü
    focus1 tasarımı kalitesi iyi görünüyor ama opel kadar sert mi bilmiyorum
    modus tipsiz ama kullananlar çok memnun görünüyor, volvo ile çarpışma testlerinden sağlamlığından konforundan bahsediyorlar
    symbol çağımızın broadwayi galiba astradan sonra çok kalitesiz gelebilir.
    lancer sempati duyduğum bir araç, daha öncesinde de mitsubishi hayranlığım olduğundan aklımı çelmiyor değil, ama sürüş konforu nasıldır yumuşakmıdır emin değilim.

Astaradan bir iki tık daha yumuşak, malzeme kalitesi olarak çok ta fark yaşatmayacak bir araba bulmak maksatındayım, bu araçlar içinde içlerinde elentra (kiadaki kardeşi cerato da olabilir) ve megane ön plana çıkıyor. Lancer halen soru işareti.

• Octavia ya da b5 kasa Passat olabilir.
    Octavia ya binmedim ama birkaç kişiden konforlu olduğunu duymuştum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.