Şimdi Ara

Twitter yeni kullanıcılar için yeterince ilgi çekici değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Popüler mikroblog uygulaması Twitter'ın yöneticileri bir süredir önemli değişiklikler yapıp bu platformu daha popüler hale  getirmek için çaba gösteriyorlar. Kişilere güncel konular hakkında toplu içerik akışı sunan Moments ile eğlence, bugün, haberler ve spor kategorisinde toplu içerik akışı sunan Twitter, bunun yanında  "en iyi tweetler"  ile istersek kronolojik sıraya göre, istersek de önem sırasına göre popüler gönderileri en başa almamızı sağlıyor.

Twitter'ın bu finansal yıldaki son çeyrek raporlarına baktığımızda kurucusu Jack Dorsey'in yeniden patron koltuğuna oturmasıyla 710 milyon dolarlık gelirle geçen yıla göre %48'lik bir artış sağladığını görüyoruz. Yine de durum hala parlak değil. Firma hala 90 milyon dolarlık zararda, ama geçen yılki 125 milyon dolarlık zararla kıyaslandığında durum daha iyi.

Dünya çapında 320 milyon kullanıcısı olan Twitter reklam almayan SMS üyeliklerini çıkardığımızda 305 milyon reklam alan kullanıcıya sahip. Twitter SMS'in takip ettiğimiz kişilerin “tweet”lerini SMS ile ücretsiz olarak cep telefonumuza ileten bir servis olduğunu belirtelim. Özellikle internet bağlantısı düzgün olmayan yerlerde bu uygulama tercih ediliyor.
    Twitter yeni kullanıcılar için yeterince ilgi çekici değil 
    Uygulamayı daha popüler hale getirip dünyanın en büyük sosyal ağını yaratmak isteyen yetkililer periscope sayesinde canlı yayın konusunda da liderlik koltuğuna oturmak istiyorlar. Hatırlarsanız geçen ay periscope canlı yayınlarını Tiwtter içerisinen izlemek mümkün olmuştu. 

Bu noktada daha popüler hale gelebilmek ve facebook gibi rakipleriyle yarışabilmek için Twitter'ın karşısında üç seçenek olduğu düşünülüyor.
    1. Akışına bırakmak ve zamanla kullanıcıların Twitter'ın kıymetini anlamasını sağlamak
    2. Çok büyük değişiklikler yapıp henüz Twitter'a adım atmamış kişiler için çekici hale gelmek
    3. Platformun daha fazla büyümeyeceğini kabullenmek ve sadık kullanıcılarını kullanarak gelirlerini arttırmak
    Twitter'ın kullanıcı başına elde ettiği geliri bu yıl %35 arttırması bir başarı olarak görülebilir, ama saldırgan reklam politikaları ters de tepebilir. Açıkçası büyümek için en doğru seçenek sadık kullanıcıları kaçırmadan önemli değişiklikler yapmaya çalışmak gibi görünüyor.

• facebooktan bile iğrenç twitter

• önce şu spamları kaldırsınlar saçma sapan tagları parayla tt yapıyorlar. gerekirse kaldırsınlar apileri , belli şeylere izin versinler.

• twitter dönemi bitti

• Twitter kullanıcısı git gide azalıyor zaten bu haberde olağan birşey
  • Sosyal medya siteleri saman alevi gibi parladı geçtiğimiz 10 yılda. Temeline baktığımızda hepsinin kökeninde insanlar arasında ücretsiz iletişim kurma olanağı sağlandığını görüyoruz. Bu ıcq zamanında da msn zamanında da günümüzde sosyal medya sitelerinde de aynı. Msn, ıcq ve türevlerinin 2000'li yılların başlarında patlamasının sebebi 70'lerde 80'lerde ve 90'ların başında doğan insanların kısaca 2000'li yıllarda gençliğini ya da çocukluğunu yaşayan tayfanın, iletişim olanaklarının çok kısıtlı olduğu dönemlerden gelip internetin yaygınlaşmasıyla bu tip iletişim uygulamalarını keşfedince tabi ki çok heyecanlı ve çok cazip bir hal aldı.

