Şimdi Ara

Opera'ya 1.2 milyar dolarlık teklif

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İnternet aleminin emektar tarayıcılarından birisi haline gelen Opera, hem masaüstünde hem de mobilde farklı tarayıcı sürümleriyle boy gösteriyor. Norveç kaynaklı firma, günümüz rekabet şartlarına uyum sağlayamayınca kendisini bekleyen sondan da kurtulamadı. 

Son dönemde özellikle reklamcılık ağının beklenen performansı gösterememesi nedeniyle Opera, hedeflenen gelir ve faaliyet karı seviyesinin altında kaldı. Hedeflerin bu kadar fazla sapması nedeniyle, yönetim kurulu da satış opsiyonunu masaya yatırdı. Firma geçen yıl yaz aylarından bu yana potansiyel alıcılar ile görüşüyordu. 

Gelen bilgilere göre, Çinli mobil oyun geliştirici Kunlun ve mobil güvenlik şirketi Qihoo ortaklığında kurulan bir konsorsiyum, Opera tarayıcısı için 1.2 milyar dolarlık teklif yaptı. Opera yönetim kurulu, platformun daha iyiye gitmesi ve kapsama alanını büyütmesi için bu teklide olumlu yaklaşıyor. Kurul, hissedarlara teklifin kabul edilmesi için çağrı yaptı. 

Görüşmeler devam ediyor ancak henüz kesin bir karar verilmiş değil. Opera hissedarları da onay verirse satış gerçekleşmiş olacak. Özellikle Çin'de, Opera'nın popülerliğinin artacağı belirtiliyor. Konsorsiyum ayrıca, mobil reklamcılık ağını da daha verimli bir şekilde kullanmayı planlıyor. 

Opera'nın 2015 yılı son çeyreğindeki toplam geliri 193.5 milyon dolar oldu ve yıl bazında yüzde 25 artış yakalandı. Gelir içerisinde reklam bölümü 145 milyon dolar gelir elde etti. Reklam geliri içerisinde ise en büyük oran yüzde 60 ile videolu reklamların oldu. 

• Yıl içinde %25 gelir arttırmış bir firma 1.2 milyar dolar. Bir Türk girişimci(Devlet desteği ile) satın alsa hazır renkleri Kırmızı-Beyaz gelse Türkiye'de reklamı yapsa alın size teknolojiye en büyük adım. Ondan sonra Opera ana sayfasında Türk teknolojilerini tanıtsa alın size yurt dışına reklam yurt dışına mal satmaya da başladık hoop ülkeyi bataktan kurtardık
  • quote:

Orijinalden alıntı: SgtLittleNoob

quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Yıl içinde %25 gelir arttırmış bir firma 1.2 milyar dolar. Bir Türk girişimci(Devlet desteği ile) satın alsa hazır renkleri Kırmızı-Beyaz gelse Türkiyede reklamı yapsa alın size teknolojiye en büyük adım. Ondan sonra Opera ana sayfasında Türk teknolojilerini tanıtsa alın size yurt dışına reklam yurt dışına mal satmaya da başladık hoop ülkeyi bataktan kurtardık

Ecdad-ı Browser satın alma durumunda Opera'nın O ikonunu osmanlı motifleri ile süsleyebiliriz aslında.

opera
    osera
    osmera
    osmara
    osmana
    osmanlı

diye yavaş yavaş da değiştirdik mi tamamdır

• Çin den kendim içinde bir teklif bekliyorum malum herkesi ve herşeyi satın alıyorlar.

• mobilde severek kullandigim bir uygulama

cinlilerin elinden ne gelecegi belli olmaz,mevcut bir takım performans sorunları giderilenilir belki,ayrica uzun yillardir cogumuzun tanidigi bir firma.

Eski firmalarla nedense bir gönül bağı kuruyor insan,yeniliğin getirdiği bilinmezlikten çekinmek yüzünden herhalde.Hele ki günümüzde eski Avrupalı ve Japon firmaların teker teker Çinlilerin yada Amerika menşeili büyük firmaların bünyelerine katıldıkları günlerde içimde bir burukluk olmuyor değil...

• Tarayıcıların atası, hala ve her zaman kullandığım, çevremdeki herkese de tavsiye edip sevdirdiğim uygulama...

Kullanım kolaylığı, hızı, özellikleri hala ve hala hiçbir tarayıcıda yok...

• MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    Gezmek için iyi idi de,
    Form doldurmak tam bi işkence idi, bir kutuyu doldurup diğerine geçince sayfayı komple yenileyip adamı çıldırtırdı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizimkiler alsin bunu isminide ottoman browser yapsın tamamdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Yıl içinde %25 gelir arttırmış bir firma 1.2 milyar dolar. Bir Türk girişimci(Devlet desteği ile) satın alsa hazır renkleri Kırmızı-Beyaz gelse Türkiye'de reklamı yapsa alın size teknolojiye en büyük adım. Ondan sonra Opera ana sayfasında Türk teknolojilerini tanıtsa alın size yurt dışına reklam yurt dışına mal satmaya da başladık hoop ülkeyi bataktan kurtardık

Tam haberi okumadan ulan bizde hiçbir teknolojik şirketi almıyoz ele ayağa düşmüş operayı kapan yaşadı.
    Sonra senin yorumu gördüm yalnız değilmişim

• Ah Opera ah. Nokia Symbian telefonların olmazsa olmaz tarayıcısıydı. Efsanedir benim gözümde. Satılıyor olması çok üzücü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Gezmek için iyi idi de,
    Form doldurmak tam bi işkence idi, bir kutuyu doldurup diğerine geçince sayfayı komple yenileyip adamı çıldırtırdı.

En son hangi sürümü kullandınız acaba?
  • Bizden bir girişimci satın alsa ne güzel olurdu.
  • MegaWolt38 kullanıcısına yanıt
    Windows Phone'da kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Windows Phone'da kullanıyorum.

Windows masaüstü sürümü veya cepten opera mobile veya opera coast kullanmanızı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.