Şu an forumda çevirmeli telefon ile arkadaşının, dostunun, sevgilisinin evini arayan var mı? Mesela ben bu dönemden geçtim ve cep telefonunu fiyatlarınında kontörlerinin de çok pahalı olduğu dönemde msn ile tanıştığımda bu benim için bulunmaz bir nimetti. Zaten ev telefonuyla iletişim kurduğumuz için eğer evdeyse her halükarda msn'de de oluyordu aradığım şahıs. Yani dezavantajı hiç yoktu.

Lafı nereye bağlayacağım, oraya geliyorum. Geçtiğimiz 10 yılda iletişim olanakları kısıtlı ve pahalı olması sebebiyle msn 10-12 yıl çok popüler kaldı. Şimdi öyle bir durum yok. Twitter'ı da facebook'u da bunların hepsi zamanla popülerliğini kaybedecek. Kaçınılmaz son. Çünkü ihtiyaç değil.

• çıktığından beri hiç ısınamadım şu twitter'a
  • feys twit instg. cart curt alayına karşıyım, normalde yapmayacağı bir işi, paylaşım yapmak için yapanları gördükçe yüzlerine karşı kusasım geliyor, karakterleri gelişmemiş zavallıllar, aşağılık kompleksleri her yanlarından akan cahil cühela organizma yığınlarım benim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

feys twit instg. cart curt alayına karşıyım, normalde yapmayacağı bir işi, paylaşım yapmak için yapanları gördükçe yüzlerine karşı kusasım geliyor, karakterleri gelişmemiş zavallıllar, aşağılık kompleksleri her yanlarından akan cahil cühela organizma yığınlarım benim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten twitter de yapılacak bir şey de yok, nasıl kullanıyorlar anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

quote:

feys twit instg. cart curt alayına karşıyım, normalde yapmayacağı bir işi, paylaşım yapmak için yapanları gördükçe yüzlerine karşı kusasım geliyor, karakterleri gelişmemiş zavallıllar, aşağılık kompleksleri her yanlarından akan cahil cühela organizma yığınlarım benim.

Eee sen kullanmıyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

quote:

kullanıyorum da, bazı insanlar bu mecraları görgüsüzlük ve her dakika online,paylaşım yapacak beğenecek takip edecek seviyede kullanabiliyor özellikle hanımlar, o tarza karşıyım. Bu denli hayatın içine alınmamalı bu işler.Hatta watsapp,snapchat vesaire içinde biraz geçerli bu dediğim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

kullanıyorum da, bazı insanlar bu mecraları görgüsüzlük ve her dakika online,paylaşım yapacak beğenecek takip edecek seviyede kullanabiliyor özellikle hanımlar, o tarza karşıyım. Bu denli hayatın içine alınmamalı bu işler.Hatta watsapp,snapchat vesaire içinde biraz geçerli bu dediğim.

Gencim ama eski kafalıyım ben de, çoğu zaman SMS atıyorum.

Sizdeki telefon M8 mi?

• Ben de nedense bir onu kullanıyorum ve kullanabiliyorum daha güzel ve faydalı geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gencim ama eski kafalıyım ben de, çoğu zaman SMS atıyorum.

Sizdeki telefon M8 mi?

Elbette günümüzü takip edebiliriz ancak bu fazla olmamalı, ne yazık ki günümüz gençliği internet ve cihazlara bağlı yaşıyor sıkıntı da burada başlıyor.Tadında olduğu sürece her şey keyiflidir.

hayır, ios cihazlarını kullanıyorum 2 yıldır en son kullandığım android cihaz m7 idi ama halen durur kenarda kamera dışında fena değildi,htc büyük hatalar yaptı bahsi geçen cihazda da 1080p yi tam olarak kaldırmayan bir snapdragon işlemci ve 4mp ışıksız ortamda pembe çeken bir kamera koyup güzelim tasarımı gölgelemeyi başarmıştı. Sonraki cihazlarda iyiye gidiş olmuştur mutlaka.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.